14:56

Radunia Stężyca – Motor Lublin 3:0. Miało być przełamanie, a jest lanie

143 15 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Piłkarze Motoru zapowiadali, że jadą do Stężycy po przełamanie. Zamiast tego dostali od beniaminka lanie. Radunia pokonała drużynę Marka Saganowskiego 3:0. To siódmy mecz z rzędu bez zwycięstwa lublinian, którzy wylądowali na… 10 miejscu w tabeli. Trudno jednak myśleć o korzystnym wyniku, kiedy nie wykorzystuje się nawet rzutu karnego

Gospodarze wysoko podeszli do rywali i szybko zaliczyli kilka przechwytów. Już w trzeciej minucie Damian Szuprytowski uderzył obok słupka. Niedługo później ten sam gracz „złamał” akcję z prawego skrzydła do środka, ale w ostatniej chwili został zablokowany.

Motor z uporem maniaka faulował na swojej połowie i dawał rywalom szanse na dośrodkowania. Po każdym stałym fragmencie gry robiło się gorąco, ale defensywa ekipy z Lublina potrafiła zażegnać niebezpieczeństwo. Po kwadransie gry wreszcie odgryźli się podopieczni Marka Saganowskiego. Przechwyt zaliczył Rafał Król, a piłkę przejął Vitinho. Brazylijczyk wpadł już w pole karne, ale wślizgiem zatrzymał go jeden z rywali. Całą akcję niecelnym strzałem zakończył Król.

W 23 minucie gospodarze dopięli swego. Maksymilian Cichocki oddał piłkę rywalom, a wystarczyło jedno podanie, następnie wycofanie przez Dawida Retlewskiego i wszystko pięknym uderzeniem z dystansu zakończył Szuprytowski. Lepiej nie dało się tego strzelić, bo piłka odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce.

Po objęciu prowadzenia ekipa ze Stężycy oddała pole gry Motorowi. Żółto-biało-niebiescy mogli pokusić się o wyrównanie. Najpierw Damian Sędzikowski ładnie strzelił po ziemi jednak piłkę odbił bramkarz rywali. Po chwili niewiele do szczęścia zabrakło także Piotrowi Ceglarzowi. Jego próbę również odbił Kacper Tułowiecki. W 38 minucie Sędzikowski ograł na lewym skrzydle kilku rywali, ale dograł w pole karne do „nikogo”.

Końcówka to znowu lepsza postawa drużyny Sebastiana Letniowskiego. W 41 minucie Kamil Rozmus wyłuskał piłkę spod nóg rywali, tuż pod swoją bramką. Kilkadziesiąt sekund później Szuprytowski ośmieszył defensywę gości. 32-latek dostał piłkę ponad 20 metrów od bramki przeciwnika. I praktycznie jednym i tym samym zwodem oszukał pięciu rywali. Przekładał sobie tylko piłkę z prawej na lewą nogę, aż w końcu uderzył z bliska do siatki.

Przyjezdni z animuszem rozpoczęli drugą połowę, ale w 50 minucie powinno być 3:0. Retlewski z łatwością poradził sobie z Cichockim, wpadł w pole karne i uderzył centymetry obok słupka. Odpowiedział Król po centrze Adama Ryczkowskiego, ale jego „główka” także minęła bramkę.

Sporo działo się kilkadziesiąt sekund później. Najpierw Madejski odbił przewrotkę Retlewskiego. Szybka kontra Motoru dwóch na jednego powinna zakończyć się kontaktowym trafieniem, ale Ceglarz zamiast dograć do Ryczkowskiego przewrócił się na piłce. Po chwili obok bramki huknął Fidziukiewicz. A po drugiej stronie boiska Retlewski „zgasił” futbolówkę w polu karnym i w sytuacji sam na sam strzelił prosto w Madejskiego.

Motor atakował, ale Król huknął w środek bramki, a po dynamicznej akcji Sędzikowskiego piłki w szesnastce nie przejął jednak „Fidziu”. W 65 minucie Sędzikowski próbował jeszcze z rzutu wolnego, ale na posterunku był Tułowiecki. 180 sekund później po stałym fragmencie piłka wylądowała w siatce Motoru jednak boczny arbiter zasygnalizował spalonego i nadal było 2:0. W kolejnych fragmentach nie brakowało kolejnych okazji. Jakimś cudem Michał Miller i Retlewski nie wpakowali piłki do siatki. A później karnego wywalczył Cichocki. Odpowiedzialność wziął na siebie Fidziukiewicz. Niestety, najlepszy snajper II ligi uderzył bardzo źle i bardzo lekko, a bramkarz gospodarzy z łatwością złapał piłkę.

Nie udało się strzelić na 2:1, a niedługo później wreszcie Retlewski wykończył swoją akcję. Tym razem uniknął spalonego i w sytuacji jeden na jeden z Madejskim ustalił wynik na 3:0.

Radunia Stężyca – Motor Lublin 3:0 (2:0)

Bramki: Szuprytowski (23, 44), Retlewski (86).

Radunia: Tułowiecki – Witek, Szur, Kosznik, Wojowski, Baszłaj (90 Murawski), Deja (88 Fadecki), Łuczak (90 Lizakowski), Szuprytowski (68 Miller), Kuźniarski, Retlewski.

Motor: Madejski – Wójcik, Cichocki, Rozmus, Polak, Vitinho (46 Ryczkowski), Kusiński (26 Sędzikowski), Swędrowski, Król (73 Kołbon), Ceglarz (60 Firlej), Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Deja – Kusiński, Swędrowski.

Sędziował: Karol Arys (Szczecin).

Zmarł Bogusław Smolik. "Włodawa straciła jednego ze swoich najznakomitszych obywateli"

Nie żyje Bogusław Smolik, były dyrektor, a także pracownik Włodawskiego Domu Kultury i miejscowego muzeum.

Górnik Łęczna zaprasza na dni otwarte swojej Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Datę dziewiątego maja powinni zapisać w swoich kalendarzach wszyscy, którzy kochają grać w piłkę i marzą o karierze sportowej. Właśnie tego dnia Górnik Łęczna organizuje dni otwarte w swoim Liceum

Przez wieś, jak po wyścigowym torze. Motocyklista "zarobił" mandat i punkty karne

W jednej wiosce natknął się na oznakowany radiowóz, ale minął go i pojechał dalej. W drugiej namierzyli go policjanci z wideorejestratorem. A że jechał zdecydowanie za szybko, to nie uszło mu to na sucho.

Srebro dla lubelskich terytorialsów

Reprezentacja z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej została wicemistrzem w biegu na orientację. Mundurowi musieli wykazać się w sprincie, sztafecie czy w odczytywaniu mapy.

Ostatnia chwila na skorzystanie z oferty Restaurant Week
NASZ PATRONAT

Jeszcze tylko do środy potrwa festiwal Restaurant Week. W tym wydarzeniu na Lubelszczyźnie udział bierze 20 restauracji.

Jerzy Żytkowski (organizator rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego): Medal jest najmniej ważny

Rozmowa z Jerzym Żytkowskim, organizatorem rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego

Ekologiczne meble z palet na Politechnice Lubelskiej

Studenci wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej z okazji Dnia Ziemi budowali ekologiczne ławeczki z palet. Posłużą im one w trakcie przerw.

Umowa podpisana ponad rok temu, a remontu dworca PKP nie widać

Ponad rok temu Łuków zawarł umowę z kolejową spółką na remont nieczynnego dworca PKP. Od tego czasu nic się nie dzieje. Ale kolej ma już pewien konkret.

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Był nietrzeźwy

Radzyńska policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę Opla, który wyprzedzał inny pojazd tuż przed przejściem. Oprócz wysokiego mandatu, może długo posiedzieć za kratkami.

Próbowała przemycić półszlachetne kamienie. Miały być ozdobą akwarium

Podróżna tłumaczyła, że to zwyczajne kamienie ozdobne, które miały wypełnić jej akwarium. W Terespolu udaremniono przemyt 8 kg Czaroitu.

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wróciły z mistrzostw Polski z medalami

Zmagania toczyły się w kategorii U 20 i U 23. Na najwyższym stopniu podium stanęły Alicja Nowosad, Olga Padoshyk i Daniela Tkaczuk. Natomiast wicemistrzyniami kraju zostały Wiktoria Kamela i Marta Gajowniczek

Za nami już kolejny festiwal 3k6!
Wideo

Gracze z całej Polski i nie tylko, w ubiegły weekend zjechali się do Lublina, aby wspólnie rywalizować!

Rodzina w komplecie! Pisklęta wróciły do gniazda sokołów
Wideo

Nadszedł ten dzień, na który czekali wszyscy obserwatorzy ptasiej telenoweli z komina elektrociepłowni Wrotków. Do gniazda wróciły odchowane przez sokolnika pisklęta.

Bitwa o Europę nabiera tempa - czy Mirosław Piotrowski ma szansę  na mandat?
Dzień Wschodzi

Bitwa o Europę nabiera tempa - czy Mirosław Piotrowski ma szansę na mandat?

Opadł bitewny kurz walki o samorządy, a na horyzoncie kolejna bitwa. Tym razem o miejsca w parlamencie europejskim. Po przerwie do Brukseli chce wrócić prof. Mirosław Piotrowski. Był już europosłem przez 3 kadencje z poparcia Ligi Polskich Rodzin oraz Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem kandyduje z listy Konfederacji. Z jakimi szansami na sukces? Zapraszamy do obejrzenia.

Za nami druga kolejka Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku

Zwycięstwa odniosły Ekolodzy Eco-World, Kelnerzy MTS Akapelka i Piekarze Adampol Team