Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

13 grudnia 2015 r.
20:39

Sensacja w hali Globus! Start Lublin - Stelmet Zielona Góra 82:78

0 7 A A
Grzegorz Małecki zdobył sześć ostatnich punktów dla Startu w meczu ze Stelmetem<br />
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI
Grzegorz Małecki zdobył sześć ostatnich punktów dla Startu w meczu ze Stelmetem
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI

Start Lublin lepszy od Stelmetu BC Zielona Góra. Dla aktualnego mistrza Polski i uczestnika Euroligi była to pierwsza od blisko dwustu dni porażka w ligowych rozgrywkach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Napisać, że to niespodzianka, to nic nie napisać. Aby określić, to co stało się w niedzielę wieczorem w hali Globus trzeba użyć dużo mocniejszych słów. Do spotkania czerwono-czarni przystępowali mocno rozbici. Kilka dni temu rozstano się z Pawłem Turkiewiczem, dotychczasowym trenerem zespołu. Przez cały tydzień lublinianie trenowali pod okiem jego asystenta, Michała Sikory.

To właśnie były rozgrywający Startu poprowadził drużynę w niedzielnym spotkaniu. Trzeba zaznaczyć, że ze swojej roli wywiązał się bardzo dobrze. Celne zmiany, „czasy” brane w odpowiednim momencie – to wszystko przemawia za „tymczasowym” trenerem lublinian. Można oczywiście usprawiedliwiać Stelmet faktem, że w piątek zielonogórzanie rozegrali w Atenach trudny mecz w Eurolidze z Panathinaikosem. Nie zmienia to jednak tego, że Start w niedzielny wieczór zagrał po prostu znakomicie.

Pierwsze minuty wskazywały jednak na gładkie zwycięstwo mistrzów Polski. Stelmet szybko objął prowadzenie 11:2, ale Start zakończył tę kwartę serią 18:2. W drugiej odsłonie goście włączyli wyższy bieg i wygrali tę część zawodow aż 30:13. Na początku drugiej połowy ta przewaga urosła nawet do trzynastu punktów, bo zza linii 6,75 m trafił Szymon Szewczyk. Od tego momentu w grze przyjezdnych zaczęło się jednak coś psuć. Lublinianie szybko wykorzystali problemy przeciwnika i za sprawą Nicka Kellogga doprowadzili do remisu.

W ostatniej odsłonie hala Globus zmieniła się w prawdziwy wulkan emocji. Po stronie przyjezdnych fantastycznie grał Dee Bost. Amerykanin zdobył w tym fragmencie aż czternaście punktów. Startem dowodził z kolei duet podkoszowych – Igor Czumakowa i Jarosław Trojan. W końcówce bohaterem został jednak Grzegorz Małecki, którego akcje przesądziły o zwycięstwie „czerwono-czarnych”. Małecki zdobył sześć ostatnich punktów gospodarzy i sensacja stała się faktem.

Start Lublin – Stelmet BC Zielona Góra 82:78 (20:12, 13:30, 20:13, 29:22)

Start: Trojan 16, Małecki 15 (2x3), Kellogg 8 (1x3), Salamonik 6 (2x3), Poole 3 (1x3) oraz Czumakow 16, Czujkowski 12 (2x3), Grzeliński 4, Kowalski 2, Ciechociński 0.

Stelmet: Szewczyk 14 (3x3), Gruszecki 9 (1x3), Ponitka 8, Hrycaniuk 5, Koszarek 2 oraz Bost 21 (3x3), Borovnjak 10, Reynolds 7 (1x3), Zamojski 2,

Sędziowali: Calik, Kotulski i Sosin. Widzów: 2000.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fc / 14 grudnia 2015 r. o 12:56
0

A mi przypomniała się bardzo podobna sytuacja - rok bodaj 2002.W ekstraklasie kobiet niepodzielnie rządził Lotos. Do chełma przyjechały po serii chyba 69 meczów bez porażki na naszym podwórku (wracały z jakiegoś pucharowego meczu z Budapesztu). Na sali w Chełmie (bo tam wtedy grały koszykarki Meblotapu) 2 godziny prze meczem nie było już miejsca. I stało się - Lotos przegrał, a Sławka Deptę pod sufit w sali podrzucali :)

Pamiętne czasy - w Lotosie grała wtedy śp. Gosia Dydek.

Avatar
Zielona Gora pod Gorzowem / 14 grudnia 2015 r. o 09:04
0

też mi sensacja...Zielona Góra bardziej myślała o odpoczynku po powrocie z Grecji niż o grze ze Startem. Zobaczymy co pokaże ten malutki Start w Zielonej...To że wygrali to tylko i wyłącznie poprzez zmęczenie rywali...Fart i tyle


Farta to mozna miec w pilce noznej a nie w takiej grze zespolowej jaka jest koszykowka,polecam masc na bol dupy, do nabycia w najblizszej aptece.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 r. o 23:50
0
też mi sensacja...Zielona Góra bardziej myślała o odpoczynku po powrocie z Grecji niż o grze ze Startem. Zobaczymy co pokaże ten malutki Start w Zielonej...To że wygrali to tylko i wyłącznie poprzez zmęczenie rywali...Fart i tyle
Avatar
Lubelak / 13 grudnia 2015 r. o 22:42
0

Brawo!

Ograć Miszcza to jest coś!!!

Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 r. o 21:58
0
Brawo chłopaki!!!Gratulacje!!Brawo dla p.o. trenera!!!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 r. o 21:00
0
Miałem iść na mecz,ale wybrałem Marsz Pamięci Ofiar Stanu Wojennego, i nieźle zmarzłem i tak dużo ludzi ja na taką pogodę! Brawo Start!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 r. o 20:52
0
Ten weekend to święto lubelskiego kosza!!
Avatar
fc / 14 grudnia 2015 r. o 12:56
0

A mi przypomniała się bardzo podobna sytuacja - rok bodaj 2002.W ekstraklasie kobiet niepodzielnie rządził Lotos. Do chełma przyjechały po serii chyba 69 meczów bez porażki na naszym podwórku (wracały z jakiegoś pucharowego meczu z Budapesztu). Na sali w Chełmie (bo tam wtedy grały koszykarki Meblotapu) 2 godziny prze meczem nie było już miejsca. I stało się - Lotos przegrał, a Sławka Deptę pod sufit w sali podrzucali :)

Pamiętne czasy - w Lotosie grała wtedy śp. Gosia Dydek.

Avatar
Zielona Gora pod Gorzowem / 14 grudnia 2015 r. o 09:04
0

też mi sensacja...Zielona Góra bardziej myślała o odpoczynku po powrocie z Grecji niż o grze ze Startem. Zobaczymy co pokaże ten malutki Start w Zielonej...To że wygrali to tylko i wyłącznie poprzez zmęczenie rywali...Fart i tyle


Farta to mozna miec w pilce noznej a nie w takiej grze zespolowej jaka jest koszykowka,polecam masc na bol dupy, do nabycia w najblizszej aptece.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 r. o 23:50
0
też mi sensacja...Zielona Góra bardziej myślała o odpoczynku po powrocie z Grecji niż o grze ze Startem. Zobaczymy co pokaże ten malutki Start w Zielonej...To że wygrali to tylko i wyłącznie poprzez zmęczenie rywali...Fart i tyle
Avatar
Lubelak / 13 grudnia 2015 r. o 22:42
0

Brawo!

Ograć Miszcza to jest coś!!!

Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 r. o 21:58
0
Brawo chłopaki!!!Gratulacje!!Brawo dla p.o. trenera!!!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 r. o 21:00
0
Miałem iść na mecz,ale wybrałem Marsz Pamięci Ofiar Stanu Wojennego, i nieźle zmarzłem i tak dużo ludzi ja na taką pogodę! Brawo Start!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 r. o 20:52
0
Ten weekend to święto lubelskiego kosza!!
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]
galeria

Zabrakło sił na skuteczną pogoń. Pszczółka Polski Cukier przegrywa z białoruskim BC Horizont Mińsk w EuroCup [zdjęcia]

Tym razem Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie udało się zaliczyć efektownego powrotu. Lublinianki przegrały na własnym parkiecie w swoim trzecim starciu w EuroCup z białoruskim BC Horizont Mińsk 50:62. Nie można jednak myśleć o zwycięstwie, kiedy brakuje obrony, a atak kuleje

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka
4 listopada 2021, 19:30

Premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w Chatce Żaka

W czwartek, 4 listopada o godz. 19.30 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się premiera spektaklu "Lekko mówiąc" w wykonaniu Grupy Tanecznej "zMYsł".

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Lublin: A jednak można budować drogę bez wycinki jedynego dużego drzewa. Urząd zmienił zdanie

Urząd Miasta zrezygnował z wycinki sporego dębu pod budowę drogi dla rowerów. Dopiero wtedy, gdy opisaliśmy sprawę, a mieszkańcy wzięli drzewo w obronę, urzędnicy dostrzegli w nim „bardzo wartościowy okaz”

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Kraśnik: Odbiorą trawę i liście przez siedem miesięcy w roku

Odpady zielone będą odbierane od kraśniczan mieszkających w domach jednorodzinnych przez 7 miesięcy w roku. Radni, którzy dzisiaj zajmowali się tym tematem, jednogłośnie uchwalili zaproponowane przez burmistrza zmiany

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]
galeria

60 lat minęło jak jeden dzień. SP 29 w Lublinie świętuje, sadząc dąb pamięci [zdjęcia]

Była już wystawa portretów patrona i poświęcenie nowego sztandaru szkoły. Teraz przyszedł czas na zasadzenie dębu 60-lecia. Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza świętuje w tym roku szkolnym jubileusz powstania

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Taryfa zatwierdzona. Mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

Będą nowe stawki za wodę i ścieki. Wody Polskie zatwierdziły wniosek bialskiej spółki wodociągowej dopiero za czwartym razem. Zapłacimy więcej, ale nie w takim stopniu, jak pierwotnie chciał Wod-Kan.

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Lublin: Budowy nowych dróg mogą ruszyć wiosną

Jeszcze w listopadzie, jak zapowiada Ratusz, ogłoszone mogą być przetargi na budowę dróg, na które miasto dostało pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym
11 listopada 2021, 18:00

Premiera widowiska "Nie gniewaj się na mnie Polsko" w Teatrze Muzycznym

W czwartek, 11 listopada o godz. 18 w Teatrze Muzycznym w Lublinie będzie miała miejsce premiera wyjątkowego widowiska z okazji Narodowego Święta Niepodległości - "Nie gniewaj się na mnie Polsko".

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Papierosy za grube miliony płynęły przez Bug. Gangi przemytników rozbite

Strażnicy graniczni rozbili dwa gangi przemytników papierosów. Śledczy zajmujący się sprawą postawili przed sądem 19 osób. Oskarżeni mieli przemycić towar wart miliony złotych.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Piłkarki GKS Górnik Łęczna wracają do ligowej rywalizacji

Górnik Łęczna w sobotę podejmie Rekord Bielsko-Biała

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji. "Myśliwi nie zostaną ukarani"

Myśliwski pies pogryzł daniele na prywatnej posesji w Leszczance. Jedno ze zwierząt nie przeżyło. Myśliwi tłumaczą, że trwało polowanie. Jednak sprawę wyjaśnia policja.

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej
film

"Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki". Ziobro o karach za działanie Izby Dyscyplinarnej

Warszawa. - Nie można ulegać bezprawiu. Polska nie powinna zapłacić ani złotówki - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując wczorajszą decyzję TSUE o nałożeniu na Polskę kar w wysokości miliona euro dziennie za dalsze działanie nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin chce wreszcie wygrać w hali Globus

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin w piątek zmierzy się ze Spójnią Stargard. Kibice „czerwono-czarnych” wciąż czekają na pierwszy triumf w hali Globus

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

Lublin: Nowe miejsce dla tych seniorów, którzy nie chcą siedzieć w domu

2 listopada ruszą zapisy do nowego klubu seniora otwieranego przez miasto na Wieniawie. Będzie tutaj można korzystać m.in. z nauki języka angielskiego. Wszystkie zajęcia będą bezpłatne.

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach
4 listopada 2021, 17:00

Plenerowe Zaduszki Poetyckie w Puławach

Lokalne zespoły artystyczne z Puław przygotują plenerowe widowisko, które odbędzie się 4 listopada o godz. 17 na placu przed Domem Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

PKO BP EKSTRAKLASA
12. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Wisła Płock 4-1
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 1-1
Piast Gliwice - Legia Warszawa 4-1
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 4-1
Radomiak Radom - Górnik Łęczna 3-1
Raków Częstochowa - Bruk-Bet Termalica 3-2
Warta Poznań - Stal Mielec 0-0
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0-5
Zagłębie Lubin - Cracovia 1-1

Tabela:

1. Lech 12 27 27-7
2. Raków 11 24 24-16
3. Lechia 12 23 21-10
4. Pogoń 12 22 20-10
5. Śląsk 12 20 20-14
6. Piast 12 17 18-16
7. Cracovia 12 17 19-19
8. Radomiak 12 16 15-12
9. Stal 12 16 15-18
10. Jagiellonia 12 16 13-16
11. Zagłębie 11 16 14-18
12. Górnik Z. 11 14 14-16
13. Wisła K. 12 14 14-21
14. Wisła P. 12 13 19-21
15. Legia 10 9 11-17
16. Warta 12 8 8-15
17. Bruk-Bet 11 7 12-18
18. Górnik Ł. 12 6 10-30

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!