Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
512 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Zmarły 32 osoby z infekcją COVID-19. Wśród nich jest 10 mieszkańców Lublina. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia.
Mamy 10 548 nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 438 osób z infekcją COVID-19, większość miała choroby współistniejące.
Palenie papierosów wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia objawów COVID-19, a palacze częściej niż osoby niepalące trafiają do szpitala z powodu tej choroby - ustalili naukowcy z King's College London.
W piątek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 403 nowych zakażeniach koronawirusem w województwie lubelskim.
Szczepionka przeciwko Covid-19, opracowana przez amerykański koncern Pfizer i niemiecką firmę BioNTech jest też skuteczna wobec niedawno odkrytych w Wielkiej Brytanii i RPA mutacji koronawirusa - zapewniło kierownictwo koncernu w oparciu o wstępne studium badawcze.
Już ponad 600 seniorów zgłosiło chęć otrzymania od miasta darmowej elektronicznej opaski sprawdzającej na bieżąco funkcje życiowe organizmu i w razie potrzeby wzywającej pomoc. Tymczasem miasto ma do rozdania 400 takich urządzeń zapewniających darmową opiekę do końca roku 2022.
Janusz Złotucha, wicestarosta opolski, jako jeden z pierwszych w powiecie opolskim skorzystał z szczepienia na Covid-19. Opozycja jest oburzona, lubelski NFZ zapowiada pilną kontrolę, a polityk twierdzi, że szczepionka mu się należała.
W województwie lubelskim są już 403 punkty, w których będzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Zabrakło ich w 19 gminach, ale mieszkańcy będą mogli skorzystać ze szczepień. A poseł PO Michał Krawczyk apeluje do wojewody, by tymczasowy szpital w Targach Lublin przekształcić w wielki punkt szczepień.
Ponad dwa miliony złotych kosztuje miesięczne utrzymanie szpitala tymczasowego w Targach Lublin. A to tylko część, za którą płaci wojewoda. Do tego trzeba doliczyć inne koszty m.in. za leczenie pacjentów, które mają być znane na koniec miesiąca
W województwie lubelskim są już 403 punkty, w których będzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Zabrakło ich w 19 gminach, ale mieszkańcy będą mogli skorzystać ze szczepień.
Szef Kancelarii Premiera informuje, że szczepienia grupy pierwszej rozpocznie się 25 stycznia. Znajdują się w niej m.in. osoby 60 plus
Wśród zmarłych osób 256 miało choroby współistniejące. Najnowsze dane przedstawiło Ministerstwo Zdrowia.
W województwie lubelskim mamy 447 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 5 stycznia 2021 r. Zmarły 42 osoby.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało interaktywną mapę, na której można sprawdzić, gdzie będą wykonywane szczepienia przeciwko Covid-19.
Propozycje zaszczepienia się na Covid-19 dostali nie tylko warszawscy celebryci. O takich ofertach mówią też lubelscy politycy, którzy zasiadają w radach społecznych szpitali.
Dzieci poniżej 16 lat mogą jednak spędzić ferie na świeżym powietrzu. Minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował o złagodzeniu rządowych obostrzeń
Komisja powołana przez rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wykazała liczne nieprawidłowości w organizacji szczepień przez Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o. - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka WUM Marta Wojtach.
Nowe nadzieje na wykorzystanie chlorochiny w leczeniu i zapobieganiu ciężkiemu przebiegowi zakażenia Covid-19 dają badania zespołu naukowców z Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Polskiej Akademii Nauk i AGH – podała w poniedziałek Politechnika Krakowska.
– Na razie nie widzimy, żeby to było dla nas odciążenie – mówi o szpitalu tymczasowym szefowa jednego z lubelskich SOR-ów, który kilkakrotnie próbował przekierować tam pacjentów. Za każdym razem bez skutku.
Liczba osób hospitalizowanych, pod respiratorami i na kwarantannie świadczy o tym, że epidemia COVID-19 nie odpuszcza - powiedział w niedzielę ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej dr Paweł Grzesiowski komentując najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia.
Już jutro do Polski trafią kolejne ich partie, a do końca przyszłego tygodnia maja się zakończyć szczepienia „grupy zero”. Tymczasem pojawiły się kontrowersje wokół szczepień spoza tej grupy, w której znajdują się głównie pracownicy służby zdrowia.
- Rodzice wcześniaków zostają włączeni do szczepień na etapie 0, żeby bez przeszkód mogli odwiedzać swoje dzieci w szpitalach – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Wnioskowała o to Fundacja Koalicja dla Wcześniaka.
NFZ określił, że jeżeli szczepionka miałby się zmarnować, bo osoba z grupy zerowej nie zgłosiła się, można zaszczepić ewentualnie rodziny pracowników służby zdrowia lub pacjentów, którzy w danym szpitalu przebywają - podkreślił w niedzielę wiceszef MZ Waldemar Kraska.
W szpitalach przebywa 16 tys. 786 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem; 1 tys. 602 jest pod respiratorami – podało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 33 tys. 854 łóżka i 2 tys. 976 respiratorów.
O nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.