Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
19 grudnia szpital tymczasowy w Lublinie będzie w pełni gotowy na przyjęcie pacjentów. Na początek 66 łóżek.
– Wstępne wyniki przyczyn zgonów w Polsce będą dostępne w styczniu 2021 r. – zapewnił w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Posłowie KO pytali go, dlaczego przy wysokim wzroście śmiertelności oficjalne przyczyny zgonów publikowane będą dopiero za 13 miesięcy.
Do końca przyszłego tygodnia w województwie lubelskim ma być prawie 400 łóżek covidowych mniej. W poniedziałek miejsca dla niezakażonych pacjentów „odmrażają” dwa szpitale wojewódzkie.
Są nowe warunki naboru do Narodowego Programu Szczepień. Po krytyce lekarzy rodzinnych, NFZ złagodził wymogi.
Zaszczepieni nie będą podlegali kwarantannie ani limitom określonym dla spotkań rodzinnych – poinformował minister zdrowia. Ma to zachęcić Polaków do szczepionek na Covid-19.
Prezydent Lublina jest w szpitalu. Wcześniej informował o zakażeniu SARS-CoV-2
– Milion to minimalna liczba osób, które chciałbym, żeby mogły być zaszczepione przeciwko Covid-19 w ciągu miesiąca – oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
Zaszczepieni nie będą podlegali kwarantannie ani limitom określonym dla spotkań rodzinnych - poinformował minister zdrowia. Ma to zachęcić Polaków do korzystania ze szczepień przeciwko Covid-19.
W Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie można już wykonać prywatnie test na przeciwciała i sprawdzić czy przeszło się zakażenie SARS-CoV-2. – Coraz więcej osób woli to niż test na obecność koronawirusa – tłumaczy dyrekcja instytutu
Możliwość wykonania minimum 180 szczepień tygodniowo. To jeden z warunków dla placówek medycznych, które chcą szczepić przeciwko Covid-19. – To nierealne – komentują lekarze rodzinni.
Preparat z osocza ozdrowieńców wyprodukowany przez lubelską spółkę Biomed za około dwa tygodnie zostanie podany pierwszym pacjentom w ramach badań klinicznych. Weźmie w nich udział 480 chorych.
Liczba przypadków COVID-19 spada w normalnym tempie - powiedział wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Nie mamy 27 tys. nowych zakażeń, jak bywało niedawno, ale z tego okresu mamy jeszcze zgony - dodał. Zaznaczył, że zasady sanitarne "działają".
Na sali porodowej rodząca kobieta nie musi zakrywać nosa i ust. Noszenie maski w aktywnej fazie porodu może stanowić znaczne utrudnienie powodujące trudności w oddychaniu.
Nowe testy antygenowe na koronawirusa mają zupełnie inną jakość, niż te z początku pandemii. A i tak tylko część z nich spełnia kryteria WHO - mówi prof. Robert Flisiak. Dodaje, że wykonywanie testów antygenowych ma sens, kiedy występują objawy COVID-19.
W województwie lubelskim mamy 728 nowych zakażeń koronawirusem - wynika z danych rządu. Raport o koronawirusie w regionie z 5 grudnia 2020 r.
Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące pandemii. W całym kraju zmarły 502 osoby. Jest też ponad 12 tys. nowych zakażeń koronawirusem.
Po pandemii czeka nas era telemedycyny, czyli więcej e-wizyt oraz zdalnych konsultacji lekarskich – uważa prof. Konrad Rejdak z Lublina. Jako przykład podaje neurologię, która – jak podkreśla – powinna stać się dziedziną priorytetową.
W każdym z województw wolnych pozostaje przynajmniej po kilkaset łóżek dla pacjentów z COVID-19. W całej Polsce zachowana jest też wystarczająca liczba respiratorów - wynika z informacji zebranych przez PAP.
15 grudnia ruszy kampania informacyjna i profrekwencyjna dotycząca szczepionki na koronawirusa - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Najpierw ruszy specjalna strona internetowa, infolinia, a następnie kampania w mediach tradycyjnych i elektronicznych.
Szczepienie na koronawirusa będzie przede wszystkim ukierunkowane dla dorosłych - powiedział w piątek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował przy tym, że żadna ze szczepionek nie ma w warunkach dopuszczenia sugestii do stosowania wobec dzieci.
Uczniowie w całej Polsce będą odpoczywali w czasie ferii zimowych w tym samym czasie: od 4 do 17 stycznia. Wyjechać na zimowiska nie będą mogli, ale będą mogli brać udział w półkoloniach w szkołach i placówkach oświatowych. W tych zajęciach udział wezmą jednak tylko nieliczni.
Metformina, stosowana w leczeniu cukrzycy, ma związek z mniejszym ryzykiem zgonu z powodu COVID-19 wśród kobiet – wynika z badań opublikowanych w piśmie „The Lancet Healthy Longevity”.
Blisko 70 procent uczniów przyznaje się do ściągania podczas zajęć online - wynika z anonimowej ankiety przeprowadzonej w jednym z łódzkich liceów. Nauczycielom podczas nauki zdalnej o wiele trudniej kontrolować uczniów. Wielu wyłącza kamerki czy tłumaczy się problemami technicznymi. Według dyrektora łódzkiej placówki - wyniki ankiety nie są zaskoczeniem.
Co trzeci badany zaszczepiłby się przeciw COVID-19, gdyby była dostępna szczepionka, a blisko połowa nie ma takiego zamiaru. Stosunek do szczepień zależy w od podejścia do choroby i od wieku ankietowanych. Wielu obawia się też skutków ubocznych szczepionki – wynika z badania CBOS.
Policjanci honorowo oddają krew dla swojej koleżanki aspirant Katarzyny Hryciuk, zmagającej się z chorobą zagrażającą życiu.