Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Możliwość wykonania minimum 180 szczepień tygodniowo. To jeden z warunków, który muszą spełnić placówki medyczne, które chcą szczepić przeciwko Covid-19. Mogą się zgłaszać do 11 grudnia.
Nie będzie internetowej zbiórki mebli wypoczynkowych dla medyków ze szpitala tymczasowego w Lublinie. - Inicjatywa spotkała się z krytyką i została wycofana - poinformowała rzeczniczka wojewody lubelskiego.
Zaszczepić na Covid-19 będzie się można u najbliższego lekarza rodzinnego lub w mobilnym punkcie. A szczepionki będą darmowe i dobrowolne. W pierwszej kolejności skorzystają z nich m.in. seniorzy 60+ i medycy.
Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie miał przyjąć pierwszych pacjentów w nowym gmachu przy Staszica na początku 2023 roku. Ze względu na epidemię ten termin może się jednak przesunąć.
Jest zgoda na rozpoczęcie badań klinicznych preparatu wyprodukowanego z osocza ozdrowieńców przez lubelską spółkę Biomed. Weźmie w nich udział 500 pacjentów
Kilka szpitali w regionie służy pomocą kobietom w ciąży, które zakażone są koronawirusem.
Polska podpisała umowy na dostawę ponad 45 milionów dawek szczepionki z trzema firmami farmaceutycznymi. Już wiadomo jak ma wyglądać proces szczepień na koronawirusa w Polsce.
Nie będzie stuprocentowego dodatku covidowego do wynagrodzenia, na który czekali medycy walczący z pandemią.
Tzw. klauzula dobrego samarytanina była potrzebna, ale jest dziurawym parasolem ochronnym. W praktyce jej realizacja będzie trudna do zastosowania – powiedziała PAP mec. Jolanta Budzowska, specjalista ds. prawa medycznego.
Ruszył program Domowej Opieki Medycznej (DOM), czyli system zdalnego monitoringu pacjentów z Covid-19. Każdy, kto ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, może otrzymać pulsoksymetr
Jutro mają być już gotowe zbiorniki tlenu, które od dzisiaj w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin montuje firma Messer Polska. Kolejny krok to odbiór instalacji tlenowej wewnątrz budynku i przyłączy.
Na czele lubelskiej spółki, która pracuje nad „polskim lekiem na Covid-19”, nie stoi już Marcin Piróg. W poniedziałek Biomed Lublin poinformował o rezygnacji prezesa ze stanowiska, a on sam przestał wypowiadać się w mediach
Mało kogo interesuje dzisiaj AIDS. Jeszcze mniejsze zainteresowanie budzą kobiety zakażone HIV, bo ich zdrowie zawsze traktowane jest jako rzecz najmniejszej wagi. W efekcie kobiety nie chorują na AIDS, one na AIDS umierają.
Wojciech Andrusiewicz ocenił, że w Polsce koronawirusa mogło mieć znacznie więcej osób, niż wynika to ze statystyk. Chodzi o osoby, które przechodzą Covid-19 bezobjawowo lub nie zgłaszają się do lekarza.
Do nawet co dziesiątej przychodni nie można się dodzwonić w celu uzyskania pomocy medycznej. Takie wnioski płyną z kontroli, jaką Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadził w związku ze skargami pacjentów na dostęp podstawowej opieki zdrowotnej w czasie pandemii
Do Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie trafiły już specjalistyczne łóżka dla pacjentów z Covid-19. Lecznica otrzymała je od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
15 178 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Nie żyje 599 osób z infekcją COVID-19, większość miała choroby współistniejące. W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport.
Najpóźniej 10 grudnia szpital tymczasowy w Targach Lublin będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów. Na początek będzie tam dostępnych 50 łóżek
Naukowcy cały czas szukają nowych możliwości leczenia pacjentów z Covid-19 z wykorzystaniem leków stosowanych wcześniej w innych chorobach.
Szpitale tymczasowe w całej Polsce w większości będą ukończone na początku grudnia. Część placówek, m.in. w Katowicach, Poznaniu i w Szczytnie – zacznie przyjmować pacjentów w najbliższych dniach.
„Chcę oddać osocze, ale od wielu dni nie mogę się dodzwonić.” „Obiecali, że się ze mną skontaktują. Na telefon z czekam już tydzień.” Kolejni nasi Czytelnicy skarżą się na kompletny brak kontaktu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. – Po co apele do ozdrowieńców o oddawanie osocza, skoro nikt nie odbiera telefonu? – pytają.
Trwają prace nad uruchomieniem szpitala tymczasowego w Lublinie. Będzie znajdował się w halach Targów Lublin. Na miejsce przyjechały już łóżka dla przyszłych pacjentów. Prowadzone są też kolejne prace. Szpital ma zostać uruchomiony na przełomie listopada i grudnia. Jak mówił ostatnio minister zdrowia, tego typu placówki mają być „ostatnią linią obrony” w przypadku nadejścia trzeciej fali pandemii. Szpitale tymczasowe mają działać przynajmniej do marca.
W ciągu zaledwie kilku dni niemal dwukrotnie wzrosło zapotrzebowanie na tlen medyczny w szpitalu w Kraśniku. Od 10 dni lecznica korzysta nie tylko z butli z tlenem, ale też 6-tonowego zbiornika ze sprężonym gazem. Był jednak moment, że tlen się kończył i trzeba było przewieźć do innych szpitali w regionie 13 pacjentów.
Patrycja Klain, studentka pielęgniarstwa z Lublina, walczy o główną nagrodę w międzynarodowym konkursie pielęgniarskim królowej Szwecji Queen Silvia Nursing Award. Chce nakręcić cykl krótkich filmów szkoleniowych, z których mogliby korzystać studenci kierunków medycznych.