Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

13 października 2021 r.
20:56

Biała Podlaska: Zakażonych przybywa, a w mieście zaszczepiło się tylko 46,5 proc. osób

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 9 A A
Szpital w Białej Podlaskiej
Szpital w Białej Podlaskiej

W bialskim szpitalu z dnia na dzień przybywa pacjentów z Covid-19. W pełni zaszczepionych jest tylko 46,5 procent mieszkańców miasta. Szpital powołał sztab kryzysowy, który na bieżąco ma reagować na sytuację epidemiczną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Hospitalizowanych jest 94 pacjentów w obszarze Covid-19. Trzy osoby wymagają wspomagania respiratorem. Wśród nich 90 proc. to ci niezaszczepieni – przyznaje Magdalena Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

We wtorek wojewoda lubelski Lech Sprawka nakazał zwiększenie liczby dostępnych łóżek covidowych pięciu szpitalom, m.in. temu w Białej Podlaskiej. – Obecnie liczba tych łóżek to 106 – zaznacza rzeczniczka.

Obszar covidowy jest w szpitalu sukcesywnie powiększany i obejmuje teraz: oddział obserwacyjno–zakaźny, ftyzjopulmonologii i onkologii pulmonologicznej, otolaryngologiczny oraz kardiologii zachowawczej.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 620 nowych przypadkach Covid-19 w naszym województwie. 23 pochodzą z Białej Podlaskiej, a 31 z okalającego powiatu. W odniesieniu do populacji, właśnie miasto i powiat są w niechlubnej polskiej czołówce, jeśli chodzi o wzrost zakażeń.

W pełni zaszczepionych jest tylko 46,5 procent mieszkańców Białej Podlaskiej.

A w niektórych gminach powiatu, na przykład w gminie Międzyrzec Podlaski ten wskaźnik jest jeszcze gorszy i wynosi 30,4 procent. Okazuje się, że w samym bialskim szpitalu nie wszyscy chcą się szczepić.

– Ogółem ponad 76 proc. personelu jest w pełni zaszczepiona, a wśród grupy pracowników medycznych to ponad 80 proc. – wylicza Us. Obecnie trwają tu szczepienia trzecią dawką.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej coraz częściej nie stosują się do obostrzeń i nie nakładają maseczek. – Lekceważący stosunek do pandemii jest widoczny w szczególności w bialskich sklepach. Większość kupujących nie nosi maseczek. Zdarzają się przypadki, gdy taka osoba kaszle stojąc w kolejce do kasy bezpośrednio za innym kupującym – opowiada jeden z mieszkańców.

Największe centrum handlowe w mieście tłumaczy, że robi co może. – Nasi pracownicy, wypełniając swoje obowiązki, codziennie zwracają uwagę tym klientom, którzy unikają przestrzegania tych podstawowych zasad bezpieczeństwa – podkreśla Katarzyna Czajkowska rzecznik firmy INBAP, która jest właścicielem centrum handlowego Rywal w Białej Podlaskiej.

Nasi czytelnicy widzą niestosowanie się do zasad w innych miejscach. – Zdarza się, że cały autobus jest zapełniony ludźmi bez maseczek. Wcześniej kierowcy przez mikrofon zwracali uwagę pasażerom, teraz nie słyszałam tego – pisze do nas pani Krystyna.

– Od początku trwania pandemii nasz samorząd prowadzi bardzo intensywne działania w tym zakresie – podkreśla Wojciech Sosnowski, naczelnik gabinetu prezydenta. – W rankingu wojewódzkim pod kątem szczepień, plasujemy się na górnej pozycji, przy maksymalnym zaszczepieniu na poziomie 55 proc. w Stoczku Łukowskim i minimalnym w Sernikach na poziomie 27 proc. – zwraca uwagę urzędnik. Z jego wiedzy wynika też, że pacjenci hospitalizowani w bialskim szpitalu z powodu Covid-19 to głównie mieszkańcy regionu, a nie miasta. Naczelnik gabinetu wymienia szereg działań, jakie miasto podjęło by walczyć z koronawirusem.

To na przykład prowadzenie samorządowego Punktu Szczepień Powszechnych czy organizacja transportu na szczepienie. – Przeprowadziliśmy też 6 akcji szczepień w Szczepieniobusie ustawianym w różnych dzielnicach miasta – wymienia Sosnowski. – Wykonaliśmy ponad 1700 telefonów do osób 60 plus zachęcających do szczepienia.

Obecnie trwa kolejna akcja pod hasłem „Zaszczep się na zdrowie”. – W jej ramach zostaną wydrukowane i rozpowszechnione materiały informacyjne. Będziemy też zachęcać do przyjęcia trzeciej dawki szczepionki – zapowiada naczelnik. Poza tym, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej informują wszystkich klientów o możliwości „bezkolejkowego” zaszczepienia się w samorządowym punkcie.
Spółka MZK, która obsługuje transport publiczna otrzymała od magistratu 10 tys. maseczek.

– Kierowcy rozdają je pasażerom nieprzestrzegającym nakazu zakrywania ust i nosa – dodaje Sosnowski.

Policja i Straż Miejska zapewniają, że monitorują sytuację. – Od początku roku przeprowadziliśmy kilkanaście tysięcy kontroli. Współpracujemy w tym zakresie między innymi z Państwową Inspekcją Sanitarną, prowadząc wspólne działania na terenie obiektów handlowych – podkreśla komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.

Poza tym te działania dotyczą też transportu zbiorowego. – Sprawdzamy każdy pojawiający się sygnał dotyczący nierespektowania obowiązujących przepisów – zapewnia pani rzecznik. W sumie od początku roku, policjanci interweniowali w ponad 5100 przypadkach. – Dotyczyły one m.in. nieprzestrzegania obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej – precyzuje Salczyńska-Pyrchla.
Straż Miejska zapowiada, że w najbliższym czasie skontroluje autobusy miejskie pod tym kątem.

Bialski szpital powołał sztab kryzysowy, który na bieżąco ma reagować na sytuację epidemiczną. – Analizowane są różne scenariusze działań. Będą one uzależnione między innymi od skali wzrostu zachorowań i sytuacji w naszym regionie – zaznacza na koniec Us.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_miki_ / 5 dni temu o 21:26
+14
a zaraz zaczną drzeć ryja, że wszystko pozamykane lockdown itd - tylko szybko dawać pieniądze, bo im biznesy padają
Avatar
lbn / 4 dni temu o 08:07
+4
Czy ktoś traktuje jeszcze poważnie te głupoty covidowe.  Zawsze była grypa dwa razy w roku i to przeszkadzało.  A teraz zmienili nazwę na covid i straszą babcie rydzykowe i przy okazji trzepią kasę. Ale oni też odpowiedzą za depopulację ludności i te pieniądze które sobie dają za ,,walkę,, z fakewirusem im nie pomogą bo są one z krzywdy ludzkiej.
Niestety, każdego dnia widuję ludzi, pozornie inteligentnych, którzy okazują się być gorliwymi wyznawcami religii covid. Masakra. Momentami nawet groteskowo to wygląda jak jeden z drugim mundry mądrością telewizorni wciska klawisz w windzie przez chusteczkę higieniczną. Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów. Ktoś, kto zaprojektował to szaleństwo, jednego może być pewien. Mając w ręku media można z  "motłochem" zrobić wszystko.
Ależ "najmundrzyjszy w całyj wsi" się wpisał. Gość niby nie czytał, że jednym ze sposobów szerzenia się koronawirusa  jest ten "przez dotyk". Jeśli setki osób dziennie dotykają w windzie przycisku "Parter" - to co tu się dziwić, że ktoś woli dotykać go przez chusteczkę? Jeszcze ubliża:: "mundry mądrością telewizorni". A on sam to kto? Naukowiec, który najlepiej na świecie zbadał koronawirusy? Raczej nie, bo pisze: "Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów." Bardziej ktoś taki jak p. Guz z KUL, którego tamtejsi mędrcy zrobili rok czy parę lat temu "profesorem" i który wsławił się szkodliwymi głupotami o niezarażaniu przez "konsekrowane ręce księdza". ... Jeszcze dalsze niedowodliwe i niejasne wywody o "projektowaniu szaleństwa" i posługiwaniu się "mediami"! Kto niby "zaprojektował"?
 Kolego, skoro taki strach Cię ogarnia to Ty i Tobie podobni siedzcie w domach i dajcie normalnym ludziom normalnie żyć. Wasz strach odebrał Wam podstawy racjonalności. W windzie przez dotyk z przycisku może się zarazić a w pracy w swoim biurze paradoksalnie już bezpieczny i łapę koledze poda i dotyka wszystko wokół. A czy koledzy z pracy to hermetyczni są i noce w labolatoriach  spędzają. Wasz strach prowadzi do takich absurdów że z boku patrząc śmieszni jesteście. Zamiast księdza z KULu wolę przykład wyszczepionego Izraela i mnóstwa zakażeń wśród zaszczepionych i żyjących tam w rygorze. Przecież naukowcy o tym mówią. Co? Wybiórcza argumentacja pasuje co?
 Kolego, skoro taki strach Cię ogarnia to Ty i Tobie podobni siedzcie w domach i dajcie normalnym ludziom normalnie żyć. Wasz strach odebrał Wam podstawy racjonalności. W windzie przez dotyk z przycisku może się zarazić a w pracy w swoim biurze paradoksalnie już bezpieczny i łapę koledze poda i dotyka wszystko wokół. A czy koledzy z pracy to hermetyczni są i noce w labolatoriach  spędzają. Wasz strach prowadzi do takich absurdów że z boku patrząc śmieszni jesteście. Zamiast księdza z KULu wolę przykład wyszczepionego Izraela i... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 dni temu o 18:45
-1
"W Polsce suwerenem jest naród, a nie urzędnik, nawet najwyższy urzędnik KE. I nauczcie się tego" - mówił premier Mateusz Morawiecki. Dlatego do urzednika nie wybieranego przez suwerena czyli NIEDZIELBAUMA MÓWIMY WY PIER D ŻYMSKI GESZEFCIARZU !!
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 dni temu o 22:02
-1
Narzekanie. Przyjdzie tam ,,tenczowy ćfok'' i im wszystko opowie co i jak, oj ludzie ludzie...
Avatar
Robik / 4 dni temu o 06:10
-3
Czy ktoś traktuje jeszcze poważnie te głupoty covidowe.  Zawsze była grypa dwa razy w roku i to przeszkadzało.  A teraz zmienili nazwę na covid i straszą babcie rydzykowe i przy okazji trzepią kasę. Ale oni też odpowiedzą za depopulację ludności i te pieniądze które sobie dają za ,,walkę,, z fakewirusem im nie pomogą bo są one z krzywdy ludzkiej.
Niestety, każdego dnia widuję ludzi, pozornie inteligentnych, którzy okazują się być gorliwymi wyznawcami religii covid. Masakra. Momentami nawet groteskowo to wygląda jak jeden z drugim mundry mądrością telewizorni wciska klawisz w windzie przez chusteczkę higieniczną. Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów. Ktoś, kto zaprojektował to szaleństwo, jednego może być pewien. Mając w ręku media można z  "motłochem" zrobić wszystko.
 Ależ "najmundrzyjszy w całyj wsi" się wpisał. Gość niby nie czytał, że jednym ze sposobów szerzenia się koronawirusa  jest ten "przez dotyk". Jeśli setki osób dziennie dotykają w windzie przycisku "Parter" - to co tu się dziwić, że ktoś woli dotykać go przez chusteczkę? Jeszcze ubliża:: "mundry mądrością telewizorni". A on sam to kto? Naukowiec, który najlepiej na świecie zbadał koronawirusy? Raczej nie, bo pisze: "Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów." Bardziej ktoś taki jak p. Guz z KUL, którego tamtejsi mędrcy zrobili rok czy parę lat temu "profesorem" i który wsławił się szkodliwymi głupotami o niezarażaniu przez "konsekrowane ręce księdza". ... Jeszcze dalsze niedowodliwe i niejasne wywody o "projektowaniu szaleństwa" i posługiwaniu się "mediami"! Kto niby "zaprojektował"?
 Ależ "najmundrzyjszy w całyj wsi" się wpisał. Gość niby nie czytał, że jednym ze sposobów szerzenia się koronawirusa  jest ten "przez dotyk". Jeśli setki osób dziennie dotykają w windzie przycisku "Parter" - to co tu się dziwić, że ktoś woli dotykać go przez chusteczkę? Jeszcze ubliża:: "mundry mądrością telewizorni". A on sam to kto? Naukowiec, który najlepiej na świecie zbadał koronawirusy? Raczej nie, bo pisze: "Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów ... rozwiń
Avatar
centus / 5 dni temu o 21:47
-4
Czy ktoś traktuje jeszcze poważnie te głupoty covidowe. Zawsze była grypa dwa razy w roku i to przeszkadzało. A teraz zmienili nazwę na covid i straszą babcie rydzykowe i przy okazji trzepią kasę. Ale oni też odpowiedzą za depopulację ludności i te pieniądze które sobie dają za ,,walkę,, z fakewirusem im nie pomogą bo są one z krzywdy ludzkiej.
Avatar
Japolan / 5 dni temu o 21:13
-6
Terrorystom covidowyn warto zalecić zapoznanie się z materiałami na temat Procesu Norymberskiego oraz denazyfikacji. Czasem 'grube ryby' unikały odpowiedzialności, a ręka sprawiedliwości dosięgała sprawców niższego szczebla (np. powojennych nauczycieli, lekarzy lub urzędników). Czy miejscowi covidowi faszyści mogą być pewni swej bezkarności - także za kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat?
Avatar
lbn / 5 dni temu o 22:06
-9
Czy ktoś traktuje jeszcze poważnie te głupoty covidowe.  Zawsze była grypa dwa razy w roku i to przeszkadzało.  A teraz zmienili nazwę na covid i straszą babcie rydzykowe i przy okazji trzepią kasę. Ale oni też odpowiedzą za depopulację ludności i te pieniądze które sobie dają za ,,walkę,, z fakewirusem im nie pomogą bo są one z krzywdy ludzkiej.
 Niestety, każdego dnia widuję ludzi, pozornie inteligentnych, którzy okazują się być gorliwymi wyznawcami religii covid. Masakra. Momentami nawet groteskowo to wygląda jak jeden z drugim mundry mądrością telewizorni wciska klawisz w windzie przez chusteczkę higieniczną. Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów. Ktoś, kto zaprojektował to szaleństwo, jednego może być pewien. Mając w ręku media można z  "motłochem" zrobić wszystko. 
 Niestety, każdego dnia widuję ludzi, pozornie inteligentnych, którzy okazują się być gorliwymi wyznawcami religii covid. Masakra. Momentami nawet groteskowo to wygląda jak jeden z drugim mundry mądrością telewizorni wciska klawisz w windzie przez chusteczkę higieniczną. Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów. Ktoś, kto zaprojektował to szaleństwo, jednego może być pewien. Mając w ręku media można z  "motłochem" zrobić wszystko.  rozwiń
Avatar
lbn / 5 dni temu o 22:06
-12
Czy ktoś traktuje jeszcze poważnie te głupoty covidowe.  Zawsze była grypa dwa razy w roku i to przeszkadzało.  A teraz zmienili nazwę na covid i straszą babcie rydzykowe i przy okazji trzepią kasę. Ale oni też odpowiedzą za depopulację ludności i te pieniądze które sobie dają za ,,walkę,, z fakewirusem im nie pomogą bo są one z krzywdy ludzkiej.
 Niestety, każdego dnia widuję ludzi, pozornie inteligentnych, którzy okazują się być gorliwymi wyznawcami religii covid. Masakra. Momentami nawet groteskowo to wygląda jak jeden z drugim mundry mądrością telewizorni wciska klawisz w windzie przez chusteczkę higieniczną. Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów. Ktoś, kto zaprojektował to szaleństwo, jednego może być pewien. Mając w ręku media można z  "motłochem" zrobić wszystko. 
 Niestety, każdego dnia widuję ludzi, pozornie inteligentnych, którzy okazują się być gorliwymi wyznawcami religii covid. Masakra. Momentami nawet groteskowo to wygląda jak jeden z drugim mundry mądrością telewizorni wciska klawisz w windzie przez chusteczkę higieniczną. Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów. Ktoś, kto zaprojektował to szaleństwo, jednego może być pewien. Mając w ręku media można z  "motłochem" zrobić wszystko.  rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 4 dni temu o 18:45
-1
"W Polsce suwerenem jest naród, a nie urzędnik, nawet najwyższy urzędnik KE. I nauczcie się tego" - mówił premier Mateusz Morawiecki. Dlatego do urzednika nie wybieranego przez suwerena czyli NIEDZIELBAUMA MÓWIMY WY PIER D ŻYMSKI GESZEFCIARZU !!
Avatar
lbn / 4 dni temu o 08:07
+4
Czy ktoś traktuje jeszcze poważnie te głupoty covidowe.  Zawsze była grypa dwa razy w roku i to przeszkadzało.  A teraz zmienili nazwę na covid i straszą babcie rydzykowe i przy okazji trzepią kasę. Ale oni też odpowiedzą za depopulację ludności i te pieniądze które sobie dają za ,,walkę,, z fakewirusem im nie pomogą bo są one z krzywdy ludzkiej.
Niestety, każdego dnia widuję ludzi, pozornie inteligentnych, którzy okazują się być gorliwymi wyznawcami religii covid. Masakra. Momentami nawet groteskowo to wygląda jak jeden z drugim mundry mądrością telewizorni wciska klawisz w windzie przez chusteczkę higieniczną. Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów. Ktoś, kto zaprojektował to szaleństwo, jednego może być pewien. Mając w ręku media można z  "motłochem" zrobić wszystko.
Ależ "najmundrzyjszy w całyj wsi" się wpisał. Gość niby nie czytał, że jednym ze sposobów szerzenia się koronawirusa  jest ten "przez dotyk". Jeśli setki osób dziennie dotykają w windzie przycisku "Parter" - to co tu się dziwić, że ktoś woli dotykać go przez chusteczkę? Jeszcze ubliża:: "mundry mądrością telewizorni". A on sam to kto? Naukowiec, który najlepiej na świecie zbadał koronawirusy? Raczej nie, bo pisze: "Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów." Bardziej ktoś taki jak p. Guz z KUL, którego tamtejsi mędrcy zrobili rok czy parę lat temu "profesorem" i który wsławił się szkodliwymi głupotami o niezarażaniu przez "konsekrowane ręce księdza". ... Jeszcze dalsze niedowodliwe i niejasne wywody o "projektowaniu szaleństwa" i posługiwaniu się "mediami"! Kto niby "zaprojektował"?
 Kolego, skoro taki strach Cię ogarnia to Ty i Tobie podobni siedzcie w domach i dajcie normalnym ludziom normalnie żyć. Wasz strach odebrał Wam podstawy racjonalności. W windzie przez dotyk z przycisku może się zarazić a w pracy w swoim biurze paradoksalnie już bezpieczny i łapę koledze poda i dotyka wszystko wokół. A czy koledzy z pracy to hermetyczni są i noce w labolatoriach  spędzają. Wasz strach prowadzi do takich absurdów że z boku patrząc śmieszni jesteście. Zamiast księdza z KULu wolę przykład wyszczepionego Izraela i mnóstwa zakażeń wśród zaszczepionych i żyjących tam w rygorze. Przecież naukowcy o tym mówią. Co? Wybiórcza argumentacja pasuje co?
 Kolego, skoro taki strach Cię ogarnia to Ty i Tobie podobni siedzcie w domach i dajcie normalnym ludziom normalnie żyć. Wasz strach odebrał Wam podstawy racjonalności. W windzie przez dotyk z przycisku może się zarazić a w pracy w swoim biurze paradoksalnie już bezpieczny i łapę koledze poda i dotyka wszystko wokół. A czy koledzy z pracy to hermetyczni są i noce w labolatoriach  spędzają. Wasz strach prowadzi do takich absurdów że z boku patrząc śmieszni jesteście. Zamiast księdza z KULu wolę przykład wyszczepionego Izraela i... rozwiń
Avatar
Robik / 4 dni temu o 06:10
-3
Czy ktoś traktuje jeszcze poważnie te głupoty covidowe.  Zawsze była grypa dwa razy w roku i to przeszkadzało.  A teraz zmienili nazwę na covid i straszą babcie rydzykowe i przy okazji trzepią kasę. Ale oni też odpowiedzą za depopulację ludności i te pieniądze które sobie dają za ,,walkę,, z fakewirusem im nie pomogą bo są one z krzywdy ludzkiej.
Niestety, każdego dnia widuję ludzi, pozornie inteligentnych, którzy okazują się być gorliwymi wyznawcami religii covid. Masakra. Momentami nawet groteskowo to wygląda jak jeden z drugim mundry mądrością telewizorni wciska klawisz w windzie przez chusteczkę higieniczną. Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów. Ktoś, kto zaprojektował to szaleństwo, jednego może być pewien. Mając w ręku media można z  "motłochem" zrobić wszystko.
 Ależ "najmundrzyjszy w całyj wsi" się wpisał. Gość niby nie czytał, że jednym ze sposobów szerzenia się koronawirusa  jest ten "przez dotyk". Jeśli setki osób dziennie dotykają w windzie przycisku "Parter" - to co tu się dziwić, że ktoś woli dotykać go przez chusteczkę? Jeszcze ubliża:: "mundry mądrością telewizorni". A on sam to kto? Naukowiec, który najlepiej na świecie zbadał koronawirusy? Raczej nie, bo pisze: "Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów." Bardziej ktoś taki jak p. Guz z KUL, którego tamtejsi mędrcy zrobili rok czy parę lat temu "profesorem" i który wsławił się szkodliwymi głupotami o niezarażaniu przez "konsekrowane ręce księdza". ... Jeszcze dalsze niedowodliwe i niejasne wywody o "projektowaniu szaleństwa" i posługiwaniu się "mediami"! Kto niby "zaprojektował"?
 Ależ "najmundrzyjszy w całyj wsi" się wpisał. Gość niby nie czytał, że jednym ze sposobów szerzenia się koronawirusa  jest ten "przez dotyk". Jeśli setki osób dziennie dotykają w windzie przycisku "Parter" - to co tu się dziwić, że ktoś woli dotykać go przez chusteczkę? Jeszcze ubliża:: "mundry mądrością telewizorni". A on sam to kto? Naukowiec, który najlepiej na świecie zbadał koronawirusy? Raczej nie, bo pisze: "Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów ... rozwiń
Avatar
lbn / 5 dni temu o 22:06
-12
Czy ktoś traktuje jeszcze poważnie te głupoty covidowe.  Zawsze była grypa dwa razy w roku i to przeszkadzało.  A teraz zmienili nazwę na covid i straszą babcie rydzykowe i przy okazji trzepią kasę. Ale oni też odpowiedzą za depopulację ludności i te pieniądze które sobie dają za ,,walkę,, z fakewirusem im nie pomogą bo są one z krzywdy ludzkiej.
 Niestety, każdego dnia widuję ludzi, pozornie inteligentnych, którzy okazują się być gorliwymi wyznawcami religii covid. Masakra. Momentami nawet groteskowo to wygląda jak jeden z drugim mundry mądrością telewizorni wciska klawisz w windzie przez chusteczkę higieniczną. Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów. Ktoś, kto zaprojektował to szaleństwo, jednego może być pewien. Mając w ręku media można z  "motłochem" zrobić wszystko. 
 Niestety, każdego dnia widuję ludzi, pozornie inteligentnych, którzy okazują się być gorliwymi wyznawcami religii covid. Masakra. Momentami nawet groteskowo to wygląda jak jeden z drugim mundry mądrością telewizorni wciska klawisz w windzie przez chusteczkę higieniczną. Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów. Ktoś, kto zaprojektował to szaleństwo, jednego może być pewien. Mając w ręku media można z  "motłochem" zrobić wszystko.  rozwiń
Avatar
lbn / 5 dni temu o 22:06
-9
Czy ktoś traktuje jeszcze poważnie te głupoty covidowe.  Zawsze była grypa dwa razy w roku i to przeszkadzało.  A teraz zmienili nazwę na covid i straszą babcie rydzykowe i przy okazji trzepią kasę. Ale oni też odpowiedzą za depopulację ludności i te pieniądze które sobie dają za ,,walkę,, z fakewirusem im nie pomogą bo są one z krzywdy ludzkiej.
 Niestety, każdego dnia widuję ludzi, pozornie inteligentnych, którzy okazują się być gorliwymi wyznawcami religii covid. Masakra. Momentami nawet groteskowo to wygląda jak jeden z drugim mundry mądrością telewizorni wciska klawisz w windzie przez chusteczkę higieniczną. Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów. Ktoś, kto zaprojektował to szaleństwo, jednego może być pewien. Mając w ręku media można z  "motłochem" zrobić wszystko. 
 Niestety, każdego dnia widuję ludzi, pozornie inteligentnych, którzy okazują się być gorliwymi wyznawcami religii covid. Masakra. Momentami nawet groteskowo to wygląda jak jeden z drugim mundry mądrością telewizorni wciska klawisz w windzie przez chusteczkę higieniczną. Ale to przecież elyta czerpiąca wiedze z badań naukowych i wywodów profesorów. Ktoś, kto zaprojektował to szaleństwo, jednego może być pewien. Mając w ręku media można z  "motłochem" zrobić wszystko.  rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 dni temu o 22:02
-1
Narzekanie. Przyjdzie tam ,,tenczowy ćfok'' i im wszystko opowie co i jak, oj ludzie ludzie...
Avatar
centus / 5 dni temu o 21:47
-4
Czy ktoś traktuje jeszcze poważnie te głupoty covidowe. Zawsze była grypa dwa razy w roku i to przeszkadzało. A teraz zmienili nazwę na covid i straszą babcie rydzykowe i przy okazji trzepią kasę. Ale oni też odpowiedzą za depopulację ludności i te pieniądze które sobie dają za ,,walkę,, z fakewirusem im nie pomogą bo są one z krzywdy ludzkiej.
Avatar
_miki_ / 5 dni temu o 21:26
+14
a zaraz zaczną drzeć ryja, że wszystko pozamykane lockdown itd - tylko szybko dawać pieniądze, bo im biznesy padają
Avatar
Japolan / 5 dni temu o 21:13
-6
Terrorystom covidowyn warto zalecić zapoznanie się z materiałami na temat Procesu Norymberskiego oraz denazyfikacji. Czasem 'grube ryby' unikały odpowiedzialności, a ręka sprawiedliwości dosięgała sprawców niższego szczebla (np. powojennych nauczycieli, lekarzy lub urzędników). Czy miejscowi covidowi faszyści mogą być pewni swej bezkarności - także za kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus w Polsce, poniedziałek 18 października. Ile zakażeń w Lubelskiem?

Koronawirus w Polsce, poniedziałek 18 października. Ile zakażeń w Lubelskiem?

W całej Polsce jest 1537 nowych zakażeń koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 18 października 2021 r.

Omega Stary Zamość – Pogoń 96 Łaszczówka 3:1. Bramkarz trafił z jedenastki

Omega Stary Zamość – Pogoń 96 Łaszczówka 3:1. Bramkarz trafił z jedenastki

Omega Stary Zamość grając przez ponad godzinę w przewadze jednego zawodnika musiała długo drżeć o wynik w domowym starciu przeciwko Pogoni 96 Łaszczówka. Ostatecznie jednak gospodarze strzelili trzy bramki i dopisali na swoje konto kolejny w tym sezonie komplet punktów

Lubelskie. Potworny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca osobowego mercedesa
galeria

Lubelskie. Potworny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca osobowego mercedesa

Do tragicznego wypadku doszło po godzinie 4 w miejscowości Lechówka (gmina Siedliszcze) na drodze krajowej nr 12 Lublin – Chełm.

Lublin. Płatne parkowanie na tej ulicy? Znaki wprowadzają w błąd

Lublin. Płatne parkowanie na tej ulicy? Znaki wprowadzają w błąd

Niezgodnie z prawem oznakowana została zatoka parkingowa na ul. Prusa koło siedziby PZMot. Ustawiono tu znaki mówiące, że postój w tym miejscu jest płatny, chociaż miasto nie może pobierać tu opłat. Po naszej interwencji znaki mają zniknąć.

Lublin. Kolejne zmiany na rondzie obok Orfeusza

Lublin. Kolejne zmiany na rondzie obok Orfeusza

Do środy włącznie mają obowiązywać wprowadzane dziś zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Smorawińskiego z al. Kompozytorów Polskich. Przebudowywana jest tutaj sieć ciepłownicza

Sygnał Lublin – Sokół Konopnica 3:5. Wróciła skuteczność [ZDJĘCIA]
galeria

Sygnał Lublin – Sokół Konopnica 3:5. Wróciła skuteczność [ZDJĘCIA]

Znakomite widowisko przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Miejscowy Sygnał przegrał z Sokołem Konopnica, ale kibice nie mogli narzekać na nudę

Stół marszałka Piłsudskiego zostaje w Puławach

Stół marszałka Piłsudskiego zostaje w Puławach

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku musi obejść się smakiem. Ich starania o wejście w posiadania historycznego, drewnianego stołu, przy którym marszałek planował ofensywę podczas wojny polsko-bolszewickiej, zakończyły się fiaskiem. Zabytek pozostanie w puławskim Pałacu Czartoryskich.

"Niewidzialne serce formacji przestaje bić". Pracownicy policji szykują się do strajku
Pierwsza Strona Dziennika

"Niewidzialne serce formacji przestaje bić". Pracownicy policji szykują się do strajku

Równego traktowania z policjantami oraz tysiąca złotych podwyżki domagają się cywilni pracownicy policji. W lubelskim garnizonie chodzi aż o 1281 osób. Jeśli ich postulaty nie zostaną spełnione, zapowiadają strajk.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 października 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 października 2021 r.

Polacy ze srebrem Speedway of Nations. Mikkel Michelsen stanął na najniższym stopniu podium

Polacy ze srebrem Speedway of Nations. Mikkel Michelsen stanął na najniższym stopniu podium

Trzeci rok z rzędu Polacy muszą zadowolić się srebrnym medalem Speedway of Nations. Wcześniej na ich drodze stawali Rosjanie, a teraz Brytyjczycy, którzy triumfowali po dwudniowej rywalizacji na torze w Manchesterze

Motor II Lublin – POM Iskra Piotrowice 3:1, pozostałe wyniki grupy pierwszej Hummel IV ligi

Motor II Lublin – POM Iskra Piotrowice 3:1, pozostałe wyniki grupy pierwszej Hummel IV ligi

Po porażce u siebie z Orlętami Łuków szybko pozbierały się rezerwy Motoru. Tym razem drużyna Wojciecha Stefańskiego pokonała POM Iskrę Piotrowice 3:1.

W szkole koło Lublina dzieci nie wychodzą z klas na przerwy. Dlaczego?
galeria

W szkole koło Lublina dzieci nie wychodzą z klas na przerwy. Dlaczego?

W dawnej rządcówce, czyli mieszkaniu i biurze rządcy funkcjonuje szkoła podstawowa. – To miejsce jest dobre, ale na muzeum – przekonuje jeden z mieszkańców podlubelskiej miejscowości. Podobnych głosów, dowodzących potrzebę budowy nowej szkoły, na piątkowym spotkaniu z radnymi gminy Niemce było znacznie więcej.

Grom Różaniec – Start Krasnystaw 2:5, pozostałe wyniki grupy drugiej Hummel IV ligi

Grom Różaniec – Start Krasnystaw 2:5, pozostałe wyniki grupy drugiej Hummel IV ligi

Efektowna wygrana Startu Krasnystaw w Różańcu. Tamtejszy Grom prowadził 1:0 i 2:1, ale goście ostatecznie wygrali aż 5:2. Duża w tym zasługa Dominika Skiby, który zapisał na swoim koncie aż cztery gole.

Na trasie z Lublina do Świdnika stawiają na "wilcze oczy"

Na trasie z Lublina do Świdnika stawiają na "wilcze oczy"

Prawdopodobnie już w tym tygodniu przy al. Jana Pawła II w Świdniku pojawią się tzw. „wilcze oczy”. Montowane na słupkach elementy odblaskowe mają poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie miasta, gdzie dochodzi do wypadków i kolizji z udziałem dzikich zwierząt.

Prymas Polski napisał do szefa MSWiA list z prośbą o udzielenie pomocy uchodźcom
wideo
film

Prymas Polski napisał do szefa MSWiA list z prośbą o udzielenie pomocy uchodźcom

Prymas Polski napisał list do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium