Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nie gazowa, a węglowa ma być nowa elektrownia przy Zakładach Azotowych „Puławy”. Decyzją zarządu spółki unieważniono przetarg na wybór wykonawcy bloku gazowo-parowego, więc cała procedura będzie musiała rozpocząć się od początku.
Aleksander Batorski został nowym prezesem Zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka w Lublinie.
Prairie Mining, spółka eksploracyjno-wydobywcza koncentrująca działalność w Polsce, wyemitowała 11,5 mln akcji dla brytyjskich inwestorów instytucjonalnych po 0,28 GBP za sztukę. Pozyskane środki, czyli około 3,2 mln GBP brutto, zostaną przeznaczone na rozwój inwestycji Dębieńsko, a także Jan Karski – kopalni węgla w woj. lubelskim.
W czerwcu Carrefour otworzy delikatesy premium w lubelskiej Galerii Olimp. Zajmie miejsce Almy, która zamknęła swój sklep jesienią ubiegłego roku.
Radzyński Spomlek chce być wolny od GMO. Wdraża już program eliminacji pasz GMO.
Grupa Azoty Puławy zdecydowała w piątek o unieważnieniu przetargu na wybór generalnego wykonawcy nowej elektrowni na gaz.
Nastroje wśród przedsiębiorców są wyczekujące – mówił wczoraj w Lublinie Marek Goliszewski, założyciel i prezes Business Centre Club skupiającego blisko dwa tysiące firm i przedsiębiorców zatrudniających około 600 tys. pracowników.
Spala ok. siedem kg wodoru na 100 km. na jednym tankowaniu może przejechać ok. 450 km. Lubelski Ursus zaprezentował autobus elektryczno-wodorowy. Teraz czeka na zamówienia.
Stokrotka na Turystycznej i IKEA na Spółdzielczości Pracy – to nowe markety, które pojawią się wkrótce na mapie Lublina. Sklepów przybywa, chociaż jak podkreślają analitycy rynek jest już nimi nasycony.
Zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa reaktywował gazownię w Łukowie.
Dziesiątki stoisk, filmy promocyjne, darmowe cukierki, uśmiechnięte hostessy, świeże informacje o wolnych etatach oraz tłumy młodzieży zastanawiającej się nad wyborem swojej kolejnej szkoły - tak w skrócie wyglądały Targi Pracy i Edukacji, które we wtorek odbyły się w Puławach.
Lubelska spółka Ursus ma na celowniku kolejny afrykański kraj. Tym razem to arabska Algieria z Afryki Północnej.
W poniedziałek odbędzie się I Studenckie Forum Biznesu. Na wszystkie wykłady wstęp wolny.
Ubiegły rok nie był rekordowy pod względem skonsolidowanych przychodów i osiągniętego zysku dla Zakładów Azotowych i całej grupy Puławy. Te pierwsze były niższe od osiągniętych rok wcześniej o pół miliarda złotych. O ponad 170 mln spadł także zysk. Ale przychód na poziomie 3,3 mld złotych za 2016 rok to oczywiście jeden z najlepszych wyników wśród przedsiębiorstw po tej stronie Wisły.
Jeszcze niedawno był jedną z czołowych postaci polskiej sceny politycznej, ale po przegranej w ostatnich wyborach usunął się w cień. Teraz Janusz Palikot wraca do korzeni, czyli produkcji napojów alkoholowych. Chce zostać browarnikiem
Grupa Enea kupiła od francuskiego właściciela 100 proc. akcji ENGIE Energia Polska - w pełni oddłużonej spółki, do której należy Elektrownia Połaniec. Enea jest też właścicielem Elektrowni Kozienice i kopalni węgla kamiennego w Bogdance
Centrum handlowe Rywal będzie większe. Inwestor rozpocznie budowę nowego obiektu wiosną tego roku.
Lubelska firma Modern-Expo, producent wyposażenia sklepów rozpoczął współpracę z niemieckim koncernem Schweitzer. Dzięki temu spółka z Lublina będzie mogła zaistnieć na nowych rynkach.
Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty zaprzeczył, jakoby zarząd chemicznego koncernu miał dążyć do wyprowadzenia z Giełdy Papierów Wartościowych Zakładów Azotowych „Puławy”. Integracja przedsiębiorstw ma się odbywać, ale w inny sposób.
Nie ma takiej drugiej maszyny na świecie jak AW101. W czwartek ten unikalny helikopter po raz pierwszy został zaprezentowany w Polsce. Jeśli świdnicka fabryka wygra przetarg MON to śmigłowiec będzie produkowany w Świdniku
PZL-Świdnik organizuje dziś pierwszą w Polsce publiczną prezentację wielozadaniowego śmigłowca AW101. Śmigłowiec będzie oferowany w przetargu ogłoszonym przez MON.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie nawiązała kontakt z inwestorem spod Warszawy zainteresowanym wybudowaniem na jej działce zakładu narzędziowego. Aby stało się to możliwe, władze gminy Chełm muszą wprowadzić odpowiednie zmiany do planu zagospodarowania przestrzennego.
PZL-Świdnik weźmie udział w przetargu na śmigłowce dla polskiego wojska. Firma na razie nie zdradza, jaki typ śmigłowca zaoferuje. W grę wchodzą dwa modele - AW 101 i AW 149.
Lublin znalazł się w gronie miast najbardziej atrakcyjnych dla zagranicznych inwestorów.
Centrum badań klinicznych i centrum magazynowe – być może będą to pierwsze inwestycje, które powstaną w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku. Pod działalność produkcyjną i usługową między lotniskiem a obwodnicą jest przeznaczonych w sumie 120 hektarów.