Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

3 kwietnia 2017 r.
21:35

Azoty stawiają na węgiel, elektrownia się opóźni. Komentarze polityków i samorządowców

0 40 A A

Nie gazowa, a węglowa ma być nowa elektrownia przy Zakładach Azotowych „Puławy”. Decyzją zarządu spółki unieważniono przetarg na wybór wykonawcy bloku gazowo-parowego, więc cała procedura będzie musiała rozpocząć się od początku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątkowy komunikat prasowy dla akcjonariuszy ZAP wywołał konsternację wśród osób, które spodziewały się rozstrzygnięcia przetargu i rychłego rozpoczęcia budowy elektrowni gazowej.

Inwestycja za ponad miliard złotych miała być jedną z najważniejszych w całym województwie, przynieść nowe miejsca pracy oraz pokryć zapotrzebowanie spółki na energię elektryczną. Zamiast tego zarząd firmy zdecydował, że elektrownia gazowa ostatecznie nie powstanie. Rozpocząć mają się natomiast prace nad dokumentacją dla elektrowni opartej na węglu kamiennym.

Zebraliśmy komentarze radnych, polityków i samorządowców -> PRZECZYTAJ.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 01:04
0
Pisiory są od łamania wszelakich przepisów począwszy od konstytucji skończywszy na dyrektywach i myślą dalej co by tu jeszcze spieprzyć.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 17:17
0
te głąby z Pis już zaskarżyły dyrektywę o emisji hehe. Bułgaria także. I wydaje im się, że UE się zgodzi, bo 2 państwa, w przeciwieństwie do pozostałych 25, chcą sobie trochę potruć swoich obywateli. Mam wskazówkę: wyborcami PiS są najstarsi mieszkańcy Polski. W iwaszym interesie jest, by żyli jak najdłużej, bo gdy umrą, nikt na was nie zagłosuje. Co do węgla.... ceny rosną rosną! Ale nie przez brak surowca, lecz wysokie koszty wydobycia, czyli m.in. premie dla związkowców...
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 12:47
0
Miała być nowa elektrownia a została z tego jedynie pusta obietnica modernizacji i rozbudowy istniejącej elektrociepłowni zakładowej. Jakie koszty poniesiono na funkcjonowanie spółki Elektrownia Puławy ? Przez ostatni rok w spółce tej wynagrodzenia odbierali ludzie z nadania PiSu. Ile to kosztowało ? DOJNA ZMIANA PiSu niszczy kolejną inwestycję.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 11:22
0
Patologia Pisiorów nie zna granic lepiej dokonywać emisji CO2 i SO3 płacić z tego tytułu kary, truć obywateli i zanieczyszczać środowisko naturalne. Koszt budowy elektrowni na gaz jest tańszy, paliwo jakim jest gaz jest tańsze i czystsze. Dla pisu liczy się ideologiczny bełkot a nie dobro i zdrowie obywateli. Brawo dla PISIRÓW ciekawe jak spełnią wymagania dyrektyw UE dotyczące czystości powietrza i emisji gazów cieplarnianych.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 11:00
0
Import gazu z Rosji to ok 9 mld m3,własne wydobycie to ponad 4 mld m3, revers z Niemiec i Czech to ok. 1/4 potrzeb, zużycie całkowite to ponad 14 mld m3. Tendencją jestt ograniczanie dostaw ze wschodu, powiększanie portu LNG do 7 mld m3 oraz nitka norweska. Skutek może być taki, że Gazprom zmieni politykę cenową wobec Polski. Więc jeden z drugim powiedz, gdzie tu uzależnienie od rosyjskiego gazu? Zastanów się, co w tej sytuacji będzie robił Gazprom? Pozbawiał się dochodów z 9 mld m3 paliwa, bo ma widzimisię zamknięcie elektrowni 400MW w Puławach czy konkurował ceną? Sprzedaż gazu jest dla ruskich dochodem, a nie narzędziem szantażu. Nie te czasy.
Import gazu z Rosji to ok 9 mld m3,własne wydobycie to ponad 4 mld m3, revers z Niemiec i Czech to ok. 1/4 potrzeb, zużycie całkowite to ponad 14 mld m3. Tendencją jestt ograniczanie dostaw ze wschodu, powiększanie portu LNG do 7 mld m3 oraz nitka norweska. Skutek może być taki, że Gazprom zmieni politykę cenową wobec Polski. Więc jeden z drugim powiedz, gdzie tu uzależnienie od rosyjskiego gazu? Zastanów się, co w tej sytuacji będzie robił Gazprom? Pozbawiał się dochodów z 9 mld m3 paliwa, bo ma widzimisię zamknięcie elektrowni 400MW w Puła... rozwiń
Avatar
olo / 5 kwietnia 2017 o 10:01
0
Dlaczego w Polsce wyszystko idzie jak po grudzie? To bardzo proste - bo jak kucharek sześć, to nie ma co jeść. Za dużo rządzących, za dużo koncepcji - suma sumarum nic nie ma.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 07:09
0
Żadnej nowej elektrowni nie będzie, będzie ewentualnie nowy blok obok starych. Podatków też nie będzie w gminie Puławy. To jeszcze nie dotarło do was , że politycy i biskupi to jedna rodzina, kłamliwa rodzina.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 23:11
0
Ruskie chcą gazu!
Avatar
xxx / 4 kwietnia 2017 o 20:47
0
Proszę sprawdzić kto wtedy był ministrem. Jakby Pan Karpiński był dalej ministrem to już by było dawno po decyzjach. A tak zaczynamy zabawę od nowa. pounieważniane wszystko. Skoro tak to czemu tak długo czekaliśmy na tą decyzję?? Czemu po objęciu władzy nie zmienili decyzji?? Kto doił w tym czasie - przez tyle miesięcy, kasę na ten projekt?? Przecież tam jest cała świta prezesów i dyrektorów od nowej elektrociepłowni. I pieniążki zamiast zostać w Puławach popłyną sobie do Polic na PDH. BRAWO PUŁAWY!!!!
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 19:02
0
TYLKO ATOM
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2017 o 01:04
0
Pisiory są od łamania wszelakich przepisów począwszy od konstytucji skończywszy na dyrektywach i myślą dalej co by tu jeszcze spieprzyć.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 17:17
0
te głąby z Pis już zaskarżyły dyrektywę o emisji hehe. Bułgaria także. I wydaje im się, że UE się zgodzi, bo 2 państwa, w przeciwieństwie do pozostałych 25, chcą sobie trochę potruć swoich obywateli. Mam wskazówkę: wyborcami PiS są najstarsi mieszkańcy Polski. W iwaszym interesie jest, by żyli jak najdłużej, bo gdy umrą, nikt na was nie zagłosuje. Co do węgla.... ceny rosną rosną! Ale nie przez brak surowca, lecz wysokie koszty wydobycia, czyli m.in. premie dla związkowców...
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 12:47
0
Miała być nowa elektrownia a została z tego jedynie pusta obietnica modernizacji i rozbudowy istniejącej elektrociepłowni zakładowej. Jakie koszty poniesiono na funkcjonowanie spółki Elektrownia Puławy ? Przez ostatni rok w spółce tej wynagrodzenia odbierali ludzie z nadania PiSu. Ile to kosztowało ? DOJNA ZMIANA PiSu niszczy kolejną inwestycję.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 11:22
0
Patologia Pisiorów nie zna granic lepiej dokonywać emisji CO2 i SO3 płacić z tego tytułu kary, truć obywateli i zanieczyszczać środowisko naturalne. Koszt budowy elektrowni na gaz jest tańszy, paliwo jakim jest gaz jest tańsze i czystsze. Dla pisu liczy się ideologiczny bełkot a nie dobro i zdrowie obywateli. Brawo dla PISIRÓW ciekawe jak spełnią wymagania dyrektyw UE dotyczące czystości powietrza i emisji gazów cieplarnianych.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 11:00
0
Import gazu z Rosji to ok 9 mld m3,własne wydobycie to ponad 4 mld m3, revers z Niemiec i Czech to ok. 1/4 potrzeb, zużycie całkowite to ponad 14 mld m3. Tendencją jestt ograniczanie dostaw ze wschodu, powiększanie portu LNG do 7 mld m3 oraz nitka norweska. Skutek może być taki, że Gazprom zmieni politykę cenową wobec Polski. Więc jeden z drugim powiedz, gdzie tu uzależnienie od rosyjskiego gazu? Zastanów się, co w tej sytuacji będzie robił Gazprom? Pozbawiał się dochodów z 9 mld m3 paliwa, bo ma widzimisię zamknięcie elektrowni 400MW w Puławach czy konkurował ceną? Sprzedaż gazu jest dla ruskich dochodem, a nie narzędziem szantażu. Nie te czasy.
Import gazu z Rosji to ok 9 mld m3,własne wydobycie to ponad 4 mld m3, revers z Niemiec i Czech to ok. 1/4 potrzeb, zużycie całkowite to ponad 14 mld m3. Tendencją jestt ograniczanie dostaw ze wschodu, powiększanie portu LNG do 7 mld m3 oraz nitka norweska. Skutek może być taki, że Gazprom zmieni politykę cenową wobec Polski. Więc jeden z drugim powiedz, gdzie tu uzależnienie od rosyjskiego gazu? Zastanów się, co w tej sytuacji będzie robił Gazprom? Pozbawiał się dochodów z 9 mld m3 paliwa, bo ma widzimisię zamknięcie elektrowni 400MW w Puła... rozwiń
Avatar
olo / 5 kwietnia 2017 o 10:01
0
Dlaczego w Polsce wyszystko idzie jak po grudzie? To bardzo proste - bo jak kucharek sześć, to nie ma co jeść. Za dużo rządzących, za dużo koncepcji - suma sumarum nic nie ma.
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2017 o 07:09
0
Żadnej nowej elektrowni nie będzie, będzie ewentualnie nowy blok obok starych. Podatków też nie będzie w gminie Puławy. To jeszcze nie dotarło do was , że politycy i biskupi to jedna rodzina, kłamliwa rodzina.
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 23:11
0
Ruskie chcą gazu!
Avatar
xxx / 4 kwietnia 2017 o 20:47
0
Proszę sprawdzić kto wtedy był ministrem. Jakby Pan Karpiński był dalej ministrem to już by było dawno po decyzjach. A tak zaczynamy zabawę od nowa. pounieważniane wszystko. Skoro tak to czemu tak długo czekaliśmy na tą decyzję?? Czemu po objęciu władzy nie zmienili decyzji?? Kto doił w tym czasie - przez tyle miesięcy, kasę na ten projekt?? Przecież tam jest cała świta prezesów i dyrektorów od nowej elektrociepłowni. I pieniążki zamiast zostać w Puławach popłyną sobie do Polic na PDH. BRAWO PUŁAWY!!!!
Avatar
Gość / 4 kwietnia 2017 o 19:02
0
TYLKO ATOM
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 83 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 25 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!