Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

Koronawirus. Coraz więcej zakażonych w Bogdance. Kopalnia uderza w „drugi krąg”

Koronawirus. Coraz więcej zakażonych w Bogdance. Kopalnia uderza w „drugi krąg”

Funkcjonujący w spółce sztab kryzysowy analizuje i monitoruje sytuację oraz ściśle współpracuje z instytucjami państwowymi – zapewnia prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka. Przyznaje, że wśród załogi jest coraz więcej zakażonych.

Marek Pecio, jeden z dwóch założycieli Anmaru, który produkuje m.in. meble kuchenne na wymiar. Jak podkreśla, największym kapitałem jego firmy są pracownicy
Złota Setka

Meble z Kurowa robione na wymiar dla klienta

Dla Anmaru, małej, rodzinnej firmy z Łąkoci w gminie Kurów, ten rok był najtrudniejszy w kilkunastoletniej historii. Epidemiczny kryzys załamał sprzedaż, ale przedsiębiorstwo prowadzone przez Marka i Roberta Pecio wychodzi na prostą.

Zamek Biskup w Janowie Podlaskim

Tylko jeden mały samorząd pomógł wielkiemu przedsiębiorcy

– Jedyną pomoc, jaką dotychczas otrzymaliśmy, to umorzenie przez gminę Janów Podlaski podatku od nieruchomości – przyznaje Władysław Grochowski, założyciel i prezes grupy hotelarskiej Arche.

Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku zaczęła ten biznes jako pierwsza w Polsce
Złota Setka

Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku zaczęła ten biznes jako pierwsza w Polsce

Fabryka Łożysk Tocznych w Kraśniku szykuje się do uruchomienia nowej linii produkcyjnej. Łożyska – piasty do samochodów osobowych i dostawczych – zakład chce zacząć produkować już za kilka miesięcy.

Bogdanki nikt nie chce wygaszać i ma fedrować jeszcze 40 lat

Bogdanki nikt nie chce wygaszać i ma fedrować jeszcze 40 lat

Do 15 grudnia ma powstać rządowy dokument określający przyszłość polskiego górnictwa. Związkowcy z górniczej „S” w LW Bogdanka są dobrej myśli, bo plan inwestycyjny kopalni pod Łęczną zakłada 40 lat fedrowania

– Tradycja i jakość to dwie wartości, na jakich opieramy swoje funkcjonowanie. Dziś jakość jest dla konsumentów kluczowa – nie ma wątpliwości Renata Janik
Złota Setka

Słowiański cud miód z lubelskiego Apisu podbija Japonię

Według historyków, tym złocistym trunkiem raczyły się już słowiańskie plemiona. W kraju zbyt zimnym, by dojrzały winogrona, miodosytnictwo kwitło. Tradycja, która na wiele lat zanikła, dziś powoli się odradza. Polska to jedyny na świecie producent miodu pitnego na skalę przemysłową, a lubelski Apis to największy jego producent na świecie

Miejscy aktywiści stają po stronie lubelskiego ratusza w sprawie krzewów i parkingów
galeria

Miejscy aktywiści stają po stronie lubelskiego ratusza w sprawie krzewów i parkingów

W obronie zapowiadanych przez Urząd Miasta zmian na Krakowskim Przedmieściu wystąpili działacze ruchu społecznego Pieszy Lublin. Zmiany zostały wcześniej oprotestowane przez działających tu przedsiębiorców

Główną siedzibą Stokrotki, od samego początku jej powstania, jest Lublin
złota setka

Powstała w Lublinie zaczynając od kilku sklepów. W listopadzie otworzy swój 700 sklep w Polsce

Powstała w Lublinie zaczynając od kilku sklepów. Dziś jest już siecią, która w listopadzie otworzy swój 700 sklep. Stokrotka, bo o niej mowa, powstała w 1994 roku. W tej chwili ma ponad 670 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce. Większość z nich działa w formule: supermarket na osiedlach dużych miast, w parkach i galeriach handlowych. Ale e ostatnich latach Stokrotka z sukcesem wkroczyła do mniejszych miejscowości, w których rozwija sklepy w formule „market”.

Wizualizacja
Zdjęcia
galeria

Tak się ma zmienić dawna fabryka samolotów przy Wrońskiej w Lublinie

Projekt uzyskał stosowne decyzje administracyjne i inwestycja został rozpoczęta - informuje konserwator zabytków. Zobacz, jak mają się zmienić hangary, gdzie przed wojną produkowano samoloty.

Tomasz Starzyk, Bisnode Polska: – Publikowanie danych finansowych zwiększa wiarygodność firmy na rynku dla potencjalnych kontrahentów czy chociażby banków
Złota Setka 2019

Bisnode radzi: Warto być przejrzystym w biznesie

Rozmowa z Tomaszem Starzykiem z Bisnode Polska. Firma jest merytorycznym partnerem Dziennika Wschodniego w rankingu Złota Setka Największych Firm Województwa Lubelskiego.

Przed II wojną światową 60 procent mieszkańców Lublina stanowili Żydzi, a miasto było jednym z centrów kultury żydowskiej w Polsce i na świecie. Jeszywas Chachmej była najsłynniejszą szkołą rabiniczną na świecie.
Złota Setka

Hotel Ilan pokazał, że podczas pandemii warto pomagać innym

Hotel Ilan jako jedyny w Lublinie oferował medykom, walczącym z pandemią w czasie lockdown’u, darmowe noclegi i posiłki. Działania, na które wielu się nie odważyło, spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem gości i mediów.

Syropy i herbaty z Lublina, która rozgrzeją i dodadzą zdrowia
Złota Setka

Syropy i herbaty z Lublina, która rozgrzeją i dodadzą zdrowia

Syropy, herbaty, napoje, dżemy – to flagowe produkty firmy „Herbapol-Lublin”. Ale lubelski Herbapol to coś więcej – to ponad siedem dekad pełnej natury historii i wytyczania trendów na polskim rynku spożywczym.

Wykorzystanie OZE wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa
Złota Setka

Cemex z Chełma stawia na zieloną energię, bo to buduje więź

Zwiększanie udziału energii odnawialnej w chełmskiej cementowni oraz wsparcie lokalnych organizacji w dobie pandemii Covid-19 – to kierunki działań Cemex, jednego z największych pracodawców w Chełmie, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

Lubelskie firmy nie myślą o zwolnieniach. Ale tylko na razie

Lubelskie firmy nie myślą o zwolnieniach. Ale tylko na razie

Przedsiębiorcy z naszego województwa nie odczuli boleśnie lockdown’u związanego z epidemią koronawirusa lub ochroniły ich tarcze antykryzysowe. To najbardziej prawdopodobny powód tego, że spada liczba zwolnień grupowych. Ekonomiści podkreślają jednak, że optymizm jest przedwczesny.

Marzeniem założycielek nałęczowskiej firmy jest przekonanie Polaków do zdrowego odżywiania, do sięgania po dary natury. Jednym z ich przykładów są ekologiczne, certyfikowane produkty z czarnej maliny.
złota setka

Czarna Malina bez "ulepszaczy". "To produkt unikatowy na skalę światową"

Mała, rodzinna firma z Nałęczowa wytwarza ekologiczne soki oraz suszone owoce czarnej maliny. Jej produkty co roku zdobywają nowych klientów, którzy doceniają nie tylko smakowe, ale także lecznicze właściwości. Unikatowy eliksir pomaga m.in. w leczeniu anemii.

Zbigniew Jakubas
złota setka

Za kilka dni zostanie głównym udziałowcem Motoru Lublin, a nam dziś Zbigniew Jakubas mówi: „Siła sukcesu tkwi w kibicach”

Rozmowa ze Zbigniewem Jakubasem, jednym z najbogatszych Polaków, inwestorem w Motorze Lublin, zdobywcą tytułu Mecenas Sportu Dziennika Wschodniego.

Park Panattoni powstający w gminie Niemce

Koło Lublina ma powstać fabryka karmy dla zwierząt. Czy firma przekona mieszkańców?

200 nowych miejsc pracy, 2,5 mln zł rocznie z podatków i zero uciążliwości. Tak firma Panattoni przekonuje do ulokowania w gminie Niemce fabryki karmy dla zwierząt.

Laureaci "Złotej Setki 2019"
Złota setka 2019
galeria
film

Wielcy zwycięzcy i mniejsi wygrani. „Przepraszam, że to znowu my”

PGE Dystrybucja zajęła pierwsze miejsce w „Złotej Setce 2019” Dziennika Wschodniego. Ta wielka spółka zwyciężyła po raz kolejny, ale jak mówiono podczas uroczystej gali finałowej równie ważne są mniejsze firmy, które pomogą nam przetrwać kryzys.

Mariola Zubrzycka, współwłaścicielka piekarni, odpowiada w firmie za promocję i marketing. Prowadzi też zajęcia edukacyjne w swoistej izbie pamięci
Złota Setka

Chluba i duma Lubelszczyzny - cebularz od Tadeusza Zubrzyckiego

Chleb wileński, słowiański, szefa, cebularz. Każdy z nich ma swój niepowtarzalny smak i aromat, a także recepturę, której Tadeusz Zubrzycki trzyma się od lat. W jego rzemieślniczej piekarni w Kraczewicach Prywatnych powstaje chleb znany w całej Europie. Wraz z żoną Mariolą uparli się, by cebularz lubelski został zarejestrowany i zastrzeżony w Unii Europejskiej. A na początku roku otworzyli na dworcu PKP sklepik, w którym witają podróżnych cebularzem.

Jacek Woźniak z Biura Turystycznego Happy Tour w Lublinie

Wyjątkowo nieudane tegoroczne wakacje. W lubelskich biurach podróży dramat

Ani większy komfort, ani niższe ceny, ani zmiana destynacji. Nic nas nie przekonało do zorganizowanych wakacji za granicą. Właściciele biur podróży załamują ręce. – Przypuszczam, że zimowe wyjazdy egzotyczne w ogóle nie dojdą do skutku albo będzie ich o 90 proc. mniej – szacuje jeden z nich

Złota Setka 2019 Dziennika Wschodniego. Nagrodziliśmy najlepsze firmy
Zdjęcia, wideo
galeria
film

Złota Setka 2019 Dziennika Wschodniego. Nagrodziliśmy najlepsze firmy

W czwartek uhonorowaliśmy zwycięzców Złotej Setki 2019. To powstający już od 24 lat prestiżowy ranking biznesowy Dziennika Wschodniego. Tegoroczny zwycięzca obronił pozycję sprzed roku.

"Złota Setka 2019". Oto najlepsze firmy w województwie lubelskim [na żywo]
Transmijsa on-line
film

"Złota Setka 2019". Oto najlepsze firmy w województwie lubelskim [na żywo]

Dziennik Wschodni nagrodził najlepsze lubelskie firmy. Już po raz XXIV przygotowaliśmy ranking Złota Setka.

Pierwsza ampułka leku na koronawirusa z lubelskiego Biomedu już trafiła do dalszych badań jakościowych
film

Pierwszy na świecie lek na Covid-19 gotowy. Kurs spółki Biomed-Lublin poszybował w górę

Pierwsza partia leku wyprodukowana przez Biomed Lublin jest już gotowa. Badania kliniczne w szpitalu przy ul. Staszica mają się zacząć jeszcze w tym roku. Kurs spółki na giełdzie poszybował dzisiaj aż o 36,1 proc.

ZA „Puławy" o swojej  elektrociepłowni: „Blok będzie spełniał wszystkie wymagania środowiskowe”

ZA „Puławy" o swojej elektrociepłowni: „Blok będzie spełniał wszystkie wymagania środowiskowe”

Zarząd Zakładów Azotowych zapewnia, że budowa wartej ogromne pieniądze elektrociepłowni idą zgodnie z planem. Ma być na węgiel.

Górki czechowskie: sąd poczeka na sąd
galeria

Górki czechowskie: sąd poczeka na sąd

Nieprędko będzie rozpatrzona sprawa mieszkanki Lublina, która zaskarżyła uchwałę Rady Miasta wyznaczającą na górkach tereny pod budowę bloków. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zawiesił postępowanie w jej sprawie do czasu rozstrzygnięcia innego sporu o przyszłość tego samego terenu.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium