Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

26 września 2020 r.
18:50

Za kilka dni zostanie głównym udziałowcem Motoru Lublin, a nam dziś Zbigniew Jakubas mówi: „Siła sukcesu tkwi w kibicach”

52 6 A A
Zbigniew Jakubas
Zbigniew Jakubas (fot. Maciej Kaczanowski)

Rozmowa ze Zbigniewem Jakubasem, jednym z najbogatszych Polaków, inwestorem w Motorze Lublin, zdobywcą tytułu Mecenas Sportu Dziennika Wschodniego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Artykuł pochodzi z dodatku Złota Setka 2019. Pełny Ranking Najlepszych Firm Lubelszczyzny - pobierz e-wydanie z 24 września 2020

Zbigniew Jakubas nowym inwestorem w Motorze Lublin. Ta informacja rozbudza apetyty naszych kibiców. Czy w końcu zobaczymy w naszym mieście klub piłkarski z najwyższej półki? Taki jest cel Pana nowego projektu?

Moje oczekiwania są identyczne jak kibiców Motoru Lublin – wejść do Ekstraklasy, przy czym pozycję i siłę Motoru chcę budować w identyczny sposób jak mój kolega Michał Świerczewski, właściciel drużyny Raków Częstochowa. To ma być proces bardzo konsekwentny spójny i długofalowy.

Odniósł Pan wiele sukcesów na polu biznesowym. Skąd więc pomysł, aby zainwestować w budowę klubu piłkarskiego?

Pochodzę z Lublina, prowadzę w nim też inwestycje, mam olbrzymi sentyment do tego miasta i oczywiście do klubu Motoru Lublin, na którego to mecze chodziłem od dziecka, jeszcze na stadionie przy ulicy Kresowej. Do tej pory pamiętam atomowe strzały Witolda Sokołowskiego, czy genialne rajdy napastnika Janusza Luzi. Uznałem, że należy zrobić coś dla mojego miasta i zbudować drużynę na miarę moich oczekiwań, aby była godna gry na Arenie Lublin.

Pańskie plany wobec klubu są ambitne, o czym zdążył już Pan opowiedzieć na konferencji z prezydentem Krzysztofem Żukiem. Czy w ciągu kilku najbliższych lat Motor ma stać się docelowo jednym z największych klubów piłkarskich w Polsce?

Nie chciałbym być postrzegany jako mitoman, chciałbym przede wszystkim wprowadzić Motor do Ekstraklasy. Natomiast to, gdzie będziemy za 4-5 lat, zależy od wielu ludzi, którzy tę strategię w Motorze będą realizowali. Zależy to również od liczebności kibiców na stadionie, bo jeżeli tak jak w Łodzi na mecze będzie przychodziło po kilkanaście tysięcy osób, co powoduje fenomenalną atmosferę wokół klubu, to łatwiej buduje się jego potęgę.

 

A jakie są główne cele dla klubu na najbliższe miesiące?

Przełamać fatum pierwszej połowy, podczas którego w czterech dotychczasowych meczach traciliśmy bramki i zacząć wygrywać mecze. Uważam, że mamy wielu bardzo dobrych zawodników, którzy absolutnie mogą zrealizować moje zamierzenia. Podoba mi się w grze Motoru waleczność, natomiast musimy wyeliminować błędy, po których traciliśmy bramki.

Kiedy można się spodziewać rozbudowy klubowej Akademii? Jak duże będą to inwestycje?

To będzie budowa od podstaw w sensie infrastrukturalnym. Chciałbym ją rozpocząć jeszcze w tym roku. Przygotowaliśmy koncepcję siedmiu pełnowymiarowych boisk oraz budynku Akademii z halą sportową, z zapleczem mieszkalnym dla zawodników i kadry, siłownią oraz pełną infrastrukturą wspierającą realizację sportowych celów na terenie po byłym LKJ. Planuje zrealizować tę inwestycję do 1 września przyszłego roku. Dopiero stwarzając takie warunki można mieć oczekiwania wobec trenerów, odnośnie prawidłowego kształcenia młodych zawodników i realizacji oczekiwanych wyników. Inwestycja ta pochłonie kilkadziesiąt milionów złotych.

Jak ocenia pan szanse na to, by w przyszłości trzon drużyny Motoru stanowili wychowankowie i gracze związani z Lubelszczyzną?

Jak już powiedziałem na wspólnym spotkaniu z prezydentem Żukiem, moim celem jest zbudowanie prawdziwej Akademii Piłkarskiej, która dostrzeże talenty z naszego regionu i je rozwinie. Moim zamiarem jest, aby za kilka lat większość zawodników Motoru stanowili jego wychowankowie.

Czy podtrzymuje Pan zapowiedzi, że celem pierwszego zespołu w trwającym sezonie jest awans do I ligi?

Tak, podtrzymuję: moim celem jest awans do I ligi.

Na razie obyło się bez spektakularnych transferów. Czy w najbliższym czasie można się spodziewać takich ruchów?

Zespół został zasilony w ostatnich miesiącach jedenastoma, w większości młodymi i perspektywicznymi zawodnikami – to była nasza świadoma decyzja. Siłą rzeczy ci młodzi zawodnicy nie mają jeszcze znanych nazwisk w świecie futbolu, o które chodziłoby kibicom. Rozumiem oczekiwania fanów, jednak znane nazwiska niekonieczne są chętne do gry w II lidze. Poza tym Motor miał już w ostatnich sezonach w swoich szeregach graczy mających doświadczenie nawet z gry w Ekstraklasie, lecz mimo to efektów sportowych nie było i przez pięć lat grał w III lidze. Widzę w naszej drużynie przynajmniej czterech młodych piłkarzy, którzy dobrze prowadzeni za 2-3 lata będą zawodnikami ekstraklasowymi. Znów odniosę się do drużyny Raków Częstochowa – w ubiegłym roku wszedł do Ekstraklasy nie dzięki „znanym nazwiskom”, ale równo grającym, rozumiejącym się zespołem oraz dzięki ciężkiej pracy trenera Papszuna. Moim zdaniem w tym roku częstochowianie powalczą o mistrzostwo Polski. Ciężka praca i cierpliwość to moja cecha oraz filozofia budowy zespołu na najbliższe 3-4 lata.

Motor to marka, która jest bardzo rozpoznawalna i ma ogromny potencjał. Ostatnio dużo zmieniło się w kwestii marketingu, to początek zmian w organizacji klubu?

Pamiętajmy, że formalnie stanę się udziałowcem Motoru za kilka dni, chociaż finansowo wspieram Motor już od roku i organizacyjnie klub też przejdzie głębokie zmiany. W sporcie, tak samo jak w każdym przedsiębiorstwie, musi być pełna profesjonalna struktura organizacyjno-zarządcza. Cóż z tego że mamy jeden z najpiękniejszych stadionów w kraju, kiedy zawodnicy nie mają wystarczającej liczby i jakości boisk treningowych, niezbędnych do treningu drugoligowej drużyny, a także własnej siłowni, czy gabinetów odnowy? Nie wspomnę już o pomieszczeniu dla trenera, który nawet nie ma się gdzie spotkać i omówić taktyki z zawodnikami. Niektóre z tych rzeczy w możliwym zakresie musimy usprawnić natychmiast. Spełnienie warunków profesjonalnego zaplecza sportowego osiągniemy po zbudowaniu budynku Akademii i centrum treningowego Motoru, które jest wzorowane na bazie najlepszych tego typu obiektów w Europie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LAS / 26 września 2020 r. o 23:39
+5
Ten "filantrop" wyzeruje straty i zobowiązania do przysłowiowego zera, czyli wyłoży około 15,5 milina złotych, czy może tylko zdejmie odpowiedzialność z większościowego akcjonariusza, który już 10. lat temu wiedział, że jedyną możliwością naprawy tej hybrydy jest jej upadłość i likwidacja?!
Avatar
kronikidewelorozwoju / 27 września 2020 r. o 07:04
+4
Strzeż się Ludzi z Wypchanymi Portfelami, a już zwłaszcza takich, którzy przynoszą "dary". PS. Czy dewelo-klocek postawiony przy racławickich przez Zbawcę Motoru już podłączony do świeżutko wyrychtowanej kanalizacji deszczowej?
Avatar
LAS / 27 września 2020 r. o 09:57
+1
Oho... Naczelne trolle z komentarzy pod artykułami już są na posterunku jako pierwsze.  Andrzejek, któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy świata, ustawia ludzi po kątach. A tymczasem w życiu realnym z menadżerskich stanowisk to nawet sołtysem nie był
Cóż to za wstrętna metoda próby ograniczenia swobody wypowiedzi oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji?! Ze straszenia art. 212 kk. przerzuciliście się na insynuacje, plotkarstwo i grzebanie w życiorysach?! Gdybym był tym, któremu przypisujecie własne cechy, to już dawno byłbym tam, gdzie widzielibyście mnie jako managera. Jako bezpartyjny wolę być samozatrudnionym — oczywiście z całym szacunkiem dla wszelkich managerów, którzy wybrali inną drogę niewyznaczaną partyjną przynależnością i koneksjami lub współpracą z byłymi komunistycznymi służbami specjalnymi.
Cóż to za wstrętna metoda próby ograniczenia swobody wypowiedzi oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji?! Ze straszenia art. 212 kk. przerzuciliście się na insynuacje, plotkarstwo i grzebanie w życiorysach?! Gdybym był tym, któremu przypisujecie własne cechy, to już dawno byłbym tam, gdzie widzielibyście mnie jako managera. Jako bezpartyjny wolę być samozatrudnionym — oczywiście z całym szacunkiem dla wszelkich managerów, którzy wybrali inną drogę niewyznaczaną partyjną przynależnością i koneksjami lub współpra... rozwiń
Avatar
LAS / 27 września 2020 r. o 11:21
0
Nikt ci tutaj Andrzejku nie zabrania wypisywać co ci ślina na klawiaturę przyniesie.  To są twoje prywatne projekcje, które stały sę motorem napędowym twojego życia.  Masz prawo pisać sobie co chcesz a  internauci mają prawo komentować twoje wypociny. Jeśli już doszukiwać sie cenzury to ją sam próbujesz uprawiać strasząc  twoich krytyków kodeksem karnym.  Nie zastraszysz i nie zamkniesz ust.
  Odezwał się kolejny specjalista od spoufalania i zwracania się ad personam, a na dodatek w sposób całkowicie nieuprawniony próbujący innym przypisać metody działania własnego środowiska, które z lubością straszy konsekwencjami z art. 212 kk.   Nie myl prawa do swobody wypowiedzi z socjotechniką, bo w tym drugim przypadku  wystarczyłoby, gdybyś  się podpisał, a wyglądałoby to już trochę lepiej i  to, pomimo że  nadal byłoby  nieuprawionym  oszczerstwem.
  Odezwał się kolejny specjalista od spoufalania i zwracania się ad personam, a na dodatek w sposób całkowicie nieuprawniony próbujący innym przypisać metody działania własnego środowiska, które z lubością straszy konsekwencjami z art. 212 kk.   Nie myl prawa do swobody wypowiedzi z socjotechniką, bo w tym drugim przypadku  wystarczyłoby, gdybyś  się podpisał, a wyglądałoby to już trochę lepiej i  to, pomimo że  nadal byłoby  nieuprawionym  oszczerstwem. rozwiń
Avatar
ukash / 27 września 2020 r. o 11:05
-1
Nikt ci tutaj Andrzejku nie zabrania wypisywać co ci ślina na klawiaturę przyniesie.  To są twoje prywatne projekcje, które stały sę motorem napędowym twojego życia.  Masz prawo pisać sobie co chcesz a  internauci mają prawo komentować twoje wypociny. Jeśli już doszukiwać sie cenzury to ją sam próbujesz uprawiać strasząc  twoich krytyków kodeksem karnym.  Nie zastraszysz i nie zamkniesz ust. 
Avatar
ukash / 27 września 2020 r. o 08:49
-2
Oho... Naczelne trolle z komentarzy pod artykułami już są na posterunku jako pierwsze.  Andrzejek, któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy świata, ustawia ludzi po kątach. A tymczasem w życiu realnym z menadżerskich stanowisk to nawet sołtysem nie był
Avatar
LAS / 27 września 2020 r. o 11:21
0
Nikt ci tutaj Andrzejku nie zabrania wypisywać co ci ślina na klawiaturę przyniesie.  To są twoje prywatne projekcje, które stały sę motorem napędowym twojego życia.  Masz prawo pisać sobie co chcesz a  internauci mają prawo komentować twoje wypociny. Jeśli już doszukiwać sie cenzury to ją sam próbujesz uprawiać strasząc  twoich krytyków kodeksem karnym.  Nie zastraszysz i nie zamkniesz ust.
  Odezwał się kolejny specjalista od spoufalania i zwracania się ad personam, a na dodatek w sposób całkowicie nieuprawniony próbujący innym przypisać metody działania własnego środowiska, które z lubością straszy konsekwencjami z art. 212 kk.   Nie myl prawa do swobody wypowiedzi z socjotechniką, bo w tym drugim przypadku  wystarczyłoby, gdybyś  się podpisał, a wyglądałoby to już trochę lepiej i  to, pomimo że  nadal byłoby  nieuprawionym  oszczerstwem.
  Odezwał się kolejny specjalista od spoufalania i zwracania się ad personam, a na dodatek w sposób całkowicie nieuprawniony próbujący innym przypisać metody działania własnego środowiska, które z lubością straszy konsekwencjami z art. 212 kk.   Nie myl prawa do swobody wypowiedzi z socjotechniką, bo w tym drugim przypadku  wystarczyłoby, gdybyś  się podpisał, a wyglądałoby to już trochę lepiej i  to, pomimo że  nadal byłoby  nieuprawionym  oszczerstwem. rozwiń
Avatar
ukash / 27 września 2020 r. o 11:05
-1
Nikt ci tutaj Andrzejku nie zabrania wypisywać co ci ślina na klawiaturę przyniesie.  To są twoje prywatne projekcje, które stały sę motorem napędowym twojego życia.  Masz prawo pisać sobie co chcesz a  internauci mają prawo komentować twoje wypociny. Jeśli już doszukiwać sie cenzury to ją sam próbujesz uprawiać strasząc  twoich krytyków kodeksem karnym.  Nie zastraszysz i nie zamkniesz ust. 
Avatar
LAS / 27 września 2020 r. o 09:57
+1
Oho... Naczelne trolle z komentarzy pod artykułami już są na posterunku jako pierwsze.  Andrzejek, któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy świata, ustawia ludzi po kątach. A tymczasem w życiu realnym z menadżerskich stanowisk to nawet sołtysem nie był
Cóż to za wstrętna metoda próby ograniczenia swobody wypowiedzi oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji?! Ze straszenia art. 212 kk. przerzuciliście się na insynuacje, plotkarstwo i grzebanie w życiorysach?! Gdybym był tym, któremu przypisujecie własne cechy, to już dawno byłbym tam, gdzie widzielibyście mnie jako managera. Jako bezpartyjny wolę być samozatrudnionym — oczywiście z całym szacunkiem dla wszelkich managerów, którzy wybrali inną drogę niewyznaczaną partyjną przynależnością i koneksjami lub współpracą z byłymi komunistycznymi służbami specjalnymi.
Cóż to za wstrętna metoda próby ograniczenia swobody wypowiedzi oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji?! Ze straszenia art. 212 kk. przerzuciliście się na insynuacje, plotkarstwo i grzebanie w życiorysach?! Gdybym był tym, któremu przypisujecie własne cechy, to już dawno byłbym tam, gdzie widzielibyście mnie jako managera. Jako bezpartyjny wolę być samozatrudnionym — oczywiście z całym szacunkiem dla wszelkich managerów, którzy wybrali inną drogę niewyznaczaną partyjną przynależnością i koneksjami lub współpra... rozwiń
Avatar
ukash / 27 września 2020 r. o 08:49
-2
Oho... Naczelne trolle z komentarzy pod artykułami już są na posterunku jako pierwsze.  Andrzejek, któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy świata, ustawia ludzi po kątach. A tymczasem w życiu realnym z menadżerskich stanowisk to nawet sołtysem nie był
Avatar
kronikidewelorozwoju / 27 września 2020 r. o 07:04
+4
Strzeż się Ludzi z Wypchanymi Portfelami, a już zwłaszcza takich, którzy przynoszą "dary". PS. Czy dewelo-klocek postawiony przy racławickich przez Zbawcę Motoru już podłączony do świeżutko wyrychtowanej kanalizacji deszczowej?
Avatar
LAS / 26 września 2020 r. o 23:39
+5
Ten "filantrop" wyzeruje straty i zobowiązania do przysłowiowego zera, czyli wyłoży około 15,5 milina złotych, czy może tylko zdejmie odpowiedzialność z większościowego akcjonariusza, który już 10. lat temu wiedział, że jedyną możliwością naprawy tej hybrydy jest jej upadłość i likwidacja?!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dostarczał narkotyki dzieciom. 25-letni diler został zatrzymany w Łęcznej

Dostarczał narkotyki dzieciom. 25-letni diler został zatrzymany w Łęcznej

Nawet 10 lat może spędzić w więzieniu mieszkaniec powiatu zamojskiego. Wczoraj 25-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Wcześniej usłyszał zarzuty posiadania i udzielania małoletnim substancji psychotropowych.

E-sportowcy zmierzą się w niedzielę w Otwartym Pucharze Lublina - FIFA 21

E-sportowcy zmierzą się w niedzielę w Otwartym Pucharze Lublina - FIFA 21

24 osoby zgłosiły się do niedzielnego Otwartego Pucharu Lublina – FIFA 21, który będzie gościł w sali konferencyjnej hali Globus. Do rywalizacji będzie można jeszcze dołączyć w dniu zmagań

Nowe ogniska COVID-19 w Lubelskiem, m.in. w szpitalach. Czy pracuje SOR przy ul. Jaczewskiego?

Nowe ogniska COVID-19 w Lubelskiem, m.in. w szpitalach. Czy pracuje SOR przy ul. Jaczewskiego?

O 14 nowych ogniskach COVID-19 w województwie lubelskim informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. Większość dotyczy szpitali, w tym SPSK4 w Lublinie, gdzie ognisko jest też na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. SOR przy ul. Jaczewskiego jednak pracuje.

Duże domówki nadal legalne. A czego od dzisiaj zabroniono?

Duże domówki nadal legalne. A czego od dzisiaj zabroniono?

Imprezy organizowane w prywatnych domach nie są objęte zakazem zgromadzeń liczniejszych niż pięcioosobowe, a zakaz przemieszczania się młodzieży do 16. roku życia w godzinach 8-16 obowiązuje wyłącznie w dni robocze. Co jeszcze znalazło się w rządowym rozporządzeniu?

Suzuki Boxing Night III: Polska lepsza od Chorwacji, porażka Adama Kulika [zdjęcia]
galeria

Suzuki Boxing Night III: Polska lepsza od Chorwacji, porażka Adama Kulika [zdjęcia]

W piątek w Lublinie odbyła się gala boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night III. W ramach meczu międzypaństwowego Polska łatwo wygrała z Chorwacją aż 16:2. Z kolei w pojedynku wieczoru Oskar Safarian pokonał Adama Kulika.

Kolejni księża z Lublina zakażeni koronawirusem. "Przebywają obecnie na izolacji"

Kolejni księża z Lublina zakażeni koronawirusem. "Przebywają obecnie na izolacji"

Dwóch księży ze wspólnoty zakonnej sercanów na lubelskim Czechowie ma infekcję Covid-19. Informację przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych proboszcz Parafii pw. Dobrego Pasterza w Lublinie.

Koronawirus w Lubelskiem. Nie żyje siedem zakażonych osób. Wśród nich 48-latek

Koronawirus w Lubelskiem. Nie żyje siedem zakażonych osób. Wśród nich 48-latek

O śmierci siedmiu mieszkańców województwa lubelskiego z infekcją COVID-19 poinformowała właśnie Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Kolejnych 715 osób zakażonych koronawirusem w Lubelskiem

Kolejnych 715 osób zakażonych koronawirusem w Lubelskiem

Jest aż 715 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie lubelskiem. Sposób tej grupy 132 osoby to mieszkańcy Lublina, 71 mieszka na terenie powiatu łukowskiego a 68 w powiecie lubelskim.

Nie żyje 179 osób z infekcją COVID-19. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Nie żyje 179 osób z infekcją COVID-19. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Ponad 13,6 tysiąca osób zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport o sytuacji epidemicznej w Polsce.

Pszczółka Polski Cukier czeka na pierwszą wygraną. W niedzielę zagra z Politechniką Gdańską

Pszczółka Polski Cukier czeka na pierwszą wygraną. W niedzielę zagra z Politechniką Gdańską

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dopiero co wróciły z Polkowic, a już muszą przygotowywać się do meczu z kolejnym rywalem. W niedzielę (godz. 18) w lubelskiej hali MOSiR podejmą DGT AZS Politechnikę Gdańską

Muzeum H. Sienkiewicza: Zaginęły obiekty muzealne. Ale prokuratura nie potwierdza braków

Muzeum H. Sienkiewicza: Zaginęły obiekty muzealne. Ale prokuratura nie potwierdza braków

W Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej (powiat łukowski) miało brakować blisko 100 obiektów ekspozycyjnych. Tak wynikało z zawiadomienia do prokuratury, które na początku tego roku złożyła Beata Skwarek, nowa dyrektor placówki. Ale śledczy łatwo te przedmioty w muzeum odnaleźli.

MOSiR otwiera lodowisko Icemania. Będzie czynne tylko dla nielicznych

MOSiR otwiera lodowisko Icemania. Będzie czynne tylko dla nielicznych

Jutro otwarte zostanie miejskie lodowisko Icemania działające w hali obok Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Nie będzie tu jednak można wejść „z ulicy”.

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda ma koronawirusa. Informację przekazał właśnie za pośrednictwem Twittera rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Sanatoria pracują tylko do końca turnusów. W Krasnobrodzie powstanie szpital tymczasowy?

Sanatoria pracują tylko do końca turnusów. W Krasnobrodzie powstanie szpital tymczasowy?

Najnowsze ograniczenia mające przeciwdziałać rozwojowi pandemii koronawirusa obejmą także sanatoria. Jednym z nich jest to w Krasnobrodzie.

Samochodowy protest kobiet w Zamościu

Samochodowy protest kobiet w Zamościu

Nie można się gromadzić, żeby protestować? Nie ma sprawy. Kobiety w Zamościu organizują protest samochodowy. Na autach nakleją hasła: #wyroknakobiety, #powiedzkomuś, #prawakobiet, #womenrights #poland #humanrights

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.