Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
To rządowe środki, które mają pomóc kulturze przetrwać pandemię. Wicepremier Piotr Gliński już się tłumaczy z przyznanych dotacji, bo na liście są np. dwa zespoły disco polo.
Tak mówi Dorota Jagodzińska, dyrektor zarządzający Panattoni Europe. Część mieszkańców gminy Niemce obawia się uciążliwości, jeśli powstanie tu fabryka karmy dla zwierząt.
Znamy szczegóły planowanej budowy stacji napraw samochodów powypadkowych, która miałaby powstać na Węglinie Południowym. Na żądanie Urzędu Miasta inwestor przekazał raport o możliwym wpływie takiej stacji na środowisko i sąsiadów. Teraz wszyscy zainteresowani mają czas na zgłaszanie uwag.
– Trwający częściowy lockdown niszczy gospodarkę i likwiduje kolejne miejsca pracy w naszym kraju – alarmuje Ireneusz Połeć, wiceprezes Zarządu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie.
Z Grzegorzem Hunkiewiczem, z firmy świadczącej usługi przewozowe Transway z Hrubieszowa, rozmawiamy o sytuacji przewoźników w trakcie epidemii.
Ma trzy firmy, ale umorzenie składek ZUS dostały tylko dwie z nich. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Puławach przekonuje, że wniosku na trzecią - największą - nigdy nie dostał. I karze zapłacić przedsiębiorczymi zaległe 30 tys. zł.
– Jeśli nic się nie zmieni przetrwamy maksymalnie dwa miesiące. Potem będziemy musieli się zamknąć – mówi Karolina Pikuła, właścicielka księgarnio-kawiarni Między Słowami w Lublinie.
Nowa, biało-błękitna elewacja, zadaszenie przed wejściem, stoisko gastronomiczne, nowy układ hali sprzedaży - to część zmian, jakie przy ul. Gościńczyk w Puławach chce przeprowadzić właściciel składu budowlanego Brico Depot. Inwestor potrzebuje zmiany w miejscowym planie. Podobną walkę z urzędem inwestor stoczył już 12 lat temu. Wtedy wygrał w Samorządowym Kolegium Odwoławczym.
W Salonikach na północy Grecji doszło do zamieszek. Wybuchły one po tym jak na ulice miasta wyszli demonstranci, aby zaprotestować przeciwko restrykcjom nałożonym w związku z pandemią koronawirusa.
- Nie wiedziałam, że sklepy w galeriach będą zamknięte. Nie oglądam telewizji - denerwuje się pani Natalia, która przed południem odwiedziła galerię Vivo! Lublin. - Zamawiałam paczkę przez internet. Miałam odebrać ją dziśw sklepie, a ten jest zamknięty. Nie wiem co mam teraz zrobić.
Mateusz Morawiecki przedstawił założenia gospodarczego planu pomocowego. Zawiera np. dopłaty do leasingu czy umorzenie części wcześniej przyznanych subwencji.
Dłuższe godziny otwarcia i wyprzedaże – tak jeszcze dziś działają sklepy z odzieżą czy sprzętem AGD RTV. Od soboty zakupów już tam nie zrobimy.
Można już korzystać z aplikacji Too Good To Go! stworzonej do walki z marnowaniem jedzenia. Za jej pośrednictwem można kupować za 1/3 ceny spakowane w paczki-niespodzianki niesprzedane jedzenie z restauracji, kawiarni, sklepów i cukierni
Od najbliższej soboty większość sklepów w galeriach handlowych będzie zamknięta. Przygotowując się na to niektóre placówki wydłużają godziny funkcjonowania. Całodobowo pracują też niektóre sklepy spożywcze. Jak będzie działać giełda?
Blisko pół tysiąca chryzantem przyozdabia dwa ronda w mieście – „przy helikopterze” i galerii Venus. Kwiaty, których producenci, ogrodnicy i rolnicy nie sprzedali w związku z zamkniętymi przez trzy dni cmentarzami, skupiło Starostwo Powiatowe w Świdniku.
Nauczanie zdalne także w najmłodszych klasach szkół podstawowych, zamknięte kin i muzea oraz większość sklepów w galeriach handlowych. A to wszystko przez rekordową liczbę nowych zakażeń. W środę, zaraz po tym jak ogłosił to premier, ludzie ruszyli do sklepów.
Kilkudziesięciu właścicieli lokali gastronomicznych pikietowało dzisiaj przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim. Na protest przyjechali restauratorzy nie tylko z Lublina, ale też m.in. z Zamościa czy Kazimierza Dolnego. Domagali się rządowej pomocy w związku z sytuacją ich branży z powodu pandemii koronawirusa.
Przed gmachem Lubelskiego Urzędy Wojewódzkiego rozpoczął protest restauratorów, właścicieli barów i jadłodajni. Podobne manifestacje mają dziś miejsce w wielu polskich miastach.
Zwolnienia z opłacania ZUS i tarczy pomocowej. Tego chcą restauratorzy, właściciele barów, pubów i bistro, którzy dziś wyjdą na ulice wielu polskich miast. O godzinie 12 przyjdą pod urząd wojewódzki przy ul. Spokojnej w Lublinie.
– Za bardzo nie wierzę w to deklarowane przez rząd wsparcie – przyznaje Łukasz Folusz, który pod Lublinem produkuje chryzantemy. Komunikat o interwencyjnym skupie tych kwiatów zniknął już ze strony rządowej agencji
Część lokali w ogóle zniknęło z mapy lubelskiej gastronomii. Inne jeszcze się bronią, wydając posiłki na wynos. Ale nie wiadomo, na ile wystarczy im determinacji. I pieniędzy.
Miasto przedłuży ulicznym sprzedawcom zezwolenia na okazjonalny handel zniczami i kwiatami do przystrojenia nagrobków. Taką decyzję ogłosił prezydent Krzysztof Żuk. Władze UMCS zdecydowały o zakupieniu kwiatów i ozdobienia nimi pomnika Marii Curie-Skłodowskiej.
Nową, wielką gorzelnię za 120 mln zł zamierza zbudować przy ul. Spółdzielczej spółka Stock Polska, która złożyła do Urzędu Miasta wniosek o decyzję środowiskową dla takiej budowy.
Decyzją rządu w całym kraju do 2 listopada zamknięte zostały cmentarze, a bram pilnuje straż miejska lub policja. Premier ogłosił to niespodziewanie, w piątek wieczorem. Dla wielu handlarzy było to zbyt późno, by anulować zamówienia na kwiaty oraz znicze.