Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zakłady Azotowe „Puławy” zainwestują w badania i rozwój. Pieniądze z unijnego projektu pozwolą na zakup aparatury badawczej i oprogramowania. Celem jest opracowanie innowacyjnych produktów, m.in. nowych tworzyw biodegradowalnych na bazie kwasu bursztynowego.
- W 2018 roku koszt reklam wyniósł ponad 170 tys. złotych, a koszt usług informatycznych ponad 10 tysięcy złotych. A zewnętrznej kancelarii prawnej spółka zapłaciła prawie 90 tysięcy złotych. Tym bardziej jest to zastanawiające, bo PEC reklamował swój lokalny towar – ciepło w Siedlcach – w Grupie Medialnej, gdzie pracował były rzecznik ówczesnego prezydenta Miasta Biała Podlaska - mówi Franciszek Afaltowski, nowy prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej.
Budowa Chełmskiego Centrum Aktywności Gospodarczej była jednym ze sztandarowych projektów prezydent Agaty Fisz i jej ekipy. Tymczasem po objęciu władzy przez Jakuba Banaszka okazało się, że na jego realizację zamiast 22 mln potrzeba 39 mln zł
Nowe gigantyczne magazyny w Świdniku chce budować MLP Group. Firma prowadzi już park logistyczny m.in. w Lublinie.
Elektryzująca wiadomość. Lubelski Ursus Bus ma szansę na największy rządowy kontrakt w historii. Gra idzie o ponad 3 miliardy złotych i produkcję 1000 miejskich autobusów najnowszej generacji. Mimo tej szansy nie zmieniają się plany sprzedaży Ursus Bus z uwagi na problemy finansowe spółki-matki
Po objęciu prezydentury Jakub Banaszek wielokrotnie był pytany, czy w mieście powstanie Galeria Chełm, a jeśli tak, to kiedy. W końcu po kolejnym spotkaniu z inwestorami, napisał na Facebooku: "21 marca ruszamy!"
Aleksander Batorski zostanie dyrektorem Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Nowy szef marszałkowskiej instytucji do tej pory był związany z przemysłem spożywczym.
Nowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej negatywnie ocenił stan spółki. W firmie zawrzało. Pracownicy odnieśli wrażenie, że zdaniem prezesa powodem katastrofalnej sytuacji są oni: polityka płacowa i ich roszczenia
Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił dotychczasowe pozwolenie na budowę galerii Karuzela w Białej Podlaskiej. Uzyskanie nowego potrwa kilka miesięcy
Fabryka wódek prosi o możliwość powiększenia zakładu, sąd chciałby zbudować sobie siedzibę koło stadionu Arena Lublin, zgłosili się też chętni do budowy bloków naprzeciw Olimpu i koło hipermarketu Auchan. Nad zmianą przeznaczenia gruntów, która dopuści takie inwestycje, będą teraz pracować planiści z Ratusza
W czwartek otwarto pierwszy market Kaufland w Lublinie. Na klientów czekają promocje i rabaty z okazji otwarcia sklepu.
Od czwartku kierowcy z Lublina mogą zatankować paliwo na nowej stacji benzynowej przy ul. Bohaterów Września 27. Jest to trzecia stacja firmy BP w Lublinie, a 552 w Polsce.
Ursus, firma założona przez rodzinę Zarajczyków, przeżywa olbrzymie kłopoty finansowe. Nieoficjalnie mówi się, że montaż ciągników rolniczych ma być przeniesiony z Lublina do Dobrego Miasta lub Opalenicy. Rozstrzyga się przyszłość wytwórni autobusów.
W piątek uroczyste otwarcie księgarni Dosłownej. Nowe miejsce ma aspiracje stać się czymś więcej niż sklepem z książkami. Szefem nowej lubelskiej księgarni jest poeta a za wystrojem wnętrza stoi performer, autor instalacji i obiektów.
Impact Connected Car – to największy w Polsce i tej części Europy zjazd startupów motoryzacyjnych. Do siedziby Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego przyjechało 38 startupów z całej Europy.
Lublin został uznany za jedno z najatrakcyjniejszych miast dla zagranicznych inwestorów. Mówiący o tym ranking przygotowało branżowe pismo fDi Magazine (grupa Financial Times), które od dziesięciu lat sporządza mapę miejsc stwarzających inwestorom szansę na biznesowy sukces. Władze miasta liczą na to, że dzięki temu do Lublina zapukają kolejne firmy.
Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił dotychczasowe pozwolenie na budowę galerii Karuzela w Białej Podlaskiej. Uzyskanie nowego potrwa kilka miesięcy.
Ratusz zgodził się na budowę kolejnych bloków mieszkalnych na Sławinie oraz Bronowicach.
Lubelska Spółdzielnia Spożywców Społem szuka pracowników. Przez ich brak sklepy są zamykane znacznie wcześniej niż dotychczas. Szef LSS, ma nadzieję, że to sytuacja przejściowa, ale przyznaje, że chętnych do pracy nie ma.
Rząd „przyjrzy się” niedzielnemu zakazowi handlu. Ale lubelscy sklepikarze, którzy pracują w niedziele, cieszą się z rozszerzenia ograniczenia. Bo w świąteczne dni wzrosły im zyski.
Australijczycy z Praire Mining mają już dość opieszałości polskich urzędów. Chodzi m. in. o decyzję środowiskową w sprawie kopalni Jan Karski. Tylko krok dzieli Polskę przed arbitrażem i żądaniem odszkodowania w wysokości od 8 do 10 miliardów złotych.
Pierwsza partia cukierków poleciała do Dubaju. Biznesowy związek między Fabryką Cukierków „Pszczółka” a Bliskim Wschodem nabiera tempa.
Firma Front’em przygotowuje się do postawienia nowego zakładu produkcyjnego w Borysowie (gm. Żyrzyn). Lokalne przedsiębiorstwo otrzymało już decyzję środowiskową, teraz może się starać o pozwolenie na budowę.
W styczniu górnicy z Bogdanki wydobyli 903,5 tys. ton węgla handlowego, poprawiając tym samym poprzedni rekord – z grudnia 2014 roku.
Perłą w koronie polskiego miodosytnictwa jest lubelski Apis. Firma działa od 1932 roku i do dziś nie straciła młodzieńczego wigoru. A „Wściekła pszczoła” ma zdobyć młodszych klientów.