Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2019 r.
20:35

Lublin: Chcą przekształcenia działek, by móc na nich budować. Co planują inwestorzy? [zdjęcia z drona]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
62 24 A A

Fabryka wódek prosi o możliwość powiększenia zakładu, sąd chciałby zbudować sobie siedzibę koło stadionu Arena Lublin, zgłosili się też chętni do budowy bloków naprzeciw Olimpu i koło hipermarketu Auchan. Nad zmianą przeznaczenia gruntów, która dopuści takie inwestycje, będą teraz pracować planiści z Ratusza

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Urząd Miasta przymierza się do kolejnych zmian w planach zagospodarowania terenu. Wyjaśnijmy: są to dokumenty określające dopuszczalną wielkość i charakter zabudowy w poszczególnych obszarach. Wskazują miejsca pod bloki, sklepy, czy zakłady produkcyjne, narzucają też minimalną liczbę miejsc parkingowych, które muszą towarzyszyć takim inwestycjom.

Nie wszystkim pasuje to, co zapisano w planach zatwierdzonych przez Radę Miasta, więc proszą o ich modyfikację. Na rozpoczęcie takich prac wobec kolejnych terenów zgodzili się już radni

Teraz ruch jest po stronie urbanistów Urzędu Miasta, którzy najpierw będą zbierać wnioski, a potem zaproponują nowe przeznaczenie gruntów, niekoniecznie w pełni zbieżne z tym, czego oczekują właściciele. Potem wszystko i tak trafi do zatwierdzenia przez Radę Miasta.

Procedury potrwają wiele miesięcy. – Być może z końcem roku uda się uchwalić którąś z tych zmian – szacuje Małgorzata Żurkowska, główny urbanista miasta. Jakie nowe zadania dostał jej zespół?

Fabryka wódek

Kilkadziesiąt nowych miejsc pracy miałoby powstać przy Krochmalnej w fabryce wódek Stock Polska (zatrudniającej dziś 347 osób), jeżeli władze Lublina zmienią uchwalony niedawno plan zagospodarowania terenu. Plan nie podoba się spółce, bo jej zdaniem utrudnia rozbudowę wytwórni.

– Przewidziane w planie ograniczenia odnoszące się do maksymalnej wielkości i wysokości zabudowy będą w istotny sposób ograniczały możliwości dalszego rozwoju zakładu – czytamy we wniosku firmy. Stock oczekuje też m.in. wykreślenia zapisów wykluczających budowę zakładów uciążliwych dla otoczenia. – Właściciele działek sąsiednich musieli się już liczyć z uciążliwościami związanymi z sąsiedztwem dużego zakładu produkcyjnego i świadomie na takie sąsiedztwo się godzili.

Inwestor ma więcej zastrzeżeń do planu (dotyczą m.in. ochrony konserwatorskiej budynków, które według Stocka nie są tego warte), a Ratusz gotów jest uwzględnić część z nich. Miasto zastrzega jednak, że spółka nie może liczyć na zmianę przebiegu nowej drogi, która miałaby przeciąć wytwórnię.

Chodzi o przedłużenie ul. Zana. Ulica kończąca się dziś na skrzyżowaniu z Nadbystrzycką ma być przedłużona przez dzielnicę Za Cukrownią, w poprzek ul. Krochmalnej i torów kolejowych do skrzyżowania z ul. Smoluchowskiego. Przecinałaby też teren wytwórni wódek, co nie podoba się Stockowi.

– Każdy metr tego terenu, zabrany spółce w celu budowy drogi, będzie w bezpośredni i dotkliwy sposób ograniczał możliwość prowadzenia, a przede wszystkim dalszego rozwoju działalności produkcyjnej – przekonuje spółka. Wszystko wskazuje na to, że Ratusz nie pójdzie jej na rękę w sprawie ulicy. – Brak jest możliwości zmiany lokalizacji drogi – odpowiadają miejscy planiści. Wyjaśniają, że przesunięcie drogi wymagałoby „zmiany całego trasowania na znacznym odcinku”.

Niewysoki sąd

Sąd Okręgowy chce umożliwić sobie budowę nowej siedziby niedaleko stadionu Arena Lublin. Zainteresował się terenami między ul. Krochmalną a ul. Lubelskiego Lipca ’80. Mowa o nieruchomościach przyległych do ul. Cukrowniczej, gdzie znajduje się m.in. plac manewrowy do nauki jazdy samochodem.

Sąd oczekuje, że miasto zmieni uchwalony niedawno plan zagospodarowania terenu, który wyznacza tutaj miejsce pod bloki mieszkalne z lokalami usługowymi w parterach oraz pod obiekty usługowe. Dzięki zmianie przeznaczenia terenu możliwe miałoby się stać wybudowanie tutaj czteropiętrowych obiektów na potrzeby sądu.

Bloki kolo Olimpu

Kolejna prośba, nad którą będą się zastanawiać miejscy planiści, dotyczy zgody na budowę bloków mieszkalnych przy al. Spółdzielczości Pracy koło skrzyżowania z ul. Magnoliową. Chodzi o niezabudowany teren naprzeciw galerii Olimp i sąsiadujący z tymi działkami wąski pasek gruntu między dwupasmówką a budynkiem spółki MUSI.

Dziś jest to teren zarezerwowany pod „działalność produkcyjno-wytwórczą i składowo-magazynową”. Ratusz uznał, że zasadna jest zmiana przeznaczenia tych gruntów. Planiści zauważają, że w ostatnich dziesięcioleciach zmienił się charakter tej części miasta, bo „funkcja przemysłowo-składowa zanika” a dominuje handel, usługi i mieszkaniówka. Obok niezagospodarowanej działki stoi już blok z adresem Mariańska 5.

Bloki koło Auchan

Nowe mieszkania mogą powstać również na niezagospodarowanych terenach na Czechowie niedaleko Związkowej. Chodzi o zielony klin między ul. Szeligowskiego a Chodźki, który ciągnie się od parkingu przy hipermarkecie Auchan w stronę stacji tankowania gazem. Obowiązujący plan zagospodarowania wyznacza tu „tereny usług komercyjnych”, ale ziemia od lat leży odłogiem. Inwestor stara się o umożliwienie tu zabudowy wielorodzinnej wraz z towarzyszącymi usługami oraz z możliwością budowy domów studenckich. Planiści z Urzędu Miasta uznali, że taka zmiana może być korzystna.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosc / 14 lutego 2019 o 22:41
+20
A mi bardzo podoba się sformułowanie " niewysoki sąd" ciekawe czy jak inwestycja dojdzie do skutku to na rozprawie bedzie moeilo sie "wysoki sadzie" czy wlasnie "niewysoki sądzie"
Avatar
co za głąb kapuściany / 14 lutego 2019 o 21:31
+15
Planiści z Urzędu Miasta uznali, że taka zmiana może być korzystna.+ Pytanie - dla kogo zmiana taka może byc korzystna i o jakiego dewelopera chodzi? A ludzie o d dawna gadali, że po ostatnich wyborach - Miasto zostanie zabetonowane i stanie się El Dorado deweloperów
 Ty masz chłopie zabetonowany mózg. Idź poczytaj ile nowych mieszkań oddaje się w innych miastach i przestań pisać bzdury o "el dorado deweloperów" w Lublinie. Tkanka miejska podlega ciągłym zmianom i to jest naturalna rzecz. Tak samo jak rozwój metropolii.
Avatar
dulary somsiada janusza / 14 lutego 2019 o 21:16
+14
Planiści z Urzędu Miasta uznali, że taka zmiana może być korzystna.+ Pytanie - dla kogo zmiana taka może byc korzystna i o jakiego dewelopera chodzi? A ludzie o d dawna gadali, że po ostatnich wyborach - Miasto zostanie zabetonowane i stanie się El Dorado deweloperów
To należy "ludziom" powiedzieć, żeby nie pieprzyli trzy po trzy, bo każdy nowy budynek powstały w mieście to wzrost zysków z podatku od nieruchomości. A ten podatek wpływa gdzie? Ano do kasy miasta - czyli pośrednio do tych samych "ludzi". Oczywiście bywają też ludzie o paskudnym charakterze, którzy woleliby nawet, żeby miasto nie miało więcej pieniędzy z podatków, byle tylko przy okazji żaden "prywaciarz" nie zarobił. Ale to taka kategoria zawistników, którą nie warto się w ogóle zajmować.
To należy "ludziom" powiedzieć, żeby nie pieprzyli trzy po trzy, bo każdy nowy budynek powstały w mieście to wzrost zysków z podatku od nieruchomości. A ten podatek wpływa gdzie? Ano do kasy miasta - czyli pośrednio do tych samych "ludzi". Oczywiście bywają też ludzie o paskudnym charakterze, którzy woleliby nawet, żeby miasto nie miało więcej pieniędzy z podatków, byle tylko przy okazji żaden "prywaciarz" nie zarobił. Ale to taka kategoria zawistników, którą nie warto się w ogóle zajmować. rozwiń
Avatar
AndŻej / 15 lutego 2019 o 09:36
+11
cały ten wygon między dworcem PKP a stadionem to świetne miejsce na ulokowanie nowego śródmieścia Lublina, którego tak brakuje, bo to z przełomu XIX jest bardzo ciasne...tylko że prawdziwe miasto to jest zabudowa pierzejowa, tj. budynki (kamienice) ustawiane bezpośrednio przy ulicach, natomiast jeśli urzędasy zaprojektowały tam możliwość stawiania luźno stojących biurowców otoczonych paskudnymi parkingowiskami, jak np. na Zana, to ja dziękuję za taki syf...
 dokładnie, dodatkowo szansa na zmianę wizerunku miasta w oczach przyjezdnych, bo na razie jak się z dworca PKP wychodzi "na miasto" to niektórzy mogą pomyśleć że zaspali i przez pomyłkę wysiedli w Kraśniku...tereny wzdłuż linii kolejowej powinny zostać zabudowane biurowcami i urzędami, tak jak to jest w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu...tam jak wjeżdzasz pociągiem na stację to widzisz że do miasta przyjechałeś...
 dokładnie, dodatkowo szansa na zmianę wizerunku miasta w oczach przyjezdnych, bo na razie jak się z dworca PKP wychodzi "na miasto" to niektórzy mogą pomyśleć że zaspali i przez pomyłkę wysiedli w Kraśniku...tereny wzdłuż linii kolejowej powinny zostać zabudowane biurowcami i urzędami, tak jak to jest w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu...tam jak wjeżdzasz pociągiem na stację to widzisz że do miasta przyjechałeś... rozwiń
Avatar
DrInz / 15 lutego 2019 o 10:16
+10
zabudowa pierzejowa, wysokość budynków minimum 4 piętra, odpowiednia ilość placów i skwerów przy skrzyżowaniach, kilka reprezentacyjnych gmachów publicznych, chodniki dla ludzi - nie dla samochodów, budynki ustawione przy ulicy, a nie stojące luzem z parkingowiskami dookoła - w oparciu o takie założenia mogłaby powstać nowa śródmiejska dzielnica która nie tylko odciążyłaby łądne ale małe i ciasne śródmieście, ale stanowiłaby też wizytówkę Lublina wobec przyjezdnych PKP i PKS
Avatar
Bert / 15 lutego 2019 o 08:58
+9
cały ten wygon między dworcem PKP a stadionem to świetne miejsce na ulokowanie nowego śródmieścia Lublina, którego tak brakuje, bo to z przełomu XIX jest bardzo ciasne...tylko że prawdziwe miasto to jest zabudowa pierzejowa, tj. budynki (kamienice) ustawiane bezpośrednio przy ulicach, natomiast jeśli urzędasy zaprojektowały tam możliwość stawiania luźno stojących biurowców otoczonych paskudnymi parkingowiskami, jak np. na Zana, to ja dziękuję za taki syf...
Avatar
Gość / 15 lutego 2019 o 07:49
+8
Pomijając malkontentów którzy najchętniej mieszkali by w ziemiankach, to według mnie jest do dobra decyzja. Raz wpływy do budżetu, dwa miejsca pracy, a najważniejsze to estetyka. Wyburzenie patologicznej urbanistyki z okolic wapiennej i zabudowa zakrzaczonych terenów wpłynie pozytywnie na wygląd miasta. Ale jak ktoś w ziemiankach mieszka to mu beton przeszkadza
Avatar
Gość / 15 lutego 2019 o 08:18
+6
"Inwestor stara się o umożliwienie tu zabudowy wielorodzinnej wraz z towarzyszącymi usługami oraz z możliwością budowy domów studenckich. Planiści z Urzędu Miasta uznali, że taka zmiana może być korzystna" - niech zgadne - TBV?
Avatar
PesymISTA / 15 lutego 2019 o 10:22
+3
patrząc na ten burdel na Zana, to mm wątpliwości czy lubelscy urzędnicy zdołąliby zaprojektowć tak prawdziwie miejską dzielnicę :( prędzej będzie tak jak dotąd, że każdy deweloper kupi se działeczkę i będzie budował co mu się podoba, a każde wolne miejsce to będzie parking na passerati januszkowe :(
Avatar
niezawistny / 14 lutego 2019 o 23:28
+3
Zezwolenia na budowę to dopływ kasy do wielu kieszeni. I tyle w temacie.
 I jak mniemam, najbardziej boli Cię fakt, że do cudzej kieszeni a nie twojej.
Avatar
Gość / 18 lutego 2019 o 15:12
0
Dwie ostatnie propozycje logiczne, ale ten są to kolejne kuriozum. Co do przebiegu ulicy nie wypowiem się, nie znam obecnych planów.
Avatar
PesymISTA / 15 lutego 2019 o 10:22
+3
patrząc na ten burdel na Zana, to mm wątpliwości czy lubelscy urzędnicy zdołąliby zaprojektowć tak prawdziwie miejską dzielnicę :( prędzej będzie tak jak dotąd, że każdy deweloper kupi se działeczkę i będzie budował co mu się podoba, a każde wolne miejsce to będzie parking na passerati januszkowe :(
Avatar
DrInz / 15 lutego 2019 o 10:16
+10
zabudowa pierzejowa, wysokość budynków minimum 4 piętra, odpowiednia ilość placów i skwerów przy skrzyżowaniach, kilka reprezentacyjnych gmachów publicznych, chodniki dla ludzi - nie dla samochodów, budynki ustawione przy ulicy, a nie stojące luzem z parkingowiskami dookoła - w oparciu o takie założenia mogłaby powstać nowa śródmiejska dzielnica która nie tylko odciążyłaby łądne ale małe i ciasne śródmieście, ale stanowiłaby też wizytówkę Lublina wobec przyjezdnych PKP i PKS
Avatar
Czerw / 15 lutego 2019 o 09:50
+2
Zbieram hajs i czekam na ceny 2.5 k za mk nowe bloki lbn wy płaćcie 5 i 8 hehe  hmm zainwestował bym z 2 mln eur w lbn ale doskonale zdaje sobie z tego sprawę ze to jak strzał w głowę najsłabiej zaludnione miasto w pl które ma juz 3 razy więcej mieszkań niż mieszkańców dobuduje jeszcze z 1000 bloków hehe juz niebawem największy krach na rynku nieruchomosci w Polsce miasta typu Lublin bedą wymiatać
Lublin już teraz wymiata :) pod względem ilości budowanych mieszkań i biur to top 10 polskich miast. Widzę że wzbudza to olbrzymią zazdrość w co niektórych osćiennych wioskach wojewódzkich :)
Lublin już teraz wymiata :) pod względem ilości budowanych mieszkań i biur to top 10 polskich miast. Widzę że wzbudza to olbrzymią zazdrość w co niektórych osćiennych wioskach wojewódzkich :) rozwiń
Avatar
Elo / 15 lutego 2019 o 09:48
-2
Zbieram hajs i czekam na ceny 2.5 k za mk nowe bloki lbn wy płaćcie 5 i 8 hehe hmm zainwestował bym z 2 mln eur w lbn ale doskonale zdaje sobie z tego sprawę ze to jak strzał w głowę najsłabiej zaludnione miasto w pl które ma juz 3 razy więcej mieszkań niż mieszkańców dobuduje jeszcze z 1000 bloków hehe juz niebawem największy krach na rynku nieruchomosci w Polsce miasta typu Lublin bedą wymiatać
Avatar
AndŻej / 15 lutego 2019 o 09:36
+11
cały ten wygon między dworcem PKP a stadionem to świetne miejsce na ulokowanie nowego śródmieścia Lublina, którego tak brakuje, bo to z przełomu XIX jest bardzo ciasne...tylko że prawdziwe miasto to jest zabudowa pierzejowa, tj. budynki (kamienice) ustawiane bezpośrednio przy ulicach, natomiast jeśli urzędasy zaprojektowały tam możliwość stawiania luźno stojących biurowców otoczonych paskudnymi parkingowiskami, jak np. na Zana, to ja dziękuję za taki syf...
 dokładnie, dodatkowo szansa na zmianę wizerunku miasta w oczach przyjezdnych, bo na razie jak się z dworca PKP wychodzi "na miasto" to niektórzy mogą pomyśleć że zaspali i przez pomyłkę wysiedli w Kraśniku...tereny wzdłuż linii kolejowej powinny zostać zabudowane biurowcami i urzędami, tak jak to jest w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu...tam jak wjeżdzasz pociągiem na stację to widzisz że do miasta przyjechałeś...
 dokładnie, dodatkowo szansa na zmianę wizerunku miasta w oczach przyjezdnych, bo na razie jak się z dworca PKP wychodzi "na miasto" to niektórzy mogą pomyśleć że zaspali i przez pomyłkę wysiedli w Kraśniku...tereny wzdłuż linii kolejowej powinny zostać zabudowane biurowcami i urzędami, tak jak to jest w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu...tam jak wjeżdzasz pociągiem na stację to widzisz że do miasta przyjechałeś... rozwiń
Avatar
Bert / 15 lutego 2019 o 08:58
+9
cały ten wygon między dworcem PKP a stadionem to świetne miejsce na ulokowanie nowego śródmieścia Lublina, którego tak brakuje, bo to z przełomu XIX jest bardzo ciasne...tylko że prawdziwe miasto to jest zabudowa pierzejowa, tj. budynki (kamienice) ustawiane bezpośrednio przy ulicach, natomiast jeśli urzędasy zaprojektowały tam możliwość stawiania luźno stojących biurowców otoczonych paskudnymi parkingowiskami, jak np. na Zana, to ja dziękuję za taki syf...
Avatar
Bert / 15 lutego 2019 o 08:52
+1
już widzę idiota od "jelonków" i "dewelospisków" się uaktywnił...za mało mają w Abramowicach zajęć w ciągu dnia...
Avatar
Gość / 15 lutego 2019 o 08:18
+6
"Inwestor stara się o umożliwienie tu zabudowy wielorodzinnej wraz z towarzyszącymi usługami oraz z możliwością budowy domów studenckich. Planiści z Urzędu Miasta uznali, że taka zmiana może być korzystna" - niech zgadne - TBV?
Avatar
Gość / 15 lutego 2019 o 08:15
0
Dlaczego urzedu budoje sie w zakorkowanym centrum bez miejsc parkingowych. Dlaczego nie powstaja np w okolicy stadionu gdzie jest wielki pusty parking?!!!! Miejscy planisci - tu od razu mam zle przeczucia.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szeroko zakrojona akcja poszukiwań męża zamordowanej kobiety. Strażacy wypompowują wodę ze studni

Szeroko zakrojona akcja poszukiwań męża zamordowanej kobiety. Strażacy wypompowują wodę ze studni 10 4

Trwają poszukiwania 35-latka z Trawnik podejrzanego o zabójstwo swojej żony. Kobieta zginęła od przynajmniej kilku ciosów nożem. Nie wiadomo, dlaczego doszło do tragedii.

Problemy na budowie stadionu w Białej Podlaskiej. Miasto nie straci dotacji?

Problemy na budowie stadionu w Białej Podlaskiej. Miasto nie straci dotacji? 13 0

Zakończyły się prace inwentaryzacyjne na miejskim stadionie. Przypomnijmy, że władze miasta w grudniu zerwały umowę z wykonawcą przebudowy obiektu. 10-milionowa dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki nie jest zagrożona.

Wódką leczył chore gardło. A potem wsiadł za kierownicę

Wódką leczył chore gardło. A potem wsiadł za kierownicę 0 1

57-latek z okolic Biłgoraja leczył ból gardła wódką z herbatą. Postanowił później usiąść za kierownicą, co skończyło się dachowaniem.

Biały dzień u studentów KUL. Dzień Świętości Życia

Biały dzień u studentów KUL. Dzień Świętości Życia 1 0

Na ogół w białych bluzkach i koszulach przyszli w poniedziałek na uczelnię studenci i wykładowcy, którzy odpowiedzieli na apel Samorządu Studentów KUL. W Kościele katolickim 25 marca jest obchodzona uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To również Dzień Świętości Życia.

Lublin: Zobaczył swoje zdjęcie w internecie. Twierdzi, że portfel zwrócił jeszcze tego samego dnia

Lublin: Zobaczył swoje zdjęcie w internecie. Twierdzi, że portfel zwrócił jeszcze tego samego dnia 11 3

Z naszą redakcją skontaktował się mężczyzna, którego wizerunek opublikowała dziś Komenda Miejska Policji w Lublinie.

Pracownicy drugiej kategorii z puławskich Azotów. Zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera

Pracownicy drugiej kategorii z puławskich Azotów. Zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera 9 14

W nadchodzących wyborach do rady nadzorczej Grupy Azoty SA będą mogli wystartować jedynie pracownicy tarnowskiej spółki. To łamanie obowiązującej ustawy – grzmią związkowcy z puławskich Zakładów Azotowych i zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera.

Al. Tysiąclecia w Lublinie: Samochód zawisł na barierkach
Alarm 24

Al. Tysiąclecia w Lublinie: Samochód zawisł na barierkach 38 1

Do zdarzenia doszło przed godz. 19 na al. Tysiąclecia w Lublinie.

Gorąco przed referendum w Lublinie: „Pokazują park, nie bloki”. TBV idzie na policję

Gorąco przed referendum w Lublinie: „Pokazują park, nie bloki”. TBV idzie na policję 94 138

Coraz gorętsza robi się kampania przed pierwszym w historii miasta referendum lokalnym, które ma dotyczyć możliwości budowy bloków na górkach czechowskich. Właściciel tego terenu, spółka TBV, żąda usunięcia z internetu wizualizacji pokazującej blokowisko na części górek. Chce, aby policja namierzyła autora grafiki. –To próba zastraszania ludzi, którzy mają inne zdanie – odpowiada autor.

"NiePokorne": Spacer tematyczny po Lublinie śladem zasłużonych kobiet
30 marca 2019, 11:00

"NiePokorne": Spacer tematyczny po Lublinie śladem zasłużonych kobiet 0 0

PTTK w Lublinie zaprasza na spacer tematyczny po mieście śladem wielkich kobiet. Start 30 marca o godz. 11 spod pomnika Marii Curie-Skłodowskiej.

Polska pszczoła nie powinna narzekać. Polityczne wsparcie

Polska pszczoła nie powinna narzekać. Polityczne wsparcie 1 0

Poseł Krzysztof Głuchowski (PiS) z Łukowa apeluje o powołanie rządowego zespołu, który będzie zajmował się polskim pszczelarstwem. Minister rolnictwa Jan Ardanowski zapowiada, że taki zespół powstanie.

Kraśnik: Dziś telefon, jutro działanie. Urzędnicy obiecują porządki
Alarm 24
galeria

Kraśnik: Dziś telefon, jutro działanie. Urzędnicy obiecują porządki 2 2

Na bałagan, zniszczone znaki drogowe i zapadające się studzienki skarżą się mieszkańcy m.in. ul. Żeromskiego w Kraśniku, którzy poprosili nas o interwencję w tej sprawie. Urzędnicy zapewniają, że wysłali już tam odpowiednie służby.

Lublin: W szatni na basenie zgubił portfel. Zabrał go ten mężczyzna [zdjęcia]

Lublin: W szatni na basenie zgubił portfel. Zabrał go ten mężczyzna [zdjęcia] 100 5

Policjanci z III komisariatu prowadzą postępowanie dotyczące przywłaszczenia portfela.

Radni PiS, LGBT i happening "zamiatanie homofobii". W Lublinie zanosi się na ideologiczną burzę

Radni PiS, LGBT i happening "zamiatanie homofobii". W Lublinie zanosi się na ideologiczną burzę 92 27

Uznania Lublina za „miasto wolne od ideologii LGBT” chcą miejscy radni z opozycyjnego względem prezydenta klubu Prawa i Sprawiedliwości. W tej sprawie przygotowali projekt stanowiska, który chcą poddać pod głosowanie na posiedzeniu Rady Miasta zbierającej się już w czwartek.

Koncert zespołu Clock Machine w Domu Kultury
30 marca 2019, 20:00

Koncert zespołu Clock Machine w Domu Kultury 0 0

Premierowy materiał z płyty "Prognozy" grupy Clock Machine usłyszymy już 30 marca o godz. 20, podczas koncertu formacji w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

AZS Wrocław – AZS PSW Biała Podlaska 0:5. Uczciły pamięć rektora

AZS Wrocław – AZS PSW Biała Podlaska 0:5. Uczciły pamięć rektora 0 0

AZS PSW Biała Podlaska o krok od utrzymania się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.