Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

17 listopada 2021 r.
19:52

Lublin. 9 ton książek już po przeprowadzce

81 3 A A
- W nowym miejscu odnalazło mnie już ok. 60 proc. poprzednich klientów – mówi Katarzyna Dardzińska, właścicielka „Antykwariatu Lublin”
- W nowym miejscu odnalazło mnie już ok. 60 proc. poprzednich klientów – mówi Katarzyna Dardzińska, właścicielka „Antykwariatu Lublin” (fot. Maciej Kaczanowski)

Rozmowa z Katarzyną Dardzińską, właścicielką „Antykwariatu Lublin”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Można chyba powiedzieć, że rok 2021 jest dla pani firmy wyjątkowo ważny...

– Zdecydowanie tak. W czerwcu świętowałam 25-lecie firmy. Zaraz po urodzinach dowiedziałam się, że muszę opuścić lokal przy ul. Jasnej, w którym antykwariat działał 10 lat. To nie było dla mnie zaskoczenie, bo kiedy się wprowadzałam usłyszałam, że jest to budynek do rozbiórki i w każdej chwili możemy spodziewać się wypowiedzenia. Mimo to nie była to wiadomość miła, bo Jasną darzę ogromnym sentymentem.

• Czy poszukiwania nowego lokalu były trudne?

– Na pewno stresujące. Bałam się, że nie znajdę miejsca, które odpowiadałoby mi zarówno pod względem ceny oraz powierzchni. Wiele oglądałam, ale to było nie to. Kiedy trafiłam na Krakowskie Przedmieście 41 to była miłość od pierwszego wejrzenia.

• Na pewno jest jaśniej, ale też przestronniej.

– W porównaniu z poprzednią siedzibą jest o blisko 20 metrów powierzchni więcej. Dzięki temu pojawiły się nowe pomysły na aranżacje. Teraz mam trzy sale. W głównej znajduje się literatura piękna, dziecięca, moje ukochane kryminały, fantastyka i to co jest wielką nowością - zakątek muzyczny z płytami CD. Wcześniej, z powodu braku miejsca ten dział był troszeczkę traktowany po macoszemu.

Druga sala jest najbardziej humanistyczna. Znajduje się tam dział historii, religioznawstwa, filozofii, psychologii i pedagogiki oraz sztuki. W ostatniej sali znajdują się pozycje związane z naukami ścisłymi: książki techniczne, przewodniki, geografia, języki obce, biologiczne oraz słowniki i książki przedwojenne.

• Ile książek trzeba było przewieźć przy przeprowadzce?

– Na sztuki nie powiem. Było to ok. 8-9 ton. Do tego meble. Antykwariat musiał być zamknięty przez miesiąc, ale najwięcej czasu zajęło zapakowywanie i wypakowanie tomów. Samo przewiezienie zajęło zaledwie trzy dni. Miałam doskonałą ekipę.

• Przy Krakowskim Przedmieściu 41 „Antykwariat” działa już od miesiąca. Można pokusić się już o ocenę?

– W nowym miejscu odnalazło mnie już ok. 60 proc. poprzednich klientów. Cieszy mnie, gdy chwalą zmiany. Z utęsknieniem czekam na pozostałych. Ale pojawiło się też bardzo dużo nowych klientów. Ulice Jasna i Krakowskie Przedmieście leżą w centrum. Dzieli je kilkaset metrów ale mam wrażenie, że teraz jestem bardziej w środku miasta. Zagląda wiele osób, które widzą szyld. Mam nadzieję, że zostaną ze mną na stałe.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaasia / 18 listopada 2021 r. o 08:01
+3
Rozmarzona, bo szczęśliwa. Poza tym: Grota solna już nie istnieje, więc nie obok niej a restauracja Kardamon działa w najlepsze, więc nie na jej miejscu. Każdy inteligentny człowiek znajdzie Antykwariat na pewno, chociażby dlatego, że tak jak Pan, umie się posługiwać w\w aplikacją lub też po prostu znajdzie właściwy adres . Poza tym zapraszam serdecznie, bo wnioskuję, że jest Pan miłośnikiem ksiażek i chętnie odwiedziłby mój Antykwariat. Pozdrawiam i do zobaczenia :)
Avatar
Robik / 18 listopada 2021 r. o 11:13
0
Rozmarzona, bo szczęśliwa. Poza tym: Grota solna już nie istnieje, więc nie obok niej a restauracja Kardamon działa w najlepsze, więc nie na jej miejscu. Każdy inteligentny człowiek znajdzie Antykwariat na pewno, chociażby dlatego, że tak jak Pan, umie się posługiwać w\w aplikacją lub też po prostu znajdzie właściwy adres . Poza tym zapraszam serdecznie, bo wnioskuję, że jest Pan miłośnikiem ksiażek i chętnie odwiedziłby mój Antykwariat. Pozdrawiam i do zobaczenia :)
   Jak się kto uprze, to znajdzie, pewnie. Ale podanie samego numeru domu niewiele mówi większości lublinian. "Inteligentni ludzie" doceniają rzeczowość i grzeczność, gdy ktoś nie wymaga od nich wypisywania danych w  wyszukiwarce. Zwłaszcza gdy nie bywa się wiele w tamtej okolicy i nie śledzi, co jest otwarte, a co zamknięte. Opis: "wejście od podwórka za bramą obok dawnej 'Groty solnej'" lub "... w pobliżu 'Kardamonu'" (bo to chyba tam) byłby lepszą wskazówką. Dzięki za zaproszenie i pozdrowienia (odwzajemniane). Z tej strony zaś płyną życzenia, by marzenia zmęczonej dziewięcioma tonami (a to przecież o wiele więcej niż dziewięć tomów, które i tak by były znacznym obciążeniem) - spełniły się )
   Jak się kto uprze, to znajdzie, pewnie. Ale podanie samego numeru domu niewiele mówi większości lublinian. "Inteligentni ludzie" doceniają rzeczowość i grzeczność, gdy ktoś nie wymaga od nich wypisywania danych w  wyszukiwarce. Zwłaszcza gdy nie bywa się wiele w tamtej okolicy i nie śledzi, co jest otwarte, a co zamknięte. Opis: "wejście od podwórka za bramą obok dawnej 'Groty solnej'" lub "... w pobliżu 'Kardamonu'" (bo to chyba tam) byłby lepszą wskazówką. Dzięki za zaproszenie i pozdrowien... rozwiń
Avatar
Robik / 18 listopada 2021 r. o 06:19
0
Można było bardziej zrozumiale określić miejsce, np. "w podwórku obok 'Groty solnej'" lub "na miejscu, gdzie był 'Kardamon'". Oraz wrzucić do Google Maps zdjęcie Krakowskiego Przedmieścia z zewnętrznym napisem "Antykwariat Lublin" (zapewne jakiś jest, nie?). Właścicielka jakby rozmarzona... )
Avatar
Robik / 18 listopada 2021 r. o 11:13
0
Rozmarzona, bo szczęśliwa. Poza tym: Grota solna już nie istnieje, więc nie obok niej a restauracja Kardamon działa w najlepsze, więc nie na jej miejscu. Każdy inteligentny człowiek znajdzie Antykwariat na pewno, chociażby dlatego, że tak jak Pan, umie się posługiwać w\w aplikacją lub też po prostu znajdzie właściwy adres . Poza tym zapraszam serdecznie, bo wnioskuję, że jest Pan miłośnikiem ksiażek i chętnie odwiedziłby mój Antykwariat. Pozdrawiam i do zobaczenia :)
   Jak się kto uprze, to znajdzie, pewnie. Ale podanie samego numeru domu niewiele mówi większości lublinian. "Inteligentni ludzie" doceniają rzeczowość i grzeczność, gdy ktoś nie wymaga od nich wypisywania danych w  wyszukiwarce. Zwłaszcza gdy nie bywa się wiele w tamtej okolicy i nie śledzi, co jest otwarte, a co zamknięte. Opis: "wejście od podwórka za bramą obok dawnej 'Groty solnej'" lub "... w pobliżu 'Kardamonu'" (bo to chyba tam) byłby lepszą wskazówką. Dzięki za zaproszenie i pozdrowienia (odwzajemniane). Z tej strony zaś płyną życzenia, by marzenia zmęczonej dziewięcioma tonami (a to przecież o wiele więcej niż dziewięć tomów, które i tak by były znacznym obciążeniem) - spełniły się )
   Jak się kto uprze, to znajdzie, pewnie. Ale podanie samego numeru domu niewiele mówi większości lublinian. "Inteligentni ludzie" doceniają rzeczowość i grzeczność, gdy ktoś nie wymaga od nich wypisywania danych w  wyszukiwarce. Zwłaszcza gdy nie bywa się wiele w tamtej okolicy i nie śledzi, co jest otwarte, a co zamknięte. Opis: "wejście od podwórka za bramą obok dawnej 'Groty solnej'" lub "... w pobliżu 'Kardamonu'" (bo to chyba tam) byłby lepszą wskazówką. Dzięki za zaproszenie i pozdrowien... rozwiń
Avatar
kaasia / 18 listopada 2021 r. o 08:01
+3
Rozmarzona, bo szczęśliwa. Poza tym: Grota solna już nie istnieje, więc nie obok niej a restauracja Kardamon działa w najlepsze, więc nie na jej miejscu. Każdy inteligentny człowiek znajdzie Antykwariat na pewno, chociażby dlatego, że tak jak Pan, umie się posługiwać w\w aplikacją lub też po prostu znajdzie właściwy adres . Poza tym zapraszam serdecznie, bo wnioskuję, że jest Pan miłośnikiem ksiażek i chętnie odwiedziłby mój Antykwariat. Pozdrawiam i do zobaczenia :)
Avatar
Robik / 18 listopada 2021 r. o 06:19
0
Można było bardziej zrozumiale określić miejsce, np. "w podwórku obok 'Groty solnej'" lub "na miejscu, gdzie był 'Kardamon'". Oraz wrzucić do Google Maps zdjęcie Krakowskiego Przedmieścia z zewnętrznym napisem "Antykwariat Lublin" (zapewne jakiś jest, nie?). Właścicielka jakby rozmarzona... )
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!