Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

8 listopada 2022 r.
11:46

Zamknął znany lokal, spłacił długi i wraca z nowym pomysłem. "Na zwykłą gastronomię nie ma teraz miejsca"

0 3 A A
Wszystko zależeć będzie od zainteresowania, ale teraz mamy takie czasy, że trzeba szukać alternatywnych sposobów na dotarcie do klienta - mówi Rafał Żukowski
Wszystko zależeć będzie od zainteresowania, ale teraz mamy takie czasy, że trzeba szukać alternatywnych sposobów na dotarcie do klienta - mówi Rafał Żukowski (fot. Piotr Mchalski)

Moja gastronomia to nie będzie zwykły lokal. Na to nie ma teraz miejsca – rozmowa z Rafałem Żukowskim, współwłaścicielem reaktywowanego ZapiexxXu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• ZapiexxX zniknął z gastronomicznej mapy Lublina dwa lata temu.

– Otworzyliśmy lokal w kiepskim czasie. To był styczeń 2020 r. Od razu udało nam się zdobyć wielu klientów, ale za chwilę przyszedł koronawirus i lockdown. Staraliśmy się nasze zapiekanki dowozić. Próbowałem różnych wariantów: folii, pudełek, ale nic nie zdało egzaminu. Najlepsze zapiekanki są prosto z pieca. Klienci też to zauważyli. W maju poddaliśmy się.

• Był żal?

– Oczywiście. W dodatku miałem 30 tys. zł długu. Żeby nie spłacać go latami jednego dnia po raz ostatni zamykałem drzwi ZapiexxXa, a drugiego siedziałem już w busie do Holandii. I właśnie w tym busie dopadła mnie depresja. Powrotowi do zdrowia nie sprzyjała monotonna i nudna praca w polu. Równowagę odzyskałem chyba tylko dzięki sportowi. Chodząc przez to pole wymyślałem sobie jakieś ćwiczenia. Do Polski wróciłem w październiku i spłaciłem zadłużenie. Znów miałem czystą kartę.

• Wrócił pan do gastronomii?

– To wciąż nie był dobry moment. Najpierw pracowałem w branży ubezpieczeniowej, ale choroba w najbliższej rodzinie sprawiła, że nie miałem do tego głowy. Zostałem kierowcą na poczcie. Ceniłem sobie, że mogę wyjść z pracy i nie myśleć o kolejnych targetach. A potem zacząłem pracę w Carmin Lublin. Moje życie zatoczyło koło. Zaczynałem w branży meblowej i do branży meblowej wróciłem.

• Nigdzie nie może pan zagrzać miejsca.

– Tak było, ale moja obecna firma to miejsce idealne. Proszę mnie kiedyś odwiedzić to sama się Pani przekona. Najważniejsza jest atmosfera. A ja pracuję ze wspaniałymi ludźmi, którzy robią wspaniałe rzeczy. Tam nie ma, że się nie da.

• Spotkaliśmy się żeby rozmawiać o tym, że ZapiexxX znów działa, a pan o firmie meblowej...

– Bo to da się połączyć. Moja gastronomia to nie będzie zwykły lokal. Na to nie ma teraz miejsca. Proszę zobaczyć, ile lokali się zamyka. Ludzi nie stać na rachunki za prąd i gaz. Dlatego to nie jest dobry czas żeby czekać w restauracji na gości. Trzeba do nich wychodzić i ja to robię.

• Nie bardzo umiem to sobie wyobrazić.

– Już tłumaczę. Mój serdeczny przyjaciel Wojciech Klimkiewicz, ojciec szkoły Gladio, trenuje młodzież i organizuje w Lublinie zawody Amatorskiej Ligi MMA i Pankrationu. W niedzielę w Lublinie odbyły się II Mistrzostwa Polski. Pojawiłem się na nich ze swoimi zapieksami. Przygotowywałem je na miejscu. Teraz w planach mam udział w kolejnych takich imprezach. Ale jestem też zapraszany do firm. Te kilka miesięcy działalności dwa lata temu sprawiły, że ludzie mnie pamiętają. To bardzo miłe. Zresztą chyba jakoś podskórnie miałem na to nadzieję, bo nie zlikwidowałem strony na Facebooku.

• Da się tak funkcjonować na telefon?

– Wszystko zależeć będzie od zainteresowania, ale teraz mamy takie czasy, że trzeba szukać alternatywnych sposobów na dotarcie do klienta. Być może własna restauracja to już anachronizm?

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Labydnik / 11 listopada 2022 r. o 02:30
To jakiś żart?O czym jest ten artykuł??o biografii jakiegoś człowieka jakich pełno na ulicy?Co kogo obchodzi dług i depresja jakiegoś typa? I co on niby osiągnął w gastronomi??? Coraz gorsze te wasze wypociny.Wstyd
 Ależ opowieści z życia "zwykłych ludzi" bywają bardzo pouczające dla ogółu. Starano się pokazać, jak ktoś przezwyciężył (nie wiadomo wprawdzie, na jak długo) swoje trudności, które dotyczą wielu ludzi  podobnych mu: 1) zadłużenie i 2) wysokie opłaty za najem pomieszczenia. Ad 1) - wyjechał na zarobek za granicę. Ad 2) - stara się być bardziej ruchomy i pracować w miejscu pobytu korzystających z jego usług. Nie jest to jednak w pełni radosne sprawozdanie - trzeba wyjeżdżać z kraju i trzeba pogodzić się z niewygodami.
 Ależ opowieści z życia "zwykłych ludzi" bywają bardzo pouczające dla ogółu. Starano się pokazać, jak ktoś przezwyciężył (nie wiadomo wprawdzie, na jak długo) swoje trudności, które dotyczą wielu ludzi  podobnych mu: 1) zadłużenie i 2) wysokie opłaty za najem pomieszczenia. Ad 1) - wyjechał na zarobek za granicę. Ad 2) - stara się być bardziej ruchomy i pracować w miejscu pobytu korzystających z jego usług. Nie jest to jednak w pełni radosne sprawozdanie - trzeba wyjeżdżać z kraju i trzeba pogodzić się z niewygodami. rozwiń
Avatar
Lukass / 10 listopada 2022 r. o 23:55
To jakiś żart?O czym jest ten artykuł??o biografii jakiegoś człowieka jakich pełno na ulicy?Co kogo obchodzi dług i depresja jakiegoś typa? I co on niby osiągnął w gastronomi??? Coraz gorsze te wasze wypociny.Wstyd
Avatar
poker / 8 listopada 2022 r. o 20:35
Ale jak to?! Można?? Można! Życzę Panu wielu sukcesów! Lubię pozytywnych ludzi:)
Avatar
Labydnik / 11 listopada 2022 r. o 02:30
To jakiś żart?O czym jest ten artykuł??o biografii jakiegoś człowieka jakich pełno na ulicy?Co kogo obchodzi dług i depresja jakiegoś typa? I co on niby osiągnął w gastronomi??? Coraz gorsze te wasze wypociny.Wstyd
 Ależ opowieści z życia "zwykłych ludzi" bywają bardzo pouczające dla ogółu. Starano się pokazać, jak ktoś przezwyciężył (nie wiadomo wprawdzie, na jak długo) swoje trudności, które dotyczą wielu ludzi  podobnych mu: 1) zadłużenie i 2) wysokie opłaty za najem pomieszczenia. Ad 1) - wyjechał na zarobek za granicę. Ad 2) - stara się być bardziej ruchomy i pracować w miejscu pobytu korzystających z jego usług. Nie jest to jednak w pełni radosne sprawozdanie - trzeba wyjeżdżać z kraju i trzeba pogodzić się z niewygodami.
 Ależ opowieści z życia "zwykłych ludzi" bywają bardzo pouczające dla ogółu. Starano się pokazać, jak ktoś przezwyciężył (nie wiadomo wprawdzie, na jak długo) swoje trudności, które dotyczą wielu ludzi  podobnych mu: 1) zadłużenie i 2) wysokie opłaty za najem pomieszczenia. Ad 1) - wyjechał na zarobek za granicę. Ad 2) - stara się być bardziej ruchomy i pracować w miejscu pobytu korzystających z jego usług. Nie jest to jednak w pełni radosne sprawozdanie - trzeba wyjeżdżać z kraju i trzeba pogodzić się z niewygodami. rozwiń
Avatar
Lukass / 10 listopada 2022 r. o 23:55
To jakiś żart?O czym jest ten artykuł??o biografii jakiegoś człowieka jakich pełno na ulicy?Co kogo obchodzi dług i depresja jakiegoś typa? I co on niby osiągnął w gastronomi??? Coraz gorsze te wasze wypociny.Wstyd
Avatar
poker / 8 listopada 2022 r. o 20:35
Ale jak to?! Można?? Można! Życzę Panu wielu sukcesów! Lubię pozytywnych ludzi:)
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Były rektor KUL o skandalu z pomnikiem ks. Radziszewskiego. KUL wydaje oświadczenie

Były rektor KUL o skandalu z pomnikiem ks. Radziszewskiego. KUL wydaje oświadczenie

Rektor KUL miał swobodę w podejmowaniu decyzji w tej kwestii – tak władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odnoszą się do oświadczenia lubelskiej kurii w sprawie demontażu pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. Metropolita lubelski, który jest zwierzchnikiem uczelni, poinformował w piątek rano, że nie tylko nie wydał na to zgody, ale sprzeciwiał się przeniesieniu monumentu z centrum Lublina.

Lubelskie szachy podwodne "Mnóstwo śmiechu i zabawy"
Magazyn

Lubelskie szachy podwodne "Mnóstwo śmiechu i zabawy"

To zupełnie nowy sport w Lublinie. W styczniu 2023 roku Szkoła Nurkowania Dive Service chce uruchomić zajęcia połączone w późniejszym czasie z rozgrywkami ligowymi w tej nietypowej dyscyplinie.

Jak zaoszczędzić na gazie?

Jak zaoszczędzić na gazie?

GAZ Bez względu na to, czy korzystamy z gazu ziemnego, czy z LPG coraz częściej łapiemy się za głowę widząc rachunki. Ceny rosną bowiem regularnie. Czy w tej sytuacji można zaoszczędzić?

KS Lublin zaprasza na halowy turniej oldboyów

KS Lublin zaprasza na halowy turniej oldboyów

W sobotę 10 grudnia w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zostanie rozegrany II Ogólnopolski Turniej Piłki nożnej +35 Lubelskie 2022

Gotówka ucieka z każdą kroplą

Gotówka ucieka z każdą kroplą

WODA Możemy żyć taniej i jednocześnie bardziej ekologicznie. Wystarczy zmienić nasze przyzwyczajenia i zwracać uwagę na zużycie wody

Pieniądze dla dziecka za wypadek. Ubezpieczyciel składa apelację

Pieniądze dla dziecka za wypadek. Ubezpieczyciel składa apelację

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie toczy się sprawa o pieniądze z firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku drogowego dla poszkodowanej dziewczynki, Natalii Bławat. Październikowy wyrok nie uprawomocnił się. Apelację złożyła Ergo Hestia.

Poważna awaria sieci usunięta. Ciepło w centrum miasta przywrócone

Poważna awaria sieci usunięta. Ciepło w centrum miasta przywrócone

W czwartek późnym wieczorem zakończono usuwanie poważnej awarii, która dobę wcześniej doprowadziła od odcięcia ogrzewania i ciepłej wody w centralnej części miasta Puławy. Sytuacja została opanowana.

Mistrzostwa świata w karate tradycyjnym od dzisiaj w Lublinie

Mistrzostwa świata w karate tradycyjnym od dzisiaj w Lublinie

Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się mistrzostwa świata. Kibice w województwie lubelskim liczą na dobry występ Mikołaja Muchowskiego i Moniki Ostrowskiej.

Pomoc potrzebującym "To chyba jest miłość"
Magazyn

Pomoc potrzebującym "To chyba jest miłość"

Dla mnie wojna na Ukrainie nie zaczęła się w lutym 2022, ale w 2014 aneksją Krymu i tym, co działo się także w Donbasie - rozmowa z Wojtkiem Łosiewiczem z Zamościa, 37-letnim archeologiem z wykształcenia, zawodowo przewodnikiem turystycznym po Zamościu, Roztoczu, Polsce i po Ukrainie, o jego miłości do tego kraju i powodach, dla których dzień w dzień, od lutego pomaga Ukraińcom.

Łukasz Gieresz (Świdniczanka): Wiosną chcemy być jeszcze mocniejsi

Łukasz Gieresz (Świdniczanka): Wiosną chcemy być jeszcze mocniejsi

Rozmowa z Łukaszem Giereszem, trenerem Świdniczanki Świdnik

Idealny program do fakturowania dla małych i średnich firm

Idealny program do fakturowania dla małych i średnich firm

Korzystanie z programu do wystawiania faktur to nie tylko sposób na ułatwienie pracy osobom odpowiedzialnym za sprzedaż, ale także liczne korzyści dla właściciela firmy oraz księgowości. Problem w tym, że obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele różnych programów i nie każdy z nich jest tak samo intuicyjny. Dodatkowo niektóre programy oferują co prawda szybkie wystawianie faktur, ale za to nie mają wielu przydatnych opcji lub są one dodatkowo płatne. Warto o tym pamiętać i od samego początku wybrać sprawdzony program do fakturowania, ponieważ późniejsze przenoszenie bazy danych do innego programu jest zazwyczaj czasochłonne i kosztowne.

Nie tylko "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Repertuar kin i teatrów
9 grudnia 2022, 9:00

Nie tylko "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Repertuar kin i teatrów

Nowym trendem w polskich kina jest dystrybuowanie filmowych wersji popularnych seriali anime. Wielbiciele gatunku w naszym kraju mieli już okazję oglądać m.in. film z uniwersum "Dragon Ball". W najbliższy weekend z kolei na ekranach swoją premierę będzie miał "Demon Slayer. Mugen Train". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Szpital dziecięcy w Lublinie nie ma na ZUS za pracowników. Marszałek daje pieniądze i stawia warunki

Szpital dziecięcy w Lublinie nie ma na ZUS za pracowników. Marszałek daje pieniądze i stawia warunki

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie przez trwającą przebudowę oddziałów jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że przestał opłacać składki ZUS swoich pracowników. Pomóc ma marszałek województwa ze środków unijnych. Pod warunkiem, że będą jakieś oszczędności na innych projektach.

Jarmark i opłatek na rynku w Kazimierzu Dolnym. Już w ten weekend

Jarmark i opłatek na rynku w Kazimierzu Dolnym. Już w ten weekend

W najbliższy weekend, 10 i 11 grudnia na Rynku odbędzie się 15. Kazimierski Jarmark Świąteczny. Na kupujących będą czekały barwne stoiska, wizyta św. Mikołaja oraz występy artystów m.in. z Puław, Lublina, Dęblina i Dąbrówki.

Zamość. Wrzuć coś do koszyka. Świąteczna zbióka żywności w ten weekend
10 grudnia 2022, 8:00

Zamość. Wrzuć coś do koszyka. Świąteczna zbióka żywności w ten weekend

Dla najuboższych polskich rodzin osób niepełnosprawnych, również uchodźców z Ukrainy, którym zamojskie stowarzyszenie „Krok za krokiem” dało schronienie w Białobrzegach, ale też potrzebujących z Krzemieńca będzie zbierana w ten weekend żywność w kilku sklepach w Zamościu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!