Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

8 listopada 2022 r.
11:46

Zamknął znany lokal, spłacił długi i wraca z nowym pomysłem. "Na zwykłą gastronomię nie ma teraz miejsca"

0 4 A A
Wszystko zależeć będzie od zainteresowania, ale teraz mamy takie czasy, że trzeba szukać alternatywnych sposobów na dotarcie do klienta - mówi Rafał Żukowski
Wszystko zależeć będzie od zainteresowania, ale teraz mamy takie czasy, że trzeba szukać alternatywnych sposobów na dotarcie do klienta - mówi Rafał Żukowski (fot. Piotr Mchalski)

Moja gastronomia to nie będzie zwykły lokal. Na to nie ma teraz miejsca – rozmowa z Rafałem Żukowskim, współwłaścicielem reaktywowanego ZapiexxXu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• ZapiexxX zniknął z gastronomicznej mapy Lublina dwa lata temu.

– Otworzyliśmy lokal w kiepskim czasie. To był styczeń 2020 r. Od razu udało nam się zdobyć wielu klientów, ale za chwilę przyszedł koronawirus i lockdown. Staraliśmy się nasze zapiekanki dowozić. Próbowałem różnych wariantów: folii, pudełek, ale nic nie zdało egzaminu. Najlepsze zapiekanki są prosto z pieca. Klienci też to zauważyli. W maju poddaliśmy się.

• Był żal?

– Oczywiście. W dodatku miałem 30 tys. zł długu. Żeby nie spłacać go latami jednego dnia po raz ostatni zamykałem drzwi ZapiexxXa, a drugiego siedziałem już w busie do Holandii. I właśnie w tym busie dopadła mnie depresja. Powrotowi do zdrowia nie sprzyjała monotonna i nudna praca w polu. Równowagę odzyskałem chyba tylko dzięki sportowi. Chodząc przez to pole wymyślałem sobie jakieś ćwiczenia. Do Polski wróciłem w październiku i spłaciłem zadłużenie. Znów miałem czystą kartę.

• Wrócił pan do gastronomii?

– To wciąż nie był dobry moment. Najpierw pracowałem w branży ubezpieczeniowej, ale choroba w najbliższej rodzinie sprawiła, że nie miałem do tego głowy. Zostałem kierowcą na poczcie. Ceniłem sobie, że mogę wyjść z pracy i nie myśleć o kolejnych targetach. A potem zacząłem pracę w Carmin Lublin. Moje życie zatoczyło koło. Zaczynałem w branży meblowej i do branży meblowej wróciłem.

• Nigdzie nie może pan zagrzać miejsca.

– Tak było, ale moja obecna firma to miejsce idealne. Proszę mnie kiedyś odwiedzić to sama się Pani przekona. Najważniejsza jest atmosfera. A ja pracuję ze wspaniałymi ludźmi, którzy robią wspaniałe rzeczy. Tam nie ma, że się nie da.

• Spotkaliśmy się żeby rozmawiać o tym, że ZapiexxX znów działa, a pan o firmie meblowej...

– Bo to da się połączyć. Moja gastronomia to nie będzie zwykły lokal. Na to nie ma teraz miejsca. Proszę zobaczyć, ile lokali się zamyka. Ludzi nie stać na rachunki za prąd i gaz. Dlatego to nie jest dobry czas żeby czekać w restauracji na gości. Trzeba do nich wychodzić i ja to robię.

• Nie bardzo umiem to sobie wyobrazić.

– Już tłumaczę. Mój serdeczny przyjaciel Wojciech Klimkiewicz, ojciec szkoły Gladio, trenuje młodzież i organizuje w Lublinie zawody Amatorskiej Ligi MMA i Pankrationu. W niedzielę w Lublinie odbyły się II Mistrzostwa Polski. Pojawiłem się na nich ze swoimi zapieksami. Przygotowywałem je na miejscu. Teraz w planach mam udział w kolejnych takich imprezach. Ale jestem też zapraszany do firm. Te kilka miesięcy działalności dwa lata temu sprawiły, że ludzie mnie pamiętają. To bardzo miłe. Zresztą chyba jakoś podskórnie miałem na to nadzieję, bo nie zlikwidowałem strony na Facebooku.

• Da się tak funkcjonować na telefon?

– Wszystko zależeć będzie od zainteresowania, ale teraz mamy takie czasy, że trzeba szukać alternatywnych sposobów na dotarcie do klienta. Być może własna restauracja to już anachronizm?

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bigos / 12 stycznia 2023 r. o 12:51
Przegra. Celem srandemii i srandemistów jest bankructwo lidzi, dochód podstawowy i likwidacja gotówki. Poczytajcie Schwaba i Harari'ego. Wiara w pandemię , maski i preparat mylnie nazywany szczepionką do niczego nie zaprowadzi. Gastronomia pada, przygrywką była pseudopandemia a obecny kryzys dobije temat.
Avatar
Labydnik / 11 listopada 2022 r. o 02:30
To jakiś żart?O czym jest ten artykuł??o biografii jakiegoś człowieka jakich pełno na ulicy?Co kogo obchodzi dług i depresja jakiegoś typa? I co on niby osiągnął w gastronomi??? Coraz gorsze te wasze wypociny.Wstyd
 Ależ opowieści z życia "zwykłych ludzi" bywają bardzo pouczające dla ogółu. Starano się pokazać, jak ktoś przezwyciężył (nie wiadomo wprawdzie, na jak długo) swoje trudności, które dotyczą wielu ludzi  podobnych mu: 1) zadłużenie i 2) wysokie opłaty za najem pomieszczenia. Ad 1) - wyjechał na zarobek za granicę. Ad 2) - stara się być bardziej ruchomy i pracować w miejscu pobytu korzystających z jego usług. Nie jest to jednak w pełni radosne sprawozdanie - trzeba wyjeżdżać z kraju i trzeba pogodzić się z niewygodami.
 Ależ opowieści z życia "zwykłych ludzi" bywają bardzo pouczające dla ogółu. Starano się pokazać, jak ktoś przezwyciężył (nie wiadomo wprawdzie, na jak długo) swoje trudności, które dotyczą wielu ludzi  podobnych mu: 1) zadłużenie i 2) wysokie opłaty za najem pomieszczenia. Ad 1) - wyjechał na zarobek za granicę. Ad 2) - stara się być bardziej ruchomy i pracować w miejscu pobytu korzystających z jego usług. Nie jest to jednak w pełni radosne sprawozdanie - trzeba wyjeżdżać z kraju i trzeba pogodzić się z niewygodami. rozwiń
Avatar
Lukass / 10 listopada 2022 r. o 23:55
To jakiś żart?O czym jest ten artykuł??o biografii jakiegoś człowieka jakich pełno na ulicy?Co kogo obchodzi dług i depresja jakiegoś typa? I co on niby osiągnął w gastronomi??? Coraz gorsze te wasze wypociny.Wstyd
Avatar
poker / 8 listopada 2022 r. o 20:35
Ale jak to?! Można?? Można! Życzę Panu wielu sukcesów! Lubię pozytywnych ludzi:)
Avatar
Bigos / 12 stycznia 2023 r. o 12:51
Przegra. Celem srandemii i srandemistów jest bankructwo lidzi, dochód podstawowy i likwidacja gotówki. Poczytajcie Schwaba i Harari'ego. Wiara w pandemię , maski i preparat mylnie nazywany szczepionką do niczego nie zaprowadzi. Gastronomia pada, przygrywką była pseudopandemia a obecny kryzys dobije temat.
Avatar
Labydnik / 11 listopada 2022 r. o 02:30
To jakiś żart?O czym jest ten artykuł??o biografii jakiegoś człowieka jakich pełno na ulicy?Co kogo obchodzi dług i depresja jakiegoś typa? I co on niby osiągnął w gastronomi??? Coraz gorsze te wasze wypociny.Wstyd
 Ależ opowieści z życia "zwykłych ludzi" bywają bardzo pouczające dla ogółu. Starano się pokazać, jak ktoś przezwyciężył (nie wiadomo wprawdzie, na jak długo) swoje trudności, które dotyczą wielu ludzi  podobnych mu: 1) zadłużenie i 2) wysokie opłaty za najem pomieszczenia. Ad 1) - wyjechał na zarobek za granicę. Ad 2) - stara się być bardziej ruchomy i pracować w miejscu pobytu korzystających z jego usług. Nie jest to jednak w pełni radosne sprawozdanie - trzeba wyjeżdżać z kraju i trzeba pogodzić się z niewygodami.
 Ależ opowieści z życia "zwykłych ludzi" bywają bardzo pouczające dla ogółu. Starano się pokazać, jak ktoś przezwyciężył (nie wiadomo wprawdzie, na jak długo) swoje trudności, które dotyczą wielu ludzi  podobnych mu: 1) zadłużenie i 2) wysokie opłaty za najem pomieszczenia. Ad 1) - wyjechał na zarobek za granicę. Ad 2) - stara się być bardziej ruchomy i pracować w miejscu pobytu korzystających z jego usług. Nie jest to jednak w pełni radosne sprawozdanie - trzeba wyjeżdżać z kraju i trzeba pogodzić się z niewygodami. rozwiń
Avatar
Lukass / 10 listopada 2022 r. o 23:55
To jakiś żart?O czym jest ten artykuł??o biografii jakiegoś człowieka jakich pełno na ulicy?Co kogo obchodzi dług i depresja jakiegoś typa? I co on niby osiągnął w gastronomi??? Coraz gorsze te wasze wypociny.Wstyd
Avatar
poker / 8 listopada 2022 r. o 20:35
Ale jak to?! Można?? Można! Życzę Panu wielu sukcesów! Lubię pozytywnych ludzi:)
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć
galeria

Studniówka Technikum Elektronicznego i X Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Dużo zdjęć

Tuż przed zakończeniem ferii i powrotem do nauki przed maturą na balu studniówkowym bawią się uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, w ramach którego funkcjonuje Zespół Szkół Elektronicznych im. Obrońców Lublina 1939 roku i X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego.

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Dwie Bystrzyce, jeden most. Poprzedni trzeba było rozebrać

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa mostu na rzece Bystrzycy w miejscowości Bystrzyca w gminie Zakrzówek. W piątek oficjalnie przecięto wstęgę.

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Ciemno na przejściach dla pieszych. Radni proponują „kocie oczka”

Przejścia dla pieszych są niedoświetlone – uważają radni klubu Radzyń Moje Miasto i proponują zamontowanie tzw. „kocich oczek”. Burmistrz Jerzy Rębek (PiS) odpowiada, że miasta na to nie stać.

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!