Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

25 maja 2018 r.
17:20

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 4 A A
Noc Kultury 2017
Noc Kultury 2017 (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Co ważne, wszystkie wejściówki są podwójne, nie licząc tych dotyczących udziału w warsztatach. Jeśli ktoś zaklepuje sobie wstęp na spektakl, od razu ma zapewnione miejsce dla osoby towarzyszącej.

Aby zarezerwować wejściówkę trzeba na stronie nockultury.pl wypełnić formularz, który będzie dostępny od godz. 9.00 w sobotę. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Potem trzeba poczekać na mail z potwierdzeniem. Zarezerwowaną w ten sposób wejściówkę trzeba będzie następnie odebrać w punkcie informacyjnym na pl. Litewskim. Odbiór będzie możliwy 1 czerwca między godz. 10 a 20 oraz 2 czerwca od godz. 10 do 18. Później niewykorzystane wejściówki będą znów do wzięcia, ale już na miejscu, w punkcie informacyjnym.

Takie ograniczenia dotyczą wyłącznie wydarzeń odbywających się w miejscach o ograniczonej pojemności widowni.

Tylko za okazaniem wejściówki będzie można wejść na projekcję filmu „Mabel, Mabel, Tiger Trainer” w Teatrze Starym (od godz. 22 do 23.30). Jest to dokument o Mabel Stark, kobiecie, która wybrała zawód treserki tygrysów.

Wejściówka będzie konieczna, by dostać się na pokaz filmu klasy B („tak zły, że aż dobry”) połączony z grą w bingo. Impreza rozpocznie się o północy na dziedzińcu Archiwum Państwowego przy Jezuickiej i potrwa 1,5 godziny.

Z wyprzedzeniem trzeba też zarezerwować miejsce w kolejce do zwiedzania Lubelskiej Trasy Podziemnej, która zaczyna się przy Trybunale Koronnym. Zaplanowane są trzy wycieczki rozpoczynające się o godz. 19, 20 i 21. Każda potrwa 45 minut.

Limitowane będą również wejścia na wystawę „Lublin. Pamięć Miejsca” w Bramie Grodzkiej (wejścia o 20, 21, 22 i 23) opowiadającą o historii lubelskich Żydów, tej sprzed wojny i tej tragicznej, związanej z ich masową zagładą.

Kolejna impreza z ograniczonym dostępem to wycieczka po Izbie Drukarstwa w Domu Słów przy Królewskiej 7 (wejścia o godz. 19, 20 i 21). Można będzie się dowiedzieć jak wyglądała dawna drukarnia, jak pracował zecer, czy introligator.

O produkcji piwa i historii lubelskiego browaru będzie można posłuchać zwiedzając podziemia browaru przy Bernardyńskiej. Wejdą tutaj tylko ci, którzy się zarejestrują. Okazji do wejścia będzie dość sporo: o 19.00, 19.30, 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30, 23.00, 23.30, 0.00, 0.30 oraz 1.00.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń tylko za okazaniem wejściówki będzie można się dostać na imprezy organizowane na wirydarzu klasztoru oo. dominikanów. Pierwszą będzie koncert Katarzyny Młynarczyk i Aleksandry Pałki. Występ rozpocznie się o godz. 19 i potrwa godzinę.

Kolejną imprezą na wirydarzu będzie koncert Remont pomp & Madej. To zespół grający muzykę etniczną, awangardową i improwizowaną. Szczególnie dużo czerpie z etnicznej muzyki afrykańskiej. Początek o godz. 20.30. Koncert potrwa pół godziny.

W wejściówkę muszą się zaopatrzyć również ci, którzy chcą posłuchać międzywojennych piosenek w nowych aranżacjach. Szlagiery takie jak „Ada, to nie wypada” albo „Nie kochać w taką noc, to grzech” będą rozbrzmiewać na wirydarzu dominikanów od godz. 22. Koncert ma trwać 1,5 godziny.

Natalya Vakshynska i Eugene swój koncert na wirydarzu dominikanów rozpoczną o godz. 23.30 i będą to pieśni na podstawie autentycznego tekstu biblijnego po hebrajsku.

Rezerwacja miejsc konieczna jest także, by załapać się na zwiedzanie Regionalnego Muzeum Cebularza przy Szewskiej 4 (dwa wejścia: o godz. 19 i 20.30), gdzie będzie można poznać historię cebularza, posłuchać ciekawostek i skosztować ciepłego wypieku.

Refleks potrzebny jest również tym, którzy chcą się wybrać do Teatru Osterwy na spektakl „Ludzie inteligentni” poruszający sprawy rywalizacji toczącej się między kobietami i mężczyznami i będącej sporem o wyższość intelektu nad emocjami lub na odwrót. Początek o godz. 21. Czas: 1,5 godziny.

Marta Frej będzie jedną z uczestniczek burleskowego widowiska na patio Cafe Próba przy Grodzkiej 5a. Spektakl Burlesque&Boylesque Show zacznie się o godz. 22, zakończy przed północą i dostępny jest wyłącznie dla widowni pełnoletniej oraz wyposażonej w wejściówki.

Kolejna impreza, na którą wpuszczani będą tylko widzowie z wejściówkami to spektakl „Proszę o uwagę”, którego tematem są konflikty rodzinne. Początek o godz. 21 w MDK Pod Akacją przy Grodzkiej 11.

Również w MDK będzie można zobaczyć spektakl „Buziaki” (początek o godz. 22) zapowiadany jako eksperymentalna opowieść o buncie dzieci przeciw dorosłym w oparciu o dramat „Strajk Buziaków”. Widowisko zobaczą tylko ci, którzy zarezerwują sobie miejsce.

Zapisy wymagane są też od dzieci (od 10 lat) chętnych do udziału w warsztatach raku, czyli starej japońskiej sztuki wypalania ceramiki. Warsztaty będą organizowane pod gołym niebem, bo wymagają wypalania gliny żywym ogniem. Nauka zacznie się o godz. 19 na Błoniach pod Zamkiem.

Warsztaty z malowania akwarelą (również dla dzieci, również od 10 lat) organizowane będą na Błoniach w dwóch turach: od godz. 19 i od godz. 20.10. Nauka potrwa godzinę.

Tylko dla osób powyżej 15 roku życia przeznaczone będą warsztaty tworzenia ogrodów w szkle, również na Błoniach pod Zamkiem. Zajęcia będą się zaczynać o godz. 19 i 21, potrwają półtorej godziny.

Noc Kultury 2017 w Lublinie

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Znamy terminarz Fortuna I Ligi. Kolejny obrońca zostaje w Górniku Łęczna

Znamy terminarz Fortuna I Ligi. Kolejny obrońca zostaje w Górniku Łęczna

Znamy terminarz Fortuna I Ligi na sezon 2023/2024. Już w pierwszej kolejce Górnik Łęczna zagra z beniaminkiem rozgrywek, a w trzeciej serii gier pojedzie na mecz ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy

Młode pokolenie na rynku pracy: poszukiwane zawody, szanse i obawy
DZIEŃ KARIERY
galeria

Młode pokolenie na rynku pracy: poszukiwane zawody, szanse i obawy

20-latkom nie brakuje kreatywności, choć odnalezienie się w zawodzie do najłatwiejszych nie zawsze należy. Z pomocą przychodzi Dzień Kariery, który po pandemicznej przerwie zagościł na Akademii Wincentego Pola w Lublinie.

Kino w CK. Diuna, Część druga i spotkanie z Jakubem Majmurkiem
14 czerwca 2024, 18:00

Kino w CK. Diuna, Część druga i spotkanie z Jakubem Majmurkiem

Diuna: Część druga to imponujące widowisko z gatunku science fiction. W najbliższy piątek będzie można obejrzeć tą superprodukcję w kinie lubelskiego Centrum Kultury. A po filmie: dyskusja z udziałem Jakuba Majmurka, krytyka filmowego i publicysty.

Zuzanna Kulińska (numer 99) poprzedni sezon spędziła w Polkowicach

Z drużyny obecnych mistrzyń do byłych mistrzyń. Polski Cukier AZS UMCS ma nową zawodniczkę

W środowy wieczór Polski Cukier AZS UMCS ogłosił kolejny transfer. Tym razem kontrakt z lubelskim zespołem podpisała 23-letnia Zuzanna Kulińska, która sezon 23/24 spędziła w drużynie mistrzyń Polski z Polkowic. Teraz przenosi się jednak do byłych mistrzyń, gdzie ma odgrywać znacznie większą rolę.

Śmiertelny wypadek na terenie Zakładów Azotowych w Puławach

Śmiertelny wypadek na terenie Zakładów Azotowych w Puławach

Dzisiaj w godzinach południowych z wysokości spadł pracownik wykonujący prace dla jednej z firm działających na terenie należącym do Zakładów Azotowych w Puławach. Mimo interwencji ratowników mężczyzna zmarł.

Avia pozytywnym akcentem zakończyła sezon 23/24
film

Trzeba było grać dogrywkę, ale Avia jednak lepsza od Startu Krasnystaw w finale Pucharu Polski

Czwartoligowy Start Krasnystaw napsuł mnóstwo krwi faworyzowanej Avii w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. Świdniczanie długo nie mogli znaleźć sposobu na defensywę rywali. Udało się dopiero w dogrywce, kiedy dwie bramki rezerwowego Arkadiusza Maja zapewniły gościom zwycięstwo.

Książki, autorzy i spotkania. Duże targi książki po raz pierwszy w Lublinie
DO CZYTANIA
7 września 2024, 10:00

Książki, autorzy i spotkania. Duże targi książki po raz pierwszy w Lublinie

Książkoholicy z Lublina i okolic nie muszą jechać na Targi książek do Krakowa czy Warszawy. Już we wrześniu taka impreza będzie w Lublinie.

Bajkowy festiwal w Łęcznej
patronat
15 czerwca 2024, 10:00

Bajkowy festiwal w Łęcznej

Dla wszystkich – dużych i małych – miłośników muzyki i bajek: finał IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej. Kiedy? W sobotę 15 czerwca w Centrum Kultury w Łęcznej.

Portal randkowy, złoto i ponad milion złotych na koncie oszusta

Portal randkowy, złoto i ponad milion złotych na koncie oszusta

40-letnia mieszkanka Lublina, za namową mężczyzny poznanego na portalu randkowym, przekazała na zagraniczne rachunki bankowe ponad milion złotych. Myślała, że inwestuje w złoto.

Dorohucza: Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem

Dorohucza: Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem

Kierująca toyotą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu motocykliście.

Tomasz Szabłowski
100 DNI KURATORA

Obietnice, pomysły i audyty, czyli jak funkcjonuje lubelska oświata

1 marca Tomasz Szabłowski został nowym lubelskim kuratorem oświaty. Wcześniej był dyrektorem w XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie. Dzisiaj kurator podsumował swoje pierwsze 100 dni na nowym stanowisku. Poinformował także, na jakim etapie są działania dotyczące przypadku ze szkoły z Miłocina

Umowy rządzą naszym życiem - kolejny odcinek podcastu (do)RADCY
(do)RADCY
film

Umowy rządzą naszym życiem - kolejny odcinek podcastu (do)RADCY

W życiu każdego z nas przychodzą takie chwile, kiedy musimy zmierzyć się z meandrami prawa administracyjnego. Dlaczego procedury administracyjne wydają się tak skomplikowane? Czy zawsze muszą być takie formalności? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w naszym najnowszym wideo-podcaście z cyklu (do)RADCY! PREMIERA odcinka o 18.00.

Darmowa mammografia. Gdzie w czerwcu zaparkuje mammobus?
TERMINY I MIEJSCA

Darmowa mammografia. Gdzie w czerwcu zaparkuje mammobus?

Szybsze wykrycie zmian nowotworowych to lepsze rokowania i większa skuteczność leczenia. Mobilne gabinety do mammografii przejadą przez województwo.

Świdnik w żałobie. Nie żyje radny powiatowy i wieloletni dyrektor I LO

Świdnik w żałobie. Nie żyje radny powiatowy i wieloletni dyrektor I LO

To wielka strata dla świdnickiej społeczności. Po ciężkiej chorobie zmarł Stanisław Stefańczyk, wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Świdniku, radny obecnej kadencji Rady Powiatu.

Cebula będzie królować w Urzędowie 
Patronat Dziennika Wschodniego

Cebula będzie królować w Urzędowie 

Nie masz planów na niedzielę? A lubisz cebulę i dobre jedzenie? Koniecznie zajrzyj do Urzędowa na cebulową biesiadę po urzędowsku

Kalendarz
czerwiec 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna