Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Budimex wygrał przetarg na budowę niespełna 19 km drogi S17, od węzła Krasnystaw Północ do węzła Izbica. Podatnicy zapłacą za ten fragment ekspresówki prawie miliard złotych.
Nie 40 proc. pracowników operacyjnych, a mniej ludzi straci pracę we Wschodnim Zakładzie PKP Cargo w Lublinie. Spółka kolejowa określi ostateczny poziom zwolnień po konsultacjach ze związkami zawodowymi.
Od marca trwają prace przy przebudowie kładki nad ulicą Filaretów w Lublinie. Już wkrótce będzie można się nią przejść, a kierowcy pojadą według starej organizacji ruchu.
Do końca tygodnia ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Partyzantów. Rządowa dotacja na ten cel wynosi niecałe 30 mln zł. Niestety, według ostrożnych szacunków Ratusza, potrzeba co najmniej drugie tyle.
Chociaż uczniowie mają wakacje, to w szkołach dużo się dzieje. W placówkach trwają mniejsze lub większe remonty.
Urokliwa, ale wąska i niebezpieczna trasa z Lublina do Nałęczowa, czyli droga wojewódzka numer 830, jest szykowana do gruntownej przebudowy. Będzie szerzej, równiej , bezpieczniej, powstanie ścieżka rowerowa na całej długości. Ale wycinki drzew, niestety, nie uda się uniknąć. Prace ruszą w przyszłym roku.
Postępy przy budowie autostrady A2 widać gołym okiem, ale najpierw drogowcy otworzą kolejne odcinki między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami. Ale mieszkańcy Białej Podlaskiej też mogą się miło zaskoczyć.
Miejskie przedszkole wymaga pilnego remontu. Dyrekcja apeluje w tej sprawie do burmistrza Radzynia Podlaskiego. – Nie zastałem szafy pełnej projektów - odpowiada Jakub Jakubowski. A to inwestycja, która może pochłonąć kilka milionów złotych.
Plotka wróblem wyleci, wołem powróci – tak sekretarz gminy Tarnawatka podsumowuje to, co w ostatnim czasie dzieje się wokół wioski. A wszystko przez filmik na TikToku z miejsca, gdzie turecka firma urządza miasteczko kontenerowe dla swoich pracowników, bo wygrała przetarg na jeden z etapów budowy S17. Autor wideo zasugerował jednak, że może to być... ośrodek dla uchodźców. I rozpętał burzę.
Zamiast asfaltu mają trylinkę. Mieszkańcy ulicy Hugona Kołłątaja mają jednak marzenia o nowej nawierzchni. A urzędnicy dają im nadzieje w postaci „planu budowy dróg” na obecną kadencję.
Zarządca mostu im. Jana Pawła II w ciągu drogi ekspresowej S12 przygotowuje się do wymiany ścieralnej warstwy asfaltu na długości prawie 1,2 kilometra. Prace powinny rozpocząć się w przyszłym miesiącu.
Przed tygodniem premier Donald Tusk przedstawił nowy pomysł na polską megainwestycję - Centralny Port Komunikacyjny. Oburzenie części samorządowców, ale również największej partii opozycyjnej wywołał zwłaszcza jeden z punktów nowego planu na modernizację transportu w Polsce.
Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej ulicy Turystycznej oraz odcinka Mełgiewskiej. Wybrano firmę z Bydgoszczy.
Jest firma gotowa wyremontować podcienia staromiejskich kamienic przy ul. Staszica w Zamościu. Ale do przetargu na odnowienie ratuszowych schodów nikt się nie zgłosił. Trzeba go będzie powtórzyć.
Wątpliwej jakości nawierzchnia alejek z puławskiego Skweru Niepodległości tego lata doczeka się wymiany. Według prezydenta po zmianach błota nie będzie - nawet po deszczu. Skwer zyska również sporo zieleni i nowy plac zabaw.
Ani jedna firma nie była zainteresowana przetargiem na modernizację boiska przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu. Miasto unieważniło więc pierwszy przetarg i ogłosiło kolejny. Czas na składanie ofert mija 12 lipca.
Deficyt dużych, uzbrojonych terenów inwestycyjnych to jeden z kluczowych problemów lubartowskiego Ratusza. Przez brak działek miasto każdego roku traci potencjalnych inwestorów. Urzędnicy przyznają, że czterech z nich mogło zatrudnić nawet 500 osób.
Prawie 9 milionów złotych kosztował remont zabytkowego dworca kolejowego w Trawnikach. Podróżni już mogą korzystać z odnowionego budynku, który jest przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami. Przy remoncie korzystano ze starych fotografii
Wojewoda lubelski wydał decyzję, więc można budować. Chodzi o 200 metrów, tak by ścieżki rowerowe miasta i gminy połączyły się w Sławacinku Starym.
Jeszcze nie wiadomo kiedy, w jakim zakresie i za ile mogłyby zostać przeprowadzone remonty ulic w osiedlu Koszary w Zamościu. Ale miasto postanowiło się sprawą zająć. Na razie szuka firmy, która opracuje dokumentację dla takiej inwestycji.