Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

30 listopada 2020 r.
6:31

Burmistrz i policja. Komisariat w Annopolu niemal gotowy, ale brakuje do niego drogi

2 3 A A
Nowy Komisariat Policji w Annopolu znajduje się tuż przy drodze krajowej nr 74. Od tej strony można też podjechać pod nowy budynek.
Nowy Komisariat Policji w Annopolu znajduje się tuż przy drodze krajowej nr 74. Od tej strony można też podjechać pod nowy budynek. (fot. Piotr Michalski)

Starosta kraśnicki: Posterunek policji w Annopolu od roku czeka na otwarcie, problemem jest brak drogi dojazdowej. Przedstawiciel KWP w Lublinie: Otwarcie nowego komisariatu na chwilę obecną nie zostało opóźnione, czy wstrzymane z powodu niewykonania drogi przez gminę. Burmistrz Annopola: Na taką inwestycję po prostu nas nie stać

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
(fot. Piotr Michalski)

„Nowy komisariat powstaje na działce obok stadionu sportowego, ok. 500 m od obecnego komisariatu. Obecna siedziba komisariatu, znajdująca się w budynku Urzędu Miasta i Gminy Annopol nie spełnia obecnie obowiązujących standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych, jakie powinny być zachowane w obiektach służbowych policji. Lokal, w którym obecnie pracują policjanci, ma za mało pomieszczeń jak na jednostkę komisariatu, brak właściwego dojazdu i parkingu.” To fragment informacji zamieszczonej na stronie internetowej kraśnickiej Komendy Powiatowej Policji 10 października 2017 r.

Od tego czasu sporo to się zmieniło. Problem „właściwego dojazdu” tym razem do nowej siedziby policjantów jednak pozostał.

O nowym komisariacie w Annopolu mówił podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Kraśniku (w środę) starosta Andrzej Rolla, który referował radnym pracę zarządu z ostatnich kilku tygodni. Poinformował m.in. o roboczym spotkaniu.

– Sprawa dotyczyła drogi dojazdowej do posterunku policji w Annopolu, który od roku czeka na otwarcie. Problemem jest brak drogi dojazdowej – stwierdził starosta kraśnicki.

– Ze spotkania, które odbyło się jeszcze w październiku w siedzibie starostwa, wynika, że ani burmistrz Annopola nie wyraża chęci przygotowania tej drogi dojazdowej do komisariatu, ani wójtowie Trzydnika Dużego i Gościeradowa – powiedział nam w piątek starosta kraśnicki. – W lipcu zaoferowaliśmy pomoc z Zarządu Dróg Powiatowych, który mógł wtedy ułożyć krawężniki i dokonać stabilizacji tłuczniem z materiału powierzonego przez miasto Annopol i gminy Trzydnik Duży i Gościeradów.

Mieli budować czy nie?

– Nie mam żadnych dokumentów – umów, porozumień z policją poświadczających zobowiązanie Gminy Annopol do wybudowania drogi dojazdowej do komisariatu policji – podkreślił Mirosław Gazda, burmistrz Annopola. – Poza tym nigdy w budżecie Gminy Annopol, przejmując obowiązki burmistrza, nie znalazłem zabezpieczonych pieniędzy na ten cel. Chciałbym tu mocno podkreślić, że wybudowanie tej drogi w obecnej chwili służyłoby wyłącznie dojazdowi do komisariatu. To nie byłoby w porządku wobec mieszkańców naszej gminy, którzy czekają na drogi dojazdowe do swoich posesji. Nadmienię, że wartość kosztorysowa tej drogi w 2017 wynosiła ok. 241 tys. zł. Na taką inwestycję po prostu nas nie stać.

Burmistrz podkreśla, że urząd którym kieruje już wspomógł komisariat. – Została przekazana działka pod jego budowę (wartość ok. 100 tys. zł), zostało udzielone wsparcie na wyposażenie (150 tys. zł), została przeniesiona linia światłowodowa (ok. 25 tys. zł), została wykonana też dokumentacja na budowę drogi (ok. 11 tys. zł). W sumie to kwota ok. 286 tys. zł – podlicza Gazda. – To dla tak małego samorządu ogromny wydatek. Dlaczego mamy dalej dokładać do komisariatu skoro nie należy to do naszych zadań? Mamy wystarczająco dużo własnych obciążeń, z którymi musimy się borykać. Dziwię się, dlaczego KWP w Lublinie oraz KPP w Kraśniku stoją na stanowisku, że Gmina Annopol ma tę drogę wybudować.

Zdaniem burmistrza „Komisariat Policji w Annopolu ma służyć nie tylko mieszkańcom Annopola, lecz także gminom ościennym takim jak Gościeradów czy Trzydnik Duży”. – Jeżeli naprawdę Policji zależy na szybkim zakończeniu tej sprawy, to zaproponowałem, że Gmina Annopol przekaże prawo dysponowania nieruchomością na cele budowlane i będą mogli wybudować sobie drogę dojazdową.

Policja odpowiada

– Umowa dotycząca budowy nowej siedziby Komisariatu Policji w Annopolu została podpisana w sierpniu 2017 r. Rozmowy z władzami samorządowymi Annopola w sprawie wybudowania drogi rozpoczęły się już rok wcześniej i wtedy też została wytyczona droga wewnętrzna – zaznacza kom. Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie. – Działkę, pod budowę otrzymaliśmy od gminy w drodze darowizny. W akcie notarialnym z dnia 22.07.2016 r. zaznaczono, że dojazd będzie się odbywał z drogi krajowej za pośrednictwem wyznaczonej drogi wewnętrznej pozostającej własnością gminy, na której została ustanowiona nieodpłatna służebność przejazdu. (uchwała Rady Miejskiej w Annopolu z dnia 23.05.2016 r.)

Kom. Fijołek dodaje, że „w lutym 2018 r. burmistrz Annopola (chodzi o poprzednika Mirosława Gazdy-red.) poinformował komendę wojewódzką o tym, że podtrzymuje wcześniejsze ustalenia w zakresie realizacji tej inwestycji”. – Na piśmie zadeklarował, że w roku 2019 nastąpi rozpoczęcie budowy drogi dojazdowej, która stanowiłaby dojazd do budynku komisariatu jak i przyległych działek” – podaje przedstawiciel KWP w Lublinie.

Wskazuje też, że w ub.r. komenda ponownie wystąpiła do burmistrza „z prośbą o przyspieszenie prac budowy drogi”. – W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, iż Gmina Annopol nie jest w stanie udźwignąć finansowo budowy drogi dojazdowej – dodaje kom. Fijołek. – W dalszej kolejności burmistrz wskazał nową lokalizację zjazdu z drogi krajowej do budynku komisariatu i złożył wniosek do GDDKiA o wydanie zezwolenia na lokalizację takiego zjazdu. Podkreślam, że taką przebudowę może wykonać tylko Gmina Annopol, ponieważ to ona jest właścicielem terenu. Zgodnie z przepisami sami nie możemy tego wykonać.

Kom. Fijołek odniósł się też do tego czemu komisariat przy ul. Lubelskiej nie został jeszcze otwarty. – Otwarcie nowego komisariatu na chwilę obecną nie zostało jednak opóźnione, czy wstrzymane z powodu niewykonania drogi przez gminę – akcentuje kom. Fijołek. – Jesteśmy na końcowym etapie inwestycji. Obecnie trwają prace związane z podłączeniem sieci teleinformatycznej. W dalszej kolejności przystąpimy do wyposażenia w sprzęt i umeblowanie komisariatu.

Powierzchnia użytkowa nowego komisariatu w Annopolu to 573 m kw. Łączne koszty to 4,7 mln zł.

Zobacz: Nowe radiowozy lubelskiej policji

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 30 listopada 2020 r. o 09:21
+3
Bardzo Ciekawe przedsięwzięcie = 4,7 mln zł i 573 mkw dla ilu policjantów ? Komendant, Zastępca, trzech dzielnicowych i ilu jeszcze ? 5-6 osób ? Może KWP poda jakie jest tam zagrożenie przestępczością ? Ile zaistniało przestępstw i wykroczeń w latach 2015-2020 ???
Avatar
Janusz_Paliwas / 30 listopada 2020 r. o 09:04
+2
POwiat kraśnik i wszystko jasne...
Avatar
Ciski / 30 listopada 2020 r. o 10:57
0
Droga musi być bo biustonoszy trzeba donieść.
Avatar
Ciski / 30 listopada 2020 r. o 10:57
0
Droga musi być bo biustonoszy trzeba donieść.
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 30 listopada 2020 r. o 09:21
+3
Bardzo Ciekawe przedsięwzięcie = 4,7 mln zł i 573 mkw dla ilu policjantów ? Komendant, Zastępca, trzech dzielnicowych i ilu jeszcze ? 5-6 osób ? Może KWP poda jakie jest tam zagrożenie przestępczością ? Ile zaistniało przestępstw i wykroczeń w latach 2015-2020 ???
Avatar
Janusz_Paliwas / 30 listopada 2020 r. o 09:04
+2
POwiat kraśnik i wszystko jasne...
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Komendant Miejski Policji w Lublinie przeszedł na emeryturę

Komendant Miejski Policji w Lublinie przeszedł na emeryturę

W piątek z policyjnym mundurem rozstał się Komendant Miejski Policji w Lublinie podinspektor Sławomir Włada.

Samotność w sieci Donalda Trumpa. Czy państwo może regulować pracę mediów społecznościowych?
Magazyn

Samotność w sieci Donalda Trumpa. Czy państwo może regulować pracę mediów społecznościowych?

Prezydent USA został wyrzucony z największych portali społecznościowych. Dla jednych to od dawna oczekiwana reakcja. Dla innych zamach na wolność. Jedno jest pewne: uświadomiło to wszystkim, że internetowa przestrzeń publiczna jest jednak prywatna.

Lubelscy restauratorzy apelują o wsparcie, bo sami już sobie nie radzą
Magazyn

Lubelscy restauratorzy apelują o wsparcie, bo sami już sobie nie radzą

Epidemia odcisnęła piętno na przedstawicielach branży gastronomicznej. Restauratorzy z naszego województwa powoli tracą nadzieję, na to że uda im się przetrwać do czasu, aż będą mogli zacząć normalnie działać. Coraz częściej proszą o wsparcie swoich klientów.

Kto może się szczepić na COVID-19?

Kto może się szczepić na COVID-19?

Z powodu koronawirusa w Polsce oficjalnie umiera kilkaset osób dziennie. To odpowiednik katastrofy dużego samolotu pasażerskiego - mówi dr hab. n. med. Ernest Kuchar, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.

Lubelskie: Więcej miejsc w szpitalach dla zwykłych pacjentów

Lubelskie: Więcej miejsc w szpitalach dla zwykłych pacjentów

Do dziś w szpitalach w regionie miały być odmrożone 183 łóżka dla niezakażonych koronawirusem pacjentów.

W gminie Puławy będzie jaśniej. 190 nowych lamp

W gminie Puławy będzie jaśniej. 190 nowych lamp

Niedostateczna ilość latarni do odwieczny problem największej wiejskiej gminy powiatu puławskiego. W walce z ciemnością samorządowcom Gminy Puławy pomogła rządowa dotacja. W tym roku stanie ponad 190 nowych słupów z lampami LED.

Pierwsze zimowe wzmocnienie Górnika

Pierwsze zimowe wzmocnienie Górnika

Aleksander Jagiełło nowym zawodnikiem Górnika Łęczna. Wychowanek Legii Warszawa ostatnio występował w drużynie Piasta Gliwice.

Dworek Wincentego Pola do przeniesienia? Prawnuczki oburzone, jest reakcja ministra kultury

Dworek Wincentego Pola do przeniesienia? Prawnuczki oburzone, jest reakcja ministra kultury

Pomysłowi przeniesienia Dworku Wincentego Pola do Muzeum Wsi Lubelskiej sprzeciwiają się praprawnuczki słynnego geografa i poety. Ich zdanie podziela minister kultury.

Lublin: Podwładni bronią swojego dyrektora

Lublin: Podwładni bronią swojego dyrektora

Całkowicie pomija się nasz głos – piszą do Ratusza oburzeni pracownicy Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. Chcą utrzymania Sławomira Księżniaka na stanowisku dyrektora instytucji. Zamiast kolejnej kadencji dyrektor dostał od władz miasta ofertę bycia przez rok „pełniącym obowiązki”.

Seniorzy mają problemy z zapisaniem się na szczepienia. "Nikt nic nie wie, w końcu zrezygnowałem"
Alarm 24

Seniorzy mają problemy z zapisaniem się na szczepienia. "Nikt nic nie wie, w końcu zrezygnowałem"

Zamiast zapisać się na szczepienie przeciwko Covid-19, od rana mają problem. Część seniorów nie może dodzwonić się do przychodni, ani na bezpłatną infolinię. Próbowali zapisać się na miejscu, ale też bez skutku.

Miasto przejmie od lasów Stary Gaj? Najnowsza deklaracja prezydenta Lublina

Miasto przejmie od lasów Stary Gaj? Najnowsza deklaracja prezydenta Lublina

Na terenie Starego Gaju może zostać wyznaczony „zespół przyrodniczo-krajobrazowy”. Taką deklarację złożył dzisiaj prezydent Krzysztof Żuk, który oświadczył też, że zapyta Lasy Państwowe o możliwość… przejęcia Starego Gaju przez miasto

Chełm. Ukradł 42 butelki nalewki i wszystko wypił ze znajomymi

Chełm. Ukradł 42 butelki nalewki i wszystko wypił ze znajomymi

Wprost z suto zakrapianej biesiady do aresztu trafił 34-letni mieszkaniec gminy Wierzbica w powiecie chełmskim. Mężczyzna wcześniej okradł sklep, z którego wyniósł 42 butelki nalewki porzeczkowej. Skradzionego alkoholu nie udało się odzyskać, bo został wypity przez złodziejaszka i jego znajomych.

MKS Perła Lublin podejmie w hali Globus rosyjski HC Lada

MKS Perła Lublin podejmie w hali Globus rosyjski HC Lada

Zdecydowanym faworytem niedzielnej rywalizacji będą przyjezdne

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Sprawdź czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Ośrodek narciarski w Chrzanowie już otwarty. "Działamy na podstawie obowiązującego prawa"
Zdjęcia
galeria

Ośrodek narciarski w Chrzanowie już otwarty. "Działamy na podstawie obowiązującego prawa"

W piątek o godzinie 14 otwarty został ośrodek narciarski w Chrzanowie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.