Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kilkanaście osób uczciło rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w sposób szczególny. Można było wejść w świat Warszawy 1944 dzięki projekcji obrazu zrealizowanego w technologii wirtualnej rzeczywistości
Nawet wódkę można było kupić za pół ceny w lubelskim hipermarkecie Tesco, którego właściciele sprzedają część sklepów, a w części ograniczają asortyment. Masowa wyprzedaż towaru ściągnęła na sklep szturm klientów, półki pustoszały w okamgnieniu, a do nielicznych czynnych kas ustawiały się wielkie kolejki
Myśmy po prostu walczyli o wolność – wspomina płk. Jerzy Filipowicz, ps. „Filip”. 92-letni obecnie mieszkaniec Nałęczowa był jednym z uczestników powstania warszawskiego. W czwartek obchodziliśmy 75. rocznicę jego wybuchu.
Na polskich uczelniach uczy się coraz więcej obcokrajowców. Głównie tych zza wschodniej granicy. W tym roku weszły jednak w życie nowe przepisy do Ustawy o cudzoziemcach w Polsce, które mają wyeliminować tzw. „turystykę pobytową”. Co w praktyce zmieniło się dla studentów spoza UE?
1 sierpnia (czwartek) o godz. 17 upamiętnieniem rocznicy wybuchu powstania warszawskiego na terenie miasta Lublin będzie przeprowadzenie ćwiczebnego uruchomienia systemów alarmowych i ich pracy - Miejskiego Systemu Wykrywania i Alarmowania oraz Miejskiego Systemu Wczesnego Ostrzegania.
Coraz więcej uschniętych drzew widać przy ulicach. Suche są nawet te, które posadzono niedawno w pobliżu ul. Wrotkowskiej i wzdłuż ul. Choiny. Ratusz zapewnia, że drzewa na miejskich terenach są podlewane w miarę potrzeb. Niektóre nadają się jednak już tylko do wymiany.
Wypadek zablokował skrzyżowanie ulic Narutowicza i Mościckiego. Zderzyły się czarne volvo i granatowy fiat.
Grzegorz Orzełowski zastąpił Marka Krakowskiego w roli pełniącego obowiązki dyrektora Centrum Spotkania Kultur. – Zarząd województwa zapewnił nas, że jest inny od poprzednika – mówią związkowcy z największej marszałkowskiej instytucji kultury
O ponad 1,2 mln zł wydane na promocję województwa podczas mistrzostw świata w koszykówce mężczyzn zapytał Urząd Marszałkowski radny wojewódzki Jacek Bury. Otrzymał… jednozdaniową odpowiedź. – Zawsze ceniłem sobie oszczędzanie papieru, ale tu marszałek zawstydził chyba wszystkich ekologów – komentuje radny.
Z problemami muszą się dzisiaj liczyć osoby wybierające się do Urzędu Miasta Lublin. Z powodu awarii sieci informatycznej utrudniona jest obsługa interesantów
Szturm klientów przeżywa dzisiaj od rana hipermarket Tesco w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że sklep pozbywa się towaru
Według nieoficjalnych informacji to Grzegorz Orzełowski ma przejąć stery w Centrum Spotkania Kultur po odchodzącym Marku Krakowskim.
Lepienie w glinie, malowanie kamieni, zajęcia z haftu, interesujące dyskusje na temat sztuki. Nauka połączona z zabawą formie warsztatów „Mali Mistrzowie”. Te wszystkie atrakcje czekały na dzieci w Bibliotece Miejskiej przy ulicy Głuskiej 138. Wystawa we wrześniu.
W sobotę, 3 sierpnia o godz. 12 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) aktor Dariusz Jeż przeczyta dzieciom bajki z księgarni Dosłownej.
Studenci prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej będą mieli zajęcia w sali rozpraw. Takie pomieszczenie wzorowane na prawdziwej sali sądowej powstanie w miejscu, w którym przez wiele lat działała księgarnia.
Na kilku ruchliwych ulicach pojawią się elementy mające zwrócić uwagę kierowców na przejścia dla pieszych. W nawierzchnię jezdni wmontowane mają być migające, pomarańczowe światła zwane nieraz „kocimi oczkami”.
Lada dzień w parku akademickim UMCS rozpoczną się prace związane z naprawą sfatygowanych alejek. To kolejny etap przeprowadzanej sukcesywnie przez uczelnię rewitalizacji parku.
Około stu artystów z kilku krajów spotka się w ten weekend w Lublinie w ramach największego na świecie festiwalu graffiti. Lubelska edycja cyklicznej imprezy Meeting of Styles odbędzie się już po raz dziewiąty.
Od czwartku 1 sierpnia nad Zalewem Zemborzyckim obowiązują nowe godziny otwarcia ośrodka Słoneczny Wrotków.
Nowy regulamin organizacyjny Centrum Spotkania Kultur w ostatnim dniu urzędowania wprowadził odchodzący dyrektor Marek Krakowski. Część pracowników zostało zwolnionych, innym zaproponowano inne warunki pracy. Wciąż nie wiadomo, kto od czwartku będzie kierował instytucją.
W strefę dla pieszych przekształcona ma być ul. Wróblewskiego łącząca dzisiaj ul. Narutowicza i pl. Wolności z deptakiem Krakowskiego Przedmieścia.
Poranek na chodniku przy ul. Smorawińskiego, koło wiaduktu Poniatowskiego. Na długości kilku metrów setki puszek. 63-letni pan Sławomir przy swoim wózku na złom pieczołowicie zgniata stopą kolejne.
– Konie zawsze kojarzyły się z pięknem, dumą i bogactwem, a Janów Podlaski, staje się ikoną! – ogłosił dumnie pozując z koniem, marszałek naszego województwa Jarosław Stawiarski.
Do zderzenia trzech samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ul. Związkowej i Bursaki w Lublinie.
Skoro już się ogranicza wolność słowa i straszy się sądem za krytyczne wypowiedzi, to sugeruję rozesłać do wszystkich zaangażowanych osób podobne wezwania tylko dlatego, że domagają się innego Lublina. Takiego, w którym przestrzeń miejska jest wartością ważną dla wszystkich, a nie liczą się w pierwszym rzędzie zyski dewelopera. Dlatego będąc solidarnym z Magdaleną Długosz również proszę o taki pozew - pisze Szymon Pietrasiewicz z Lubelskiego Ruchu Miejskiego.