Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Przerywali popijawy, sprawdzali koperty, szukali dzików i robili miejsce pieszym. Czym jeszcze zajmowali się w zeszłym roku strażnicy miejscy? Szczegółowe sprawozdanie właśnie trafiło do Rady Miasta.
Przed nami kolejna odsłona rockadeliki połączonej z jam session w CaxMafe (ul. Staszica 1). W piątek, 10 marca o godz. 21 na scenie klubu wystąpi Gypsy and the Acid Queen.
W piątek, 10 marca o godz. 16 w Galerii Fotografii Ratusz w Zamościu (Rynek Wielki 13) odbędzie się wernisaż wystawy fotografii pt. „Przeszłości Szepty Niezwykłe”. To projekt autorstwa Anny Haładyj i Marcina Szwaczko.
W Galerii Labirynt przy ulicy Popiełuszki 5 trwa wystawa Alicji Bielawskiej pt. "Jeśli nie tutaj, gdzie?". Z tej okazji w sobotę, 11 marca o godz. 17 odbędzie się performans artystki powiązany z ekspozycją.
Ratusz szuka na Dziesiątej miejsca na siedzibę Biura Obsługi Mieszkańców. Dzięki jego otwarciu tysiące osób nie musiałoby pokonywać zbędnych kilometrów, by załatwić sprawę w Urzędzie Miasta
Akademia Teatralno-Wokalna Jerzego Turowicza zaprasza na spektakl "Moralność Pani Dulskiej" w wykonaniu słuchaczy i absolwentów placówki. Premiera przedstawienia odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w piątek, 24 marca o godz. 19, w Domu Kultury LSM (ul. Wallendroda 4a).
W czwartek, 9 marca o godz. 19 w Klubie30 (ul. Jasna 7) odbędzie się koncert popularnego wokalisty i producenta - Mrozu. Artysta będzie promował swój najnowszy album.
Będą nowe skwery, jezdnie i armia wolontariuszy do obsługi imprez sportowych. Ratusz wybrał 11 projektów, które opłaci pieniędzmi zarezerwowanymi na tzw. inicjatywy lokalne
W piątek na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ulicą Grabskiego doszło do zderzenia dwóch osobówek. Moment wypadku nagrały kamery monitoringu.
Policjanci z lubelskiego CBŚP rozbili gang handlujący sterydami niewiadomego pochodzenia. Według śledczych, grupa sprzedała nielegalny towar, wyceniany na prawie 4,5 mln zł. Podczas zatrzymań policjanci zabezpieczyli 33 tys. sterydów i środków na potencję.
W piątek, 10 marca o godz. 18 w Kościele Rektoralnym św. Piotra Apostoła w Lublinie (ul. Królewska 9) odbędzie się przesłuchanie do nowo powstałej formacji wokalnej Chór Trzech Dni, założonej z inicjatywy Grzegorza Głucha, lidera i dyrygenta Gospel Rain.
W poniedziałek rano do Czerniejówki przedostała się ciecz ropopochodna. Interweniowali strażacy.
Wiadomo już na jakich zasadach przyjmowane będą do pierwszych klas miejskich szkół podstawowych dzieci mieszkające poza ustalonymi obwodami tych szkół.
Zaczęła się rozbiórka około 100 altan działkowych stojących na trasie powstającego odcinka ul. Bohaterów Monte Cassino. Chodzi o odcinek między ul. Nałęczowską a rondem węzła drogowego Sławin.
W katedrze zamojskiej i archikatedrze w Lublinie podczas piątkowej Drogi Krzyżowej modlono się w intencji ofiar duchownych-pedofilów. Problem w tym, że wierni nie wszędzie dowiadywali się o tej intencji. – To pokazuje, że nas – ofiar księży – się nie szanuje – komentuje szef Fundacji „Nie lękajcie się”.
Kolejną księgę Biblii Aramejskiej można już czytać po polsku. Drugi tom Targum Neofiti 1. Księga Wyjścia przełożył biblista i tłumacz – ks. prof. Mirosław Stanisław Wróbel. Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zaprasza dziś na promocję publikacji.
Dopiero 21 marca uruchomiony ma być po zimowej przerwie Lubelski Rower Miejski. Chociaż wiele miast już włączyło swoje systemy, to Lublin twardo trzyma się pierwszego dnia wiosny. Wtedy na ulice wrócić ma 891 jednośladów w 90 automatycznych wypożyczalniach.
Utworzenie Miejskiego Muzeum Miasta Lublina proponuje prezydentowi lubelska radna Marta Wcisło (PO). Wystąpiła w tej sprawie z oficjalnym pismem do Ratusza. Stwierdza w nim, że „miejscem, które idealnie wpisywałoby się” w jej propozycję jest działające już Muzeum Historii Miasta Lublina, które mieści się w Bramie Krakowskiej.
Kompleksową termomodernizację mają przejść budynki Zespołu Szkół Energetycznych przy Długiej, zarówno budynek dydaktyczny, jak i warsztaty.
Z prowadzenia radia pod własną marką rezygnuje lubelska archidiecezja. Na częstotliwości 87,9 MHz od Wielkanocy nie usłyszymy już radia eR. Rozgłośnia wejdzie do ogólnopolskiej sieci stacji katolickich nadających pod wspólnym szyldem Radio Plus
Moja żona jest prawą osobą i nigdy by czegoś takiego nie zrobiła – tłumaczył w sądzie mąż pielęgniarki oskarżonej o wyłudzenie. Anna Ś. miała przejąć mieszkanie swojego podopiecznego
Trójka młodych ludzi szuka swojej wersji naszego miasta. „Kocham Lublin Szanuję” to połączenie filmu i muzyki, dźwięków miasta, opowieści mieszkańców i fotografii. Twórcy projektu mówią, że szukając swojego Lublina kierowali się emocjami i dali prowadzić przypadkom.
Tej nocy nad Polskę wtargnie niż, który będzie przyczyną nagłego pogorszenia pogody. Niż przechodząc nad Polską będzie wypierać ciepłe powietrze, które było w naszym kraju w weekend. W miejsce ciepłego powietrza, napłynie dużo chłodniejsze i wilgotne. To sprawi, że będzie padać nie tylko deszcz, ale również śnieg.
Osiąga prędkość do 100 km/h, a na jednym ładowaniu baterii przejedzie do 120 km. Elektryczna terenówka z Politechniki Lubelskiej raczej nie trafi do seryjnej produkcji, ale dzięki niej studenci mogą zdobyć umiejętności niezbędne przy konstruowaniu tego typu pojazdów