Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2017 r.
21:03

Pielęgniarka wyłudziła mieszkanie od chorego? Mąż jej broni: "Nigdy by czegoś takiego nie zrobiła"

22 18 A A
Mąż pielęgniarki zeznał, że jej podopieczny miał dobrze zdawać sobie sprawę z tego, co robi
Mąż pielęgniarki zeznał, że jej podopieczny miał dobrze zdawać sobie sprawę z tego, co robi (fot. Jacek Szydłowski)

Moja żona jest prawą osobą i nigdy by czegoś takiego nie zrobiła – tłumaczył w sądzie mąż pielęgniarki oskarżonej o wyłudzenie. Anna Ś. miała przejąć mieszkanie swojego podopiecznego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Krzysztof M. mieszkał w lubelskiej dzielnicy LSM. Był chory psychicznie i fizycznie. Wymagał stałej opieki, czym zajmowała się 51-letnia Anna Ś. Pielęgniarka zajmowała się tym w ramach świadczeń przyznawanych przez lubelski MOPR. Z relacji jej bliskich wynika, że traktowała Krzysztofa, jak członka rodziny. W opiekę nad mężczyzną mieli włączać się mąż i dzieci pielęgniarki. Z ich relacji wynika, że kiedy u Krzysztofa zdiagnozowano nowotwór, mężczyzna zwrócił się do Anny Ś. z niecodzienną prośbą.

– Krzysztof zaproponował mojej żonie dożywotnią opiekę nad sobą w zamian za mieszkanie. Żona miała mu zapewnić wikt i opierunek – przekonywał w piątek przed sądem mąż pielęgniarki. – W dniu podpisania aktu notarialnego żona była z Krzysztofem u psychiatry. Stwierdził on, że Krzysztof nie jest ubezwłasnowolniony, więc nie ma przeszkód do podpisania umowy. 

Podopieczny Anny Ś. miał dobrze zdawać sobie sprawę z tego, co robi. – Notariusz kilka razy uprzedzał go, że po podpisaniu aktu mieszkanie zmieni właściciela. Krzysztof potakiwał – zapewniał w sądzie mąż pielęgniarki.

Po zawarciu umowy Krzysztof M. trafił do szpitala. Na jego domowy adres sąd wysłał wówczas pismo, informujące o zmianie w księdze wieczystej. Współlokator pokazał je pielęgniarkom ze stowarzyszenia, w którym pracowała Anna S.

– One to otworzyły i zaczęła się nagonka na moją żonę. Podczas wizyty w szpitalu wyprosiły ją z sali – skarżył się mąż Anny S.

Z relacji innych świadków wynika, że chory mężczyzna nie wiedział, co podpisuje. – Zapytałam Krzysztofa, czy chciał przepisać mieszkanie Annie. On zrobił się czerwony. Wstydził się. Mówił, że tego nie chciał. Nie wiedział, co robi – zeznała wcześniej w sądzie jedna z pielęgniarek, które opiekowały się niepełnosprawnym mężczyzną.

Kiedy sprawa wyszła na jaw, powiadomiono o wszystkim policję. Śledczy uznali, że Anna Ś. wykorzystała ufność swojego podopiecznego, po czym namówiła go do przepisania mieszkania. Z akt sprawy wynika również, że przetrzymywała jego dokumentację medyczną i dowód osobisty.

W śledztwie nie ustalono, dlaczego to robiła. Z relacji kobiety i jej bliskich wynika, że Krzysztof M. sam miał prosić o przechowanie dokumentów. Pielęgniarka nie przyznaje się do winy. Sprawa wróci na wokandę w drugiej połowie sierpnia. Annie Ś. grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 

Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
vbv / 6 marca 2017 o 17:46
0
moim ojcem po 80 też na siłę chciał sie opiekowac sasiad i zapieprzyć mu majątek, w porę nam się udało zapobiec, po wielkich bojach ale udalo
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 17:42
0
W szpitalach psychiatrycznych,w przytułkach takie rzeczy sie zdarzają .Okradanie z rent,biżuterii i majątku,a nawet z żywności.Czlowiek jak nie wie co się z nim dzieje to daje się oszukać.W przeszłości pani psycholog oddała pacjentke do dps,a sama wyłudziła mieszkanie.Pacjent ubezwłasnowolniony powinien miec kuratora,który czuwa nad jego życiem i nie powinna to być osoba z rodziny.Czy pielęgniarki na Jaczewskiego biora łapówki?Czekolada za 2 zł to nie łapówka.To rodziny same wpychają te czekoladki,a później złorzeczą.Ja ich nie jem ,bo wiem ze obłożone są złymi życzeniami.Such chleb,lub cukierek dany z miłością więcej dla mnie znaczą niż te wykrzyczane czekoladki.
W szpitalach psychiatrycznych,w przytułkach takie rzeczy sie zdarzają .Okradanie z rent,biżuterii i majątku,a nawet z żywności.Czlowiek jak nie wie co się z nim dzieje to daje się oszukać.W przeszłości pani psycholog oddała pacjentke do dps,a sama wyłudziła mieszkanie.Pacjent ubezwłasnowolniony powinien miec kuratora,który czuwa nad jego życiem i nie powinna to być osoba z rodziny.Czy pielęgniarki na Jaczewskiego biora łapówki?Czekolada za 2 zł to nie łapówka.To rodziny same wpychają te czekoladki,a później złorzeczą.Ja ich nie jem ,bo wiem... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 13:07
0
Pielęgniary łapówkary. Gdzie nie pójść to tylko wyciągają łapy albo nadstawiają kieszeń od fartucha stare Brunhildy. Na Jaczewskiego to już nie maja żadnego wstydu i opanowania. Wywalić ja na zbity ryj niech idzie do biedronki na kasę. dodatkowo zadość uczynienie na cel charytatywny.
Avatar
Elo Pomelo / 6 marca 2017 o 12:31
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Niunia na krześle to niby sędzia??
A powiedz mi, czy istnieje jakakolwiek korelacja pomiędzy kompetencjami a aparycją?
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 10:49
0
A gdzie etyka pielęgniarska, chyba o niej zapomniała.
Avatar
he he / 6 marca 2017 o 10:49
0
Wanda , a ty co za Niemca wyszłaś ?
Avatar
Wanda / 6 marca 2017 o 10:01
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ma facet szczęście że trafił na dobrych ludzi . W innym przypadku wróciłby ze szpitala na ulicę .Dobrze że zmienił się rząd , to i sędziowie patrzą na poszkodowanych z ludzkim podejściem do sprawy . Co się działo za PO , to aż ciary przechodziły po plecach , a noże w kieszeniach się rozkładały  oglądając podobne sprawy w TV .
Ech ty nędzny pisiuro, rząd tu wplątujesz? Chyba ci pis już całkiem umysłem zawładnął. Twojego guru, jak i jego służalców g**** obchodzi jakiś tam dziadek, przejrzyj na oczy!
Ech ty nędzny pisiuro, rząd tu wplątujesz? Chyba ci pis już całkiem umysłem zawładnął. Twojego guru, jak i jego służalców g**** obchodzi jakiś tam dziadek, przejrzyj na oczy! rozwiń
Avatar
Kazimierz / 6 marca 2017 o 09:59
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czy ta siostra milosierdzia kontaktowala sie wczesniej z czlonkami rodziny ktora posiadal I poinformowala ich o powyzszej decyzji podopiecznego czy wykorzystala przewage nad nim I posunela sie do podstepu
A czy ta rodzina opiekowała się swoim seniorem, czy pozostawiła go samemu sobie? Gdyby się opiekowała, czy choćby tylko interresowała nim, nie byłoby w ogóle sprawy. Rodzina znajduje się wtedy, gdy jest mieszkanie do wzięcia, a dziadek? Co ich tam obchodzi jakiś dziadek!
A czy ta rodzina opiekowała się swoim seniorem, czy pozostawiła go samemu sobie? Gdyby się opiekowała, czy choćby tylko interresowała nim, nie byłoby w ogóle sprawy. Rodzina znajduje się wtedy, gdy jest mieszkanie do wzięcia, a dziadek? Co ich tam obchodzi jakiś dziadek! rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 09:49
0
Sąd raczej nie będzie brał pod uwagę zeznań jej męża, bo jest on (z przyczyn oczywistych - pokrewieństwo) osobą zainteresowaną.
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 09:43
0
Jeśli był chory to mogli zbadać Go biegli.Teraz z zazdrości to ''koleżanki''nagadają co tylko zechcą,takie czasy.Moja była to ze złości że,nie można Mnie eksmitować z Naszego własnego lokum podaje o co może na policje i ciąga po sądach.
Avatar
vbv / 6 marca 2017 o 17:46
0
moim ojcem po 80 też na siłę chciał sie opiekowac sasiad i zapieprzyć mu majątek, w porę nam się udało zapobiec, po wielkich bojach ale udalo
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 17:42
0
W szpitalach psychiatrycznych,w przytułkach takie rzeczy sie zdarzają .Okradanie z rent,biżuterii i majątku,a nawet z żywności.Czlowiek jak nie wie co się z nim dzieje to daje się oszukać.W przeszłości pani psycholog oddała pacjentke do dps,a sama wyłudziła mieszkanie.Pacjent ubezwłasnowolniony powinien miec kuratora,który czuwa nad jego życiem i nie powinna to być osoba z rodziny.Czy pielęgniarki na Jaczewskiego biora łapówki?Czekolada za 2 zł to nie łapówka.To rodziny same wpychają te czekoladki,a później złorzeczą.Ja ich nie jem ,bo wiem ze obłożone są złymi życzeniami.Such chleb,lub cukierek dany z miłością więcej dla mnie znaczą niż te wykrzyczane czekoladki.
W szpitalach psychiatrycznych,w przytułkach takie rzeczy sie zdarzają .Okradanie z rent,biżuterii i majątku,a nawet z żywności.Czlowiek jak nie wie co się z nim dzieje to daje się oszukać.W przeszłości pani psycholog oddała pacjentke do dps,a sama wyłudziła mieszkanie.Pacjent ubezwłasnowolniony powinien miec kuratora,który czuwa nad jego życiem i nie powinna to być osoba z rodziny.Czy pielęgniarki na Jaczewskiego biora łapówki?Czekolada za 2 zł to nie łapówka.To rodziny same wpychają te czekoladki,a później złorzeczą.Ja ich nie jem ,bo wiem... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 13:07
0
Pielęgniary łapówkary. Gdzie nie pójść to tylko wyciągają łapy albo nadstawiają kieszeń od fartucha stare Brunhildy. Na Jaczewskiego to już nie maja żadnego wstydu i opanowania. Wywalić ja na zbity ryj niech idzie do biedronki na kasę. dodatkowo zadość uczynienie na cel charytatywny.
Avatar
Elo Pomelo / 6 marca 2017 o 12:31
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Niunia na krześle to niby sędzia??
A powiedz mi, czy istnieje jakakolwiek korelacja pomiędzy kompetencjami a aparycją?
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 10:49
0
A gdzie etyka pielęgniarska, chyba o niej zapomniała.
Avatar
he he / 6 marca 2017 o 10:49
0
Wanda , a ty co za Niemca wyszłaś ?
Avatar
Wanda / 6 marca 2017 o 10:01
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ma facet szczęście że trafił na dobrych ludzi . W innym przypadku wróciłby ze szpitala na ulicę .Dobrze że zmienił się rząd , to i sędziowie patrzą na poszkodowanych z ludzkim podejściem do sprawy . Co się działo za PO , to aż ciary przechodziły po plecach , a noże w kieszeniach się rozkładały  oglądając podobne sprawy w TV .
Ech ty nędzny pisiuro, rząd tu wplątujesz? Chyba ci pis już całkiem umysłem zawładnął. Twojego guru, jak i jego służalców g**** obchodzi jakiś tam dziadek, przejrzyj na oczy!
Ech ty nędzny pisiuro, rząd tu wplątujesz? Chyba ci pis już całkiem umysłem zawładnął. Twojego guru, jak i jego służalców g**** obchodzi jakiś tam dziadek, przejrzyj na oczy! rozwiń
Avatar
Kazimierz / 6 marca 2017 o 09:59
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czy ta siostra milosierdzia kontaktowala sie wczesniej z czlonkami rodziny ktora posiadal I poinformowala ich o powyzszej decyzji podopiecznego czy wykorzystala przewage nad nim I posunela sie do podstepu
A czy ta rodzina opiekowała się swoim seniorem, czy pozostawiła go samemu sobie? Gdyby się opiekowała, czy choćby tylko interresowała nim, nie byłoby w ogóle sprawy. Rodzina znajduje się wtedy, gdy jest mieszkanie do wzięcia, a dziadek? Co ich tam obchodzi jakiś dziadek!
A czy ta rodzina opiekowała się swoim seniorem, czy pozostawiła go samemu sobie? Gdyby się opiekowała, czy choćby tylko interresowała nim, nie byłoby w ogóle sprawy. Rodzina znajduje się wtedy, gdy jest mieszkanie do wzięcia, a dziadek? Co ich tam obchodzi jakiś dziadek! rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 09:49
0
Sąd raczej nie będzie brał pod uwagę zeznań jej męża, bo jest on (z przyczyn oczywistych - pokrewieństwo) osobą zainteresowaną.
Avatar
Gość / 6 marca 2017 o 09:43
0
Jeśli był chory to mogli zbadać Go biegli.Teraz z zazdrości to ''koleżanki''nagadają co tylko zechcą,takie czasy.Moja była to ze złości że,nie można Mnie eksmitować z Naszego własnego lokum podaje o co może na policje i ciąga po sądach.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 40

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 18 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 9 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!