Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W czwartek, 19 listopada do całego nakładu Dziennika Wschodniego zostanie dołączony kolejny numer Agrodziennika, bezpłatnego miesięcznika dla rolników.
Na wynajęcie bez przetargu dwóch miejskich lokali przez Fundację im. Krzysztofa Żuka zgodził się prezydent miasta Krzysztof Żuk. Pytany o zbieżność nazwisk zaprzecza, by miał z nią coś wspólnego. A jego rzeczniczka informuje, że najmu jednak nie będzie. – Mam zmienić nazwisko zmarłego kolegi? – pyta prezes fundacji.
Przetarg na przebudowę stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego będzie rozstrzygnięty z opóźnieniem.
Gotowy jest już projekt budżetu miasta na 2016 r. Lista miejskich dochodów i wydatków ma być zatwierdzona przez Radę Miasta 23 grudnia wraz ze zmianami wprowadzonymi przez radnych i poprawkami, które naniesie prezydent. Na inwestycje wydana ma być co siódma złotówka, z czego co trzecia na drogi. Prezydent ma obowiązek przedstawienia projektu budżetu do 15 listopada. Wymóg ten został spełniony, choć Ratusz wprost przyznaje, że należy się spodziewać poprawek, bo w tej chwili nie ma jeszcze pewności co do tego, jak duży strumień pieniędzy wpłynie do miejskiej kasy. Niepewna jest m.in. wielkość udziału Lublina w podatku dochodowym od osób fizycznych, opóźnia się też podział unijnych dotacji. Przedstawiona lista wydatków nie jest więc ostateczną. Co się w niej znalazło? Oto wybrane pozycje.
Do wypadku doszło ok. godz. 11.27 przejściu dla pieszych na al. Tysiąclecia, przy hali Nova. - Przechodziłem przez przejście i nagle poczułem tylko podmuch wiatru na plecach - relacjonuje świadek zdarzenia, który o mały włos nie został potrącony przez pijanego kierowcę.
36 oficyn wydawniczych z całego kraju zapowiedziało swój udział w zbliżających się Targach Wydawców Katolickich w Lublinie
Medialne nagłaśnianie informacji o likwidacji gimnazjów może być niekorzystne dla tworzącego się rządu i dlatego nie należy o problemie mówić głośno – wynika z instrukcji rozsyłanej przez „Solidarność” do członków związku. Niektórzy związkowcy próbują przekonywać, że pismo jest fałszywką, która ma stawiać „S” w złym świetle.
Kobiety w ciąży będą mogły wykonać samodzielnie badanie KTG bez wychodzenia z domu, a wyniki sprawdzić na komórce. Umożliwi im to mobilne urządzenie, które skonstruowali studenci z Politechniki Lubelskiej.
Miasto naruszyło prawo zawierając umowę z firmą mającą zbudować przy ul. Wieniawskiej biurowiec na nową siedzibę Urzędu Miasta. Tak uznała Krajowa Izba Odwoławcza. W jej ocenie umowa najmu była w istocie zleceniem prac budowlanych bez wymaganego przetargu.
Na czwartkowym okręgowym zjeździe Pielęgniarek i Położnych zostały wybrane nowe władze pielęgniarskiego samorządu. Ich kadencja potrwa do 2019 roku.
Miejski stadion w przyszłym roku nie przyniesie strat – zapowiada prezydent miasta. Zarządzająca obiektem spółka potwierdza, że taki właśnie ma plan działania. Czym chce przyciągnąć widzów? Kalendarz przyszłorocznych wydarzeń ma być ogłoszony w grudniu
Msza w Kaplicy Trójcy Świętej na zamku w Lublinie była początkiem niedzielnych uroczystości związanych z obchodami XV-lecia działalności artystycznej Chóru i Orkiestry Kameralnej „IUBILAEUM” pod dyrekcją Tomasza Orkiszewskiego.
Ratusz we francuskich barwach narodowych, wyrazy współczucia i modlitwa. Tak Lublin solidaryzuje się z ofiarami ataków we Francji. Tymczasem narodowcy organizują manifestacje przeciwko aktom terroru i przyjmowaniu imigrantów
W hali Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 odbywają się Targi Ona & On Ślub, Studniówka, Karnawał. Wystawcy prezentują aktualne trendy w modzie i stylizacji. Na targi można przyjść w godz. 10 - 17.
Najpierw msza w archikatedrze, potem wspólny przemarsz na ul. Ogrodową. Tam akademia na sali gimnastycznej i towarzyskie spotkania w klasach. W sobotę Zamoy obchodził swoje 100 urodziny. Niestety, z deklaracji o "otwarciu szkoły do późnych godzin nocnych" czy tego, że "nikt nikogo ze szkoły wyganiał nie będzie" dyrekcja się nie wywiązała. Już przed godz. 19 absolwencji byli wypraszani z sal, a przed godz. 20 wejście do szkoły praktycznie było już niemożliwe. Mimo że na górnej sali ginastycznej zabawa trwała w najlepsze. Dlaczego? - To nowe zarządzenie pani dyrektor. Ze względu na fakt, że niektórzy wnosili do szkoły alkohol - informował człowiek pilnujący drzwi wejściowych. W efekcie, ci którzy wybierali się do swojego liceum wieczorem, już do szkoły nie weszli. - Właśnie wychodziłem z domu, ok. godz. 19.20, gdy dostałem SMS-a, że już nie ma sensu jechać do szkoły, bo właśnie wszystkich wyrzucają - opowiada jeden z absolwentów, dziś lekarz. - Dobrze, że ktoś z klasy pomyślał o rezerwacji stolika w restauracji. A na ten dzień to wcale nie było łatwe. - Takich sytuacji nigdy dotąd nie było. Ani na 80. ani na 90. leciu szkoły. Pamiętam, że siedzieliśmy wtedy w klasach do oporu - komentuje inny absolwent. - To bardzo nie w porządku w stosunku do wszystkich, którzy chcieli sobie przypomnieć swoje dawne czasy. Bo żeby pójść ze znajomymi do knajpy wcale nie potrzebuję wielkiego zjazdu absolwentów. Wielka szkoda, że pani dyrektor tego nie rozumie. Może dlatego, że skończyła Staszica, a nie naszego Zamoya?
Lubelscy studenci i Fundacja Kazimierza Wielkiego rozpoczynają 16 listopada zbiórkę na rzecz kombatantów z Lubelszczyzny i Podkarpacia, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.
Żadnych zmian w zasadach wynagradzania członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nie zakłada skierowany do Rady Miasta projekt przyszłorocznego Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Powstające w trakcie roku prywatne żłobki i kluby dziecięce też będą mogły ubiegać się o dotację z miejskiej kasy – zakłada to projekt uchwały, którym Rada Miasta zajmie się dokładnie za tydzień.
W niedzielę o godz. 16 w Centrum Kultury wystąpi zespół, który łączy rockowe brzmienia z patriotycznym przekazem.
Dwa wozy straży pożarnej brały udział w akcji gaśniczej w wieżowcu przy ul. Skrzetuskiego w Lublinie.
Ratusz chce wystawić na sprzedaż budynek przy al. Długosza 6b zajmowany obecnie przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe.
Powraca sprawa sprzedaży Kościołowi katolickiemu miejskich działek na Rudniku za 10 proc. ceny. Przy Dożynkowej stanąć ma kościół, przy Narcyzowej dom opieki. W razie przeznaczenia ziemi na inny cel kuria będzie musiała zwrócić udzieloną przez miasto zniżkę.
Siedemnaście budynków z Lubelszczyzny walczy w tym roku o „Kryształową Cegłę”. To już XV edycja konkursu na najlepszą inwestycję po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.
Do Lublina - po raz pierwszy - przywędrował Opłatek Maltański. Wigilię dla najuboższych rodzin zorganizuje Mirosław Augustyniak i to on jest koordynatorem całej akcji w Lublinie.
Od gierkowskiej megalomanii, przez upadek PRL, brak pieniędzy na inwestycje w latach 90., po deszcz euro z Unii Europejskiej. Budynek stojący przy skrzyżowaniu ul. Grottgera i Al. Racławickich w Lublinie to symbol historycznych zmian.