Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2015 r.
6:28

Arena Lublin ma wyjść na plus. Czym chce przyciągnąć widzów?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A
Arena Lublin
Arena Lublin

Miejski stadion w przyszłym roku nie przyniesie strat – zapowiada prezydent miasta. Zarządzająca obiektem spółka potwierdza, że taki właśnie ma plan działania. Czym chce przyciągnąć widzów? Kalendarz przyszłorocznych wydarzeń ma być ogłoszony w grudniu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bieżący rok miejski stadion miał zakończyć stratą w wysokości trzech milionów złotych. Takie założenia przyjął Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w swoim budżecie, co prezes przyznał już w marcu. Wtedy jeszcze spółka zakładała, że uda się „sprzedać” miejsce w nazwie obiektu. Tak, by sponsor tytularny znacząco przyczynił się do pokrycia kosztów utrzymania. Poszukiwania takiego sponsora ostatecznie spełzły na niczym. Prezydent przyznał, że zainteresowane firmy zaproponowały kwoty zbyt niskie, by miasto mogło je zaakceptować.

Mimo to w przyszłym roku ma być lepiej, co prezydent Lublina oficjalnie zapowiedział na konferencji prasowej. – W przyszłym roku przychody uzyskane z działalności powinny pokryć koszty – mówi Krzysztof Żuk. – MOSiR taką deklarację nam składa.

Deklarację podtrzymuje Karol Adamaszek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Taki jest plan – przyznaje. – Jeśli utrzymamy koszty w ryzach nie będzie milionowych strat.

Spółka nie ujawnia na razie kalendarza imprez, które mają zapewnić stadionowi taki wynik finansowy. – Nie wszystkie umowy da się podpisać z kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem.

Pewne umowy jeszcze negocjujemy. Kalendarz ogłosimy bliżej końca roku – stwierdza Adamaszek. Zapewnia, że na arenie przy Stadionowej w nowym sezonie zagoszczą duże gwiazdy.– Chcemy, żeby gwiazda zagrała podczas Europejskiego Festiwalu Smaku, tak jak w tym roku. Prowadzimy rozmowy w tej sprawie. Jeśli się uda to także w czerwcu odbędzie się duży koncert.

Z dużymi koncertami było dotychczas różnie. Największą publiczność zgromadziła pierwsza ogólnodostępna impreza na stadionie, którą był organizowany we wrześniu 2014 r. piknik naukowy. Arenę odwiedziło wówczas ok. 25 tys. widzów.
Drugą co do wielkości imprezą był zorganizowany w tym samym miesiącu koncert na otwarcie połączony z telewizyjnym widowiskiem. Organizatorzy doliczyli się wówczas 18 tys. gości.
W tym roku koncert Katie Melua i Meli Koteluk podczas Europejskiego Festiwalu Smaku przyciągnął 10 tys. widzów. Ale nie obyło się też bez takich frekwencyjnych wpadek, jak zorganizowany w pośpiechu koncert Boba Geldofa i grupy Biohazard, na którym dziennikarze doliczyli się zaledwie 2 tys. gości.

Czytaj więcej o:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kibic / 19 listopada 2015 r. o 14:32

Panowie każdy stadion byłby na minusie gdyby nie politycy i tak Arena Gdańsk  [Lechia Gdańsk ] dostaje 35 mil zł od koncernu najpierw PGE Arena a teraz prawdopodobnie Enea .2Stadion Lecha Poznań dostaje 7 mil złotych na utrzymanie logo stadionu  Lecha .Stolica ma Pepsi Arene  i wiadomo dla stolicy nigdy grosza nie zabraknie .Moje wielkie żale to że Lublin i region nie posiada żadnej siedziby .Dlatego zastanawiam się nad Firma np. [Lubella   makarony?]czy Nałęczowianka  ,która sponsorowała Sport czy np. mniejsza firma ,Cisowianka   lub  Herbapol .Ponadto należy  aby   sponsorzy indywidualni kibice wzmocnić kluby z Lublina  Motor czy Lublinianka   wówczas Stadion zapewni się w 2 lidze około 50 procent .Stadion 42 tys w Poznaniu byłby zapełniony 25 procent gdyby nie gimnazjaliści w liczbie 10.764 osoby z całego regionu przywiezieni ałtokarami jak z Nowego  Tomysla czy nawet  .Dlaczego rzady posłowie zgodzili się aby siedziba Cukier Polski była w Toruniu czas na zmiany siedziby koncernu ?-gdyby były presje czas aby inne miasta miały np. sponsora ,ale nie Lubelscy posłowie PISU  ..Przykład wielu polityków chce aby siedziba ORLEN z Warszawy była w Płocku ,a dlaczego nie powinna być mniejsza siedziba córka Enea w Lublinie a nie 100 procent w Pń ,  lub Tarnów siedziba Azoty powinna być w Puławach.Siedziba Makarony Lubella  w Wadowicach gdzie historia ,tradycja wielkość produkcji przemawia za Lublinem

Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, poza tym nie wiem co ma siedziba firmy do sponsoringu sportu. Azoty czy Orlen mają jak wiadomo zakłady w całej Polsce a i sport sponsorują i ogólnopolski i lokalny, u nas choćby Azoty Puławy czy Wisła Puławy

Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, poza tym nie wiem co ma siedziba firmy do sponsoringu sportu. Azoty czy Orlen mają jak wiadomo zakłady w całej Polsce a i sport sponsorują i ogólnopolski i lokalny, u nas choćby Azoty Puławy czy Wisła Puławy

rozwiń
Avatar
PARAFJANIN / 17 listopada 2015 r. o 19:57

TYLKO BOSZABORA 

.

.

.

ZAPEŁNI TEN STADION !

Avatar
Gustaw J / 17 listopada 2015 r. o 12:31

"żuk i kolesie " to była by dobra nazwa a sponsorów kilku np., megatem EC, odlewnia  żeliwa, lubella, i może jeszcze port lotniczy

Avatar
Gość / 16 listopada 2015 r. o 22:00
no nie wiem ? ja to jakiś dziwny chyba jestem? Arena Lublin to jak mi się wydaje (?) stadion piłkarski ? czy nie? a z tego artykułu ewidentnie wynika że w Lublinie jest zapotrzebowanie na amfiteatr :) . Wiec jak stadion ma przez lata przynosić straty to go zburzmy i w tym miejscu postawimy amfiteatr, tylko bez szaleństw taki maluteńki :) na max. 10.000 tyś. miejsc. Miłej nocki
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 r. o 20:34
normalnie zapowiadają sukces! tyle kasy i zero zysku! no cud! prezydentem powinna się zając prokuratura! do więzienia z nim! gdyby moja firma odbierała porażkę jako sukces to byłbym happy.
Avatar
Acer / 16 listopada 2015 r. o 20:32

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

rozwiń
Avatar
Acer / 16 listopada 2015 r. o 20:32

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 r. o 20:27
srali muszki będzie wiosna no chyba, ze ten wybitny prezydent sprowadzi U2 D. Gilmoura no i może The Rolling Stones. Jest taki wspaniały, ze to dla niego pikuś. Ale póki co to ma problem z przetargiem na biurowiec którego faktycznie nie było. Gratulacje
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 r. o 20:11
A co na to słynny zarząd z klubu. Schowa głowę w piasek. Będzie za kibicami czy za pensyjkami.
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 r. o 20:07
Mam miłą wiadomość dla kibiców z Łęcznej. Od nowego roku 2016 na Arenie Lublin mecze Ekstraklasy będzie rozgrywał Górnik Łęczna.
Avatar
kibic / 19 listopada 2015 r. o 14:32

Panowie każdy stadion byłby na minusie gdyby nie politycy i tak Arena Gdańsk  [Lechia Gdańsk ] dostaje 35 mil zł od koncernu najpierw PGE Arena a teraz prawdopodobnie Enea .2Stadion Lecha Poznań dostaje 7 mil złotych na utrzymanie logo stadionu  Lecha .Stolica ma Pepsi Arene  i wiadomo dla stolicy nigdy grosza nie zabraknie .Moje wielkie żale to że Lublin i region nie posiada żadnej siedziby .Dlatego zastanawiam się nad Firma np. [Lubella   makarony?]czy Nałęczowianka  ,która sponsorowała Sport czy np. mniejsza firma ,Cisowianka   lub  Herbapol .Ponadto należy  aby   sponsorzy indywidualni kibice wzmocnić kluby z Lublina  Motor czy Lublinianka   wówczas Stadion zapewni się w 2 lidze około 50 procent .Stadion 42 tys w Poznaniu byłby zapełniony 25 procent gdyby nie gimnazjaliści w liczbie 10.764 osoby z całego regionu przywiezieni ałtokarami jak z Nowego  Tomysla czy nawet  .Dlaczego rzady posłowie zgodzili się aby siedziba Cukier Polski była w Toruniu czas na zmiany siedziby koncernu ?-gdyby były presje czas aby inne miasta miały np. sponsora ,ale nie Lubelscy posłowie PISU  ..Przykład wielu polityków chce aby siedziba ORLEN z Warszawy była w Płocku ,a dlaczego nie powinna być mniejsza siedziba córka Enea w Lublinie a nie 100 procent w Pń ,  lub Tarnów siedziba Azoty powinna być w Puławach.Siedziba Makarony Lubella  w Wadowicach gdzie historia ,tradycja wielkość produkcji przemawia za Lublinem

Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, poza tym nie wiem co ma siedziba firmy do sponsoringu sportu. Azoty czy Orlen mają jak wiadomo zakłady w całej Polsce a i sport sponsorują i ogólnopolski i lokalny, u nas choćby Azoty Puławy czy Wisła Puławy

Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, poza tym nie wiem co ma siedziba firmy do sponsoringu sportu. Azoty czy Orlen mają jak wiadomo zakłady w całej Polsce a i sport sponsorują i ogólnopolski i lokalny, u nas choćby Azoty Puławy czy Wisła Puławy

rozwiń
Avatar
PARAFJANIN / 17 listopada 2015 r. o 19:57

TYLKO BOSZABORA 

.

.

.

ZAPEŁNI TEN STADION !

Avatar
Gustaw J / 17 listopada 2015 r. o 12:31

"żuk i kolesie " to była by dobra nazwa a sponsorów kilku np., megatem EC, odlewnia  żeliwa, lubella, i może jeszcze port lotniczy

Avatar
Gość / 16 listopada 2015 r. o 22:00
no nie wiem ? ja to jakiś dziwny chyba jestem? Arena Lublin to jak mi się wydaje (?) stadion piłkarski ? czy nie? a z tego artykułu ewidentnie wynika że w Lublinie jest zapotrzebowanie na amfiteatr :) . Wiec jak stadion ma przez lata przynosić straty to go zburzmy i w tym miejscu postawimy amfiteatr, tylko bez szaleństw taki maluteńki :) na max. 10.000 tyś. miejsc. Miłej nocki
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 r. o 20:34
normalnie zapowiadają sukces! tyle kasy i zero zysku! no cud! prezydentem powinna się zając prokuratura! do więzienia z nim! gdyby moja firma odbierała porażkę jako sukces to byłbym happy.
Avatar
Acer / 16 listopada 2015 r. o 20:32

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

rozwiń
Avatar
Acer / 16 listopada 2015 r. o 20:32

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 r. o 20:27
srali muszki będzie wiosna no chyba, ze ten wybitny prezydent sprowadzi U2 D. Gilmoura no i może The Rolling Stones. Jest taki wspaniały, ze to dla niego pikuś. Ale póki co to ma problem z przetargiem na biurowiec którego faktycznie nie było. Gratulacje
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 r. o 20:11
A co na to słynny zarząd z klubu. Schowa głowę w piasek. Będzie za kibicami czy za pensyjkami.
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 r. o 20:07
Mam miłą wiadomość dla kibiców z Łęcznej. Od nowego roku 2016 na Arenie Lublin mecze Ekstraklasy będzie rozgrywał Górnik Łęczna.
Zobacz wszystkie komentarze 30
Blokada komentarzy
Adres IP 44.200.77.92 jest zablokowany, nie mozesz dodawać nowych komentarzy.

Pozostałe informacje

Dzisiaj omijajcie Michów, Wilkołaz, Włodawę i Lubartów. Rolnicy blokują drogi i ulice
Aktualizacja

Dzisiaj omijajcie Michów, Wilkołaz, Włodawę i Lubartów. Rolnicy blokują drogi i ulice

Dziś w Michowie odbędzie się protest rolników. Ciągniki zablokują drogę wojewódzka DW 809 w godzinach od 11-13, w okolicach stacji paliwowej. Ciągniki rolnicze zablokowały także ulicę Gazową w Lubartowie oraz sparaliżowały ruch we Włodawie

Ukraińscy dziennikarze zatrzymani przez lubelskich policjantów. Chcieli robić materiał śledczy

Ukraińscy dziennikarze zatrzymani przez lubelskich policjantów. Chcieli robić materiał śledczy

Dziennikarze z Ukrainy chcieli nagrywać materiał śledczy o handlu między Polską a Rosją. Ale w województwie lubelskim zatrzymała ich policja. Na komendzie w Łukowie spędzili kilka godzin. „Ukraińska Prawda” zamierza podjąć kroki prawne w tej sprawie.

Ciepło, coraz cieplej. Żaby ruszyły w drogę. Trzeba je ratować
galeria

Ciepło, coraz cieplej. Żaby ruszyły w drogę. Trzeba je ratować

Zmiany klimatu zrobiło swoje. Wiosenne temperatury zawitały do nas już w lutym, więc tysiące płazów jak na sygnał rozpoczęły swoją doroczną wędrówkę do zbiorników wodnych. Ich ratowanie w Roztoczańskim Parku Narodowym musiało więc rozpocząć się wcześniej niż zwykle.

Jest kolejny kandydat na prezydenta Lublina. Jego komitet zarejestrował listy

Jest kolejny kandydat na prezydenta Lublina. Jego komitet zarejestrował listy

Komitet Wyborczy Wyborców Przyszłość i Tradycja jako pierwszy zarejestrował listy kandydatów w wyborach do lubelskiej Rady Miasta. Wystawi także swojego kandydata na prezydenta Lublina.

Cuda na niebie. Pokazy lotnicze wracają pod Zamość
29 czerwca 2024, 13:00

Cuda na niebie. Pokazy lotnicze wracają pod Zamość

Nie w Jasionce niedaleko Rzeszowa, jak ostatnio, ale na lotnisku w Mokrem pod Zamościem odbędą się tegoroczne Centralne Pokazy Lotnicze. Gospodarzem wydarzenia jest 105-lecie Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

Opłata Akcyzy na Samochody Sprowadzone z Zagranicy: Praktyczny Poradnik dla Nowych Importerów

Opłata Akcyzy na Samochody Sprowadzone z Zagranicy: Praktyczny Poradnik dla Nowych Importerów

Sprowadzenie samochodu z zagranicy może być ekscytującym doświadczeniem, ale również wiąże się z pewnymi obowiązkami, w tym koniecznością uiszczenia opłaty akcyzy. W niniejszym artykule przedstawimy krok po kroku, kto i kiedy musi uiścić ten podatek, jakie dokumenty są potrzebne do złożenia deklaracji oraz jak obliczyć jego wysokość.

Dywany Łuszczów wygrały V Mistrzostwa Lubelszczyzny Oldbojów 35+ w futsalu [zdjęcia]
galeria

Dywany Łuszczów wygrały V Mistrzostwa Lubelszczyzny Oldbojów 35+ w futsalu [zdjęcia]

W hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku są rozgrywane V Mistrzostwa Lubelszczyzny Oldbojów 35+ w futsalu.

Proces Tworzenia Operatu Przeciwpożarowego w Kontekście Zarządzania Odpadami

Proces Tworzenia Operatu Przeciwpożarowego w Kontekście Zarządzania Odpadami

Operat przeciwpożarowy to kluczowy dokument wymagany w procesie uzyskiwania zezwoleń na zbieranie, przetwarzanie i wytwarzanie odpadów. Jego rola jest niezwykle istotna, zwłaszcza w kontekście zarządzania odpadami, gdzie bezpieczeństwo przeciwpożarowe odgrywa kluczową rolę. W niniejszym artykule przyjrzymy się procesowi tworzenia operatu przeciwpożarowego, omawiając jego znaczenie oraz procedury.

Biurko z regulacją wysokość – praca i nauka w komfortowych warunkach

Biurko z regulacją wysokość – praca i nauka w komfortowych warunkach

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób skarży się na różnego typu dolegliwości, m.in. bóle głowy kręgosłupa. Jest to w dużej mierze spowodowane stylem życia, spędzaniem dużej ilości czasu w pozycji siedzącej, niską aktywnością fizyczną. Wiele osób ma niedopasowane do wzrostu biurka, które potęgują narastanie kłopotów zdrowotnych. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest biurko podnoszone, z regulacją wysokości. Dlaczego warto je wybrać? Na co zwracać uwagę, wybierając idealne biurka dla siebie lub swoich bliskich?

Podniebna przygoda w województwie lubelskim

Podniebna przygoda w województwie lubelskim

Każdy chłopiec w dzieciństwie marzył o tym by zostać pilotem. Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku oferuje lot w symulatorze lotów.