Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 listopada 2015 r.
6:28

Arena Lublin ma wyjść na plus. Czym chce przyciągnąć widzów?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 30 A A
Arena Lublin
Arena Lublin

Miejski stadion w przyszłym roku nie przyniesie strat – zapowiada prezydent miasta. Zarządzająca obiektem spółka potwierdza, że taki właśnie ma plan działania. Czym chce przyciągnąć widzów? Kalendarz przyszłorocznych wydarzeń ma być ogłoszony w grudniu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bieżący rok miejski stadion miał zakończyć stratą w wysokości trzech milionów złotych. Takie założenia przyjął Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w swoim budżecie, co prezes przyznał już w marcu. Wtedy jeszcze spółka zakładała, że uda się „sprzedać” miejsce w nazwie obiektu. Tak, by sponsor tytularny znacząco przyczynił się do pokrycia kosztów utrzymania. Poszukiwania takiego sponsora ostatecznie spełzły na niczym. Prezydent przyznał, że zainteresowane firmy zaproponowały kwoty zbyt niskie, by miasto mogło je zaakceptować.

Mimo to w przyszłym roku ma być lepiej, co prezydent Lublina oficjalnie zapowiedział na konferencji prasowej. – W przyszłym roku przychody uzyskane z działalności powinny pokryć koszty – mówi Krzysztof Żuk. – MOSiR taką deklarację nam składa.

Deklarację podtrzymuje Karol Adamaszek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Taki jest plan – przyznaje. – Jeśli utrzymamy koszty w ryzach nie będzie milionowych strat.

Spółka nie ujawnia na razie kalendarza imprez, które mają zapewnić stadionowi taki wynik finansowy. – Nie wszystkie umowy da się podpisać z kilkunastomiesięcznym wyprzedzeniem.

Pewne umowy jeszcze negocjujemy. Kalendarz ogłosimy bliżej końca roku – stwierdza Adamaszek. Zapewnia, że na arenie przy Stadionowej w nowym sezonie zagoszczą duże gwiazdy.– Chcemy, żeby gwiazda zagrała podczas Europejskiego Festiwalu Smaku, tak jak w tym roku. Prowadzimy rozmowy w tej sprawie. Jeśli się uda to także w czerwcu odbędzie się duży koncert.

Z dużymi koncertami było dotychczas różnie. Największą publiczność zgromadziła pierwsza ogólnodostępna impreza na stadionie, którą był organizowany we wrześniu 2014 r. piknik naukowy. Arenę odwiedziło wówczas ok. 25 tys. widzów.
Drugą co do wielkości imprezą był zorganizowany w tym samym miesiącu koncert na otwarcie połączony z telewizyjnym widowiskiem. Organizatorzy doliczyli się wówczas 18 tys. gości.
W tym roku koncert Katie Melua i Meli Koteluk podczas Europejskiego Festiwalu Smaku przyciągnął 10 tys. widzów. Ale nie obyło się też bez takich frekwencyjnych wpadek, jak zorganizowany w pośpiechu koncert Boba Geldofa i grupy Biohazard, na którym dziennikarze doliczyli się zaledwie 2 tys. gości.

Czytaj więcej o:

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kibic / 19 listopada 2015 o 14:32
0

Panowie każdy stadion byłby na minusie gdyby nie politycy i tak Arena Gdańsk  [Lechia Gdańsk ] dostaje 35 mil zł od koncernu najpierw PGE Arena a teraz prawdopodobnie Enea .2Stadion Lecha Poznań dostaje 7 mil złotych na utrzymanie logo stadionu  Lecha .Stolica ma Pepsi Arene  i wiadomo dla stolicy nigdy grosza nie zabraknie .Moje wielkie żale to że Lublin i region nie posiada żadnej siedziby .Dlatego zastanawiam się nad Firma np. [Lubella   makarony?]czy Nałęczowianka  ,która sponsorowała Sport czy np. mniejsza firma ,Cisowianka   lub  Herbapol .Ponadto należy  aby   sponsorzy indywidualni kibice wzmocnić kluby z Lublina  Motor czy Lublinianka   wówczas Stadion zapewni się w 2 lidze około 50 procent .Stadion 42 tys w Poznaniu byłby zapełniony 25 procent gdyby nie gimnazjaliści w liczbie 10.764 osoby z całego regionu przywiezieni ałtokarami jak z Nowego  Tomysla czy nawet  .Dlaczego rzady posłowie zgodzili się aby siedziba Cukier Polski była w Toruniu czas na zmiany siedziby koncernu ?-gdyby były presje czas aby inne miasta miały np. sponsora ,ale nie Lubelscy posłowie PISU  ..Przykład wielu polityków chce aby siedziba ORLEN z Warszawy była w Płocku ,a dlaczego nie powinna być mniejsza siedziba córka Enea w Lublinie a nie 100 procent w Pń ,  lub Tarnów siedziba Azoty powinna być w Puławach.Siedziba Makarony Lubella  w Wadowicach gdzie historia ,tradycja wielkość produkcji przemawia za Lublinem

Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, poza tym nie wiem co ma siedziba firmy do sponsoringu sportu. Azoty czy Orlen mają jak wiadomo zakłady w całej Polsce a i sport sponsorują i ogólnopolski i lokalny, u nas choćby Azoty Puławy czy Wisła Puławy

Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, poza tym nie wiem co ma siedziba firmy do sponsoringu sportu. Azoty czy Orlen mają jak wiadomo zakłady w całej Polsce a i sport sponsorują i ogólnopolski i lokalny, u nas choćby Azoty Puławy czy Wisła Puławy

rozwiń
Avatar
PARAFJANIN / 17 listopada 2015 o 19:57
0

TYLKO BOSZABORA 

.

.

.

ZAPEŁNI TEN STADION !

Avatar
Gustaw J / 17 listopada 2015 o 12:31
0

"żuk i kolesie " to była by dobra nazwa a sponsorów kilku np., megatem EC, odlewnia  żeliwa, lubella, i może jeszcze port lotniczy

Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 22:00
0
no nie wiem ? ja to jakiś dziwny chyba jestem? Arena Lublin to jak mi się wydaje (?) stadion piłkarski ? czy nie? a z tego artykułu ewidentnie wynika że w Lublinie jest zapotrzebowanie na amfiteatr :) . Wiec jak stadion ma przez lata przynosić straty to go zburzmy i w tym miejscu postawimy amfiteatr, tylko bez szaleństw taki maluteńki :) na max. 10.000 tyś. miejsc. Miłej nocki
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 20:34
0
normalnie zapowiadają sukces! tyle kasy i zero zysku! no cud! prezydentem powinna się zając prokuratura! do więzienia z nim! gdyby moja firma odbierała porażkę jako sukces to byłbym happy.
Avatar
Acer / 16 listopada 2015 o 20:32
0

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

rozwiń
Avatar
Acer / 16 listopada 2015 o 20:32
0

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 20:27
0
srali muszki będzie wiosna no chyba, ze ten wybitny prezydent sprowadzi U2 D. Gilmoura no i może The Rolling Stones. Jest taki wspaniały, ze to dla niego pikuś. Ale póki co to ma problem z przetargiem na biurowiec którego faktycznie nie było. Gratulacje
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 20:11
0
A co na to słynny zarząd z klubu. Schowa głowę w piasek. Będzie za kibicami czy za pensyjkami.
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 20:07
0
Mam miłą wiadomość dla kibiców z Łęcznej. Od nowego roku 2016 na Arenie Lublin mecze Ekstraklasy będzie rozgrywał Górnik Łęczna.
Avatar
kibic / 19 listopada 2015 o 14:32
0

Panowie każdy stadion byłby na minusie gdyby nie politycy i tak Arena Gdańsk  [Lechia Gdańsk ] dostaje 35 mil zł od koncernu najpierw PGE Arena a teraz prawdopodobnie Enea .2Stadion Lecha Poznań dostaje 7 mil złotych na utrzymanie logo stadionu  Lecha .Stolica ma Pepsi Arene  i wiadomo dla stolicy nigdy grosza nie zabraknie .Moje wielkie żale to że Lublin i region nie posiada żadnej siedziby .Dlatego zastanawiam się nad Firma np. [Lubella   makarony?]czy Nałęczowianka  ,która sponsorowała Sport czy np. mniejsza firma ,Cisowianka   lub  Herbapol .Ponadto należy  aby   sponsorzy indywidualni kibice wzmocnić kluby z Lublina  Motor czy Lublinianka   wówczas Stadion zapewni się w 2 lidze około 50 procent .Stadion 42 tys w Poznaniu byłby zapełniony 25 procent gdyby nie gimnazjaliści w liczbie 10.764 osoby z całego regionu przywiezieni ałtokarami jak z Nowego  Tomysla czy nawet  .Dlaczego rzady posłowie zgodzili się aby siedziba Cukier Polski była w Toruniu czas na zmiany siedziby koncernu ?-gdyby były presje czas aby inne miasta miały np. sponsora ,ale nie Lubelscy posłowie PISU  ..Przykład wielu polityków chce aby siedziba ORLEN z Warszawy była w Płocku ,a dlaczego nie powinna być mniejsza siedziba córka Enea w Lublinie a nie 100 procent w Pń ,  lub Tarnów siedziba Azoty powinna być w Puławach.Siedziba Makarony Lubella  w Wadowicach gdzie historia ,tradycja wielkość produkcji przemawia za Lublinem

Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, poza tym nie wiem co ma siedziba firmy do sponsoringu sportu. Azoty czy Orlen mają jak wiadomo zakłady w całej Polsce a i sport sponsorują i ogólnopolski i lokalny, u nas choćby Azoty Puławy czy Wisła Puławy

Nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, poza tym nie wiem co ma siedziba firmy do sponsoringu sportu. Azoty czy Orlen mają jak wiadomo zakłady w całej Polsce a i sport sponsorują i ogólnopolski i lokalny, u nas choćby Azoty Puławy czy Wisła Puławy

rozwiń
Avatar
PARAFJANIN / 17 listopada 2015 o 19:57
0

TYLKO BOSZABORA 

.

.

.

ZAPEŁNI TEN STADION !

Avatar
Gustaw J / 17 listopada 2015 o 12:31
0

"żuk i kolesie " to była by dobra nazwa a sponsorów kilku np., megatem EC, odlewnia  żeliwa, lubella, i może jeszcze port lotniczy

Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 22:00
0
no nie wiem ? ja to jakiś dziwny chyba jestem? Arena Lublin to jak mi się wydaje (?) stadion piłkarski ? czy nie? a z tego artykułu ewidentnie wynika że w Lublinie jest zapotrzebowanie na amfiteatr :) . Wiec jak stadion ma przez lata przynosić straty to go zburzmy i w tym miejscu postawimy amfiteatr, tylko bez szaleństw taki maluteńki :) na max. 10.000 tyś. miejsc. Miłej nocki
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 20:34
0
normalnie zapowiadają sukces! tyle kasy i zero zysku! no cud! prezydentem powinna się zając prokuratura! do więzienia z nim! gdyby moja firma odbierała porażkę jako sukces to byłbym happy.
Avatar
Acer / 16 listopada 2015 o 20:32
0

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

rozwiń
Avatar
Acer / 16 listopada 2015 o 20:32
0

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

komentujące pisiory, co was tak boli? że stadion zaraz zacznie na siebie zarabiać i nie będzie na co narzekać? bezrobocie spada, kolejne firmy wprowadzają się do miasta, przybywa wyremontowanych dróg a jeszcze zaraz może się okazać, że nowo wyremontowane obiekty sportowe nie są deficytowe, oj to byłby koniec świata dla klakierów prezesa

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

POkrako z sekty "Pancernej brzozy" idż do kibla bo puszczasz smród.

rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 20:27
0
srali muszki będzie wiosna no chyba, ze ten wybitny prezydent sprowadzi U2 D. Gilmoura no i może The Rolling Stones. Jest taki wspaniały, ze to dla niego pikuś. Ale póki co to ma problem z przetargiem na biurowiec którego faktycznie nie było. Gratulacje
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 20:11
0
A co na to słynny zarząd z klubu. Schowa głowę w piasek. Będzie za kibicami czy za pensyjkami.
Avatar
Gość / 16 listopada 2015 o 20:07
0
Mam miłą wiadomość dla kibiców z Łęcznej. Od nowego roku 2016 na Arenie Lublin mecze Ekstraklasy będzie rozgrywał Górnik Łęczna.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 6 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 0 1

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 6

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 48 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 13 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 2 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!