Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Tu nie obowiązuje cisza wyborcza. Możemy swobodnie agitować za Baczyńskim i namawiać sąsiada by zagłosował na Llosę lub Tokarczuk. Albo koniecznie na Konopnicką. W niedzielę 25 października zagłosuj w Wyborach Literackich!
Andrzej Cwalina, Maciej Zień, Maria Koldryn, Stanisław Żukowski, Andrzej Kijewski – to tylko niektórzy wybitni absolwenci Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida. Szkoła świętowała w piątek swoje 85-lecie.
72. rok akademicki zainaugurowano w piątek na UMCS. Podczas uroczystości wręczono nagrodę im. Jerzego Giedroycia, wyróżniono najlepszych absolwentów i przyjęto nowych studentów w grono społeczności akademickiej
W piątek zaczęła się rozbiórka budynku dawnej kręgielni zbudowanej przez Niemców na wzór tej, którą miał Adolf Hitler. W sobotni wieczór przy ul. Wieniawskiej nie powinno być po niej śladu. A za kilka dni uprawomocni się pozwolenie na budowę w tym miejscu biurowca
Warsztat Fotograficzny Warsztatów Kultury przy Zaułku Hartwigów został oficjalnie otwarty.
Liga Mistrzyń piłkarek ręcznych. MKS Selgros Lublin przegrał 23:31 z Buducnost Podgorica
W piątek ogłoszeni zostali zwycięzcy miejskiego konkursu architektonicznego na koncepcję zagospodarowania Błoni pod Zamkiem. Zwycięski zespół dostanie 50 tys. zł i zlecenie na projekt nowego parku obok Zamku. Budowa ma się zacząć w 2016 lub 2017 r.
10-letnia Oliwia chciałaby dostać domek dla lalek. 12-letni Adrian marzy o samochodzie sterowanym automatycznie. Zaś 13-letni Dawid bardzo chciałby dostać serię książek „Zwiadowcy”. W spełnieniu ich marzeń może pomóc każdy.
W Galerii Gardzienice przy ul. Grodzkiej 5a w Lublinie można oglądać magiczny świat Jana Kantego Pawluśkiewicza, wybitnego kompozytora muzyki teatralnej, filmowej i kabaretowej.
W poniedziałek, 26 października, w Collegium Maius UM (ul. Jaczewskiego 4) o godzinie 17 koncert Grzegorza Turnaua.
Kilkaset osób uczestniczyło w wiecu wyborczym Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, na którym pojawił się prezes partii Jarosław Kaczyński. Przed jego wystąpieniem na plac Litewski przyszedł Janusz Palikot, który próbował przekonać lublinian, by nie głosowali na PiS.
Rada Miasta odrzuciła wczoraj argumenty dewelopera, który boi się, że miasto nie pozwoli mu postawić bloku przy Drodze Męczenników Majdanka. Za płotem od kilkudziesięciu lat działa warsztat samochodowy. Bloku z warsztatem raczej nie da się tu pogodzić.
Zuzanna Banaś z II LO i Paweł Zagrodniczek z V L.O. otrzymali tytuł Maszynistów Kultury, czyli uczniów szkół ponadgimnazjalnych najbardziej zaangażowanych w tworzenie wydarzeń kulturalnych w swoich szkolnych społecznościach.
Oto praca, która wygrała miejski konkurs architektoniczny na koncepcję zagospodarowania Błoni pod Zamkiem. Przygotowali ją Zuzanna Szpocińska, Aleksandra Boniecka, Tomasz Marciniewicz i Michał Poziemski.
Za „oczywistą omyłkę pisarską” uznał lubelski Urząd Miasta to, co znalazło się wśród dokumentów przetargu na przebudowę pl. Litewskiego. Na jednej ze stron możemy przeczytać, że dokumentacja dotyczy „budowy fontanny na Placu 3 Maja w Pile (...)”. Wczoraj Ratusz sprostował błąd.
Może bywalcy muzeów zaczną częściej zaglądać do galerii sztuki współczesnej? A muzeum przestanie się niektórym kojarzyć tylko z zakurzonymi gablotami? Wystawa „(A)Symetrie” Lubelskiego Towarzystwa Zachęty na Zamku Lubelskim chce łamać schematy i stereotypy. To eksperyment
Na części ulic w granicach obecnej Strefy Płatnego Parkowania będzie mniej miejsc do pozostawienia auta, niż obecnie. Po pierwsze – nie wszędzie, gdzie teraz parkują kierowcy jest to rzeczywiście dozwolone. Po drugie – urzędnicy chcą zapewnić więcej miejsca pieszym
W piątek w Bychawskim Centrum Kultury wystąpi O.S.T.R., jeden z najpopularniejszych polskich raperów i producent muzyczny pochodzący z Łodzi. Na koncie ma 12 solowych albumów i kilka nagranych z innymi artystami.
W piątek o godz. 22 w Multikinie (Galeria Olimp, al. Spółdzielczości Pracy 36 B) coś dla fanów Johnny’ego Deepa.
Osiem mandatów w okręgu lubelskim, siedem w okręgu chełmskim i 234 w kraju. Takie są sondażowe wyniki Prawa i Sprawiedliwości przed niedzielnym głosowaniem.
Kompleks należący do firmy Transhurt to jedna z największych galerii handlowych w regionie. Dzisiejszy Olimp to aż 110 tys. mkw, z czego większość zajmują najemcy. Do dyspozycji klientów jest 260 sklepów i punktów usługowych.
Sąd wznowił proces odwoławczy w sprawie prokuratora Roberta B. W pierwszej instancji uznano go winnym nieumyślnej utraty broni. Robert B. i jego obrońca zaskarżyli to rozstrzygnięcie do Sądu Okręgowego w Lublinie.
Do wypieczenia chleba niezbędne jest Boże błogosławieństwo, rycerz musi brać udział w codziennej mszy, a 24 czerwca świętujemy narodzenie św. Jana Chrzciciela – to m.in. można wyczytać w podręczniku dla klas III szkół podstawowych. Natychmiastowego wycofania książki domaga się lubelska Fundacja Wolność od Religii
Trzy miliony zł wpompuje miasto w SPR Sportową Spółkę Akcyjną prowadzącą drużynę mistrzyń Polski w piłce ręcznej. W czwartek zdecydowali o tym miejscy radni. Ma to umożliwić spółce wyjście z długów. Czy to już ostatni zastrzyk gotówki dla SPR?
Od 1 stycznia kupcy handlujący na miejskich targowiskach będą zwolnieni z opłaty targowej. Uchwałę w tej sprawie przyjęła w czwartek Rada Miasta Lublin.