Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2022 r.
10:14

Lublin: Będą pracować krócej, ale sprawniej? Zmiany w Wydziale Komunikacji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
16 12 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Od poniedziałku skrócone będą godziny przyjęć interesantów w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Lublin. Ratusz przekonuje jednak, że obsługa mieszkańców... będzie sprawniejsza, bo jednocześnie w pracy będzie przebywać więcej urzędników

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzisiaj Wydział Komunikacji przyjmuje interesantów od godz. 7.45 do 16.30 w poniedziałki i wtorki, natomiast w środy, czwartki i piątki obsługa mieszkańców trwa od godz. 7.45 do 14.30. Urzędnicy pracują na dwie zmiany: pierwsza przychodzi na godz. 7.30, druga na godz. 9.

Od 1 sierpnia mają obowiązywać nowe godziny pracy: w poniedziałki od godz. 9.15 do 16.30, a w pozostałe dni od godz. 7.45 do 14.30.

Oznacza to, że w poniedziałki wydział będzie dostępny dla mieszkańców o 1,5 godziny krócej niż obecnie, a we wtorki czas przyjęć skróci się aż o dwie godziny.

Mimo to Urząd Miasta przekonuje, że dzięki zmianom obsługa interesantów będzie się odbywać sprawniej niż obecnie. Od 1 sierpnia wszyscy urzędnicy będą przychodzić na tę samą godzinę, bo nie będzie zmianowego systemu pracy, który według Ratusza miał swoje mankamenty.

– Między godz. 7.45 a 9.15 oraz między godz. 14.30 a 16.30 Wydział Komunikacji funkcjonował w niepełnej obsadzie, co miało wpływ na liczbę realizowanych spraw – stwierdza Monika Głazik z biura prasowego Ratusza. – Dotychczasowy system nie był też do końca optymalny w okresie urlopowym lub w czasie zachorowań, kiedy wydział pracował przy zmniejszonej obsadzie pracowników.

W czym nowy system ma być lepszy od obecnego?

– Obsługa interesantów przez cały czas będzie się odbywać przy zachowaniu pełnej obsady stanowisk pracy, co pozwoli na załatwienie większej liczby spraw zarówno w godzinach porannych jak i popołudniowych, preferowanych przez klientów – tłumaczy Głazik. – Pozwoli na to również zastosowanie rozwiązania polegającego na przesunięciu godzin pracy w określonym dniu tj. w poniedziałek. To rozwiązanie przyjęte również przez inne urzędy i sądy.

Jeszcze w zeszłym tygodniu Urząd Miasta zapowiadał, że w poniedziałki Wydział Komunikacji będzie przyjmować interesantów od godz. 9 do godz. 17. Wczoraj zmienił zdanie i ogłosił, że mieszkańcy będą obsługiwani o niemal godzinę krócej, bo okienka zostaną otwarte o godz. 9.15 a zamknięte o godz. 16.30.

Wciąż możliwe jest umawianie wizyt z wyprzedzeniem, na konkretny dzień i godzinę. Zapisy są przyjmowane przez stronę rezerwacja.lublin.eu.

Dodajmy, że Wydział Komunikacji jest najbardziej obleganą z jednostek Urzędu Miasta. W lipcu referat rejestracji pojazdów załatwił niemal 8 600 spraw, podczas gdy w dwóch wcześniejszych miesiącach takich spraw było po około 13 000. Z kolei referat praw jazdy i ewidencji pojazdów miał w lipcu 3,5 tys. spraw, podczas gdy w maju i w czerwcu było ich po ok. 5 000 miesięcznie. Spiętrzenie spraw w maju i czerwcu wynikało z obsługą obywateli Ukrainy, których obsługiwano nawet po 80 dziennie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Motorlublin / 27 lipca 2022 r. o 12:58
po pierwsze system rejestracji powinien być elektroniczny bez konieczności wizyt osobistych. Po 2 nie należy oczekiwać tego że ludzie z budżetówki typu um lublin urząd wojewódzki zus będą umierać za 2500 na rękę itp wypłaty. W budżetówkach jest coraz więcej głupiej papierologii i coraz więcej zwolnień pracowników. Jeśli nie będzie przełomu płacowego i przełomu w organizacji pracy to ogólnie działanie sfery publicznej ulegnie zupełnemu załamaniu się.
Avatar
uwaga_na_trolle / 27 lipca 2022 r. o 12:45
Ale betonoza. Parking i nic więcej. Czy tak powinno wyglądać niemal centrum miasta? Gdzie współczynniki "terenów zielonych" ? Ile tam jest % powierzchni biologicznie czynnej?
 Kiedyś w Lublinie powstał nowy styl architektoniczny zwany renesansem lubelskim, a teraz rodzi się kolejny styl czyli deweloperyzm lubelski.
Avatar
uwaga_na_trolle / 27 lipca 2022 r. o 12:32
Istnieje w ogóle dojście do tego budynku?
 Nie istnieje. Kolejną wersją tego budynku będzie mozliwość wjazdu samochodem prosto na salę.
Avatar
uwaga_na_trolle / 27 lipca 2022 r. o 12:27
Dlaczego ja mam zwalniać się z pracy/brać urlop żeby załatwić rejestrację auta, a urzędnik nie może pracować na zmiany? I nie chodzi tu o te śmieszne zmiany z przesunięciem 1,5h ale o przesunięcie tak 12-19. Tak powinno być ze 2 dni w tygodniu. Ten front do klienta w UM Lublin to znajduje się z tyłu....
   Urzędnik nie może pracować na zmiany, bo urzędnik w Lublinie to pan i władca, ale tylko wobec mieszkańców. Role odwracają się jak deweloperzy chcą czegoś od urzędników wtedy to pan i władca staje się podwładnym i z pokorą wykonuje polecenia swoich panów deweloperów.
   Urzędnik nie może pracować na zmiany, bo urzędnik w Lublinie to pan i władca, ale tylko wobec mieszkańców. Role odwracają się jak deweloperzy chcą czegoś od urzędników wtedy to pan i władca staje się podwładnym i z pokorą wykonuje polecenia swoich panów deweloperów. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 27 lipca 2022 r. o 11:34
Wystarczy wyciągnąć w poczekalni telefon i zadzwonić do Kondzia. Po przepytaniu ile osób w kolejce, od razu zejdzie i załatwi sprawę bez kolejki.
Avatar
dr_dewelonarciarstwa / 27 lipca 2022 r. o 11:27
Ale betonoza. Parking i nic więcej. Czy tak powinno wyglądać niemal centrum miasta? Gdzie współczynniki "terenów zielonych" ? Ile tam jest % powierzchni biologicznie czynnej?
 Tam MIAŁA być zieleń jawnylublin.pl/szereg-nieprawidlowosci-pod-nosem-urzednikow/ , ale z zieleni nawet nasprytniejszy cfaniak kapuchy nie natrzęsie.
Avatar
WSumieToNikt / 27 lipca 2022 r. o 10:56
Dlaczego ja mam zwalniać się z pracy/brać urlop żeby załatwić rejestrację auta, a urzędnik nie może pracować na zmiany? I nie chodzi tu o te śmieszne zmiany z przesunięciem 1,5h ale o przesunięcie tak 12-19. Tak powinno być ze 2 dni w tygodniu. Ten front do klienta w UM Lublin to znajduje się z tyłu....
Avatar
Jas_Fasola / 27 lipca 2022 r. o 10:35
Istnieje w ogóle dojście do tego budynku?
Avatar
Jas_Fasola / 27 lipca 2022 r. o 10:33
Ale betonoza. Parking i nic więcej. Czy tak powinno wyglądać niemal centrum miasta? Gdzie współczynniki "terenów zielonych" ? Ile tam jest % powierzchni biologicznie czynnej?
Avatar
Sport_po_Lubelsku / 27 lipca 2022 r. o 10:30
Dlaczego tak prostej sprawy jak typowe przerejestrowanie samochodu nie można zrobić zdalnie np przez ePUAP? Po co obywatel jest targany o 5 rano i musi brać urlop a urzędnik zmuszany do wielkiego wysiłku kontaktu z obywatelem jeśli wszystkie dokumenty i dane można przesłać i podpisać przez internet? W innych krajach da się to zrobić ale nie w Polsce. Taki urząd to powinien mieć jeden pokój do załatwiania spraw nietypowych a reszta na centralnych serwerach. Tylko po co by wtedy było wynajmować wielki budynek od swoich znajomków za kilkaset tysięcy miesięcznie.
Avatar
Motorlublin / 27 lipca 2022 r. o 12:58
po pierwsze system rejestracji powinien być elektroniczny bez konieczności wizyt osobistych. Po 2 nie należy oczekiwać tego że ludzie z budżetówki typu um lublin urząd wojewódzki zus będą umierać za 2500 na rękę itp wypłaty. W budżetówkach jest coraz więcej głupiej papierologii i coraz więcej zwolnień pracowników. Jeśli nie będzie przełomu płacowego i przełomu w organizacji pracy to ogólnie działanie sfery publicznej ulegnie zupełnemu załamaniu się.
Avatar
uwaga_na_trolle / 27 lipca 2022 r. o 12:45
Ale betonoza. Parking i nic więcej. Czy tak powinno wyglądać niemal centrum miasta? Gdzie współczynniki "terenów zielonych" ? Ile tam jest % powierzchni biologicznie czynnej?
 Kiedyś w Lublinie powstał nowy styl architektoniczny zwany renesansem lubelskim, a teraz rodzi się kolejny styl czyli deweloperyzm lubelski.
Avatar
uwaga_na_trolle / 27 lipca 2022 r. o 12:32
Istnieje w ogóle dojście do tego budynku?
 Nie istnieje. Kolejną wersją tego budynku będzie mozliwość wjazdu samochodem prosto na salę.
Avatar
uwaga_na_trolle / 27 lipca 2022 r. o 12:27
Dlaczego ja mam zwalniać się z pracy/brać urlop żeby załatwić rejestrację auta, a urzędnik nie może pracować na zmiany? I nie chodzi tu o te śmieszne zmiany z przesunięciem 1,5h ale o przesunięcie tak 12-19. Tak powinno być ze 2 dni w tygodniu. Ten front do klienta w UM Lublin to znajduje się z tyłu....
   Urzędnik nie może pracować na zmiany, bo urzędnik w Lublinie to pan i władca, ale tylko wobec mieszkańców. Role odwracają się jak deweloperzy chcą czegoś od urzędników wtedy to pan i władca staje się podwładnym i z pokorą wykonuje polecenia swoich panów deweloperów.
   Urzędnik nie może pracować na zmiany, bo urzędnik w Lublinie to pan i władca, ale tylko wobec mieszkańców. Role odwracają się jak deweloperzy chcą czegoś od urzędników wtedy to pan i władca staje się podwładnym i z pokorą wykonuje polecenia swoich panów deweloperów. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 27 lipca 2022 r. o 11:34
Wystarczy wyciągnąć w poczekalni telefon i zadzwonić do Kondzia. Po przepytaniu ile osób w kolejce, od razu zejdzie i załatwi sprawę bez kolejki.
Avatar
dr_dewelonarciarstwa / 27 lipca 2022 r. o 11:27
Ale betonoza. Parking i nic więcej. Czy tak powinno wyglądać niemal centrum miasta? Gdzie współczynniki "terenów zielonych" ? Ile tam jest % powierzchni biologicznie czynnej?
 Tam MIAŁA być zieleń jawnylublin.pl/szereg-nieprawidlowosci-pod-nosem-urzednikow/ , ale z zieleni nawet nasprytniejszy cfaniak kapuchy nie natrzęsie.
Avatar
WSumieToNikt / 27 lipca 2022 r. o 10:56
Dlaczego ja mam zwalniać się z pracy/brać urlop żeby załatwić rejestrację auta, a urzędnik nie może pracować na zmiany? I nie chodzi tu o te śmieszne zmiany z przesunięciem 1,5h ale o przesunięcie tak 12-19. Tak powinno być ze 2 dni w tygodniu. Ten front do klienta w UM Lublin to znajduje się z tyłu....
Avatar
Jas_Fasola / 27 lipca 2022 r. o 10:35
Istnieje w ogóle dojście do tego budynku?
Avatar
Jas_Fasola / 27 lipca 2022 r. o 10:33
Ale betonoza. Parking i nic więcej. Czy tak powinno wyglądać niemal centrum miasta? Gdzie współczynniki "terenów zielonych" ? Ile tam jest % powierzchni biologicznie czynnej?
Avatar
Sport_po_Lubelsku / 27 lipca 2022 r. o 10:30
Dlaczego tak prostej sprawy jak typowe przerejestrowanie samochodu nie można zrobić zdalnie np przez ePUAP? Po co obywatel jest targany o 5 rano i musi brać urlop a urzędnik zmuszany do wielkiego wysiłku kontaktu z obywatelem jeśli wszystkie dokumenty i dane można przesłać i podpisać przez internet? W innych krajach da się to zrobić ale nie w Polsce. Taki urząd to powinien mieć jeden pokój do załatwiania spraw nietypowych a reszta na centralnych serwerach. Tylko po co by wtedy było wynajmować wielki budynek od swoich znajomków za kilkaset tysięcy miesięcznie.