Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zamość i Świdnik są jednymi z pierwszych miast w regionie, które dodatkowo znakują przejścia dla pieszych. Akcja jest związana ze zmianą przepisów, które zaczynają obowiązywać od wtorku. Znaki na chodniku przypominają o zakazie korzystania z telefonów gdy przechodzimy przez jezdnię.
Od wtorku trzeba płacić za postój na kilkunastu ulicach, na których jeszcze w poniedziałek można było stawać za darmo. Ten, kto o tym zapomni, narazi się na 100-złotową karę. Z dniem 1 czerwca Strefa Płatnego Parkowania powiększa się o 440 miejsc.
- W najbliższym czasie musimy określić kolorystykę oraz wzory grafiki autobusów które już niedługo zostaną dostarczone do miasta – pisze prezydent Chełma Jakub Banaszek i umieszcza na swym społecznościowym profilu zdjęcia kolorowych Solarisów.
Urządzili sobie „plac zabaw”. Kilku chłopców doszczętnie zniszczyło siedem aut.
Za ponad 1,6 miliona złotych miejski samorząd kupił od PKS dworzec autobusowy przy ul. Lwowskiej. To jedna z najatrakcyjniejszych działek w tej części miasta. Co powstanie w tym miejscu?
– To kuriozalne tłumaczenie – tak lubelscy motocykliści oceniają decyzję Ratusza, który nie wpuści ich na razie na buspasy, tłumacząc to brakiem pieniędzy. Chodzi o 70 tys. zł.
Od 1 czerwca zmienią się przepisy ruchu drogowego. Większa ochrona pieszych, ujednolicenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym niezależnie od pory dnia oraz koniec z jazdą na zderzaku – to główne zmiany czekające kierowców. Z przejść mają zniknąć piesi z nosem w komórce
Niemal każdego ranka ustawiają się długie kolejki osób czekających na rejestrację samochodu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Ludzie skarżą się na chaos, a nie pomaga też testowy system „zamów kolejkę”
Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów wykonawcom remontu drogi 833, to z końcem listopada tego roku drogowcy znikną z placu budowy, a kierowcy pojadą po gładkiej nawierzchni pomiędzy Kraśnikiem a Chodlem. Remont tej drogi to jedna ze sztandarowych inwestycji drogowych Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie
Ponad 321,5 tys. samochodów osobowych zostało zarejestrowanych w Polsce w pierwszym kwartale 2021 roku. Przeszło 63 proc. z nich stanowiły pojazdy używane, sprowadzone z zagranicy. Ich liczba była o około 10 tys. większa niż na początku zeszłego roku.
Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Jeszcze 10 miesięcy potrwa gruntowny remont drogi 835 od Biłgoraja do granicy z województwem podkarpackim. Na razie pokonanie tej trasy wymaga cierpliwości, bo na 25-kilometrowym odcinku kierowcy zmierzą się z długim oczekiwaniem pod światłami na kilkunastu długich wahadłach. Koniec męczarni zaplanowano na luty 2022.
O wpuszczenie motocyklistów na buspasy apeluje do Ratusza jeden z miejskich radnych. Miejscy urzędnicy od dróg odpowiadają, że to dobry pomysł i nawet zamierzają go wprowadzić w życie, tylko… na razie nie mają na to pieniędzy
Już 20 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące poruszania się hulajnogami elektrycznymi. Ale uwaga, dotyczy to też np. deskorolek elektrycznych.
Miasto wybrało dzisiaj dostawcę siedmiu przegubowych autobusów elektrycznych, na które będziemy czekać… nawet dwa lata.
Ursus Bus nie ma już licencji na produkcję autobusów i trolejbusów. To koniec tej firmy.
Już za dwa, trzy tygodnie po nowym moście w Szczebrzeszynie przejadą samochody. Przeprawa przez Wieprz w miniony piątek pomyślnie przeszła próbę obciążeniową, obecnie trwają prace wykończeniowe.
Policja ustaliła, że trzech mężczyzn ma na koncie kradzież 10 samochodowych katalizatorów.
Biłgorajscy policjanci poszukują skradzionego forda mustanga. Samochód z 2016 roku zaginął kilka dni temu.
Ponad 50 obwodnic miast w ciągu dróg wojewódzkich ma powstać w ramach kolejnej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Samorząd województwa lubelskiego zamierza starać się o dotacje na budowę obwodnic Hrubieszowa i Tarnogrodu. O ile urzędnicy od dróg zdążą rozstrzygnąć przetargi na dokumentacje tych inwestycji.
Powstają już Miejsca Obsługi Podróżnych, rowy i skarpy są umacniane i budowane są łącznice. To się teraz dzieje na budowie obwodnicy Kraśnika.
Znaki ostrzegające przed jeżami pojawią się przy lubelskich ulicach. Ich montaż zleca Urząd Miasta, który prosi mieszkańców o wskazanie miejsc, gdzie należy ustawić takie tablice.
Ze sporymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy korzystający z drogi wojewódzkiej 835. Na odcinku od Biłgoraja do granicy województwa napotkają aż dziesięć wahadeł związanych z trwającym remontem. Trudności potrwają do wiosny przyszłego roku.
Do kupienia są trzy terenowe mercedesy 290 GD, popularnie zwane „gelendami” oraz dostawczy UAZ 452 „buchanka”. Te i inne cuda z demobilu będzie można kupić już za tydzień, 16 kwietnia, na przetargu zorganizowanym przez lubelski oddział Agencji Mienia Wojskowego. – Do sprzedaży wystawiono blisko 200 pozycji o łącznej wartości ponad pół miliona złotych – mówi Małgorzata Skrzypek, kierownik działu ds. marketingu i PR w Oddziale Regionalnym AMW w Lublinie.
Firma Panek wycofuje się z usługi CarSharingu w kilku miast w województwie lubelskim.
Toyoty Land Cruiser i Volkswageny Craftery to auta, które właśnie weszły do służby w lubelskiej policji.