Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 maja 2021 r.
15:27

Lublin wybrał dostawcę nowych autobusów. To elektryki klasy mega

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 10 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Archiwum)

Miasto wybrało dzisiaj dostawcę siedmiu przegubowych autobusów elektrycznych, na które będziemy czekać… nawet dwa lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za blisko 23 mln zł nowe autobusy dostarczy spółka Solaris Bus&Coach, która pokonała w przetargu droższe o 5,7 mln zł konsorcjum oferujące pojazdy białoruskiej marki BKM. Cena obejmuje nie tylko pojazdy, ale także ładowarki, a umowny termin dostawy to 30 maja 2023 r.

Nowe autobusy będą klimatyzowane, wyposażone w automaty biletowe akceptujące tylko płatności bezgotówkowe, system zliczania pasażerów wsiadających i wysiadających na poszczególnych przystankach oraz gniazda do ładowania telefonów komórkowych.

– Pojazdy zostaną skierowane do obsługi linii kursujących w centrum miasta – zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego. Każdy z nowych autobusów ma być w stanie pomieścić 120 pasażerów, oczywiście przy założeniu, że zniesione zostaną ograniczenia dotyczące liczby przewożonych jednocześnie osób.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
_XD_ / 6 maja 2021 r. o 19:29
+10
Znowu jest uległość wobec lobby bezgotówkowego czyli programu Polska Bezgotówkowa jak widać. Jak będzie w takim pojeździe kontrola, po prostu mówcie "Nie miałem/nie miałam możliwości zakupu tradycyjnego biletu papierowego, gdyż taka możliwość została mi skutecznie uniemożliwiona, a jako obywatel mam prawo zakupu biletu w dogodnej dla mnie formie, w tym w formie gotówki, gdyż jest ona pełnoprawnym środkiem płatniczym". Kanar powinien to zrozumieć, jak nie zrozumie, to mu pasażerowie wyjaśnią( wstawiając się za taką osobą), to on jest w mniejszości, będzie musiał ustąpić. Raz jeszcze - nic o nas bez nas, zasada znana i stara jak świat. Ten urzędnik-decydent, który zgodził się na biletomaty w pojazdach akceptujące wyłącznie płatności bezgotówkowe powinien mieć potrącone z pensji albo pracować za darmo, a jak powie dlaczego to powiedzieć mu prosto w twarz "Polska Bezgotówkowa!". Takie są konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania i traktowania obywateli( w tym wypadku pasażerów) z wyższością. Stop barbarzyńskiej samowolce urzędniczej. Rozwijać transport zbiorowy powinno się i należy, ale nie kierując się przy tym cwaniactwem i wyrachowaniem, bo to z rozwojem nie ma nic wspólnego.
Chociaż 9euro zebrał już sporo "czerwonych znaczków", to w zasadzie jego głos zasługuje na poparcie. Jeśli były (działające - o ich jakość powinny zadbać odpowiednie władze) automaty na gotówkę, to złe to nie było. Urzędnik chce dogodzić "karciarzom", to niech zarządzi automaty dodatkowe. Natomiast trudno wierzyć w powodzenie "obywatelskiego nieposłuszeństwa". Owszem, gotówka obowiązuje, ale nie zawsze przecież nabywano bilety w autobusie. W zasadzie w pewnym okresie kupowało się w kiosku. Automat wewnątrz wozu to jest jakby udogodnienie, do którego zapewne przewoźnik nie jest zobowiązany prawnie. Wynikałoby z tego, że może sobie wybierać rodzaj udogodnień... Jeśli je zmienia, to może to, istotnie wielu ludzi zaskoczyć i narazić na przykrości.
 Wniosek z tego, że jeśli nie chcesz płacić bezgotówkowo, zaopatrz się w bilety w kiosku. Pomijam już fakt, że te kupowane w autobusach są zawsze droższe.
 Wniosek z tego, że jeśli nie chcesz płacić bezgotówkowo, zaopatrz się w bilety w kiosku. Pomijam już fakt, że te kupowane w autobusach są zawsze droższe. rozwiń
Avatar
_XD_ / 6 maja 2021 r. o 19:27
+9
Sprytne posunięcie - może zatka gęby ekologistom, żeby można w spokoju usuwać chaszczowiska blokujące rozwój.
 A co ma jedno z drugim wspólnego?
Avatar
Robik / 6 maja 2021 r. o 16:47
+8
Tylko po co, skoro już teraz nowoczesne autobusy i trolejbusy zakupione z środków unijnych gniją na zajezdni, zaś mpk wozi nas starymi złomami podwykonawców i powarszawskiemi złomowymi jelczami... kolejne autobusy będą stać i rdzewieć.
 Załóżmy, że to prawda, iż nowe autobusy stoją (skoro Jan... pisze, to pewnie wie). Ale nie przesadzajmy z tym "gniciem". Zamknięty nowy autobus nie gnije. Może trochę rdzewieć, ale też raczej niewiele, skoro kołami nie chlapie na blachy od spodu. Być może to jest jakieś przemyślane zagranie - wykończyć stare wozy i przejść na nowe. Gorzej by było używać i nowych, i starych - wtedy szybcier rdzewiałyby oba rodzaje. 
 Załóżmy, że to prawda, iż nowe autobusy stoją (skoro Jan... pisze, to pewnie wie). Ale nie przesadzajmy z tym "gniciem". Zamknięty nowy autobus nie gnije. Może trochę rdzewieć, ale też raczej niewiele, skoro kołami nie chlapie na blachy od spodu. Być może to jest jakieś przemyślane zagranie - wykończyć stare wozy i przejść na nowe. Gorzej by było używać i nowych, i starych - wtedy szybcier rdzewiałyby oba rodzaje.  rozwiń
Avatar
_XD_ / 6 maja 2021 r. o 19:25
+6
Znowu jest uległość wobec lobby bezgotówkowego czyli programu Polska Bezgotówkowa jak widać. Jak będzie w takim pojeździe kontrola, po prostu mówcie "Nie miałem/nie miałam możliwości zakupu tradycyjnego biletu papierowego, gdyż taka możliwość została mi skutecznie uniemożliwiona, a jako obywatel mam prawo zakupu biletu w dogodnej dla mnie formie, w tym w formie gotówki, gdyż jest ona pełnoprawnym środkiem płatniczym". Kanar powinien to zrozumieć, jak nie zrozumie, to mu pasażerowie wyjaśnią( wstawiając się za taką osobą), to on jest w mniejszości, będzie musiał ustąpić. Raz jeszcze - nic o nas bez nas, zasada znana i stara jak świat. Ten urzędnik-decydent, który zgodził się na biletomaty w pojazdach akceptujące wyłącznie płatności bezgotówkowe powinien mieć potrącone z pensji albo pracować za darmo, a jak powie dlaczego to powiedzieć mu prosto w twarz "Polska Bezgotówkowa!". Takie są konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania i traktowania obywateli( w tym wypadku pasażerów) z wyższością. Stop barbarzyńskiej samowolce urzędniczej. Rozwijać transport zbiorowy powinno się i należy, ale nie kierując się przy tym cwaniactwem i wyrachowaniem, bo to z rozwojem nie ma nic wspólnego.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
Jasin / 8 maja 2021 r. o 20:29
+5
Znowu jest uległość wobec lobby bezgotówkowego czyli programu Polska Bezgotówkowa jak widać. Takie są konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania i traktowania obywateli( w tym wypadku pasażerów) z wyższością. Stop barbarzyńskiej samowolce urzędniczej
MPB - Masowa Produkcja Bzdur. Majaczenie w gorączce faceta, którego rozwój osobowy zatrzymał się na epoce brązu. Wywalonego na zbity pysk felipe_96, który w poprzednich wcieleniach płodził masowo (czytaj: kopiował - wklejał) takie same bzdury.
Avatar
Robik / 6 maja 2021 r. o 16:58
+4
Znowu jest uległość wobec lobby bezgotówkowego czyli programu Polska Bezgotówkowa jak widać. Jak będzie w takim pojeździe kontrola, po prostu mówcie "Nie miałem/nie miałam możliwości zakupu tradycyjnego biletu papierowego, gdyż taka możliwość została mi skutecznie uniemożliwiona, a jako obywatel mam prawo zakupu biletu w dogodnej dla mnie formie, w tym w formie gotówki, gdyż jest ona pełnoprawnym środkiem płatniczym". Kanar powinien to zrozumieć, jak nie zrozumie, to mu pasażerowie wyjaśnią( wstawiając się za taką osobą), to on jest w mniejszości, będzie musiał ustąpić. Raz jeszcze - nic o nas bez nas, zasada znana i stara jak świat. Ten urzędnik-decydent, który zgodził się na biletomaty w pojazdach akceptujące wyłącznie płatności bezgotówkowe powinien mieć potrącone z pensji albo pracować za darmo, a jak powie dlaczego to powiedzieć mu prosto w twarz "Polska Bezgotówkowa!". Takie są konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania i traktowania obywateli( w tym wypadku pasażerów) z wyższością. Stop barbarzyńskiej samowolce urzędniczej. Rozwijać transport zbiorowy powinno się i należy, ale nie kierując się przy tym cwaniactwem i wyrachowaniem, bo to z rozwojem nie ma nic wspólnego.
 Chociaż 9euro zebrał już sporo "czerwonych znaczków", to w zasadzie jego głos zasługuje na poparcie. Jeśli były (działające - o ich jakość powinny zadbać odpowiednie władze) automaty na gotówkę, to złe to nie było. Urzędnik chce dogodzić "karciarzom", to niech zarządzi automaty dodatkowe.  Natomiast trudno wierzyć w powodzenie "obywatelskiego nieposłuszeństwa". Owszem, gotówka obowiązuje, ale nie zawsze przecież nabywano bilety w autobusie. W zasadzie w pewnym okresie kupowało się w kiosku. Automat wewnątrz wozu to jest jakby udogodnienie, do którego zapewne przewoźnik nie jest zobowiązany prawnie. Wynikałoby z tego, że może sobie wybierać rodzaj udogodnień... Jeśli je zmienia, to może to, istotnie wielu ludzi zaskoczyć i narazić na przykrości.
 Chociaż 9euro zebrał już sporo "czerwonych znaczków", to w zasadzie jego głos zasługuje na poparcie. Jeśli były (działające - o ich jakość powinny zadbać odpowiednie władze) automaty na gotówkę, to złe to nie było. Urzędnik chce dogodzić "karciarzom", to niech zarządzi automaty dodatkowe.  Natomiast trudno wierzyć w powodzenie "obywatelskiego nieposłuszeństwa". Owszem, gotówka obowiązuje, ale nie zawsze przecież nabywano bilety w autobusie. W zasadzie w pewnym okresie kupowało się w kiosku. Auto... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 maja 2021 r. o 22:16
-6
Tylko po co, skoro już teraz nowoczesne autobusy i trolejbusy zakupione z środków unijnych gniją na zajezdni, zaś mpk wozi nas starymi złomami podwykonawców i powarszawskiemi złomowymi jelczami... kolejne autobusy będą stać i rdzewieć.
Załóżmy, że to prawda, iż nowe autobusy stoją (skoro Jan... pisze, to pewnie wie). Ale nie przesadzajmy z tym "gniciem". Zamknięty nowy autobus nie gnije. Może trochę rdzewieć, ale też raczej niewiele, skoro kołami nie chlapie na blachy od spodu. Być może to jest jakieś przemyślane zagranie - wykończyć stare wozy i przejść na nowe. Gorzej by było używać i nowych, i starych - wtedy szybcier rdzewiałyby oba rodzaje.
 Czyli Ty jak sobie kupujesz nowy samochód, dalej jeździsz starym bo nowy się może zużyć. Genialna logika.... Przy okazji przypominam że jak mpk kupowało złomowe jelcze z Warszawy, to miały być chwilowym uzupełniem braków taborowych po bankructwie warbusa. Tym czasem patrząc ile tych autobusów chociażby dziś jeździło (pomimo pociętych rozkładów niczym w PKSie) po mieście, jest to podstawowy zabytkowy złom jakim chce nas wozić mpk, podczas gdy nowe autobusy czy trolejbusy stoją bezużytecznie na zajezdni. Za tą nieraconalną gospodarkę w mpk płacimy my, podatnicy.
 Czyli Ty jak sobie kupujesz nowy samochód, dalej jeździsz starym bo nowy się może zużyć. Genialna logika.... Przy okazji przypominam że jak mpk kupowało złomowe jelcze z Warszawy, to miały być chwilowym uzupełniem braków taborowych po bankructwie warbusa. Tym czasem patrząc ile tych autobusów chociażby dziś jeździło (pomimo pociętych rozkładów niczym w PKSie) po mieście, jest to podstawowy zabytkowy złom jakim chce nas wozić mpk, podczas gdy nowe autobusy czy trolejbusy stoją bezużytecznie na zajezdni. Za tą nieraconalną gosp... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 maja 2021 r. o 16:22
-6
Tylko po co, skoro już teraz nowoczesne autobusy i trolejbusy zakupione z środków unijnych gniją na zajezdni, zaś mpk wozi nas starymi złomami podwykonawców i powarszawskiemi złomowymi jelczami... kolejne autobusy będą stać i rdzewieć.
Avatar
patusso / 6 maja 2021 r. o 17:42
-16
Sprytne posunięcie - może zatka gęby ekologistom, żeby można w spokoju usuwać chaszczowiska blokujące rozwój.
Avatar
9euro-_-dance6. / 6 maja 2021 r. o 15:40
-18
Znowu jest uległość wobec lobby bezgotówkowego czyli programu Polska Bezgotówkowa jak widać. Jak będzie w takim pojeździe kontrola, po prostu mówcie "Nie miałem/nie miałam możliwości zakupu tradycyjnego biletu papierowego, gdyż taka możliwość została mi skutecznie uniemożliwiona, a jako obywatel mam prawo zakupu biletu w dogodnej dla mnie formie, w tym w formie gotówki, gdyż jest ona pełnoprawnym środkiem płatniczym". Kanar powinien to zrozumieć, jak nie zrozumie, to mu pasażerowie wyjaśnią( wstawiając się za taką osobą), to on jest w mniejszości, będzie musiał ustąpić. Raz jeszcze - nic o nas bez nas, zasada znana i stara jak świat. Ten urzędnik-decydent, który zgodził się na biletomaty w pojazdach akceptujące wyłącznie płatności bezgotówkowe powinien mieć potrącone z pensji albo pracować za darmo, a jak powie dlaczego to powiedzieć mu prosto w twarz "Polska Bezgotówkowa!". Takie są konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania i traktowania obywateli( w tym wypadku pasażerów) z wyższością. Stop barbarzyńskiej samowolce urzędniczej. Rozwijać transport zbiorowy powinno się i należy, ale nie kierując się przy tym cwaniactwem i wyrachowaniem, bo to z rozwojem nie ma nic wspólnego.
Znowu jest uległość wobec lobby bezgotówkowego czyli programu Polska Bezgotówkowa jak widać. Jak będzie w takim pojeździe kontrola, po prostu mówcie "Nie miałem/nie miałam możliwości zakupu tradycyjnego biletu papierowego, gdyż taka możliwość została mi skutecznie uniemożliwiona, a jako obywatel mam prawo zakupu biletu w dogodnej dla mnie formie, w tym w formie gotówki, gdyż jest ona pełnoprawnym środkiem płatniczym". Kanar powinien to zrozumieć, jak nie zrozumie, to mu pasażerowie wyjaśnią( wstawiając się za taką osobą), to on jes... rozwiń
Avatar
Jasin / 8 maja 2021 r. o 20:29
+5
Znowu jest uległość wobec lobby bezgotówkowego czyli programu Polska Bezgotówkowa jak widać. Takie są konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania i traktowania obywateli( w tym wypadku pasażerów) z wyższością. Stop barbarzyńskiej samowolce urzędniczej
MPB - Masowa Produkcja Bzdur. Majaczenie w gorączce faceta, którego rozwój osobowy zatrzymał się na epoce brązu. Wywalonego na zbity pysk felipe_96, który w poprzednich wcieleniach płodził masowo (czytaj: kopiował - wklejał) takie same bzdury.
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 maja 2021 r. o 22:16
-6
Tylko po co, skoro już teraz nowoczesne autobusy i trolejbusy zakupione z środków unijnych gniją na zajezdni, zaś mpk wozi nas starymi złomami podwykonawców i powarszawskiemi złomowymi jelczami... kolejne autobusy będą stać i rdzewieć.
Załóżmy, że to prawda, iż nowe autobusy stoją (skoro Jan... pisze, to pewnie wie). Ale nie przesadzajmy z tym "gniciem". Zamknięty nowy autobus nie gnije. Może trochę rdzewieć, ale też raczej niewiele, skoro kołami nie chlapie na blachy od spodu. Być może to jest jakieś przemyślane zagranie - wykończyć stare wozy i przejść na nowe. Gorzej by było używać i nowych, i starych - wtedy szybcier rdzewiałyby oba rodzaje.
 Czyli Ty jak sobie kupujesz nowy samochód, dalej jeździsz starym bo nowy się może zużyć. Genialna logika.... Przy okazji przypominam że jak mpk kupowało złomowe jelcze z Warszawy, to miały być chwilowym uzupełniem braków taborowych po bankructwie warbusa. Tym czasem patrząc ile tych autobusów chociażby dziś jeździło (pomimo pociętych rozkładów niczym w PKSie) po mieście, jest to podstawowy zabytkowy złom jakim chce nas wozić mpk, podczas gdy nowe autobusy czy trolejbusy stoją bezużytecznie na zajezdni. Za tą nieraconalną gospodarkę w mpk płacimy my, podatnicy.
 Czyli Ty jak sobie kupujesz nowy samochód, dalej jeździsz starym bo nowy się może zużyć. Genialna logika.... Przy okazji przypominam że jak mpk kupowało złomowe jelcze z Warszawy, to miały być chwilowym uzupełniem braków taborowych po bankructwie warbusa. Tym czasem patrząc ile tych autobusów chociażby dziś jeździło (pomimo pociętych rozkładów niczym w PKSie) po mieście, jest to podstawowy zabytkowy złom jakim chce nas wozić mpk, podczas gdy nowe autobusy czy trolejbusy stoją bezużytecznie na zajezdni. Za tą nieraconalną gosp... rozwiń
Avatar
_XD_ / 6 maja 2021 r. o 19:29
+10
Znowu jest uległość wobec lobby bezgotówkowego czyli programu Polska Bezgotówkowa jak widać. Jak będzie w takim pojeździe kontrola, po prostu mówcie "Nie miałem/nie miałam możliwości zakupu tradycyjnego biletu papierowego, gdyż taka możliwość została mi skutecznie uniemożliwiona, a jako obywatel mam prawo zakupu biletu w dogodnej dla mnie formie, w tym w formie gotówki, gdyż jest ona pełnoprawnym środkiem płatniczym". Kanar powinien to zrozumieć, jak nie zrozumie, to mu pasażerowie wyjaśnią( wstawiając się za taką osobą), to on jest w mniejszości, będzie musiał ustąpić. Raz jeszcze - nic o nas bez nas, zasada znana i stara jak świat. Ten urzędnik-decydent, który zgodził się na biletomaty w pojazdach akceptujące wyłącznie płatności bezgotówkowe powinien mieć potrącone z pensji albo pracować za darmo, a jak powie dlaczego to powiedzieć mu prosto w twarz "Polska Bezgotówkowa!". Takie są konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania i traktowania obywateli( w tym wypadku pasażerów) z wyższością. Stop barbarzyńskiej samowolce urzędniczej. Rozwijać transport zbiorowy powinno się i należy, ale nie kierując się przy tym cwaniactwem i wyrachowaniem, bo to z rozwojem nie ma nic wspólnego.
Chociaż 9euro zebrał już sporo "czerwonych znaczków", to w zasadzie jego głos zasługuje na poparcie. Jeśli były (działające - o ich jakość powinny zadbać odpowiednie władze) automaty na gotówkę, to złe to nie było. Urzędnik chce dogodzić "karciarzom", to niech zarządzi automaty dodatkowe. Natomiast trudno wierzyć w powodzenie "obywatelskiego nieposłuszeństwa". Owszem, gotówka obowiązuje, ale nie zawsze przecież nabywano bilety w autobusie. W zasadzie w pewnym okresie kupowało się w kiosku. Automat wewnątrz wozu to jest jakby udogodnienie, do którego zapewne przewoźnik nie jest zobowiązany prawnie. Wynikałoby z tego, że może sobie wybierać rodzaj udogodnień... Jeśli je zmienia, to może to, istotnie wielu ludzi zaskoczyć i narazić na przykrości.
 Wniosek z tego, że jeśli nie chcesz płacić bezgotówkowo, zaopatrz się w bilety w kiosku. Pomijam już fakt, że te kupowane w autobusach są zawsze droższe.
 Wniosek z tego, że jeśli nie chcesz płacić bezgotówkowo, zaopatrz się w bilety w kiosku. Pomijam już fakt, że te kupowane w autobusach są zawsze droższe. rozwiń
Avatar
_XD_ / 6 maja 2021 r. o 19:27
+9
Sprytne posunięcie - może zatka gęby ekologistom, żeby można w spokoju usuwać chaszczowiska blokujące rozwój.
 A co ma jedno z drugim wspólnego?
Avatar
_XD_ / 6 maja 2021 r. o 19:25
+6
Znowu jest uległość wobec lobby bezgotówkowego czyli programu Polska Bezgotówkowa jak widać. Jak będzie w takim pojeździe kontrola, po prostu mówcie "Nie miałem/nie miałam możliwości zakupu tradycyjnego biletu papierowego, gdyż taka możliwość została mi skutecznie uniemożliwiona, a jako obywatel mam prawo zakupu biletu w dogodnej dla mnie formie, w tym w formie gotówki, gdyż jest ona pełnoprawnym środkiem płatniczym". Kanar powinien to zrozumieć, jak nie zrozumie, to mu pasażerowie wyjaśnią( wstawiając się za taką osobą), to on jest w mniejszości, będzie musiał ustąpić. Raz jeszcze - nic o nas bez nas, zasada znana i stara jak świat. Ten urzędnik-decydent, który zgodził się na biletomaty w pojazdach akceptujące wyłącznie płatności bezgotówkowe powinien mieć potrącone z pensji albo pracować za darmo, a jak powie dlaczego to powiedzieć mu prosto w twarz "Polska Bezgotówkowa!". Takie są konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania i traktowania obywateli( w tym wypadku pasażerów) z wyższością. Stop barbarzyńskiej samowolce urzędniczej. Rozwijać transport zbiorowy powinno się i należy, ale nie kierując się przy tym cwaniactwem i wyrachowaniem, bo to z rozwojem nie ma nic wspólnego.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
patusso / 6 maja 2021 r. o 17:42
-16
Sprytne posunięcie - może zatka gęby ekologistom, żeby można w spokoju usuwać chaszczowiska blokujące rozwój.
Avatar
Robik / 6 maja 2021 r. o 16:58
+4
Znowu jest uległość wobec lobby bezgotówkowego czyli programu Polska Bezgotówkowa jak widać. Jak będzie w takim pojeździe kontrola, po prostu mówcie "Nie miałem/nie miałam możliwości zakupu tradycyjnego biletu papierowego, gdyż taka możliwość została mi skutecznie uniemożliwiona, a jako obywatel mam prawo zakupu biletu w dogodnej dla mnie formie, w tym w formie gotówki, gdyż jest ona pełnoprawnym środkiem płatniczym". Kanar powinien to zrozumieć, jak nie zrozumie, to mu pasażerowie wyjaśnią( wstawiając się za taką osobą), to on jest w mniejszości, będzie musiał ustąpić. Raz jeszcze - nic o nas bez nas, zasada znana i stara jak świat. Ten urzędnik-decydent, który zgodził się na biletomaty w pojazdach akceptujące wyłącznie płatności bezgotówkowe powinien mieć potrącone z pensji albo pracować za darmo, a jak powie dlaczego to powiedzieć mu prosto w twarz "Polska Bezgotówkowa!". Takie są konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania i traktowania obywateli( w tym wypadku pasażerów) z wyższością. Stop barbarzyńskiej samowolce urzędniczej. Rozwijać transport zbiorowy powinno się i należy, ale nie kierując się przy tym cwaniactwem i wyrachowaniem, bo to z rozwojem nie ma nic wspólnego.
 Chociaż 9euro zebrał już sporo "czerwonych znaczków", to w zasadzie jego głos zasługuje na poparcie. Jeśli były (działające - o ich jakość powinny zadbać odpowiednie władze) automaty na gotówkę, to złe to nie było. Urzędnik chce dogodzić "karciarzom", to niech zarządzi automaty dodatkowe.  Natomiast trudno wierzyć w powodzenie "obywatelskiego nieposłuszeństwa". Owszem, gotówka obowiązuje, ale nie zawsze przecież nabywano bilety w autobusie. W zasadzie w pewnym okresie kupowało się w kiosku. Automat wewnątrz wozu to jest jakby udogodnienie, do którego zapewne przewoźnik nie jest zobowiązany prawnie. Wynikałoby z tego, że może sobie wybierać rodzaj udogodnień... Jeśli je zmienia, to może to, istotnie wielu ludzi zaskoczyć i narazić na przykrości.
 Chociaż 9euro zebrał już sporo "czerwonych znaczków", to w zasadzie jego głos zasługuje na poparcie. Jeśli były (działające - o ich jakość powinny zadbać odpowiednie władze) automaty na gotówkę, to złe to nie było. Urzędnik chce dogodzić "karciarzom", to niech zarządzi automaty dodatkowe.  Natomiast trudno wierzyć w powodzenie "obywatelskiego nieposłuszeństwa". Owszem, gotówka obowiązuje, ale nie zawsze przecież nabywano bilety w autobusie. W zasadzie w pewnym okresie kupowało się w kiosku. Auto... rozwiń
Avatar
Robik / 6 maja 2021 r. o 16:47
+8
Tylko po co, skoro już teraz nowoczesne autobusy i trolejbusy zakupione z środków unijnych gniją na zajezdni, zaś mpk wozi nas starymi złomami podwykonawców i powarszawskiemi złomowymi jelczami... kolejne autobusy będą stać i rdzewieć.
 Załóżmy, że to prawda, iż nowe autobusy stoją (skoro Jan... pisze, to pewnie wie). Ale nie przesadzajmy z tym "gniciem". Zamknięty nowy autobus nie gnije. Może trochę rdzewieć, ale też raczej niewiele, skoro kołami nie chlapie na blachy od spodu. Być może to jest jakieś przemyślane zagranie - wykończyć stare wozy i przejść na nowe. Gorzej by było używać i nowych, i starych - wtedy szybcier rdzewiałyby oba rodzaje. 
 Załóżmy, że to prawda, iż nowe autobusy stoją (skoro Jan... pisze, to pewnie wie). Ale nie przesadzajmy z tym "gniciem". Zamknięty nowy autobus nie gnije. Może trochę rdzewieć, ale też raczej niewiele, skoro kołami nie chlapie na blachy od spodu. Być może to jest jakieś przemyślane zagranie - wykończyć stare wozy i przejść na nowe. Gorzej by było używać i nowych, i starych - wtedy szybcier rdzewiałyby oba rodzaje.  rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 maja 2021 r. o 16:22
-6
Tylko po co, skoro już teraz nowoczesne autobusy i trolejbusy zakupione z środków unijnych gniją na zajezdni, zaś mpk wozi nas starymi złomami podwykonawców i powarszawskiemi złomowymi jelczami... kolejne autobusy będą stać i rdzewieć.
Avatar
9euro-_-dance6. / 6 maja 2021 r. o 15:40
-18
Znowu jest uległość wobec lobby bezgotówkowego czyli programu Polska Bezgotówkowa jak widać. Jak będzie w takim pojeździe kontrola, po prostu mówcie "Nie miałem/nie miałam możliwości zakupu tradycyjnego biletu papierowego, gdyż taka możliwość została mi skutecznie uniemożliwiona, a jako obywatel mam prawo zakupu biletu w dogodnej dla mnie formie, w tym w formie gotówki, gdyż jest ona pełnoprawnym środkiem płatniczym". Kanar powinien to zrozumieć, jak nie zrozumie, to mu pasażerowie wyjaśnią( wstawiając się za taką osobą), to on jest w mniejszości, będzie musiał ustąpić. Raz jeszcze - nic o nas bez nas, zasada znana i stara jak świat. Ten urzędnik-decydent, który zgodził się na biletomaty w pojazdach akceptujące wyłącznie płatności bezgotówkowe powinien mieć potrącone z pensji albo pracować za darmo, a jak powie dlaczego to powiedzieć mu prosto w twarz "Polska Bezgotówkowa!". Takie są konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania i traktowania obywateli( w tym wypadku pasażerów) z wyższością. Stop barbarzyńskiej samowolce urzędniczej. Rozwijać transport zbiorowy powinno się i należy, ale nie kierując się przy tym cwaniactwem i wyrachowaniem, bo to z rozwojem nie ma nic wspólnego.
Znowu jest uległość wobec lobby bezgotówkowego czyli programu Polska Bezgotówkowa jak widać. Jak będzie w takim pojeździe kontrola, po prostu mówcie "Nie miałem/nie miałam możliwości zakupu tradycyjnego biletu papierowego, gdyż taka możliwość została mi skutecznie uniemożliwiona, a jako obywatel mam prawo zakupu biletu w dogodnej dla mnie formie, w tym w formie gotówki, gdyż jest ona pełnoprawnym środkiem płatniczym". Kanar powinien to zrozumieć, jak nie zrozumie, to mu pasażerowie wyjaśnią( wstawiając się za taką osobą), to on jes... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin policzył turystów. Nawet o tym nie wiedzieli

Lublin policzył turystów. Nawet o tym nie wiedzieli

Ilu turystów odwiedziło Lublin w 2020 roku? Policzono to i widać wyraźnie, że w czasie pandemii było ich mniej.

Policja zatrzymała włamywacza z Lublina i szok. Ma 71 lat

Policja zatrzymała włamywacza z Lublina i szok. Ma 71 lat

Mieszkaniec Lublina usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jeleń, drzewa i miejski radny. Czyli przegląd tygodnia

Jeleń, drzewa i miejski radny. Czyli przegląd tygodnia

Subiektywny przegląd wydarzeń mijającego tygodnia.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [18-20.06]
18 czerwca 2021, 8:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [18-20.06]

Jedną z premier weekendu w lubelskich kinach będzie nowy animowany przebój Disney Pixar - "Luca". Ale to nie jedyne propozycje. Sprawdź repertuar kin w Lublinie i regionie na weekend.

W przydrożnym rowie znaleziono zwłoki mężczyzny

W przydrożnym rowie znaleziono zwłoki mężczyzny

W ostatnią środę około godz. 15 w rowie melioracyjnym przy ul. Pożowskiej w Końskowoli zauważono zwłoki mężczyzny. Trwa ich identyfikacja.

Maria ma 22 lata i jest bezpaństwowcem. Po emisji reportażu nastąpił nieoczekiwany zwrot
wideo
film

Maria ma 22 lata i jest bezpaństwowcem. Po emisji reportażu nastąpił nieoczekiwany zwrot

Ma 22 lata i choć urodziła się w Polsce, nie mogła dostać polskiego obywatelstwa. Przez lata nie można było odnaleźć także jej biologicznej matki. Po emisji naszego reportażu w życiu pani Marii nastąpił nieoczekiwany zwrot, który może zmienić jej życie.

Lublin. Ratusz ma nowy wydział. Nazywa się "Wydział Kolejek"
Alarm24

Lublin. Ratusz ma nowy wydział. Nazywa się "Wydział Kolejek"