Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

24 czerwca 2020 r.
11:01

Co Jarosław Kaczyński powiedział na Forum Młodych PiS w Lublinie? [wideo]

Autor: Zdjęcie autora toma
0 34 A A

– Polska jest i powinna pozostać wyspą wolności – mówił podczas konwencji Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie Jarosław Kaczyński. Uczestnicy wydarzenia rozmawiali o ekologii, ochronie zwierząt i kwestiach pracowniczych.

Aktualizacja artykułu: 24 czerwca 2020 r. 18:18
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Nasza formacja w pełni się z tymi postulatami utożsamia. Nie mamy nic wspólnego z tymi, którzy ubzdurali sobie, że te postulaty nie są prawicowe. One są właśnie konserwatywne, one odwołują się do tego, co w historii było najlepsze. Do naszej cywilizacji chrześcijańskiej, najbardziej przyjaznej człowiekowi, ale też innym żywym stworzeniom – mówił Kaczyński.

Prezes partii rządzącej na ostatniej prostej kampanii przed niedzielnymi wyborami przyjechał do Lublina, by z działaczami partyjnej młodzieżówki rozmawiać o sprawach, które dotyczą młodych. – Bo Lublin jako miasto studenckie to miejsce idealne, by mówić o problemach młodych ludzi – mówił prowadzący konwencję.

O ochronie zwierząt mówiła Maja Liśkiewicz, która wspomniała m. in. o tym, że "to, jak ważną rolę odgrywają zwierzęta domowe, widać choćby na przykładzie rodziny". O ekologii opowiadał przedstawiony jako młody ojciec z Krakowa Michał Cieśla, który swoje miasto porównał do Warszawy, rządzonej przez kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. 

– Warszawa z obecnym prezydentem jest najbardziej zanieczyszczonym miastem w Polsce – mówił, zachwalając uchwaloną przez rząd PiS politykę ekologiczną do roku 2030 czy program Czyste Powietrze. – W tym czasie rządzący Warszawą wymienili kilka “kopciuchów" – zaznaczył.

Trzaskowskiego zaczepiła też Karolina Mrozowska, która poruszyła temat równouprawnienia kobiet. – My jako kobiety nie chcemy chodzić na parady równości, tylko być równo traktowane – mówiła.

Po tych wystąpieniach głos zabrał pochodzący z Janowa Lubelskiego Michał Moskal, szef Forum Młodych PiS i dyrektor biura Jarosława Kaczyńskiego. Odniósł się m. in. do prowadzonej w czasie pandemii kampanii. – W jej trakcie oprócz koronawirusa w powietrzu unosiło się coś jeszcze. To była ściema – mówił, zarzucając wszystkim kandydatom poza Andrzejem Dudą mijanie się z prawdą. Skrytykował też samorządowców na czele z Rafałem Traszkowskim m. in. za zaniedbywanie kwestii związanych z ekologią.

Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu długo mówił o wolności. – Polska powinna pozostać wyspą wolności. Mówię to od lat, ale kiedy mówiłem to 10 lat temu, byłem pewny, że tak jest. Teraz wiem, że naszym zdaniem jest, żeby tak było – podkreślał. Kilkukrotnie wykorzystał też okazję, by wyrazić poparcie dla starającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. – Jeśli wolność w Polsce ma się rozszerzać, to musimy powiedzieć jasno: Andrzej Duda musi zostać prezydentem RP – mówił Kaczyński na zakończenie spotkania. Odpowiedziały mu gromkie okrzyki uczestników konwencji skandujących nazwisko urzędującego prezydenta i hasło „pierwsza tura!”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 24 czerwca 2020 r. o 15:37
+32
Ja osobiście mam dość urządzania mi życia przez jakiegoś nieprzystosowanego emeryta, który nie ma zielonego pojęcia, ile co kosztuje, ile co zdrożało za czasów PiSowskich rządów, ile kosztuje kształcenie dzieci. Emeryta, który jest chroniony przez ochroniarzy, ale i przez policję przed własnymi fobiami. Emeryta, który bawi się ludźmi, manipuluje nimi, który za nim ma demokrację, a najwyraźniej podoba mu się świat zarządzany po rosyjsku, czy białorusku. A najlepiej po kubańsku za Fidela, ewentualnie po północnokoreańsku.
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 24 czerwca 2020 r. o 15:00
+32
Cytat - "Jarosław Kaczyński w swoim wystąpieniu długo mówił o wolności". O jakiej wolności ??? Czy mówił jak zawłaszczają państwo, jak niszczą niezależne od władzy sądy, jak robią czystki w urzędach, spółkach i służbach mundurowych ??? - O jakiej to WOLNOŚCI to Waść Mówisz !!!
Avatar
___K___ / 24 czerwca 2020 r. o 15:08
+31
Nie trzeba być politycznym analitykiem by zauważyć, że społeczeństwa bogatej  Europy, Ameryki, są podzielone pół na pół, co uwidacznia się w wynikach wyborów jakie odbywały się w tych państwach. Stawianie Kaczyńskiemu zarzutów, że podzielił Polaków to bzdura  na biegunach. Czy to Kaczyński sikal na zniczego zapalnego w hołdzie jego bratu? Czy to Kaczyński marzył o locie, z którego nie "wróci"? Czy to Kaczyński straszył, że dorznie pisowską wateche? Czy to Kaczyński groził opozycji, że będzie wyskakiwala z sejmowych okoń. Tak mówią zwykli polityczni lajdacy, tak mogą mówić młodzi naiwni, sluchajacych tylko tych politycznych  lajdakow.
Czy to nie Kaczyński podzielil polskie społeczeństwo na gorszy i lepszy sort? Czy to nie Kaczyński wrzeszczał z trybuny sejmowej o zdradzieckich mordach? Czy to nie Kaczyński niedawno mówił o chołocie?
Czy to nie Kaczyński podzielil polskie społeczeństwo na gorszy i lepszy sort? Czy to nie Kaczyński wrzeszczał z trybuny sejmowej o zdradzieckich mordach? Czy to nie Kaczyński niedawno mówił o chołocie? rozwiń
Avatar
michał Kiciński / 24 czerwca 2020 r. o 14:19
+27
Stary zakompleksiony tetryk przyjechał prać młodym mózg swoją własną ideologią .Facet bez rodziny z kotem mieszkajacy ,nie umiejący zrobic zakupów ,ubrać sie założyć konta w banku ,(za niego przydupasy partyjne robia wszystko ) co on wie o życiu -NIC -żyje we włsnym wyimaginowanym świecie i kokonie bez dostępu do ludzi tylko do sekty jaką jest PIS.Stary dziad ,który nic nie osiągną w życiu ,aha skłucił społeczeństwo między soba nic wiecej .Przyjeżdża do Polski B bo tu jest ciemnota katolska i łatwo nią manipulować .
Avatar
___K___ / 24 czerwca 2020 r. o 15:34
+26
Kto wreszcie pokazał Polakom wała wjeżdżając na cmentarz w asyście ochroniarzy w czasie, gdy nam wejść na żaden nie wolno było???
Avatar
Klu / 24 czerwca 2020 r. o 11:25
+24
Podpowie młodym jak założyć rodzinę oraz konto w banku? Jeśli tak to może być ciekawie.
Avatar
___K___ / 24 czerwca 2020 r. o 12:35
+19
Forum Młodych - faktycznie idealne miejsce dla tego 71-letniego bezdzietnego zgorzkniałego pana...
Avatar
Lubekanka / 24 czerwca 2020 r. o 13:12
+13
Robi sobie facet imprezę za pieniądze wyjęte z mojego portfela i na nią wpuszcza wybranych.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 czerwca 2020 r. o 19:00
+11
--- >>   SOK z BURAKA mocno dzisiaj  HEJTuje ???- towarzysze z lubelskiej sekcji dostali ekstra premie  ????
Avatar
___K___ / 24 czerwca 2020 r. o 14:50
+11
Drodzy forumowicze, Wszyscy głosujemy przeciwko Dudzie,bo tylko dzięki temu Trzaskowski przywróci nam nasze ubeckie emerytury. Przecież na nie zasłużyliśmy latami niewoląc i mordując prawdziwych Polaków.
Możesz zdefiniować prawdziwego Polaka? Dzielisz ludzi tylko z powodu ich poglądów politycznych i śmiesz siebie nazywać prawdziwym Polakiem? Jak na razie, to paru prominentych działaczy okresu socjalizmu załapało się na dobre posadki właśnie dzieki PiSowi.
W Polsce są tylko dwie partie - polska i antypolska - ludzie godni i ludzie bez sumienia, ci, którzy pragną ojczyzny wolnej i niepodległej, i ci, którzy wolą upadlające obce (lewackie, postsowieckie)  panowanie.”  3askowski wspóltworzył rezolucję w Unii przeciw Polsce.... zmiażdżyłem Twoją narrację ?!
Nie, potwierdzileś ją. PiS działa prowschodnio.
Nie, potwierdzileś ją. PiS działa prowschodnio. rozwiń
Avatar
___K___ / 25 czerwca 2020 r. o 16:12
-1
Młodzi już wiedzą kim jest straszliwy lewak Georg SOROS  (vel Schwartz György) i na 100% nie zagłosują za kimś, kto ma cokolwiek wspólnego z Bilderbergami i pobierałszkolenia za srebrniki lewaka jak tęczowy rafau
Uwielbiam to widmo Sorosa krążące nad Polską. Facet przez jakieś swoje fundacje ponad 20 lat temu rzekomo wbił do głowy młodego Trzaskowskiego, że kiedyś PiS dojdzie do władzy, a ten Trzaskowski ma wtedy stanąć do walki o prezydenturę. To jest większa fantazja, niż Hobbit, Gwiezdne Wojny i Stary Testament razem wzięte!!!
Uwielbiam to widmo Sorosa krążące nad Polską. Facet przez jakieś swoje fundacje ponad 20 lat temu rzekomo wbił do głowy młodego Trzaskowskiego, że kiedyś PiS dojdzie do władzy, a ten Trzaskowski ma wtedy stanąć do walki o prezydenturę. To jest większa fantazja, niż Hobbit, Gwiezdne Wojny i Stary Testament razem wzięte!!! rozwiń
Avatar
Jasin / 25 czerwca 2020 r. o 12:06
+1
TECZOWY_ZSL inne sieczkobrzęki znowu ruszyły do ostrego minusowania? Prawda boli? Prawda was wyzwoli! Strach dupcie ogarnął? Słychać wycie? Bardzo dobrze! Znakomicie!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 25 czerwca 2020 r. o 10:58
+5
Młodzi już wiedzą kim jest straszliwy lewak Georg SOROS  (vel Schwartz György) i na 100% nie zagłosują za kimś, kto ma cokolwiek wspólnego z Bilderbergami i pobierałszkolenia za srebrniki lewaka jak tęczowy rafau
Avatar
Jasin / 24 czerwca 2020 r. o 20:49
-3
Wszystkim zaczadziałym wyziewami mowy nienawiści sączonej przez partię Przerażenia i Szoku (PiS), chciałbym tylko, bez komentarza, przytoczyć opinie młodych ludzi zamieszczanych na innej stronie:
O moim życiu chcą decydować ludzie, których za kilka lat tu nie będzie, a ja zostanę z tym całym gów... Wybory są jak prezerwatywa. Zabezpiecz się, bo będziesz mieć przej... Głosujcie droga młodzieży, bo bezzębny starzec pisze scenariusz waszego życia. On odejdzie, zastąpi go Pan Zbigniew Zero. A wtedy to będziecie mieć dopiero przejeb... I z jednym się nie zgodzę, nie będziecie mieć gdzie wyjechać, bo nie dość że cywilizowane państwa przed wami zamkną granicę, nie sądzę, że gdy królem Polski będzie Pan Zero, będziecie posiadać takie coś jak paszport. Być może paszporty będą w kieszeniach obywateli. Turcy też je mają. Tyle że czasami opozycjoniści dowiadują się na lotnisku, że ich Ausweis właśnie stracił ważność. I lądują w areszcie, a rodzina na bruku
rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 24 czerwca 2020 r. o 20:33
-2
Żeby Polska pozostała Wyspą Wolności musimy odsunąć PiS od władzy, bo to te rządy odwracają nas od Demokratycznej Europy i kierują w stronę autorytarnych państw takich jak Węgry, Białoruś czy Rosja. Gołym okiem widać, że od 5 lat dla PiS-u próbuje z krajów zachodnich zrobić głównych wrogów Polski, a Rosji jakoś nie wspomina. Mało tego Karczewski po wizycie w Mińsku stwierdził że Łukaszenko to taki ciepły człowiek !
Avatar
___K___ / 24 czerwca 2020 r. o 20:16
-4
Młodzi już wiedzą kim jest Georg SOROS  (vel Schwartz György) i na 100% nie zagłosują za kimś, kto ma cokolwiek wspólnego z Bilderbergami i pobierałszkolenia za srebrniki lewaka jak tęczowy rafau
Uwielbiam to widmo Sorosa krążące nad Polską. Facet przez jakieś swoje fundacje ponad 20 lat temu rzekomo wbił do głowy młodego Trzaskowskiego, że kiedyś PiS dojdzie do władzy, a ten Trzaskowski ma wtedy stanąć do walki o prezydenturę. To jest większa fantazja, niż Hobbit, Gwiezdne Wojny i Stary Testament razem wzięte!!!
Uwielbiam to widmo Sorosa krążące nad Polską. Facet przez jakieś swoje fundacje ponad 20 lat temu rzekomo wbił do głowy młodego Trzaskowskiego, że kiedyś PiS dojdzie do władzy, a ten Trzaskowski ma wtedy stanąć do walki o prezydenturę. To jest większa fantazja, niż Hobbit, Gwiezdne Wojny i Stary Testament razem wzięte!!! rozwiń
Avatar
Jasin / 24 czerwca 2020 r. o 19:50
+2
TECZOWY_ZSL odkrył wielką tajemnicę:
Młodzi już wiedzą
Tak. Wiedzą, że król jest kompletnie nagi. Mit starca, opiekuna kota, runął jak domek z kart. Poza kilkoma mlaśnięciami nie usłyszeli nic. Może młodzi powinni mu wytłumaczyć, co to jest komputer, internet, konto w banku, prawo jazdy, karta płatnicza? Jaką wartość ma demokracja, wolność, rodzina, praca, bezpieczeństwo? Czas zejść ze sceny, starcze. A tu paru oszołomów dalej bije pianę nadaremno...
Avatar
___K___ / 24 czerwca 2020 r. o 19:33
-1
--- >>   SOK z BURAKA mocno dzisiaj  HEJTuje ???- towarzysze z lubelskiej sekcji dostali ekstra premie  ????
To raczej PiS ma w portach ciepło :-)
Avatar
TECZOWY_ZSL / 24 czerwca 2020 r. o 19:00
+11
--- >>   SOK z BURAKA mocno dzisiaj  HEJTuje ???- towarzysze z lubelskiej sekcji dostali ekstra premie  ????
Avatar
___K___ / 24 czerwca 2020 r. o 17:56
-1
"Przyjechał Jarosław Kaczyński". Chyba raczej go przywieźli... :-)
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Poszli na grzyby, a potem musieli przyjechać saperzy
galeria

Lubelskie. Poszli na grzyby, a potem musieli przyjechać saperzy

Miał być pyszny sos z kurek, a skończyło się na wezwaniu patrolu saperskiego. A wszystko dlatego, że dwa dni z rzędu grzybiarze znajdowali w lasach powiatu chełmskiego amunicję z czasów II wojny światowej.

Assassin's Creed: Valhalla. Data premiery, gameplay i Wikingowie w akcji (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Data premiery, gameplay i Wikingowie w akcji (wideo)

Najazdy, topory, odrobina dyplomacji i zabawa w osadników. A do tego data premiery gry Assassin's Creed: Valhalla i pierwszy, oficjalny materiał z rozgrywki.

Zaginęła Natalia Mazurkiewicz z Lublina. Wyszła z domu z czarnym psem

Zaginęła Natalia Mazurkiewicz z Lublina. Wyszła z domu z czarnym psem

Policja poszukuje 30-letniej Natalii Mazurkiewicz z Lublina. Jeśli ktoś widział kobietę, powinien zadzwonić pod numer 112.

Policja nadal szuka kierowcy, który dachował na ulicy Janowskiej. „Zapadł się pod ziemię"
galeria

Policja nadal szuka kierowcy, który dachował na ulicy Janowskiej. „Zapadł się pod ziemię"

Znają jego imię i nazwisko oraz adres. Ale jak na razie policji nie udało się przesłuchać mężczyzny, którego auto w ostatni piątek dachowało na ul. Janowskiej w Lublinie.

Koronawirus. Już ponad 7 tysięcy osób w kwarantannie

Koronawirus. Już ponad 7 tysięcy osób w kwarantannie

W ciągu ostatniej doby na terenie województwa lubelskiego przybyło 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Rośnie też liczba osób znajdujących się w kwarantannie.

Far Cry 6: Rewolucja w grze (wideo)
film

Far Cry 6: Rewolucja w grze (wideo)

A do tego dzieciak z granatem, Gus Fring i zamieszki w wielkim mieście. Ale do pierwszych walk partyzanckich mamy jeszcze trochę czasu, bo premiera gry Far Cry 6 została zaplanowana na początek przyszłego roku.

Wybory prezydenckie. W całym województwie lubelskim było ponad 10 tys. nieważnych głosów
Wybory 2020
galeria

Wybory prezydenckie. W całym województwie lubelskim było ponad 10 tys. nieważnych głosów

W całym województwie wyborcy wrzucili do urn ponad 10 tysięcy nieważnych głosów. Nieważnych kart, na których np. brakowało pieczęci, było znacznie mniej.

Duda zdobył Lubelskie. Ale były też komisje, gdzie wygrał Trzaskowski

Duda zdobył Lubelskie. Ale były też komisje, gdzie wygrał Trzaskowski

Tylko co trzeci wyborca z województwa lubelskiego głosował w drugiej turze wyborów prezydenckich. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie z Andrzejem Dudą wygrał w Lublinie, ale poza tym lepsze wyniki od urzędującego prezydenta uzyskiwał jedynie w pojedynczych komisjach.

Weteran z Afganistanu teraz dowodzi 21. batalionem lekkiej piechoty w Lublinie

Weteran z Afganistanu teraz dowodzi 21. batalionem lekkiej piechoty w Lublinie

Dowódcą 21. batalionu lekkiej piechoty w Lublinie został właśnie ppłk Jacek Otręba, który jednocześnie z chwilą objęcia nowych.

Koncert "Camerata Vistula" w Kozłówce
18 lipca 2020, 17:00

Koncert "Camerata Vistula" w Kozłówce

Filharmonia Lubelska zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Czas to miłość" realizowanego w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia w roku beatyfikacji. 18 lipca o godz. 17 w Kaplicy w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się koncert "Camerata Vistula".

Chełm: 106 pomysłów na wydanie 2,5 miliona złotych z budżetu obywatelskiego

Chełm: 106 pomysłów na wydanie 2,5 miliona złotych z budżetu obywatelskiego

Na mural, budki lęgowe dla ptaków czy czujniki czystości powietrza, a nawet nowe chodniki, place zabaw, stojaki na rowery, wycieczki czy kurs języka angielskiego chcą przeznaczyć chełmianie pieniądze z budżetu obywatelskiego. Teraz zgłoszone projekty będą weryfikowane formalnie oraz merytorycznie. Głosowanie jest zaplanowane na pierwszą połowę września tego roku.

Bialska klasa okręgowa wystartuje 16 sieprnia

Bialska klasa okręgowa wystartuje 16 sieprnia

Nowy sezon w bialskiej „okręgówce” rozpocznie się tak jak zazwyczaj w połowie sierpnia, w tym roku będzie to 16 dzień tego miesiąca. Mimo braku spadków w niższych ligach w minionych rozgrywkach, w nadchodzących w dalszym ciągu na tym poziomie wystąpi 14 zespołów.

Pomogą uczniom lubelskich szkół walczyć z nadwagą i otyłością

Pomogą uczniom lubelskich szkół walczyć z nadwagą i otyłością

Wznowiona została akcja bezpłatnych badań w ramach miejskiego programu walki z nadwagą i otyłością u najmłodszych uczniów. Rodzice pierwszo- i drugoklasistów mogą już umawiać dzieci na wizyty, które będą się odbywać w wakacje.

Motor Lublin na dużym minusie. Lista długów klubu

Motor Lublin na dużym minusie. Lista długów klubu

Stratą w wysokości niemal 2,3 mln zł zakończyła zeszły rok spółka Motor Lublin, której większościowym udziałowcem jest miasto – wynika z oficjalnego sprawozdania finansowego złożonego w Krajowym Rejestrze Sądowym. Za ubiegłe lata spółka prowadząca najpopularniejszy z lubelskich klubów piłkarskich wykazała stratę przekraczającą już 13 mln zł.

10-latek bawił się razem z bratem wiatrówką. Został ranny w rękę

10-latek bawił się razem z bratem wiatrówką. Został ranny w rękę

Zabawa braci wiatrówką zakończyła się dla jednego z nich wizytą w szpitalu. Na szczęście, chłopiec nie doznał poważnych obrażeń

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!