Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

20 września 2021 r.
14:57

Lubelskie może stracić unijne pieniądze. Zrobią pół kroku do tyłu w sprawie "uchwały anty-LGBT"?

54 30 A A
Marsz Równości w Lublinie
Marsz Równości w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Będą zmiany w tzw. uchwale anty-LGBT przyjętej dwa lata temu przez sejmik województwa. – Zawsze można zrobić pół kroku do tyłu – mówi marszałek Jarosław Stawiarski (PiS). Jutro ma rozmawiać na ten temat z radnymi swojej formacji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o przyjęte przez lubelski sejmik w kwietniu 2019 roku stanowisko sprzeciwu „wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT”. Zastrzeżenia do tego typu deklaracji (oprócz Lubelskiego podobne dokumenty uchwaliły cztery inne województwa) ma Komisja Europejska, której zdaniem mogą one naruszać tzw. zasady horyzontalne. Jedna z nich mówi o zapobieganiu wszelkiej dyskryminacji ze względu na płeć, rasę lub pochodzenie etniczne, religię lub światopogląd, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną.

Unijni urzędnicy poinformowali już o wstrzymaniu negocjacji w ramach programu REACT EU. W przypadku naszego regionu chodzi o 26 mln euro na wychodzenie gospodarki i ochrony zdrowia z kryzysu wywołanego przez pandemię. W ubiegłym tygodniu list do marszałków pięciu województw i innych samorządów, które przyjęły tego typu dokumenty wysłał wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Apeluje w nim, by stanowiska przeanalizować, zweryfikować, a jeśli zajdzie potrzeba – zmodyfikować.

„Pół kroku do tyłu”

– Nie wyobrażam sobie, że Lubelskie mogłoby stracić unijne pieniądze – mówi marszałek Jarosław Stawiarski pytany o to, czy może się spełnić najczarniejszy scenariusz dotyczący przykręcenia przez Brukselę kurka z pieniędzmi. I powtarza jak mantrę, że Lubelszczyzna jest tolerancyjnym regionem, a przyjęte przez radnych stanowisko nikogo nie obraża. Przyznaje jednak, że może ono zostać poddane modyfikacji.

– Słowo „tolerancja” jest tu kluczem. Jeśli ktoś chce, żeby pewne rzeczy nazywać inaczej, to po to są modyfikacje. Jeżeli ktoś czuje się obrażany przez jakieś słowa nie obraźliwe, ale nazywające pewne rzeczy, nie tak jak powinno się to robić, to zawsze można wykonać pół kroku do tyłu, żeby wszyscy byli usatysfakcjonowani – mówi marszałek. Z pytaniem, na czym miałaby polegać „modyfikacja”, odsyła do radnych. – To sejmik jest adresatem tych pytań – zaznacza.

– Trudno mi odpowiadać w imieniu koleżanek i kolegów. Jutro mamy spotkanie z marszałkiem, na którym przekaże nam informacje przekazane przez wiceministra Budę. Do tej pory nikt z nami nie rozmawiał i nie wiemy, na czym miałoby polegać to „pół kroku do tyłu” – mówi Ryszard Szczygieł, szef klubu radnych PiS w sejmiku.

„Jak bielmo na oczach”

W sprawę od dawna angażują się politycy opozycji. Ich zdaniem, dalszy pat w tej kwestii może doprowadzić nawet do utraty przez nasz region funduszy europejskich z kolejnej, siedmioletniej perspektywy.

– Opamiętajcie się i nawróćcie z kłamstw i obranej przez was złej ścieżki. Nie tędy droga. Droga do bogatej Lubelszczyzny wiedzie przez współpracę i poszanowanie każdego człowieka. Nie przez uprawianie polityki i różnienie obywateli – apeluje do marszałka i radnych PiS Jacek Bury, senator Polski 2050.

Z podobnym apelem po raz kolejny wyszedł poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Krawczyk. – Aby poszli w końcu po rozum do głowy i tę haniebną deklarację uchylili. Mam wrażenie, że cały czas bagatelizują niezwykle ważną sprawę. Fundamentalizm polityków PiS jest jak bielmo na ich oczach. Nie pozwala im widzieć tego, w jakiej sytuacji się znajdujemy – przekonuje Krawczyk.

Obaj politycy opozycji zapowiedzieli zwołanie w tej sprawie posiedzenie Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego. Ma na nie zostać zaproszony marszałek Stawiarski.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AdrinK21 / 20 września 2021 r. o 15:44
+22
PIS będzie musiał podkulić ogon. Oczywiscie będą udawać że nic się nie stało. Za te wszystkie kary urzędnicy z PIS powinni płacić ze swojej kieszeni.
Avatar
Max... / 20 września 2021 r. o 15:55
+14
Sprzedadzą się, czy też dadzą się kupić? Na jedno wychodzi! Wszak agencje towarzyskie działają na podobnych zasadach! "Idealiści" za pieniądze pokochają każdego! Ależ menażeria .....
Avatar
Jasin / 20 września 2021 r. o 16:15
+12
PIS będzie musiał podkulić ogon
A niech nie podkula. To im delegacja z kosami na sztorc i widłami przekaże znak pokoju i wyrazy miłości....
Avatar
Robik / 20 września 2021 r. o 18:10
+8
Łoto Łunia w imię jakieś bezsensowne,wywrotowej ideologi szantażuje Nas Naszymi,należącymi  się  nam jak psu buda pieniędzmi.A dalej będzie  nakaz zlikwidowania Dnia Matki,dla Babci itd. bo te święta i te pojęcia nijak  nie pasują do ich ideologi.A potem wszyscy  będą musieli zapisać się do lgbt,bo jak nie to.....
 To ględzenie jak jakiegoś pijanego głupka ze wsi. Coś roi o "zapisywaniu się do lgbt" (jakby ktoś prowadził zapisy i nie było to określenie ludzi o pewnych upodobaniach). Straszy swoimi wymysłami o "Dniu Matki". ... Czy wypłaty się należą niezależnie od prześladowania ludzi o rzadszych upodobaniach - to sprawa wątpliwa też. 
 To ględzenie jak jakiegoś pijanego głupka ze wsi. Coś roi o "zapisywaniu się do lgbt" (jakby ktoś prowadził zapisy i nie było to określenie ludzi o pewnych upodobaniach). Straszy swoimi wymysłami o "Dniu Matki". ... Czy wypłaty się należą niezależnie od prześladowania ludzi o rzadszych upodobaniach - to sprawa wątpliwa też.  rozwiń
Avatar
Robik / 20 września 2021 r. o 17:55
+8
Precz z Jewro od lewackiej Unii! Modlitwa nas uratuje
 Może niech ten gość, "Fred", zamiast marszczyć się na UE pokaże, jak to samą modlitwą można ocalić się od śmierci głodowej, gdy się nic nie je. Niech nie je, a modlitwa niech go ocali.  
Avatar
Kroll / 20 września 2021 r. o 20:44
+6
"My stary nie cofamy się nigdy. Nawet jak wdepniemy w najgorsze g... o brniemy do przodu z uśmiechem i wciągamy zapach. Co tam buty, wstyd i kilkanaście baniek. Towarzysz Winnickie nie wie co to krok do tyłu. Nawet jak przepaść przed nami i lizą za nami nasi wyborcy. W końcu nie po takich marszach świat się podnosił i lepiej może nie było ale było po naszemu. Podstawowa kwestia to wytłumaczyć że będzie źle, będzie biednie i będzie obciach - ale będzie to nasza bieda i nasz obciach.Rozumiesz? Krok do tyłu to słabość a na to nie ma u nas miejsca. Przepraszam jets dla mienkiszonów i ludzi kulturalnych. A my jesteśmy forpocztą nowej jakości w której suweren poniesie każdy koszt dla rozkwitu Naszego Ruskiego ładu - ładu dla nas. Nie mas. DLA NAS> Więc nie narzekaj że ci śmierdzi i że obok ktoś woła chleba tylko idz do przodu - ku światełku. No i co że jesteśmy w tunelu a to światełko to ekspres Paryż - Moskwa ale moralnie to tory są nasz. No to na drugą nóżkę"
"My stary nie cofamy się nigdy. Nawet jak wdepniemy w najgorsze g... o brniemy do przodu z uśmiechem i wciągamy zapach. Co tam buty, wstyd i kilkanaście baniek. Towarzysz Winnickie nie wie co to krok do tyłu. Nawet jak przepaść przed nami i lizą za nami nasi wyborcy. W końcu nie po takich marszach świat się podnosił i lepiej może nie było ale było po naszemu. Podstawowa kwestia to wytłumaczyć że będzie źle, będzie biednie i będzie obciach - ale będzie to nasza bieda i nasz obciach.Rozumiesz? Krok do tyłu to słabość a na to nie ma u nas ... rozwiń
Avatar
Robik / 21 września 2021 r. o 06:26
+3
zboczona ojro unia niech sobie w d... wsadzi swoje srebrniki.... Polsko, czas na wyjście z kręgu tego demona.
 Nic takiego nie będzie, bo oszołomy w rodzaju p. Brauna nie dojdą do władzy. PiS - widać jaki jest, już przywódcy pełzają wstecz. "Tęczowy..." może sobie pleść o "demonach" (skąd mu się to w głowie bierze?) i o "srebrnikach", ale to jałowizna. Wielu, nawet głupich, Polaków wie, że Polsce te "srebrniki" są potrzebne, a węszenie ludziom po łóżkach, a wojna z tymi, którzy mają odmienne i legalne upodobania - nie jest potrzebna. Ale są i tak głupie głowy, jak ta, która nie mogła się nauczyć, że w języku polskim pisząc zdanie zaczyna się od dużej litery. 
 Nic takiego nie będzie, bo oszołomy w rodzaju p. Brauna nie dojdą do władzy. PiS - widać jaki jest, już przywódcy pełzają wstecz. "Tęczowy..." może sobie pleść o "demonach" (skąd mu się to w głowie bierze?) i o "srebrnikach", ale to jałowizna. Wielu, nawet głupich, Polaków wie, że Polsce te "srebrniki" są potrzebne, a węszenie ludziom po łóżkach, a wojna z tymi, którzy mają odmienne i legalne upodobania - nie jest potrzebna. Ale są i tak głupie głowy, jak ta, która nie mogła się nauczyć... rozwiń
Avatar
poker / 24 września 2021 r. o 21:28
+2
Dziś w Kraśniku widziany był spacerujący Bartosz Staszewski - ten co wymyślił strefy wolne od LGBT i napuścił, posługując się kłamstwem i intrygą, cały świat przeciwko Polsce. Chodził swobodnie, bez obstawy i nikt mu policzków nie obił, ani siedzenia nie przetrzepał. Więc jak to z tym zagrożeniem?
Avatar
Robik / 21 września 2021 r. o 07:33
+2
"My stary nie cofamy się nigdy. Nawet jak wdepniemy w najgorsze g... o brniemy do przodu z uśmiechem i wciągamy zapach. Co tam buty, wstyd i kilkanaście baniek. Towarzysz Winnickie nie wie co to krok do tyłu. Nawet jak przepaść przed nami i lizą za nami nasi wyborcy. W końcu nie po takich marszach świat się podnosił i lepiej może nie było ale było po naszemu. Podstawowa kwestia to wytłumaczyć że będzie źle, będzie biednie i będzie obciach - ale będzie to nasza bieda i nasz obciach.Rozumiesz? Krok do tyłu to słabość a na to nie ma u nas miejsca. Przepraszam jets dla mienkiszonów i ludzi kulturalnych. A my jesteśmy forpocztą nowej jakości w której suweren poniesie każdy koszt dla rozkwitu Naszego Ruskiego ładu - ładu dla nas. Nie mas. DLA NAS> Więc nie narzekaj że ci śmierdzi i że obok ktoś woła chleba tylko idz do przodu - ku światełku. No i co że jesteśmy w tunelu a to światełko to ekspres Paryż - Moskwa ale moralnie to tory są nasz. No to na drugą nóżkę"
 Bardzo słuszne spostrzeżenia. Może jeszcze dodać, że ubzdurali sobie, że "nasze" to jest "katolickie" w wydaniu agresywnego klerykalizmu, wstecznictwa i "religijności ludowej". I tak wiją się pomiędzy służbą Watykanowi z jego władcą absolutnym, a jego miejscowymi pracownikami, którzy chcą jak najwięcej wyrwać dla siebie pod hasłami "ludowymi" i "narodowymi". Przepojeni pomysłami żydowskimi, według których Żydzi są narodem wybranym, a ich Bóg ( „ Nie będziesz miał bogów cudzych  przede Mną” ) sprawia liczne cuda na ich korzyść, by to potwierdzić. Takie to jest to "nasze". (Czasami jeszcze zaznaczają: Polska może być biedna, oby tylko była katolicka. Co i na niniejszym Forum można dostrzec - wypowiedzi w podobnym duchu. )
 Bardzo słuszne spostrzeżenia. Może jeszcze dodać, że ubzdurali sobie, że "nasze" to jest "katolickie" w wydaniu agresywnego klerykalizmu, wstecznictwa i "religijności ludowej". I tak wiją się pomiędzy służbą Watykanowi z jego władcą absolutnym, a jego miejscowymi pracownikami, którzy chcą jak najwięcej wyrwać dla siebie pod hasłami "ludowymi" i "narodowymi". Przepojeni pomysłami żydowskimi, według których Żydzi są narodem wybranym, a ich Bóg ( „ Nie będziesz mia... rozwiń
Avatar
Robik / 20 września 2021 r. o 19:41
+2
   
Może niech ten gość, "Fred", zamiast marszczyć się na UE
      Nikt się nie marszczy!!!! A jak jesteś taki "cienki", że szyderstwa, ironii nie chwytasz - to nie kompromituj się chociaż
 Częsty sposób jołopów - unikanie mówienia wprost, co mają na myśli i uciekanie w jakieś "szyderstwa, ironie". To takim można ich "szyderstwem, ironią" odpowiedzieć, że "nasrali sobie na głowę, a teraz wylizują". (Jakoś głupio przedmówca nie dostrzegł, że była mowa o "Fredzie", który się marszczy... na Unię - tu zdolności do "chwytania" nie wykazał, natomiast wmawia niezdolność do niego innym. sjp.pwn.pl podaje: "Synonimy   ... marszczyć się  (ktoś) krzywić się " Jeśli ktoś nie rozumie, że "Fred" pisząc " Precz z Jewro od lewackiej Unii! " krzywi się na Unię, to chyba ma głowę głupawą.)
 Częsty sposób jołopów - unikanie mówienia wprost, co mają na myśli i uciekanie w jakieś "szyderstwa, ironie". To takim można ich "szyderstwem, ironią" odpowiedzieć, że "nasrali sobie na głowę, a teraz wylizują". (Jakoś głupio przedmówca nie dostrzegł, że była mowa o "Fredzie", który się marszczy... na Unię - tu zdolności do "chwytania" nie wykazał, natomiast wmawia niezdolność do niego innym. sjp.pwn.pl podaje: "Synonimy   ... marszczyć się  (k... rozwiń
Avatar
METATRON / 25 września 2021 r. o 21:57
0
Patrząc po doniesieniach w mediach amerykańskich komentujących zniesienie uchwały anty-LGBT w Świętokrzyskiem, można mieć pewne rady dla lubelskich radnych, otóż priorytetem powinno być odwołanie obecnej uchwały w całości. Zmiana kilku literek lub kilku zdań w tym samym dokumencie nie będzie potraktowana dobrze przez media amerykańskie. Najlepiej odwołać uchwałę, później odczekać kilka tygodni wprowadzić nowy dokument, taki, który nie będzie znowu odebrany jako zaproszenie społeczności LGBT do obozów koncentracyjnych lub getta. Najlepiej unikać szablonów z pewnych Instytutów, choćby na Rzecz Kultury Prawnej oraz unikać ludzi opłacanych przez Kreml.
Patrząc po doniesieniach w mediach amerykańskich komentujących zniesienie uchwały anty-LGBT w Świętokrzyskiem, można mieć pewne rady dla lubelskich radnych, otóż priorytetem powinno być odwołanie obecnej uchwały w całości. Zmiana kilku literek lub kilku zdań w tym samym dokumencie nie będzie potraktowana dobrze przez media amerykańskie. Najlepiej odwołać uchwałę, później odczekać kilka tygodni wprowadzić nowy dokument, taki, który nie będzie znowu odebrany jako zaproszenie społeczności LGBT do obozów koncentracyjnych lub getta. Najlepiej uni... rozwiń
Avatar
_XD_ / 25 września 2021 r. o 08:24
-1
Dziś w Kraśniku widziany był spacerujący Bartosz Staszewski - ten co wymyślił strefy wolne od LGBT i napuścił, posługując się kłamstwem i intrygą, cały świat przeciwko Polsce. Chodził swobodnie, bez obstawy i nikt mu policzków nie obił, ani siedzenia nie przetrzepał. Więc jak to z tym zagrożeniem?
 Miliony katolików codziennie chodzi w Polsce bez obstawy po ulicach. Więc gdzie to prześladowanie wiary w kraju? XD
Avatar
poker / 24 września 2021 r. o 21:28
+2
Dziś w Kraśniku widziany był spacerujący Bartosz Staszewski - ten co wymyślił strefy wolne od LGBT i napuścił, posługując się kłamstwem i intrygą, cały świat przeciwko Polsce. Chodził swobodnie, bez obstawy i nikt mu policzków nie obił, ani siedzenia nie przetrzepał. Więc jak to z tym zagrożeniem?
Avatar
_XD_ / 24 września 2021 r. o 12:35
-2
Z raportu prof. Krysiaka i Grosse wynika, że w latach 2004-20 do Polski z UE trafiło 593 mld zł, a z Polski WYTRANSFEROWAN0  1129 mld zł !!!!!!     Polska straciła 535 mld zł. tzn 33.4 mld rocznie. Powód, dlaczego bogate kraje UE nie płacą CIT i chcą zatrzymać polskie reformy i rozwój. Kasa.KASA KASA!!!!
 Tego Krysiaka powinni wywalić na zbity pysk z instytutu Schumana. Większość praktykujących ekonomistów zmiażdżyło wyliczenia z tego raportu. No ale stanowisko "eksperta" w qrwizji zobowiązuje. XD
Avatar
___K___ / 21 września 2021 r. o 20:31
0
Z raportu prof. Krysiaka i Grosse wynika, że w latach 2004-20 do Polski z UE trafiło 593 mld zł, a z Polski WYTRANSFEROWAN0  1129 mld zł !!!!!!     Polska straciła 535 mld zł. tzn 33.4 mld rocznie. Powód, dlaczego bogate kraje UE nie płacą CIT i chcą zatrzymać polskie reformy i rozwój. Kasa.KASA KASA!!!!
Rozwój? Jaki rozwój? POd rządami PiSu, to my się zwijamy, a nie rozwijamy, przy okazji zadłużając się na potęgę. Nie masz bladgo pojęcia o ekonomii (o niczym w zasadzie), ale głos zabierasz. ProPiSowski ignorancie - Polska w ruinie, to była obietnica!
Rozwój? Jaki rozwój? POd rządami PiSu, to my się zwijamy, a nie rozwijamy, przy okazji zadłużając się na potęgę. Nie masz bladgo pojęcia o ekonomii (o niczym w zasadzie), ale głos zabierasz. ProPiSowski ignorancie - Polska w ruinie, to była obietnica! rozwiń
Avatar
_XD_ / 21 września 2021 r. o 19:34
0
Z raportu prof. Krysiaka i Grosse wynika, że w latach 2004-20 do Polski z UE trafiło 593 mld zł, a z Polski WYTRANSFEROWAN0  1129 mld zł !!!!!!     Polska straciła 535 mld zł. tzn 33.4 mld rocznie. Powód, dlaczego bogate kraje UE nie płacą CIT i chcą zatrzymać polskie reformy i rozwój. Kasa.KASA KASA!!!!
 Ty możesz nawet w tej chwili wyjść z Polski i wracać za Ural. Wszyscy na tym skorzystamy.
Avatar
Jasin / 21 września 2021 r. o 12:45
-1
Z raportu prof. Krysiaka i Grosse wynika, że w latach 2004-20 do Polski z UE trafiło 593 mld zł, a z Polski WYTRANSFEROWAN0 1129 mld zł !!!!!! Polska straciła 535 mld zł. tzn 33.4 mld rocznie. Powód, dlaczego bogate kraje UE nie płacą CIT i chcą zatrzymać polskie reformy i rozwój. Kasa.KASA KASA!!!!
Kasa? Tak! Na nowe gumioki dla TECZOWEGO!Tyle masz tej szczeniackiej  radochy, co sobie du...rele, dyrdymały pustej pały powklejasz! W gumioki je sobie wsadż, będziesz wyższy.To już i "profesorów" mamy na zamówienie, dyspozycyjnych, funkcyjnych?Co za kasę każdą bzdurę napiszą? Ranga nauki i prestiż tytułu profesora spadły poniżej dna. Dał nam przykład Jan D (swoją drogą Endriu to nieodrodny syn jego - niedaleko pada jabłko od jabłoni), jak bzdury pleść mamy....
Kasa? Tak! Na nowe gumioki dla TECZOWEGO!Tyle masz tej szczeniackiej  radochy, co sobie du...rele, dyrdymały pustej pały powklejasz! W gumioki je sobie wsadż, będziesz wyższy.To już i "profesorów" mamy na zamówienie, dyspozycyjnych, funkcyjnych?Co za kasę każdą bzdurę napiszą? Ranga nauki i prestiż tytułu profesora spadły poniżej dna. Dał nam przykład Jan D (swoją drogą Endriu to nieodrodny syn jego - niedaleko pada jabłko od jabłoni), jak bzdury pleść mamy.... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 września 2021 r. o 11:22
0
Z raportu prof. Krysiaka i Grosse wynika, że w latach 2004-20 do Polski z UE trafiło 593 mld zł, a z Polski WYTRANSFEROWAN0 1129 mld zł !!!!!! Polska straciła 535 mld zł. tzn 33.4 mld rocznie. Powód, dlaczego bogate kraje UE nie płacą CIT i chcą zatrzymać polskie reformy i rozwój. Kasa.KASA KASA!!!!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 21 września 2021 r. o 11:17
0
zboczona ojro unia niech sobie w d... wsadzi swoje srebrniki.... Polsko, czas na wyjście z kręgu tego demona.
Avatar
Adam_z_Lublina / 21 września 2021 r. o 09:51
-1
Politycy PiS jedynie na co reaguje to kasa, względy etyczne niepozwalające wykluczać innych ludzi są dla nich nie istotne. A przecież uważają się za takich gorliwych katolików.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

9-letni Oliver walczy z przerzutami złośliwego rdzeniaka
wideo

9-letni Oliver walczy z przerzutami złośliwego rdzeniaka

9-letni Oliver kilka miesięcy temu przeszedł operację usunięcia guza mózgu. Okazało się, że to nie koniec walki z chorobą. Przerzuty złośliwego rdzeniaka zmuszają lekarzy i rodziców do szukania środków na skuteczną terapię.

Segregacja czy względy bezpieczeństwa? Poseł stawia zarzuty Bogdance

Segregacja czy względy bezpieczeństwa? Poseł stawia zarzuty Bogdance

Zarząd lubelskiej kopalni Bogdanka pozbawia niezaszczepionych pracowników prawa do rozwoju zawodowego – uważa poseł Jakub Kulesza (Konfederacja) i pyta dlaczego w szkoleniach mogą brać udział tylko pracownicy posiadający certyfikaty covidowe. Kopalnia nie zgadza się z oskarżeniami.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 października 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 października 2021 r.

Developres Bella Dolina Rzeszów i Jastrzębski Węgiel wygrały mecze o Superpuchar Polski w Lublinie
galeria

Developres Bella Dolina Rzeszów i Jastrzębski Węgiel wygrały mecze o Superpuchar Polski w Lublinie

Developres Bella Dolina Rzeszów i Jastrzębski Węgiel wywalczyły w lubelskiej hali Globus Superpuchar kobiet i mężczyzn. Rzeszowianki w pięciu setach ograły mistrza Polski Grupę Azoty Chemika Police, zaś męscy mistrzowie kraju uporali ze zdobywcą Pucharu Polski i klubowym mistrzem Europy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Ostrygojad Kazik znów nadaje z Maroka

Ostrygojad Kazik znów nadaje z Maroka

Ostrygojad Kazik spod Kazimierza Dolnego w tym roku też wybrał Maroko i tam spędza zimę. Ornitolodzy śledzą losy 12 ostrygojadów, które mają urządzenia informujące o miejscu ich pobytu. Dzięki temu wiemy, że Kazik i jego dziewczyna Kazia spędzają czas poza Polską oddzielnie. Ona wyprawiła się dalej niż on.

Młoda kobieta zmarła w szpitalu w Lublinie. Co się działo na oddziale?
Relacje pacjentów

Młoda kobieta zmarła w szpitalu w Lublinie. Co się działo na oddziale?

Po naszym artykule, kolejna osoba opowiada o tragicznej nocy na jednym z oddziałów Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie. Pacjent, który był hospitalizowany w miniony weekend, gdy zmarła tam 21-letnia dziewczyna ma wątpliwości co do sposobu sprawowania nad nią opieki. Szpital już nie chce komentować sprawy i czeka na wyniki śledztwa prokuratury.

Lubelskie. Wnuczek nie miał litości dla własnej babci. Dusił, kopał, bił drewnem na opał

Lubelskie. Wnuczek nie miał litości dla własnej babci. Dusił, kopał, bił drewnem na opał

Już wkrótce ruszy proces Pawła P. W maju tego roku mężczyzna zabił swoją 90-letnią babcię.

"To już Świętokrzyska". Rysunkowe Puławy znów w metrze

"To już Świętokrzyska". Rysunkowe Puławy znów w metrze

Ponad 22 tys. zł z miejskiej kasy przeznaczono na kampanię reklamową promującą nowe obiekty zbudowane w mieście. Ich rysunki wyświetlane są na ekranach warszawskiej stacji metra „Świętokrzyska”.

,,do kwadratu”. Wernisaż prac Agnieszki Wójtowicz
21 października 2021, 18:00

,,do kwadratu”. Wernisaż prac Agnieszki Wójtowicz

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Agnieszka Wójtowicz zaprezentuje kilka cyklów prac. Inspiracje czerpała z najbliższego otoczenia i nawiązuje do lokalnego Street artu pochodzącego z zaułków lubelskich dzielnic, przystanków, Starego Miasta

Tym misiem na Czubach otwierają oczy niedowiarkom

Tym misiem na Czubach otwierają oczy niedowiarkom

Filmowej urody Miś pozdrawia łapą przechodniów na Czubach Południowych.

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrywa w drugim meczu w EuroCup

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrywa w drugim meczu w EuroCup

Niespodzianki nie było – osłabione koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przegrały w środę na wyjeździe w swoim drugim meczu w EuroCup z tureckim CBK Mersin Yenisehir Bld 75:98

Komunikację miejską w Lublinie trzeba ułożyć na nowo. Można zgłosić pomysł
galeria

Komunikację miejską w Lublinie trzeba ułożyć na nowo. Można zgłosić pomysł

Ruszają prace nad nową siatką linii komunikacji miejskiej, która będzie uwzględniać przeniesienie dworca autobusowego z al. Tysiąclecia na ul. Młyńską. Na ułożenie nowej mapy połączeń władze miasta dają sobie nieco ponad rok.

Biała Podlaska: Zamknięty będzie przejazd na ulicy Lubelskiej

Biała Podlaska: Zamknięty będzie przejazd na ulicy Lubelskiej

Spore utrudnienia czekają kierowców w Białej Podlaskiej. Od czwartku do 26 października zamknięty będzie przejazd kolejowy na ulicy Lubelskiej. Mieszkańcy już przewidują drogowy paraliż.

W Lublinie są jedyne takie studia w Polsce, a może i na świecie
zdjęcia
galeria

W Lublinie są jedyne takie studia w Polsce, a może i na świecie

Nowy rok akademicki zainaugurowano w Areszcie Śledczym w Lublinie. To jedyna placówka penitencjarna w Polsce i prawdopodobnie na świecie, w której więźniowie mają możliwość studiowania. Wszystko dzięki współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim

Koronawirus szaleje w Lubelskiem. „Ostatni raz taką sytuację mieliśmy w maju-czerwcu”

Koronawirus szaleje w Lubelskiem. „Ostatni raz taką sytuację mieliśmy w maju-czerwcu”

W środę w szpitalach woj. lubelskiego zajętych było 768 z 1029 łóżek zakaźnych dla pacjentów z podejrzeniem i potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2, co stanowi ponad 74 proc. W środę w regionie stwierdzono 1249 zakażeń, o 251 więcej niż dzień wcześniej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium