Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

8 listopada 2019 r.
12:10

Przemysław Czarnek żegna się z urzędem. „Nauczyłem się województwa lubelskiego”

Autor: Zdjęcie autora (toma)
66 49 A A

Wojewoda Przemysław Czarnek żegna się z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim. Po czterech latach pracy w gmachu przy ul. Spokojnej w Lublinie we wtorek oficjalnie obejmie mandat posła na Sejm.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek Czarnek powiesił swój portret w galerii wojewodów w swoim urzędowym gabinecie. Na ścianie zawisł obok pełniącego tę funkcję przed nim Wojciecha Wilka. W poniedziałek poseł-elekt jako wojewoda weźmie jeszcze udział w 11-listopadowych uroczystościach. Dzień później złoży poselskie ślubowanie.

O czterech latach

- To były cztery lata, które mocno województwo lubelskie zmieniały. Ten proces będzie trwał, bo wygraliśmy te wybory w sposób absolutnie zdecydowany. Prawo i Sprawiedliwość po czterech latach rządów uzyskało w okręgu lubelskim o 85 tysięcy głosów więcej niż w 2015 roku. To pokazuje bardzo dobrą ocenę wystawioną przez mieszkańców obecnej władzy, w tym między innymi działalności wojewody lubelskiego. Tak bym podsumował te cztery lata. Gdyby ta ocena była negatywna, wówczas wyniki wyborów byłyby zdecydowanie inne. To była bardzo dobra kadencja, a dla mnie ogromny zaszczyt, móc pracować na rzecz województwa lubelskiego i gwarantuję, że to nie jest koniec tej pracy.

O tym, czego się nauczył

- Czas na taką refleksję pewnie jeszcze przyjdzie, ale nie mam wątpliwości, że nauczyłem się ogromnie wiele. Na pewno sposobu zarządzania i współpracy z dużą ilością osób. Miałem pewne doświadczenia zawodowe, ale nigdy nie zarządzałem ponad 800-osobowym urzędem. To niezwykle cenne doświadczenie i mam nadzieję wykorzystać je w przyszłości. Nauczyłem się województwa lubelskiego i to w drobnych szczegółach. Łącznie z tymi wyborczymi, uczestniczyłem w 250 spotkaniach w całym regionie. To nie były uroczystości, sytuacje okolicznościowe czy imprezy, tylko po prostu spotkania z ludźmi w domach kultury czy remizach. One pokazały realne problemy mieszkańców. Poznałem to województwo w każdym calu i myślę, że to będzie dawało dobrą płaszczyznę do tego, aby wykorzystywać to w przyszłości na jego rzecz.

O pracy

- Tak naprawdę, to dużo więcej czasu poświęcałem na pracę przed 2015 rokiem, kiedy pracowałem jako praktyk w kancelariach adwokackich obsługujących gminy na terenie całego województwa i współpracowałem z firmą szkoleniową, szkoląc z zakresu prawa pracy we wszystkich miastach wojewódzkich. Do tego pisałem habilitację i gromadziłem dorobek naukowy. Wtedy wstawałem o 4.30, żeby pisać, a o 6.30 wyjeżdżałem na przykład do Obszy czy do Radzynia Podlaskiego. Dla mnie i dla rodziny nie było niczym nowym, że muszę dużo czasu spędzać w pracy. Nie chcę powiedzieć, że jako wojewoda miałem jej dużo mniej, ale przynajmniej nie musiałem tak rano wstawać. Niekiedy weekendy, jak to w życiu polityka, też były pracowite. Ale fakt, że mieszkam pod Lublinem, bardzo ułatwiał sprawę, bo do pracy miałem 10 minut. Nie było tak źle.

O sukcesach i porażkach

- Nie mam wątpliwości, że największym sukcesem było branie udziału w procesie decyzyjnym, który doprowadził do tego, że mamy Fundusz Dróg Samorządowych i olbrzymie pieniądze na drogi gminne i powiatowe czyli coś, czego mieszkańcy oczekiwali od dawna. Sam premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że iskra do tego wyszła z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Sukcesów jest dużo więcej, bo każde zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, których wiele wydaliśmy przez te cztery lata, to ogromna praca i olbrzymi proces konsultacyjny. A porażka? Państwo oceńcie, co nią jest. Ja druzgocących klęsk nie mam w swojej świadomości. Były chwile przykre i niekomfortowe jak choćby moment, kiedy wygaszałem mandat prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Od początku byłem całkowicie przeświadczony, że robię dobrze i to my mamy rację i tak się okazało.

O swojej karierze politycznej

- Kiedy zostawałem wojewodą, zakładałem, że będę nim rok, a jak mi się uda dobrze funkcjonować, może dwa lata. W ostatnich latach zmiany na tym stanowisku były dość częste i nie spodziewałem się, że wytrwam przez całą kadencję. Na pewno nie planowałem tego, że w październiku 2019 roku zdobędę 87 343 głosy, co jest najlepszym wynikiem w historii w okręgu lubelskim w wyborach do Sejmu. Tego nie brałem pod uwagę, ale wiedziałem, że będę bardzo ciężko pracował, bo do ciężkiej pracy byłem przyzwyczajony. Byłem człowiekiem nowym w polityce zewnętrznej, ale nie byłem w niej nowy w ogóle. Przez wcześniejsze lata byłem na bieżąco z polityką, doradzając m.in. posłowi Sławomirowi Zawiślakowi. Myślę, że to przygotowanie dało mi solidne podstawy do dalszej działalności.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 8 listopada 2019 r. o 12:23
+35
Nie będę po tym panu płakać. Więcej było bisia piany o pierdoły, a nie konstruktywnej pracy. Jakby nie patrzeć, to Lubelszczyzna zrobiła ogromny krok cywilizacyjny za czasów rządów PO PSL. Wtedy coś się działo. A chwalić się, że na pis głosowało wiele osób? No cóż, wystarczy sprawdzić, kto głosował - nawięcej osób z małych miejscowości, mało wykształconych, mao wymagających, którym reżimowa telewizja i rydzykowa radiostacja zrobiła wodę z mózgu i to do tego stopnia, że wciąz tysiące z nich wierzy w zamach smoleński...
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 r. o 12:27
+33
Pamiętam jak 4 lata temu kazał wszystkie portrety pozdejmować, a teraz swoją facyjate wiesza, WSTYD
Avatar
Insider / 8 listopada 2019 r. o 12:37
+32
25 doradców zostało bez pana... Ciekawe co z nimi zrobią?
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 r. o 12:40
+29
No oby tylko nie przysłali jeszcze większego tępaka
Avatar
Japolan / 8 listopada 2019 r. o 12:35
+26
Tytuł jest bardzo mocny - "ostatnie dni". Widać, że Redakcja także ma dość pana Przemysława Czarnka.
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 r. o 12:25
+26
Zmarnowane 4 lata.
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 r. o 12:17
+25
Miejmy nadzieję, że Pan Wojewoda zabierze ze sobą całą ekipę asystentów i doradców. Nikt nie będzie po nich płakał.
Avatar
Tommy Lee / 8 listopada 2019 r. o 12:35
+24
Szkoda tych 4 lat, Lubelskie wciąż jest jednym z najbiedniejszych regionów. Widać, że dzięki stanowisku Pan wojewoda się mocno wypromował, szkoda że zapomniał o naszym województwie. Dawno na tym stanowisku nie było takiego pratyjniaka, który bardziej dbał o interesy partii niż regionu. Poza tym, nie możemy zapomnieć Panu wojewodzie o tym, że niestety nie dopilnował przebudowy torów kolejowych do Warszawy. Zostaliśmy praktycznie odcięci od połączenia z Warszawa. Zlecenie rządowe, na mieniu rządowym? kto miał tego pilnować jak nie wojewoda, TOTALNA PORAŻKA!
Avatar
b.k. / 8 listopada 2019 r. o 13:33
+21
a idz pan w ... i nie wracaj, a jak szanownego Tułajewa zabierzesz pan ze sobą to stawiam więcej łychy niż dacie rade wypić przez tydzień. Po komentarzach widzę, że inni dorzucą się na zagrychę i pożegnalne kwiaty, a kto wie, może i na bilet w jedną stronę na drugi koniec świata się zbierze, dobre wakacje nie są złe.
Avatar
Wreszcie / 8 listopada 2019 r. o 12:34
+21
panie garnek żegnam ozieble
Avatar
SpokoGostek / 9 listopada 2019 r. o 07:46
+9
Jak pójdzie do Warszawy to Panoramę Lubelską w TVP3 będą musieli skrócić przynajmniej o połowę bo nie będzie kogo pokazywać.
Avatar
Tom / 8 listopada 2019 r. o 21:20
-11
Przemysław Czarnek dostał wysokie poparcie m.in. dlatego, że jest patriotą i nie bał się w ogólnopolskiej telewizji mówić o trudnych sprawach (dzięki temu znają go ludzie nie tylko w województwie lubelskim, ale też w dolnośląskim, lubuskim, małopolskim itd.) Wy, fani Żuka tego nie POjmujecie, bo wg Was ta telewizja jest reżimowa, ale tu nie o telewizję chodzi tylko o to co pan Przemysław mówił i jak zapędzał w kozi róg lewicowo- liberalne mądrale. Po prostu mądry człowiek o wysokim poziomie moralności.
Avatar
v / 8 listopada 2019 r. o 21:00
+12
...a kultury ciągle brak. Teraz będziesz się uczył kultury i szacunku, od innych chamów z wiejskiej...
Avatar
Abcd / 8 listopada 2019 r. o 20:56
-6
POrównajcie sobie wiedzę, umiejętności, moralność pana Czarnka z Żukiem, przecież to jest przepaść, ten drugi jest doktorem ekonomii i nie POjmuje, że zadłużanie Lublina z miesiąca na miesiąc to jest ślepa uliczka. Do tego dochodzi sprzyjanie deweloperom, przejdźcie się Krakowskim Przedmieściem od placu Litewskiego w stronę ul. Lipowej to na wprost będziecie cały czas widzieli wielki apartamentowiec, z którego bogaci ludzie (być może część z tych ludzi związana z PO) będą mieli widok na najważniejszą ulicę Lublina, kiedyś była piękna przestrzeń a teraz nam Lubelakom zabudowali. Żuk sobie POzwala na za dużo, trzeba mu patrzeć na ręce, problemem jest to, że ma większość w Radzie Miasta.
POrównajcie sobie wiedzę, umiejętności, moralność pana Czarnka z Żukiem, przecież to jest przepaść, ten drugi jest doktorem ekonomii i nie POjmuje, że zadłużanie Lublina z miesiąca na miesiąc to jest ślepa uliczka. Do tego dochodzi sprzyjanie deweloperom, przejdźcie się Krakowskim Przedmieściem od placu Litewskiego w stronę ul. Lipowej to na wprost będziecie cały czas widzieli wielki apartamentowiec, z którego bogaci ludzie (być może część z tych ludzi związana z PO) będą mieli widok na najważniejszą ulicę Lublina, kiedyś była piękna przestr... rozwiń
Avatar
szabani / 8 listopada 2019 r. o 19:04
-8
Jeszcze nikt sie nia narodzil co by wszystkim dogodzil i jak sie czyta wypociny asfaltow to won z lubelszczyzny.Pan Czarnek byl wyrazistym wojewoda i dostal ponad 85 tys.glosow poparcia to sam fakt swiadczy,ze byl super jako szef,jako czlowiek i wierze,ze przed nim kariera polityczna.Zycze zdrowia i sukcesow w walce z kretynstwem wsrod roznej masci ktorym nalezy uzdrawiac chore komorki nad potylica.
Avatar
koń z Janowa / 8 listopada 2019 r. o 18:51
+7
jak zostanę wojewodą to dorysuję mu wąsy na portrecie i świński podbródek
 Dorysuj mu ryj przy korycie
Avatar
Japolan / 8 listopada 2019 r. o 18:43
0
Wreszcie! Bardzo ważne jest zawieszenie własnej POdobizny - ktoś inny mógłby o tym zapomnieć. Czy pan Tomasz Pitucha "zabierze graty" wraz z panem Przemysławem Czarnkiem?
Czy autor tego wpisu już złożył cv na pucybuta w biurze lubelskim partii rządzącej? Dla takich fachowców drzwi władzy zawsze stoją otworem.
Waszych podań tam wystarczy - prawdopodobnie już się z szaf wysypują.
Avatar
Fajny i dobry wojewoda był - najlepszy po 1989 / 8 listopada 2019 r. o 18:03
-6
Fajny i dobry wojewoda był - najlepszy po 1989 r. najbardziej aktywny. Bo platformersi, SLDowcy i ZSLowcy nic nie robili, a wilkami byli
Avatar
Dobry Wojewoda / 8 listopada 2019 r. o 18:02
-5
Bardzo dobry Wojewoda. Mam nadzieję że jeszcze będzie dla Polski pracował na godnych stanowiskach
Avatar
Przemek / 8 listopada 2019 r. o 17:20
0
Adam z Lublina za swoje lewackie i szkodliwe społecznie poglądy i umiłowanie do środowisk lpg powinien mieć zakaz pracy z młodzieżą. Czas nazwać rzeczy po imieniu.
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Groźny wypadek z udziałem dwóch aut. Jedna osoba zginęła, trzy są ranne

Lubelskie: Groźny wypadek z udziałem dwóch aut. Jedna osoba zginęła, trzy są ranne

Jedna osoba zginęła, a trzy kolejne są ranne - to bilans wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem w Kocku.

Nie wybiera się koloru "szalupy ratunkowej". Powstała fundacja, która edukuje o szczepieniach
Magazyn

Nie wybiera się koloru "szalupy ratunkowej". Powstała fundacja, która edukuje o szczepieniach

Wierzymy głęboko, że twarde dane i rzeczowa argumentacja broni się sama w wielu przypadkach – rozmowa z Anną Denslow, współzałożycielką Fundacji „Szczepienia – rozwiewamy wątpliwości”, która propaguje rzetelne informacje na temat szczepień, w tym przeciwko COVID-19.

Mieszkańcy tej miejscowości boją się korzystać z bieżącej wody. "Przekroczona zawartość niklu"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Mieszkańcy tej miejscowości boją się korzystać z bieżącej wody. "Przekroczona zawartość niklu"

Od kilku miesięcy mieszkańcy podwrocławskiej Sobótki boją się korzystać z wody płynącej z kranów. Coraz więcej osób skarży się na dolegliwości żołądkowe i problemy skórne.

Wirusolog o liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce: Jesteśmy w okresie stabilizacji

Wirusolog o liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce: Jesteśmy w okresie stabilizacji

Po kolejnym wzroście liczby zakażeń koronawirusem jesteśmy w okresie stabilizacji - powiedział w sobotę PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Podkreślił, że rozwój sytuacji będzie zależał od ruchliwości obywateli, w szczególności podczas majówki.

Podhale Nowy Targ – Stal Kraśnik 1:1. Mogli nawet wygrać

Podhale Nowy Targ – Stal Kraśnik 1:1. Mogli nawet wygrać

Niepokonany w tym roku rywal, który dodatkowo wygrał pięć meczów z rzędu. Niewielu stawiało w sobotę na Stal Kraśnik w starciu z Podhalem Nowy Targ. A tymczasem drużyna Marcina Wróbla sprawiła niespodziankę i wywiozła z trudnego terenu jeden punkt po remisie 1:1. Co ciekawe, niebiesko-żółci zdobyli pierwszego gola w lidze od około… 350 minut.

Pogrzeb królewski, ale prywatny. Rodzina pożegnała księcia Filipa
film

Pogrzeb królewski, ale prywatny. Rodzina pożegnała księcia Filipa

Windsor, Wielka Brytania. Rodzina królewska pożegnała zmarłego księcia Filipa. Uroczystości ze względu na epidemię były skromne, uczestniczyło w nich zaledwie 30 osób. Książę spoczął w królewskiej krypcie na zamku w Windsorze.

Regulamin, kosze, a może fotopułapka? Chcą uprzątnięcia terenów zielonych w Lubartowie

Regulamin, kosze, a może fotopułapka? Chcą uprzątnięcia terenów zielonych w Lubartowie

22 osoby podpisały się pod petycją do burmistrza Lubartowa z prośbą o uprzątnięcie terenów zielonych przy kilku ulicach. Problem wraca po każdej zimie. Jak go rozwiązać?

Granit Bychawa – Lublinianka 5:0. Nokaut w pierwszej połowie

Granit Bychawa – Lublinianka 5:0. Nokaut w pierwszej połowie

Rywalizacja w grupie mistrzowskiej Hummel IV ligi rozpoczęła się od meczu Granitu Bychawa z Lublinianką. Podopieczni Dariusza Bodaka w tym roku na razie nie zachwycali, dlatego faworytem byli gospodarze. I wywiązali się z tej roli znakomicie, bo łatwo ograli rywali. Już po 42 minutach było 4:0. W drugiej połowie gospodarze dorzucili jeszcze jedną bramkę

2127 rzutów, 870 celnych. Kto zachwycił, a kto zawiódł w Pszczółce Start Lublin?
Magazyn

2127 rzutów, 870 celnych. Kto zachwycił, a kto zawiódł w Pszczółce Start Lublin?

Epickie boje, występ w Koszykarskiej Lidze Mistrzów i 45,6 procent skuteczności z gry zawodników. A kto wykonał 90 rzutów osobistych i spudłował tylko 3 razy? Pszczółka Start Lublin zakończyła sezon na szóstym miejscu. Czas na podsumowanie.

Były więzień obozu skrytykował powołanie B. Szydło do Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau. "Wszyscy są zdziwieni"
film

Były więzień obozu skrytykował powołanie B. Szydło do Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau. "Wszyscy są zdziwieni"

Warszawa. Członkowie Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau rezygnują z zasiadania w tym gremium w proteście przeciwko powołaniu do Rady byłej premier Beaty Szydło. To ich zdaniem upolitycznianie organu, który nadzoruje działalność placówki.

Lublin Jazz Festiwal po raz 12. w lipcu
12 lipca 2021, 0:00

Lublin Jazz Festiwal po raz 12. w lipcu

Poznaliśmy termin tegorocznej odsłony Lublin Jazz Festiwal. Centrum Kultury poinformowało, że ten cieszący się dużą popularnością festiwal dla wielbicieli jazzu odbędzie się w dniach 12-18 lipca.

Lublin: W poniedziałek znów pojedziemy ul. Lipową
galeria

Lublin: W poniedziałek znów pojedziemy ul. Lipową

W poniedziałek ul. Lipowa ma zostać otwarta dla ruchu, nie tylko dla komunikacji miejskiej. Z objazdów wrócą trolejbusy i część autobusów. Równocześnie drogowcy zamkną odcinek ul. Okopowej, a część ruchu przejmą ul. Chopina i Sztajna

Ekspert: Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii

Ekspert: Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii

Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii – ocenił w rozmowie z PAP dr Michał Sutkowski. Podkreślił, że nie oznacza to, że jest dobrze, szczególnie w szpitalach, a do maja liczba zgonów będzie najprawdopodobniej duża.

Parchatka się doczekała. Powstaje nowy chodnik

Parchatka się doczekała. Powstaje nowy chodnik

Trwają prace przy długo oczekiwanym drugim etapie budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 824 w Parchatce koło Puław.

Najpierw muzyka, potem reszta świata. Zeszli się ze sobą w latach 90., płytę nagrali 30 lat później
Magazyn
film

Najpierw muzyka, potem reszta świata. Zeszli się ze sobą w latach 90., płytę nagrali 30 lat później

– W ogóle nie przejmowaliśmy się czymś takim jak sformalizowanie tego, co my robimy. Tym żyliśmy, to była najważniejsza rzecz w naszym życiu, nasz skarb. Tak jest do dzisiaj – mówi Krzysztof Grabań, basista grupy Sezamkova z Dęblina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.