Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

15 kwietnia 2022 r.
15:47

Program TV na Święta Wielkanocne 2022. Co warto zobaczyć?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
15 kwietnia 2022 20:00
(fot. kadr z filmu Boże Ciało)

W długi świąteczny weekend w naziemnej telewizji cyfrowej nie zabraknie zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo produkcji, spośród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wśród głośnych propozycji będzie na pewno nominowane do Oscara "Boże Ciało" Jana Komasy. Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 15 kwietnia:

Emotki. Film, reż. Tony Leondis, Polsat, godz. 20

Animacja dla całej rodziny nawiązująca do ikonek wykorzystywanych w mediach społecznościowych. Akcja zabiera widzów do miasta Tekstopolis ukrytego za aplikacją, z której korzystamy wysyłając wiadomości. To tu mieszkają i pracują emotki. Każda z nich ma określone zadanie i jedną konkretną emocję, którą wyraża.

Człowiek słoń, reż. David Lynch, TVP Kultura, godz. 20.05

Film Davida Lyncha, nakręcony na początku jego reżyserskiej drogi. W przeciwieństwie do większości jego surrealistycznych produkcji, "Człowiek słoń" zrealizowany jest w klasycznym stylu. To biografia żyjącego w wiktoriańskiej Anglii Johna Merricka cierpiącego na rzadką chorobę. Londyński medyk postanawia wykorzystać go do prezentacji naukowej.

To skomplikowane, reż. Nancy Meyers, TVN Siedem, godz. 20.30

Autorka kultowych filmów romantycznych, m.in. "Lepiej późno niż później", prezentuje kolejne ciepłe kino w sam raz na Walentynki. W obsadzie znaleźli się m.in. Meryl Streep, Alec Baldwin, Steve Martin i John Krasinski.

Światło między oceanami, reż. Derek Cianfrance, TVP 2, godz. 21.35

Twórca doskonale przyjętego dramatu "Blue Valentine" tym razem adaptuje poruszającą powieść M.L. Stedman. To historia żyjącej u wybrzeży zachodniej Australii pary, która pewnego razu znajduje dziecko w dryfującej łodzi. Od tej pory wychowują je jak swoje. Wkrótce spotykają jego matkę.

Apocalypto, reż. Mel Gibson, TV4, godz. 22.40

Królestwo Majów chyli się ku upadkowi. Władcy próbują pozyskać przychylność bogów i szykują ofiary z ludzi. Jeden z wojowników ucieka, by uniknąć śmierci na ołtarzu. Niezwykle brutalny film w reżyserii Mela Gibsona, który pragnął oddać kulturę Majów z dbałością o wszelkie detale, chociażby pod względem używanego przez aktorów języka. Angażujące i dramatyczne kino, pełne doskonałej akcji.

Sobota, 16 kwietnia:

Cristiada, reż. Dean Wright, TVP Historia, godz. 16.40

Film opowiada o prawdziwych zdarzeniach, jakie miały miejsce w Meksyku lat 20. XX wieku, kiedy to chrystusowcy walczyli z restrykcyjnym i krwawym reżimem państwa. W obsadzie znaleźli się Andy Garcia i Oscar Isaac.

Pacific Rom: Rebelia, reż. Steven S. DeKnight, TVN Siedem, godz. 17.35

Propozycja dla wielbicieli filmów o widowiskowych walkach gigantycznych robotów i stworów. Kontynuacja hitu Guillermo del Toro z 2013 roku, choć w tym przypadku projekt porzucił i reżyser, i jego główni aktorzy. W nowej obsadzie znaleźli się John Boyeaga i Scott Eastwood.

Maria Magdalena, reż. Garth Davis, TVN Siedem, godz. 19.55

Głośny film Gartha Davisa, twórcy "Lion. Droga do domu". To filmowy portret Marii Magdaleny, która dołącza do Jezusa podczas jego wędrówki. W rolę tytułową wcieliła się Rooney Mara, a na ekranie towarzyszą jej między innymi Joaquin Phoenix w roli Jezusa i Chiwetel Ejiofor w roli św. Piotra.

Rob Roy, reż. Michael Caton-Jones, TVP Kultura, godz. 20

Liam Neeson w opowieści o XVIII-wiecznym szkockim góralu, który zostaje oszukany przez chciwych podwładnych angielskiego markiza i wyjęty spod prawa. W obsadzie znaleźli się również Jessica Lange, John Hurt i Tim Roth.

Boże Ciało, reż. Jan Komasa, TVN, godz. 21.25

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat. Nominowana do Oscara produkcja opowiada losy Daniela, który zostaje warunkowo zwolniony z poprawczaka. Wyjeżdża na drugi koniec Polski, żeby pracować w stolarni, ale zamiast tego zaczyna udawać księdza.

Pianista, reż. Roman Polański, TVP 1, godz. 22.05

Nagrodzony trzema Oscarami film Romana Polańskiego ukazujący dramatyczne losy pianisty Władysława Szpilmana, który w czasie wojny starał się przetrwać w okupowanej Warszawie. W filmie doskonałą kreację stworzył wcielający się w rolę główną Adrien Brody.

Wielkanoc, 17 kwietnia:

Transformers: Wiek zagłady, reż. Michael Bay, Polsat, godz. 12.10

Kolejna odsłona widowiska o gigantycznych robotach z kosmosu. Tym razem Michael Bay opowiada historię mechanika i jego córki, którzy dokonują odkrycia, które sprowadza do nich Autoboty i Decepticony. W obsadzie serii pojawiają się nowe postaci, m.in. Mark Wahlberg i Nicola Peltz.

BFG: Bardzo Fajny Gigant, reż. Steven Spielberg, TV Puls, godz. 17.45

Familijne kino w klasycznym stylu od Stevena Spielberga. Cierpiąca na bezsenność sierota Sophie pewnej nocy zauważa olbrzyma. Ten, dla bezpieczeństwa swojej rasy, postanawia ją porwać. Przyjemne widowisko ze wspaniałą stroną audiowizualną.

Mission: Impossible, reż. Brian De Palma, TV4, godz. 20

Pierwsza część słynnego cyklu o przygodach agenta Ethana Hunta. Mężczyzna, niesłusznie oskarżony o zdradę, musi odkryć i zdemaskować prawdziwego szpiega. Tom Cruise w szczytowej formie, międzynarodowa obsada, Brian De Palma za kamerą i popisowa akcja, która do dziś potrafi wgniatać w fotel.

Szybcy i wściekli, reż. Rob Cohen, TVN Siedem, godz. 20

Pierwsza część słynnego cyklu o rajdach samochodowych. Policjant przenika do grupy organizującej nielegalne wyścigi samochodowe. Sytuacja komplikuje się, gdy poznaje bliżej siostrę lidera przestępców. Rok temu światło dzienne ujrzała już 9. odsłona serii.

II dzień świąt, 18 kwietnia:

Kate i Leopold, reż. James Mangold, TV4, godz. 14.45

Wielbiciele filmów romantycznych będą dobrze bawić się na kostiumowym romansie "Kate i Leopold". To historia angielskiego arystokraty z drugiej połowy XIX wieku, który trafia do współczesnego Nowego Jorku, gdzie zakochuje się w pięknej Kate. W rolach głównych Hugh Jackman i Meg Ryan.

Vaiana: Skarb Oceanu, reż. Ron Clements, Polsat, godz. 16.25

Animowany przebój Disneya. Nastoletnia córka przywódcy plemienia chcąc ocalić swoją wyspę przed zagładą wyrusza na niebezpieczną wyprawę po oceanie. Barwna produkcja dla całej rodziny.

Jak wytresować smoka 2, reż. Dean DeBlois, TVN, godz. 16.40

Kolejna animowana propozycja na ten dzień to kontynuacja słynnego „Jak wytresować smoka”. W drugiej części, pięć lat po zjednoczeniu rasy smoków oraz ludzi, Czkawka i Szczerbatek stają do obrony wyspy Berk przed niebezpiecznymi dzikimi bestiami, a także tajemniczym Smoczym Jeźdźcem.

Jutro będziemy szczęśliwi, reż. Hugo Gélin, TV Puls, godz. 17.45

Prowadzący beztroskie życie mężczyzna musi niespodziewanie zaopiekować się córką, o istnieniu której nie wiedział. Gwiazdą produkcji jest Omar Sy, wielbicielom francuskiego kina znany przede wszystkim występu w cieszącym się olbrzymią popularnością filmie "Nietykalni".

Piłsudski, reż. Michał Rosa, TVN Siedem, godz. 21.40

Borys Szyc w roli legendarnego męża stanu. Film przeprowadza widza przez kilkanaście lat losów Piłsudskiego, od 1901 roku i jego ucieczki ze szpitala psychiatrycznego od roku 1914 do podjęcia bezkompromisowej walki o niepodległość kraju.

Ostatni Mohikanin, reż. Michael Mann, Puls 2, godz. 21.45

Biały Indianin, który jako dziecko został przygarnięty przez plemię Mohikanów, zakochuje się w córce angielskiego generała. Bohater pragnie żyć w harmonii z naturą, ale musi stanąć do walki z najeźdźcami. Wspaniały romans historyczny w reżyserii Michaela Manna, twórcy "Gorączki". W obsadzie Daniel Day-Lewis i Madeline Stowe.

 

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Oskarżony nie był obecny na ogłoszeniu wyroku

Potrącił policjanta i uciekał przez całe miasto. Dzisiaj kibol usłyszał wyrok

Jechał samochodem, biegł i przepłynął rzekę. Wszystko po to, aby uciec przed wymiarem sprawiedliwości. W tle sprawy porachunki kibiców Motoru Lublin.

Po porażce z Ostrovią Ostrów Wielkopolski i Górnikiem Zabrze puławscy liczą, że ich drużyna w końcu wywalczy komplet punktów

Azoty Puławy kontra Gwardia Opole. Chcą w końcu wygrać u siebie

Rywalem Azotów Puławy będzie COROTOP Gwardia Opole. Środowe spotkanie w hali przy ul. Lubelskiej rozpocznie się o godzinie 18. Będzie to mecz drugiej kolejki rundy rewanżowej.

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Koleżanki Wanda, Janina i Teresa z Poniatowej zginęły w sierpniu ubiegłego roku w wypadku samochodowym w Chodlu. W opolskim sądzie ruszył proces dwóch oskarżonych kierowców.

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?
film

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?

Okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy dla policji. Większy ruch na drogach, tłumy w galeriach handlowych i ryzyko kradzieży to wyzwania, z którymi mierzą się funkcjonariusze. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie opowiada o planach na najbliższe tygodnie.

Radosław Muszyński prowadził Lewart od 27 września do 10 grudnia

Lewart Lubartów znowu zmienia trenera

Niespodziewane wieści z Lubartowa. Tamtejszy Lewart zdecydował się na kolejną zmianę trenera. Sezon na ławce rozpoczynał Grzegorz Białek, który wywalczył z drużyną awans do III ligi. Rundę kończył za to Radosław Muszyński. We wtorek działacze ekipy beniaminka poinformowali jednak, że zdecydowali się podziękować szkoleniowcowi.

Lublin w klimacie Bożego Narodzenia
ZDJĘCIA
galeria

Lublin w klimacie Bożego Narodzenia

Gdy dzień staje się coraz krótszy i chłodniejszy, Lublin ubiera się w iluminację, tworząc wyjątkowy klimat w całym mieście. Od Bramy Krakowskiej po Centrum Spotkania Kultur – każdy zakątek emanuje magią Bożego Narodzenia.

Sergi Samper na razie ma kontrakt z Motorem do końca sezonu 24/25

Sergi Samper na dłużej w Motorze Lublin? „Dobrze się tutaj czuję”

Ten transfer był hitem letniego okienka transferowego w PKO BP Ekstraklasie. Do Motoru Lublin dołączył Sergi Samper, były zawodnik FC Barcelony i kolega klubowy Leo Messiego, który w karierze cieszył się z: mistrzostwa Hiszpanii, Superpucharu Hiszpanii, tytułu Klubowych Mistrzów Świata, a wygrywał też Ligę Mistrzów. Jego umowa obowiązuje do końca sezonu 24/25. A czy jest szansa, że zostanie w drużynie na dłużej?

ME w pływaniu: Medal i finał, czyli świetny dzień Kacpra Stokowskiego z AZS UMCS Lublin

ME w pływaniu: Medal i finał, czyli świetny dzień Kacpra Stokowskiego z AZS UMCS Lublin

To się nazywa udane otwarcie zawodów. Pierwszego dnia mistrzostw Europy na krótkim basenie, które wystartowały w Budapeszcie mnóstwo powodów do radości miał Kacper Stokowski. Pływak AZS UMCS Lublin najpierw awansował do finału na 100 metrów stylem grzbietowym. Niedługo później wraz ze sztafetą 4x100 metrów stylem dowolnym wywalczył brązowy medal.

Terapia z Dr Misio
koncert
20 grudnia 2024, 18:00

Terapia z Dr Misio

Dr Misio, to rock’n’rollowa ekipa grająca ostrego rocka pod wodzą niesamowitego Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, znanego m.in. z ról w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „Kler”). Już 20 grudnia (piątek) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt Dr Misio pokaże Wam co to znaczy rock’n’roll.

Kluby Płomyków: nowe świetlice dla podopiecznych lubelskiego szpitala dziecięcego
DLA PACJENTÓW
galeria

Kluby Płomyków: nowe świetlice dla podopiecznych lubelskiego szpitala dziecięcego

Dziś (10 grudnia) na Oddziale Ortopedycznym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otwarto dwie wyjątkowe świetlice: „salę morską” i „salę leśną”. To miejsca, w których mali pacjenci mogą bawić się i integrować z rówieśnikami, znajdując emocjonalne wsparcie w procesie leczenia.

Całoroczne domki mobilne - nowy trend jako alternatywa dla mieszkania w bloku

Całoroczne domki mobilne - nowy trend jako alternatywa dla mieszkania w bloku

W ostatnich latach obserwujemy fascynujący trend w branży mieszkaniowej - rosnącą popularność całorocznych domków mobilnych. Te innowacyjne konstrukcje łączą w sobie zalety tradycyjnego domu z elastycznością i swobodą, jakiej nie zapewni żadne mieszkanie w bloku. Czym właściwie są całoroczne domki mobilne? To kompaktowe, przenośne jednostki mieszkalne, zaprojektowane z myślą o komfortowym użytkowaniu przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Doskonałym przykładem są domki mobilne od firmy Mobildom, które łączą w sobie skandynawską jakość wykonania z polską myślą techniczną

Pamiątki z prywatnego archiwum Krzysztofa Cugowskiego
DO ZOBACZENIA
19 grudnia 2024, 18:00

Pamiątki z prywatnego archiwum Krzysztofa Cugowskiego

19 grudnia o godz. 18 w Klubie Muzycznym CSK odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Cugowskim. Pretekstem do spotkania będzie otwarcie ekspozycji pamiątek z prywatnego archiwum artysty.

Świąteczne upominki dla samotnych. Ostatnie dni zbiórki
WSPARCIE

Świąteczne upominki dla samotnych. Ostatnie dni zbiórki

W Puławach mieszka ponad setka starszych, ubogich i samotnych osób, dla których święta nie są najszczęśliwszym okresem w roku. Żeby dać im chociaż niewielki powód do uśmiechu, zainicjowana została zbiórka świątecznych podarunków. Akcja trwa do końca tygodnia.

Waterjet vs. inne metody cięcia – kiedy warto wybrać wycinarkę wodną?

Waterjet vs. inne metody cięcia – kiedy warto wybrać wycinarkę wodną?

Cięcie wodą, znane jako technologia waterjet, to jedna z najbardziej uniwersalnych i zaawansowanych metod obróbki materiałów. Zastosowanie tej technologii pozwala osiągnąć wysoką precyzję i czystość krawędzi przy jednoczesnym minimalizowaniu strat materiału. Jednak wybór waterjeta wymaga zrozumienia jego zalet w kontekście alternatywnych metod, takich jak cięcie laserowe, plazmowe czy mechaniczne.

Lex deweloper umożliwi budowę osiedla na ul. Wojciechowskiej? W planach ponad 600 mieszkań
LUBLIN

Lex deweloper umożliwi budowę osiedla na ul. Wojciechowskiej? W planach ponad 600 mieszkań

Właściciel działki przy ul. Wojciechowskiej 42b w Lublinie planuje budowę ośmiu bloków mieszkalnych, w których miałoby powstać ponad 600 mieszkań. To wymaga jednak zgody miejskich radnych na wykorzystanie przepisów tzw. „lex deweloper”.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium