Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

8 grudnia 2016 r.
10:21

Aleksander Komor (Górnik Łęczna): Nie rozpieszczamy kibiców

0 7 A A
FOT. Wojciech Nieśpiałowski
FOT. Wojciech Nieśpiałowski

ROZMOWA Z Aleksandrem Komorem, obrońcą Górnika Łęczna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Będzie pan tęsknił za Andrzejem Rybarskim?

– Trener Rybarski był w Górniku przez trzy i pół roku, zostawił serce dla tego klubu. Tak to w piłce jednak jest, że czasem choć bardzo się chce, to nie wychodzi. Trener podchodził do swoich zadań bardzo ambitnie, zarząd podjął jednak decyzję, że potrzebna jest zmiana i postanowił się z nim pożegnać. Coś się kończy, a coś zaczyna. Mu musimy patrzeć przede wszystkim na siebie, koncentrować na sobie i walczyć o zwycięstwa w kolejnych ligowych meczach.

  • Nieprzypadkowo właśnie pana spytałem o trenera Rybarskiego. To przecież ten szkoleniowiec wciągnął Aleksandra Komora do poważnej piłki. Najpierw ściągnął pana z Motoru, potem dał szansę w pierwszym składzie....

– Jestem mu za to bardzo wdzięczny. Mam świadomość, że to dzięki niemu postawiłem pierwsze kroki w Ekstraklasie.

  • W tej waszej współpracy były też jednak trudniejsze momenty, jak wędka w 31 min meczu z Wisłą Płock.

– Kolejne doświadczenie w mojej karierze. Wiadomo, że te doświadczenia nie zawsze są pozytywne, zdarzają się też negatywne i czasem z tych negatywnych można się więcej nauczyć. Wszystko zależy od tego, jak się podejdzie do tematu. Ja dostałem wędkę, na pewno nic fajnego, ale zacisnąłem zęby, trenowałem i wróciłem do składu.

  • Lepiej czuje się pan na środku czy na prawej stronie obrony?

– Zdecydowanie na środku. Ale jeżeli jest taka potrzeba, mogę grać też na boku. Tak jak było to, gdy trener Rybarski widział mnie na tej pozycji. Zawsze staram się dawać z siebie sto procent, niezależnie od tego, gdzie jestem wystawiany, choć tak jak powiedziałem, moją nominalną pozycją jest środek obrony.

  • Po tym, jak wywalczył pan sobie miejsce jako stoper, słychać sporo pochwał, ale nawet miłe słowa mają gorzki smak, gdy wysoko przegrywa się kolejne mecze.

– Zdecydowanie. Najważniejsze jest dobro drużyny, indywidualne statystyki czy laurki mają mniejsze znaczenie. Ja oczywiście patrzę na to, koncentruję się na swojej grze i każde miłe słowo mnie cieszy, motywuje do pracy, ale najważniejsze są wyniki Górnika jako zespołu, a te niestety są, jakie są. Nie rozpieszczaliśmy ostatnio kibiców.

  • Remisując z Cracovią przełamaliście passę czterech kolejnych porażek, ale wydłużyliście passę meczów bez zwycięstwa.

– Trzeba patrzeć na pozytywną stronę. Mecz wyglądał, jak wyglądał. Cracovia dominowała przez większość czasu, nam dopisało jednak szczęście. Tego szczęścia dotychczas trochę nam brakowało, teraz wreszcie było z nami, zdobyliśmy punkt i bardzo się z tego powodu cieszymy.

  • Do końca tego roku zagracie już tylko dwa spotkania. W sobotę z Termalicą i tydzień później z Legią. O zwycięstwo nie będzie łatwo.

– Każdy mecz jest ciężki. Gramy z wymagającymi przeciwnikami, ale jestem przekonany, że jeśli będziemy odpowiednio zmotywowani, na boisku będziemy stanowili kolektyw, walczyli jeden za drugiego, to zapunktujemy w obu tych meczach.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 23:55
0
Macie dobrą okazję do przełamania z Termalica, powodzenia
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 08:57
0
Komórek jestes przeslaby
Avatar
Aviak / 8 grudnia 2016 o 16:42
0
A co z moim kochanym klubem Avia Swidnik? Czy Dziennik nie zbiera wiadomości o innych pożądanych klubach Lubelszczyzny  które nie sprzedają się za pieniądze.
Avatar
Janusz nr 2 zPń / 8 grudnia 2016 o 13:43
0
internauto janusz ale mnie ubawiłeś jestem z Tobą myślacy podobnie .Nie  raz mam   wrażenie na przykładie    siewu np zboża posiane rośnie perspektywa   a sąsaid wchodzi i niszczy bo to nie jego zboże przykład dresiarzy z Łęcznej czy Motoru ??????.Zastanawia mnie jedno dlaczego nie wspieramy naszych? i waszych ?zawodników ,tylko czekamy na upadek niepowodzenie Górnika czy Motoru.  Lublin Łeczna potrzebujemy zgody wspierania się na wzaiem SZANOWNI Działacze Piłkarze Górnika uważajcie na sędziego z Torunia   Frankowski w meczu Górnik -Termalika ,ten pan   [b. często niesprawiedliwe decyzje ] niszczy ten klub czytaj KARTKUJE na prawo i lewo
internauto janusz ale mnie ubawiłeś jestem z Tobą myślacy podobnie .Nie  raz mam   wrażenie na przykładie    siewu np zboża posiane rośnie perspektywa   a sąsaid wchodzi i niszczy bo to nie jego zboże przykład dresiarzy z Łęcznej czy Motoru ??????.Zastanawia mnie jedno dlaczego nie wspieramy naszych? i waszych ?zawodników ,tylko czekamy na upadek niepowodzenie Górnika czy Motoru.  Lublin Łeczna potrzebujemy zgody wspierania się na wzaiem SZANOWNI Działacze Piłkarze Górnika uważajcie na sędziego z Torunia   Frankowski w meczu Górnik -Termalik... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 13:27
0
To jest żałosne już niech kończy się sezon bo każdy wie jak jest a jak powinno być i po co te komentarze niech se kopią na arenie i tak już po GKSie
Avatar
Janusz / 8 grudnia 2016 o 13:16
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a wy macie kibiców ?
Mają leszczu kanałowy - co dwa tygodnie razem z Mieciem i Stachem kupujemy po bileciku i idziemy na meczyk. Kupujemy po paróweczce i herbatce. Mieciu bierze duuuży kocyk co by nam nogi nie marzly a Stachu flaszeczkę przemyca (ale nie powiem gdzie ją chowa bo "trzepią" na wejsciu hue hue). Prowadzimy okazjonalny doping - Mieciu czasem gwizdnie, Stachu czasem coś krzyknie, ożywiamy się wszyscy przy golach dla Górniczka (chyba, że Mietek aktualnie w toalecie - rozumiesz synek - prostata już nie ta co kiedyś..) Piłka nożna dla kibiców a nie łysych kiboli we wsiurskich czapeczkach i dresach co to my w nich po domu chodzimy (bo wiadomo prawdziwy chłop w dresie nie wyjdzie na dwór - a jak już to tyle co do obory krowy obrządzić i świniom dać.  
Mają leszczu kanałowy - co dwa tygodnie razem z Mieciem i Stachem kupujemy po bileciku i idziemy na meczyk. Kupujemy po paróweczce i herbatce. Mieciu bierze duuuży kocyk co by nam nogi nie marzly a Stachu flaszeczkę przemyca (ale nie powiem gdzie ją chowa bo "trzepią" na wejsciu hue hue). Prowadzimy okazjonalny doping - Mieciu czasem gwizdnie, Stachu czasem coś krzyknie, ożywiamy się wszyscy przy golach dla Górniczka (chyba, że Mietek aktualnie w toalecie - rozumiesz synek - prostata już nie ta co kiedyś..) Piłka noż... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 10:40
0
a wy macie kibiców ?
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 23:55
0
Macie dobrą okazję do przełamania z Termalica, powodzenia
Avatar
Gość / 9 grudnia 2016 o 08:57
0
Komórek jestes przeslaby
Avatar
Aviak / 8 grudnia 2016 o 16:42
0
A co z moim kochanym klubem Avia Swidnik? Czy Dziennik nie zbiera wiadomości o innych pożądanych klubach Lubelszczyzny  które nie sprzedają się za pieniądze.
Avatar
Janusz nr 2 zPń / 8 grudnia 2016 o 13:43
0
internauto janusz ale mnie ubawiłeś jestem z Tobą myślacy podobnie .Nie  raz mam   wrażenie na przykładie    siewu np zboża posiane rośnie perspektywa   a sąsaid wchodzi i niszczy bo to nie jego zboże przykład dresiarzy z Łęcznej czy Motoru ??????.Zastanawia mnie jedno dlaczego nie wspieramy naszych? i waszych ?zawodników ,tylko czekamy na upadek niepowodzenie Górnika czy Motoru.  Lublin Łeczna potrzebujemy zgody wspierania się na wzaiem SZANOWNI Działacze Piłkarze Górnika uważajcie na sędziego z Torunia   Frankowski w meczu Górnik -Termalika ,ten pan   [b. często niesprawiedliwe decyzje ] niszczy ten klub czytaj KARTKUJE na prawo i lewo
internauto janusz ale mnie ubawiłeś jestem z Tobą myślacy podobnie .Nie  raz mam   wrażenie na przykładie    siewu np zboża posiane rośnie perspektywa   a sąsaid wchodzi i niszczy bo to nie jego zboże przykład dresiarzy z Łęcznej czy Motoru ??????.Zastanawia mnie jedno dlaczego nie wspieramy naszych? i waszych ?zawodników ,tylko czekamy na upadek niepowodzenie Górnika czy Motoru.  Lublin Łeczna potrzebujemy zgody wspierania się na wzaiem SZANOWNI Działacze Piłkarze Górnika uważajcie na sędziego z Torunia   Frankowski w meczu Górnik -Termalik... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 13:27
0
To jest żałosne już niech kończy się sezon bo każdy wie jak jest a jak powinno być i po co te komentarze niech se kopią na arenie i tak już po GKSie
Avatar
Janusz / 8 grudnia 2016 o 13:16
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
a wy macie kibiców ?
Mają leszczu kanałowy - co dwa tygodnie razem z Mieciem i Stachem kupujemy po bileciku i idziemy na meczyk. Kupujemy po paróweczce i herbatce. Mieciu bierze duuuży kocyk co by nam nogi nie marzly a Stachu flaszeczkę przemyca (ale nie powiem gdzie ją chowa bo "trzepią" na wejsciu hue hue). Prowadzimy okazjonalny doping - Mieciu czasem gwizdnie, Stachu czasem coś krzyknie, ożywiamy się wszyscy przy golach dla Górniczka (chyba, że Mietek aktualnie w toalecie - rozumiesz synek - prostata już nie ta co kiedyś..) Piłka nożna dla kibiców a nie łysych kiboli we wsiurskich czapeczkach i dresach co to my w nich po domu chodzimy (bo wiadomo prawdziwy chłop w dresie nie wyjdzie na dwór - a jak już to tyle co do obory krowy obrządzić i świniom dać.  
Mają leszczu kanałowy - co dwa tygodnie razem z Mieciem i Stachem kupujemy po bileciku i idziemy na meczyk. Kupujemy po paróweczce i herbatce. Mieciu bierze duuuży kocyk co by nam nogi nie marzly a Stachu flaszeczkę przemyca (ale nie powiem gdzie ją chowa bo "trzepią" na wejsciu hue hue). Prowadzimy okazjonalny doping - Mieciu czasem gwizdnie, Stachu czasem coś krzyknie, ożywiamy się wszyscy przy golach dla Górniczka (chyba, że Mietek aktualnie w toalecie - rozumiesz synek - prostata już nie ta co kiedyś..) Piłka noż... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 10:40
0
a wy macie kibiców ?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kiermasz książek i talentów dla Marysi przy ul. Lubartowskiej 77
19 sierpnia 2018, 12:00

Kiermasz książek i talentów dla Marysi przy ul. Lubartowskiej 77 0 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia o godz. 12 w Lublinie przy ul. Lubartowskiej 77 odbędzie się akcja charytatywna na rzecz chorej na raka Marysi. Organizatorzy zapraszają na kiermasz książek i talentów.

Ciężko chora pacjentka dwa razy przyszła na wyznaczoną wizytę. Lekarza w gabinecie nie zastała
Alarm 24

Ciężko chora pacjentka dwa razy przyszła na wyznaczoną wizytę. Lekarza w gabinecie nie zastała 0 0

Jest po trzech operacjach, ma zaawansowaną osteoporozę i cierpi na nieustające bóle głowy. Już dwa razy stawiła się na wyznaczoną wizytę w poradni leczenia bólu w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie. Lekarza nigdy w gabinecie nie było.

Hetman rozbił MKS Ryki 5:0, Kryształ lepszy od Powiślaka

Hetman rozbił MKS Ryki 5:0, Kryształ lepszy od Powiślaka 0 0

Udanie nowy sezon rozpoczął główny kandydat do awansu. Hetman Zamość rozbił w środę na własnym boisku MKS Ryki 5:0. W najciekawszym meczu pierwszej serii gier Kryształ Werbkowice ograł Powiślaka 2:1

Trębacze w Lublinie. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich [zdjęcia]
galeria

Trębacze w Lublinie. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich [zdjęcia] 2 0

Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich w środę odbył się w Lublinie.

Wąwolnica: Obraz w prezencie na rocznicę zjawienia Matki Bożej
galeria

Wąwolnica: Obraz w prezencie na rocznicę zjawienia Matki Bożej 7 0

W środę parafia uczciła 740-lecie zjawienia Matki Bożej w Kęble. Z tej okazji Stanisław Bodes namalował obraz ilustrujący tamto wydarzenie. W sanktuarium odsłonięto powiększoną kopię ofiarowanej pracy.

Sygnał - Stal 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Sygnał - Stal 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 0

Na inaugurację sezonu Unia Wilkołaz poważnie postraszyła rezerwy Avii, ale ostatecznie okazała się minimalnie słabsza. Z kolei w starciu Sygnał Lublin – Stal Poniatowa niespodziewanie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Duże opóźnienia na przebudowie linii kolejowej Dęblin-Lublin. Pociągi pojadą dopiero na wiosnę
galeria

Duże opóźnienia na przebudowie linii kolejowej Dęblin-Lublin. Pociągi pojadą dopiero na wiosnę 23 5

Poważne opóźnienia na przebudowie linii kolejowej nr 7. Spółka PKP PLK informuje o kłopotach z terminowością prac, jakie notuje generalny wykonawca.

Grom bezlitosny dla Victorii. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Grom bezlitosny dla Victorii. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej 1 0

W derbowym starciu Grom Różaniec nie dał żadnych szans Victorii Łukowa Chmielek i pokonał na własnym obiekcie lokalnego rywala aż 5:0

Bad Boys Zastawie z kompletem punktów na inaugurację

Bad Boys Zastawie z kompletem punktów na inaugurację 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W inauguracyjnej kolejce sezonu 2018/2019 wygrywali wyłącznie gospodarze

Tradycyjny odpust jak kiedyś. Tak było dziś w skansenie [zdjęcia]
galeria

Tradycyjny odpust jak kiedyś. Tak było dziś w skansenie [zdjęcia] 8 1

Wiele osób postanowiło Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny zwane potocznie Matki Boskiej Zielnej spędzić w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Avia Świdnik - Motor Lublin 0:1. Z wolnego za trzy punkty
galeria

Avia Świdnik - Motor Lublin 0:1. Z wolnego za trzy punkty 39 14

Derby dla Motoru! Piłkarze Mariusza Sawy pokonali w Świdniku Avię 1:0. Bohaterem meczu nie był jednak Grzegorz Bonin, czy Tomasz Brzyski, a bramkarz gości Adrian Olszewski, który kilka razy uratował skórę kolegom

Lublin: Jest już projekt nowej dwupasmowej trasy

Lublin: Jest już projekt nowej dwupasmowej trasy 12 6

Gotowy jest już projekt nowej dwupasmówki, która ma być przedłużeniem ul. Dekutowskiego, czyli drogi biegnącej od al. Witosa (na przedłużeniu Grygowej) do ronda na skrzyżowaniu z Drogą Męczenników Majdanka.

Chonabibe Festiwal 2018 w Opolu Lubelskim. Program koncertów
17 sierpnia 2018, 21:00

Chonabibe Festiwal 2018 w Opolu Lubelskim. Program koncertów 1 0