Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

4 marca 2017 r.
18:01

Bytovia – Wisła Puławy 0:1. Wejście smoka Sylwestra Patejuka (zdjęcia)

11 10 A A

To się nazywa udana inauguracja! Wisła Puławy w debiucie nowego trenera Adama Buczka wygrała arcyważny, wyjazdy mecz z Bytovią Bytów 1:0. Bohaterem spotkania został niezawodny Sylwester Patejuk, dla którego była to dziewiąta bramka w sezonie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W pierwszej połowie obie drużyny koncentrowały się przede wszystkim na tym, żeby nie stracić gola. Więcej z gry mieli gospodarze, ale Andrzej Witan nie miał zbyt wielu okazji do interwencji.

Od razu po zmianie stron zrobiło się ciekawiej. Już w 50 minucie miejscowi kilka chwil cieszyli się z objęcia prowadzenia. Ich radość przerwał jednak sędzia, który nie uznał bramki Frana Gonzaleza ze względu na pozycję spaloną. Hiszpan dobrze znalazł się w polu karnym Dumy Powiśla po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Kolejne minuty to przewaga Bytovii, która próbowała szczęścia przede wszystkim po strzałach z dystansu. Efektu bramkowego jednak nie było. W 66 minucie z dobrej strony pokazał się debiutujący w Wiśle Mariusz Idzik. Ładnie pognał skrzydłem, ograł jednego z rywali, ale w polu karnym został już zatrzymany.

Puławianie zaczęli się rozkręcać i niedługo później mieli najlepszą okazję na gola. Jakub Smektała uderzał głową, ale świetnie spisał się bramkarz Bytovii. Po chwili przyjezdni dopięli swego. Sylwester Patejuk, który pojawił się na boisku dosłownie kilkadziesiąt sekund wcześniej okazał się najsprytniejszy w polu karnym gospodarzy i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i sporym zamieszaniu huknął na bramkę. Piłka odbiła się od poprzeczki i wylądowała w siatce.

Po objęciu prowadzenia drużyna trenera Adama Buczka koncentrowała się na dowiezieniu korzystnego wyniku do końca spotkania. Miejscowi mieli kapitalną okazję na wyrównanie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry. Mateusz Klichowicz znalazł się sam przed Witanem, ale bramkarz Dumy Powiśla nie dał się zaskoczyć i nogami obronił strzał rywala. Gospodarze naciskali do końca, ale nie byli już w stanie wyrównać.

– Wracamy z Bytowa z trzema punktami i bardzo się z tego cieszymy. Poza może 15 minutami drugiej połowy myślę, że pojedynek był wyrównany. Po stałym fragmencie gry strzeliliśmy bramkę na 1:0. Trzeba jednak pamiętać, że zespół z Bytowa też miał swoje sytuacje. W końcówce spotkania mogło być 1:1. Taka jest piłka, do końca graliśmy zdyscyplinowani w obronie po strzelonej bramce i dowieźliśmy wynik do końca. Od poniedziałku zabieramy się do pracy przed meczem z Wigrami – oceniał po meczu w Bytowie trener Adam Buczek.

Za tydzień Konrad Nowak i spółka zmierzą się u siebie z Wigrami Suwałki. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Bytovia Bytów – Wisła Puławy 0:1 (0:0)

Bramka: Patejuk (72).

Bytovia: Bieszczad – Bielak, Cseh, Wróbel – Kamiński, Gonzalez, Wilk (75 J.Bąk), Serafin (87 Wolski), Monterde (46 Mandrysz) – Klichowicz – Ploj.

Wisła: Witan – Hiszpański, Żemło, Pielach, Sedlewski – Smektała, Płonowski (60 Idzik), Maksymiuk, Kolehmainen (81 Cierpka), Darmochwał (70 Patejuk) – Nowak

Żółte kartki: Cseh – Kolehmainen, Smektała, Sedlewski, Nowak.

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kibic regionu / 5 marca 2017 o 15:58
0
Lublin i cały    region  życzy utrzymania w 1 lidze Dumy Powisla ,zWigrami tylko wiktoria bedzie się liczyła koncentracja  do 95 minuty
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 15:44
0
Krasnystaw trzyma kciuki za Wisłę!!!
Avatar
henryk / 4 marca 2017 o 22:49
0
Kibice sympatycy Wisły w Sobote na stadion godz 18 zapełnijcie chociaż 50 procent widowni ,a wibice będą walczyć dla klubu i mieszkańców Puław
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 22:38
0
Dzienniku wschodni piszcie wiecej o ekipie z Pulaw a nie tylko o Łecznej Lublin i o tym 4 ligowym motorze.
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 22:36
0
Tylko motur szarowola! I Niechciana Gorniczka w Lublinie. Brawo Wisla !
Avatar
kibic regionu janusz / 4 marca 2017 o 20:32
0
Brawo dziękujemy i wspierajmy Puławy oby było pewne utrzymanie bedzie ciężko ale dziś krok do przodu powodzenia  na dalsze mecze .Redaktorzy dziennika proszę nie zapominać o Wiśle Pulawy .A  lubelska TV nie pokaże chociażokolo 10 minut z 1ligi czyli Puław
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 19:37
0
Brawo brawo! Wspiąć się w tabeli bedzie ciężko, ale ważne, żeby odjeżdżać punktowo od strefy spadkowej. Ewentualny baraż z drugoligowcem nie powinien być problemem. Ale bądźmy optymistami! Z baraży uciekniemy ;)
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 18:33
0
Kibicuje Wisle.Brawo!!!!!!Ale nie Gornik L i Wisla P nie Avia S.To Mootoouur Szarowola jest chluba Lubelszczyzny.
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 18:31
0
Brawo Wisełka! PLVY
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 18:25
0
Brawo Wisła!!!! Tak trzymać. Za tydzień 3 pkt z Wigrami Suwałki. Brawo Sylwek Patejuk!!! 1 liga musi być w Puławach. Cała Lubelszczyzna trzymać kciuki za Wisłę. To prestiż dla całego województwa. WISŁA BRAWO! !!!
Avatar
kibic regionu / 5 marca 2017 o 15:58
0
Lublin i cały    region  życzy utrzymania w 1 lidze Dumy Powisla ,zWigrami tylko wiktoria bedzie się liczyła koncentracja  do 95 minuty
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 15:44
0
Krasnystaw trzyma kciuki za Wisłę!!!
Avatar
henryk / 4 marca 2017 o 22:49
0
Kibice sympatycy Wisły w Sobote na stadion godz 18 zapełnijcie chociaż 50 procent widowni ,a wibice będą walczyć dla klubu i mieszkańców Puław
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 22:38
0
Dzienniku wschodni piszcie wiecej o ekipie z Pulaw a nie tylko o Łecznej Lublin i o tym 4 ligowym motorze.
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 22:36
0
Tylko motur szarowola! I Niechciana Gorniczka w Lublinie. Brawo Wisla !
Avatar
kibic regionu janusz / 4 marca 2017 o 20:32
0
Brawo dziękujemy i wspierajmy Puławy oby było pewne utrzymanie bedzie ciężko ale dziś krok do przodu powodzenia  na dalsze mecze .Redaktorzy dziennika proszę nie zapominać o Wiśle Pulawy .A  lubelska TV nie pokaże chociażokolo 10 minut z 1ligi czyli Puław
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 19:37
0
Brawo brawo! Wspiąć się w tabeli bedzie ciężko, ale ważne, żeby odjeżdżać punktowo od strefy spadkowej. Ewentualny baraż z drugoligowcem nie powinien być problemem. Ale bądźmy optymistami! Z baraży uciekniemy ;)
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 18:33
0
Kibicuje Wisle.Brawo!!!!!!Ale nie Gornik L i Wisla P nie Avia S.To Mootoouur Szarowola jest chluba Lubelszczyzny.
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 18:31
0
Brawo Wisełka! PLVY
Avatar
Gość / 4 marca 2017 o 18:25
0
Brawo Wisła!!!! Tak trzymać. Za tydzień 3 pkt z Wigrami Suwałki. Brawo Sylwek Patejuk!!! 1 liga musi być w Puławach. Cała Lubelszczyzna trzymać kciuki za Wisłę. To prestiż dla całego województwa. WISŁA BRAWO! !!!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 0 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 0 0

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 0

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 0

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 0

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 0

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 4

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 4

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 141 59

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.