Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

30 listopada 2016 r.
16:31

Chelmianka szuka wzmocnień w Lubartowie

0 8 A A
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI<br />
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI

Działacze Chełmianki szybko wzięli się za wzmocnienia drużyny. W najbliższych dniach do ekipy biało-zielonych może dołączyć dwójka piłkarzy Lewartu Lubartów. Chodzi i Mateusza Kompanickiego i Jakuba Niewęgłowskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeżeli do tych transferów rzeczywiście dojdzie, to trzeba je będzie uznać za sporą niespodziankę. W końcu o Kompanickiego pytały kluby ze znacznie wyższych lig. Poważnie zainteresowana była pierwszoligowa Chojniczanka, która zresztą obecnie jest liderem tabeli na zapleczu ekstraklasy. Wcześniej plotkowało się, że 20-latka chętnie widziałyby u siebie także: Górnik Łęczna, Wisła Puławy, czy Avia Świdnik. Okazuje się jednak, że zamiast wylądować w I lidze, albo przynajmniej na trzecim froncie Kompanicki może pozostać w IV lidze. Oczywiście w Chełmie wszyscy mają nadzieję, że tylko na pół roku, bo spadkowicz z III ligi chciałby szybko wrócić na ten poziom rozgrywek.

– Też jestem zaskoczony, że Mateusz jest blisko przenosin do Chełmianki – przyznaje Robert Makarewicz, trener Lewartu. – Nie oszukujmy się. Zarówno ja, jak i Mateusz raczej spodziewaliśmy się lepszej rundy w jego wykonaniu. Dołączył jednak do nas dopiero na tydzień przed rozpoczęciem ligi, więc nie był optymalnie przygotowany do rozgrywek.

Kompanicki w poprzednim sezonie zapisał na swoim koncie 16 goli w 33 meczach III ligi. W rundzie jesiennej o klasie rozgrywkową niżej spisywał się jednak gorzej. W 17 występach udało mu się zdobyć tylko siedem bramek. Niewykluczone, że w Chełmie może mu towarzyszyć klubowy kolega Jakub Niewęgłowski, który w lecie jedną nogą był już w Avii, ale teraz także jest zdecydowany na dołączenie do kadry czwartoligowca. – Wszystko powinno się wyjaśnić jeszcze w tym tygodniu. Kluby muszą dojść do porozumienia. Nie oddamy przecież za darmo dwóch czołowych graczy – wyjaśnia trener Makarewicz.

Tym samym w przerwie zimowej zanosi się na ciekawy wyścig zbrojeń. Chełmianka ma obecnie pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Hetmanem. A zamościanie poszukują wzmocnień przede wszystkim w ataku. Oprócz Krzysztofa Zawiślaka z Tomasovii trener Krzysztof Rysak chciałby pozyskać chociażby napastnika Huczwy Tyszowce Damiana Ziółkowskiego. 22-latek imponował formą w rundzie jesiennej. W sumie zaliczył aż... 28 trafień. Co więcej pokonywał bramkarzy rywali w 14 z 15 meczów.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 12:09
0
Zdecydowanie Bożyk lepiej prowadzi Chełmiankę niz np p.Wiatr a w ostatniej kolejce pięknie zamatował ekipę Rysaka z Hetmana aż miło a malkontenci byli i będą !
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 22:03
0
Jacek skończ, takimi postami na pewno pracy nie znajdziesz. A co do Artura Bożyka, to na pewno bardzo dobry warsztat trenerski, który cały czas udoskonala. Chełmianka górą !
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 09:04
0
2/2Poza tym nigdy nie wyszedł z syt. Kryzysowej, nie prowadził młodzieży i niższych klas rozgr. Więc oceniając trenerow bez podpadły. W każdej lidze jest kilku układowców, ale są w regionie też rzetelni trenerzy,stale rozwijający się, potrzebują tylko zaufania w poukładanym środowisku... Powodzenia P. Bożyk
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 08:56
0
Z tym Bozykiem jako och i ach trenerem to bym się nie napalał, przypominam o jego sukcesach (????) były jakieś - zaczął od poukładanego klubu w 3 lidze i z nim spadł z ligi, teraz prowadzi w tej lidze bo jest skazany na sukces z takim klubem i podbieraniem najlepszych kopaczy z regionu i nie tylko : bo kto bogatemu na miarę tej ligi zabroni.... Wg. Mnie potencjał trenerski trzeba oceniać po wychodzeniu z sytuacji kryzysowych, a Bożyk takich jeszcze nie miał , bo nie pracował nigdy z młodzieżą ani w niższych ligach , więc pożyjemy zobaczymy.... A co do układowych trenerow ,to byli i bedą na każdym szczeblu rozgr. Jednak trzeba spojrzeć rzetelnie bo jest w regionie kilku , którzy się systematycznie rozwijają,mają po kolei w głowie i na pewno gdyby dostali szansę i zaufanie w ambitnym klubie dali by spokojnie radę
Z tym Bozykiem jako och i ach trenerem to bym się nie napalał, przypominam o jego sukcesach (????) były jakieś - zaczął od poukładanego klubu w 3 lidze i z nim spadł z ligi, teraz prowadzi w tej lidze bo jest skazany na sukces z takim klubem i podbieraniem najlepszych kopaczy z regionu i nie tylko : bo kto bogatemu na miarę tej ligi zabroni.... Wg. Mnie potencjał trenerski trzeba oceniać po wychodzeniu z sytuacji kryzysowych, a Bożyk takich jeszcze nie miał , bo nie pracował nigdy z młodzieżą ani w niższych ligach , więc pożyjemy zobaczymy... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 07:59
0
w motorze tzn.spartakusie porządki można zrobić w toalecie bo cały ten klub to kupa gówna nie do ogarnięcia,trzeba by było spalić zaorać i dopiero coś budować
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 07:37
0
Wcale nie dziwię się decyzji chłopaków z Lubartowa. Jeśli mają grać na profesjonalnym poziomie to tego nauczy ich tylko Bożyk. Bez urazy, ale reszta trenerów z czołówki województwa to kasa, nazwiska, układy. A Bożyk systematyczna praca nad sobą i dla zespołu. To nie przypadek, że tylu ludzi tam się odbudowało..
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 20:00
0
Kop.Karski w budowie już powinna zarezerwować pulę na dofinansowanie Chełmianki .Artur nie odpuszcza brawo Zarząd Klubu ! kibic
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 19:56
0
Miały być porządki w Motorze i co??? Cisza
Avatar
Gość / 2 grudnia 2016 o 12:09
0
Zdecydowanie Bożyk lepiej prowadzi Chełmiankę niz np p.Wiatr a w ostatniej kolejce pięknie zamatował ekipę Rysaka z Hetmana aż miło a malkontenci byli i będą !
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 22:03
0
Jacek skończ, takimi postami na pewno pracy nie znajdziesz. A co do Artura Bożyka, to na pewno bardzo dobry warsztat trenerski, który cały czas udoskonala. Chełmianka górą !
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 09:04
0
2/2Poza tym nigdy nie wyszedł z syt. Kryzysowej, nie prowadził młodzieży i niższych klas rozgr. Więc oceniając trenerow bez podpadły. W każdej lidze jest kilku układowców, ale są w regionie też rzetelni trenerzy,stale rozwijający się, potrzebują tylko zaufania w poukładanym środowisku... Powodzenia P. Bożyk
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 08:56
0
Z tym Bozykiem jako och i ach trenerem to bym się nie napalał, przypominam o jego sukcesach (????) były jakieś - zaczął od poukładanego klubu w 3 lidze i z nim spadł z ligi, teraz prowadzi w tej lidze bo jest skazany na sukces z takim klubem i podbieraniem najlepszych kopaczy z regionu i nie tylko : bo kto bogatemu na miarę tej ligi zabroni.... Wg. Mnie potencjał trenerski trzeba oceniać po wychodzeniu z sytuacji kryzysowych, a Bożyk takich jeszcze nie miał , bo nie pracował nigdy z młodzieżą ani w niższych ligach , więc pożyjemy zobaczymy.... A co do układowych trenerow ,to byli i bedą na każdym szczeblu rozgr. Jednak trzeba spojrzeć rzetelnie bo jest w regionie kilku , którzy się systematycznie rozwijają,mają po kolei w głowie i na pewno gdyby dostali szansę i zaufanie w ambitnym klubie dali by spokojnie radę
Z tym Bozykiem jako och i ach trenerem to bym się nie napalał, przypominam o jego sukcesach (????) były jakieś - zaczął od poukładanego klubu w 3 lidze i z nim spadł z ligi, teraz prowadzi w tej lidze bo jest skazany na sukces z takim klubem i podbieraniem najlepszych kopaczy z regionu i nie tylko : bo kto bogatemu na miarę tej ligi zabroni.... Wg. Mnie potencjał trenerski trzeba oceniać po wychodzeniu z sytuacji kryzysowych, a Bożyk takich jeszcze nie miał , bo nie pracował nigdy z młodzieżą ani w niższych ligach , więc pożyjemy zobaczymy... rozwiń
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 07:59
0
w motorze tzn.spartakusie porządki można zrobić w toalecie bo cały ten klub to kupa gówna nie do ogarnięcia,trzeba by było spalić zaorać i dopiero coś budować
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 07:37
0
Wcale nie dziwię się decyzji chłopaków z Lubartowa. Jeśli mają grać na profesjonalnym poziomie to tego nauczy ich tylko Bożyk. Bez urazy, ale reszta trenerów z czołówki województwa to kasa, nazwiska, układy. A Bożyk systematyczna praca nad sobą i dla zespołu. To nie przypadek, że tylu ludzi tam się odbudowało..
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 20:00
0
Kop.Karski w budowie już powinna zarezerwować pulę na dofinansowanie Chełmianki .Artur nie odpuszcza brawo Zarząd Klubu ! kibic
Avatar
Gość / 30 listopada 2016 o 19:56
0
Miały być porządki w Motorze i co??? Cisza
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 1 0

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 7

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 38 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 10 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 131 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.