Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

21 stycznia 2016 r.
9:10

KMŻ Motor Lublin: Zostaliśmy bez pomocy

0 13 A A
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI

– Miałem nadzieję, że rok 2015 zakończymy „na zero”, ale nie dano nam szansy, żeby osiągnąć ten cel w przyszłym sezonie – mówi Andrzej Zając, prezes KMŻ Motoru Lublin. Po tym, jak Główna Komisja Sportu Żużlowego odmówiła klubowi wznowienia procesu licencyjnego, działacze mają sporo pretensji do miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Problemy z uzyskaniem licencji związane były z wynoszącym ok. 300 tys. zł zadłużeniem i brakiem porozumienia z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lublinie w sprawie korzystania z toru przy Al. Zygmuntowskich. Klub porozumiał się z częścią zawodników, którzy zgodzili się zaległe pieniądze otrzymać w późniejszym terminie.

- Zwróciliśmy się do MOSiR-u o przygotowanie stosownej umowy. Otrzymaliśmy odpowiedź, że na dzień dzisiejszy stan techniczny nie spełnia warunków technicznych do uprawiania sportu żużlowego i nie ma pieniędzy na prace w tym zakresie. Brak tej umowy definitywnie pogrzebał nasze szanse na uzyskanie licencji na sezon 2016 – mówi prezes Zając. – Nie spodziewaliśmy się odmowy, bo podjęliśmy szereg działań, które zamierzaliśmy zrealizować. Doszliśmy do porozumienia z zawodnikami, którzy chcieli dalej u nas jeździć. Nic z tego. Na szczęście oni znaleźli sobie nowe kluby, ale my zostajemy z długiem. Jak mam spojrzeć w oczy tym chłopakom? Powiem im, że miasto nas nie wsparło i zostaliśmy bez pomocy?

Działacze mają także zastrzeżenia do współpracy z MOSiR-em przy organizacji meczów ligowych, ale też finału Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Wytykają problemy z dostępem do pomieszczeń na terenie obiektu, brak reakcji na zgłaszane awarie tablicy wyników i nagłośnienia na stadionie czy dopisywanie do czynszu wynajmu powierzchni na… ogólnodostępnym tarasie.

Uwagi do współpracy miasta ze środowiskiem żużlowym ma również Waldemar Czerniak, prezes okręgowego zarządu Polskiego Związku Motorowego w Lublinie. – Może klub nie był do końca profesjonalnie zarządzany, ale złożyło się na to wiele czynników. Jednak żużel nigdy nie był maskotką władz miasta. Ale żadna inna dyscyplina sportu w Lublinie nie ma takiej frekwencji, a samorząd jest po to, by spełniać potrzeby mieszkańców – mówi Czerniak.

- Możemy robić różne rzeczy dla ratowania sportu, ale nie podpiszemy się pod tym, by z publicznych pieniędzy spłacać zadłużenie klubu, bez żadnych gwarancji - mówi natomiast Krzysztof Komorski, odpowiedzialny m.in. za sport zastępca prezydenta Lublina. – Mówienie, że miasto utrudniało klubowi uzyskanie licencji poprzez zły stan stadionu jest krzywdzące i nieprawdziwe. Od przedstawiciela GKSŻ wiemy, że od początku nie było mowy o wznowieniu procesu licencyjnego. Deklarowaliśmy, że udzielimy wsparcia w razie uzyskania licencji. Teraz jest to zrzucanie winy na wszystkich – dodaje.

Już w listopadzie podczas konferencji prasowej w ratuszu deklarowano, że w 2017 roku do rozgrywek przystąpi nowy klub z Lublina. Ma być oparty o wychowanków prowadzonej przez KM Cross Lublin szkółki żużlowej i finansowo wspierany przez lubelskiego przedsiębiorcę Jacka Burego.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 18:46
0
"Od przedstawiciela GKSŻ wiemy, że od początku nie było mowy o wznowieniu procesu licencyjnego". Czyli to jednak prawda, że miasto wysłało szczura do GKSŻ, że nie da kasy i żeby pogrzebać KMŻ. Widać, że żuczki mocno zaangażowały się w dobicie KMŻ-u, żeby zrobić przetarcie dla Więckowskiego.
Avatar
TemiDa / 22 stycznia 2016 o 06:58
0

SPR to miejska spółka- KMŻ to prywatne stowarzyszenie. Człowieku nie kompromituj, ale jesteś anonimowy wiec generalnie wydaje Ci ze możesz napisać co masz ochotę. Jeśli wydaje Ci sie ze jesteś anonimowy to tylko Ci sie wydaje.


Prawo nie daje w tym zakresie żadnego uprzywilejowania, a miasto próbje podporządkować sobie kolejny podmiot. Gdyby prezesem u żużlowców był koleś z PO to problemu by nie było.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 17:27
0
SPR to miejska spółka- KMŻ to prywatne stowarzyszenie. Człowieku nie kompromituj, ale jesteś anonimowy wiec generalnie wydaje Ci ze możesz napisać co masz ochotę. Jeśli wydaje Ci sie ze jesteś anonimowy to tylko Ci sie wydaje.
Avatar
Kibic Motoru / 21 stycznia 2016 o 17:00
0

Z tym klubem jest jak z elektoratem PIS-u tylko łapy wyciągają i daj daj daj. Prezes związku motorowego nie sprzedał przypadkiem działki na której znajdował TOR w Lubinie - może wesprze z tych pieniędzy

Taka była umowa z miastem. Zgoda miasta na sprzedaż Toru kartingowego pod budownictwo w zamian współfinansowanie  PZM - Miasto, Centrum Sportów Motorowych na Zygmuntowskich. PZM przerzucił kasę do innego oddziału i udał dudka że nie ma. Miasto odłożyło projekt z braku umówionego współinwestora - Ale przecież tego sie nie powie prawda Panie Czerniak???? Lepiej zniesławić Prezydenta. Jakie to teraz częste.

Taka była umowa z miastem. Zgoda miasta na sprzedaż Toru kartingowego pod budownictwo w zamian współfinansowanie  PZM - Miasto, Centrum Sportów Motorowych na Zygmuntowskich. PZM przerzucił kasę do innego oddziału i udał dudka że nie ma. Miasto odłożyło projekt z braku umówionego współinwestora - Ale przecież tego sie nie powie prawda Panie Czerniak???? Lepiej zniesławić Prezydenta. Jakie to teraz częste.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 15:35
0
Możemy robić różne rzeczy dla ratowania sportu, ale nie podpiszemy się pod tym, by z publicznych pieniędzy spłacać zadłużenie klubu...No bardzo śmieszne,to z jakich pieniedzy poszło ostatnio 3 milony! dla SPR?! Czy Miasto ma różne budżety?
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 13:10
0
Marny prezes próbujący zrzucić wszystko na miasto, tylko pojawia się pytanie kto zadłużył klub? miasto czy prezes KMŻ? niech się lepiej uderzy w pierś a nie zrzuca wszystko na miasto
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 12:52
0
Z tym klubem jest jak z elektoratem PIS-u tylko łapy wyciągają i daj daj daj. Prezes związku motorowego nie sprzedał przypadkiem działki na której znajdował TOR w Lubinie - może wesprze z tych pieniędzy
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 11:21
0
A kto odpowie na pytanie czy blisko 500 tyś zł które KMŻ dostało od miasta w minionym roku były spożytkowane dobrze czy źle ???? KMŻ dostał prawie 0,5 miliona złotych !!!! kilka meczy z czego jeden się nie odbył w kompromitujących warunkach! Wydawać publiczne pieniądze do ścieku ??? to jest mądre ???
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 10:49
0
Zarzad klubu to banda nieudaczników, to prawda. Ale Komorski łże jak pies. Żuk chce za rok chce ustawić swojego kumpla Więckowskiego, co rozpoczął juz w poprzednim roku pod przykrywka szkółki żużlowej (ilu z tych młodych chłopaków pojedzie w zawodach ligowych w 2016 roku?). Układy Żuka z Więckowskim to jest prawdziwy powód nieotrzymania licencji przez klub.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 10:29
0
Zastępca prezydenta miasta ma chyba pomroczność jasną skoro nie pamięta w jakich warunkach udzielana była pomoc finansowa dla innych klubów sportowych. Stadion przy Al, Zygmuntowskich wraz z torem żużlowym popada w ruinę, bo niemal wszystkie środki finansowe MOSiR przeznaczane są na utrzymanie "Arena Lublin". Można było doprowadzić do zniszczenia BikePark, to co się przejmować torem żużlowym?
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 18:46
0
"Od przedstawiciela GKSŻ wiemy, że od początku nie było mowy o wznowieniu procesu licencyjnego". Czyli to jednak prawda, że miasto wysłało szczura do GKSŻ, że nie da kasy i żeby pogrzebać KMŻ. Widać, że żuczki mocno zaangażowały się w dobicie KMŻ-u, żeby zrobić przetarcie dla Więckowskiego.
Avatar
TemiDa / 22 stycznia 2016 o 06:58
0

SPR to miejska spółka- KMŻ to prywatne stowarzyszenie. Człowieku nie kompromituj, ale jesteś anonimowy wiec generalnie wydaje Ci ze możesz napisać co masz ochotę. Jeśli wydaje Ci sie ze jesteś anonimowy to tylko Ci sie wydaje.


Prawo nie daje w tym zakresie żadnego uprzywilejowania, a miasto próbje podporządkować sobie kolejny podmiot. Gdyby prezesem u żużlowców był koleś z PO to problemu by nie było.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 17:27
0
SPR to miejska spółka- KMŻ to prywatne stowarzyszenie. Człowieku nie kompromituj, ale jesteś anonimowy wiec generalnie wydaje Ci ze możesz napisać co masz ochotę. Jeśli wydaje Ci sie ze jesteś anonimowy to tylko Ci sie wydaje.
Avatar
Kibic Motoru / 21 stycznia 2016 o 17:00
0

Z tym klubem jest jak z elektoratem PIS-u tylko łapy wyciągają i daj daj daj. Prezes związku motorowego nie sprzedał przypadkiem działki na której znajdował TOR w Lubinie - może wesprze z tych pieniędzy

Taka była umowa z miastem. Zgoda miasta na sprzedaż Toru kartingowego pod budownictwo w zamian współfinansowanie  PZM - Miasto, Centrum Sportów Motorowych na Zygmuntowskich. PZM przerzucił kasę do innego oddziału i udał dudka że nie ma. Miasto odłożyło projekt z braku umówionego współinwestora - Ale przecież tego sie nie powie prawda Panie Czerniak???? Lepiej zniesławić Prezydenta. Jakie to teraz częste.

Taka była umowa z miastem. Zgoda miasta na sprzedaż Toru kartingowego pod budownictwo w zamian współfinansowanie  PZM - Miasto, Centrum Sportów Motorowych na Zygmuntowskich. PZM przerzucił kasę do innego oddziału i udał dudka że nie ma. Miasto odłożyło projekt z braku umówionego współinwestora - Ale przecież tego sie nie powie prawda Panie Czerniak???? Lepiej zniesławić Prezydenta. Jakie to teraz częste.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 15:35
0
Możemy robić różne rzeczy dla ratowania sportu, ale nie podpiszemy się pod tym, by z publicznych pieniędzy spłacać zadłużenie klubu...No bardzo śmieszne,to z jakich pieniedzy poszło ostatnio 3 milony! dla SPR?! Czy Miasto ma różne budżety?
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 13:10
0
Marny prezes próbujący zrzucić wszystko na miasto, tylko pojawia się pytanie kto zadłużył klub? miasto czy prezes KMŻ? niech się lepiej uderzy w pierś a nie zrzuca wszystko na miasto
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 12:52
0
Z tym klubem jest jak z elektoratem PIS-u tylko łapy wyciągają i daj daj daj. Prezes związku motorowego nie sprzedał przypadkiem działki na której znajdował TOR w Lubinie - może wesprze z tych pieniędzy
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 11:21
0
A kto odpowie na pytanie czy blisko 500 tyś zł które KMŻ dostało od miasta w minionym roku były spożytkowane dobrze czy źle ???? KMŻ dostał prawie 0,5 miliona złotych !!!! kilka meczy z czego jeden się nie odbył w kompromitujących warunkach! Wydawać publiczne pieniądze do ścieku ??? to jest mądre ???
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 10:49
0
Zarzad klubu to banda nieudaczników, to prawda. Ale Komorski łże jak pies. Żuk chce za rok chce ustawić swojego kumpla Więckowskiego, co rozpoczął juz w poprzednim roku pod przykrywka szkółki żużlowej (ilu z tych młodych chłopaków pojedzie w zawodach ligowych w 2016 roku?). Układy Żuka z Więckowskim to jest prawdziwy powód nieotrzymania licencji przez klub.
Avatar
Gość / 21 stycznia 2016 o 10:29
0
Zastępca prezydenta miasta ma chyba pomroczność jasną skoro nie pamięta w jakich warunkach udzielana była pomoc finansowa dla innych klubów sportowych. Stadion przy Al, Zygmuntowskich wraz z torem żużlowym popada w ruinę, bo niemal wszystkie środki finansowe MOSiR przeznaczane są na utrzymanie "Arena Lublin". Można było doprowadzić do zniszczenia BikePark, to co się przejmować torem żużlowym?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.