Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

17 grudnia 2012 r.
13:36
Edytuj ten wpis

Grzegorz Gospodarek, prezes Novum: Nasza sytuacja jest tragiczna

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 13 A A
Grzegorz Gospodarek (kksnovum.com)
Grzegorz Gospodarek (kksnovum.com)

ROZMOWA z Grzegorzem Gospodarkiem, prezesem Novum Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dlaczego klub rozstał się z trenerem Piotrem Karolakiem?
- Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Sytuacja finansowa klubu jest tragiczna. W tej chwili brakuje nam około 50 tysięcy złotych, przez co nie ma pieniędzy nawet na wypłaty. Niestety, miasto jest głuche na nasze prośby o pomoc. Z dotacji miejskich na szkolenie młodzieży dostaliśmy jedynie 30 tys. zł. To dość mało, jak na zespół, który był w finałach mistrzostw Polski.

Jak oceni pan okres pracy Karolaka?
- Darzę go olbrzymim szacunkiem, bo to świetny trener. Nie byliśmy w stanie zapewnić mu odpowiednich warunków do pracy z zespołem, dlatego nie dziwię się, że nie był w stanie osiągnąć dobrego wyniku.

Kto będzie prowadził Novum?
- Rafał Ziemoląg. Problemem może być jedynie połączenie jego pracy z młodzieżą z trenowaniem drużyny seniorów. Nie mamy jednak wyboru, bo nie stać nas na zatrudnienie innego szkoleniowca.

Drużyna może zostać wycofana z rozgrywek?
- Noszę się z takim zamiarem. Nie wiem co dalej robić i jak zachęcić miasto do mocniejszego zainwestowania w Novum. Widać, władze Lublina chcą wspierać tylko jeden klub – Wikanę-Start Lubin. Jeżeli w najbliższym czasie nic się nie zmieni, to zrezygnuję z prezesowania Novum.

Zawodnicy zapewne nie będą mieli problemów ze znalezieniem sobie nowych pracodawców.
- Oczywiście. W tym momencie bardzo mocno zastanawiam się nad oddaniem mojego syna Patryka do Kuźni Koszykówki Stalowa Wola. Zajęcia prowadzi tam Jerzy Szambelan, a to przecież wybitny trener. Zresztą, drugim z moich synów, Michaelem, zainteresowanie przejawia spora liczba ekip z pierwszej ligi.

Z pana wypowiedzi wynika, że niedługo Novum zniknie z koszykarskiej mapy Polski.
- Chciałbym, aby nikt od nas nie odszedł. Jednak nawet już nie liczę na to, że miasto się przebudzi. W końcu ostatnio od nich usłyszałem, że trzeba oszczędzać. W takim razie każde rozwiązanie jest możliwe.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ziom / 20 grudnia 2012 r. o 01:16
0
Pan prezen to biznes chyba tylko na różach zrobi to max co potrafi
Avatar
Gospodarny / 18 grudnia 2012 r. o 19:33
0
Potrzebny nowy prezes, sponsor a przede wszystkim trener - już dawno powinno zabrać się tych chłopców i szkolić - bo od kilku lat stanęli w rozwoju; pieniądze z miasta idą na Start, gdzie niewiele się robi i wydaje dużą kasę na ciągłe kontrakty dla przyjezdnych - a koszykówka młodzieżowa i akademicka praktycznie już w Lublinie nie istnieje - poziom obniża się z roku na rok - co do Gospodarka to miał dobre chęci, ale nie radził sobie z zarządzaniem - ani pod względem doboru kadry szkoleniowej ani z zarządzaniem finansami - pozostawia spalone pole i pewnie wielkie długi
Potrzebny nowy prezes, sponsor a przede wszystkim trener - już dawno powinno zabrać się tych chłopców i szkolić - bo od kilku lat stanęli w rozwoju; pieniądze z miasta idą na Start, gdzie niewiele się robi i wydaje dużą kasę na ciągłe kontrakty dla przyjezdnych - a koszykówka młodzieżowa i akademicka praktycznie już w Lublinie nie istnieje - poziom obniża się z roku na rok - co do Gospodarka to miał dobre chęci, ale nie radził sobie z zarządzaniem - ani pod względem doboru kadry szkoleniowej ani z zarządzaniem finansami - pozostawia spalone... rozwiń
Avatar
gość / 18 grudnia 2012 r. o 17:38
0
Witam, pragne nadmienic iz Pan prezes zebrał pieniadze od tz rodziców żaków i do dnia dzisiaejszego nie rozliczył sie za obóz, ponadto wykorzyastał wokół siebie przyjaciół do zorganizowania tego obozu, rodzice ostrzegam Prezes prawdopodobnie za wasze pieniarze kupi działke koło Lublina. Może ktos sie zainteresuje tym tematem.
Avatar
pchła / 18 grudnia 2012 r. o 15:36
0
Tak sie konczy złe zarzadzanie klubem a co za tym idzie i miejskimi pieniazkami.....Pan prezes nie ma zaciecia menadzerskiego.Wydaje wiecej niz posiada a na dodatek blokuje kariere wielu zawodników (nawet własnego syna Michaela który juz dawno powinienen grac w I lidze. Jakby NOVUM posiadało jakikolwiek budzet oprocz tego miejskiego to pewnie utrzymałoby sie na powierzchni...ale kto ma ich pozyskiwac....Osba prezesa raczej nie przyciaga i nie przyciagnie potencjalnych sponsorów....statek tonie a za nim wszystko to co dobre.....pora rozliczyc osobe za to odpowiedzialną..!!!!!!!!!!!!1
Tak sie konczy złe zarzadzanie klubem a co za tym idzie i miejskimi pieniazkami.....Pan prezes nie ma zaciecia menadzerskiego.Wydaje wiecej niz posiada a na dodatek blokuje kariere wielu zawodników (nawet własnego syna Michaela który juz dawno powinienen grac w I lidze. Jakby NOVUM posiadało jakikolwiek budzet oprocz tego miejskiego to pewnie utrzymałoby sie na powierzchni...ale kto ma ich pozyskiwac....Osba prezesa raczej nie przyciaga i nie przyciagnie potencjalnych sponsorów....statek tonie a za nim wszystko to co dobre.....pora rozliczyc... rozwiń
Avatar
kibic / 18 grudnia 2012 r. o 12:42
0
Szkoda zaangażowania wielu ludzi i zapału dzieciaków. Komuś 30 tys dla młodzieżowego zespołu wydaje się dużo? A nie szkoda, topionych bez pojęcia milionów w tzw. "Motorze"? Gdzie uczą się (?) kopać piłkę przeciętni zawodnicy, których z reguły nie chciano w innych klubach. I jeszcze mają z tego tytułu wynagrodzenie. I to nie małe jak na realia II ligi i swój potencjał. Do tego kolejne, już tym razem ogromne pieniądze na stadion, na którym nie będzie miał kto grać. Nie mówiąc już o tym, że nie ma zainteresowania wśród kibiców. Nie licząc tych, których aż strach porównać do mniejszości narodowych.
Szkoda zaangażowania wielu ludzi i zapału dzieciaków. Komuś 30 tys dla młodzieżowego zespołu wydaje się dużo? A nie szkoda, topionych bez pojęcia milionów w tzw. "Motorze"? Gdzie uczą się (?) kopać piłkę przeciętni zawodnicy, których z reguły nie chciano w innych klubach. I jeszcze mają z tego tytułu wynagrodzenie. I to nie małe jak na realia II ligi i swój potencjał. Do tego kolejne, już tym razem ogromne pieniądze na stadion, na którym nie będzie miał kto grać. Nie mówiąc już o tym, że nie ma zainteresowania wśród kibiców. Nie li... rozwiń
Avatar
Artur / 18 grudnia 2012 r. o 09:32
0
Pan Gospodarek był też prezesem Avii Świdnik i coś szybko odszedł.
Avatar
oliwa / 17 grudnia 2012 r. o 22:37
0
uroniłem łezkę. Więckowski i Piątek tankują synkom za swoje to i pan Gospodarek teraz będzie synów szkolił za swoje.
Avatar
obserwator / 17 grudnia 2012 r. o 21:29
0
w lubelskiej młodzieżowej koszykówce nieprędko znajdzie się ekipa, która kilka lat byłaby w czołówce kraju, począwszy od 4 miejsca w kadetach chyba w 2005 roku, to tyle w temacie nie wnikając w szczegóły
Avatar
mks / 17 grudnia 2012 r. o 19:50
0
Prezes Gospodarek zachowuje się jak kiedyś żołnierowicz z AZS. Wszystkim płaci czekami bez pokrycia i tylko krzyczy żeby mu dać. Miasto to nie dziwka żeby każdemu dawała. Miał nosa Depta który latem uciekł z tego klubu widmo. Ciekawe kto pierwszy się wycofa z ligi - Novum czy Piaseczno gdzie jeszcze malwersacje prowadzi .... zołnierowicz do spółki z królem bałkanów mollowem.
Avatar
asa / 17 grudnia 2012 r. o 19:28
0
tatko chce by dzieci jego sponsorowało miasto zenada bo jakoś nikogo nie wymienia z nazwisko tylko dwóch swoich synów jak to by był cały zespół
Avatar
Ziom / 20 grudnia 2012 r. o 01:16
0
Pan prezen to biznes chyba tylko na różach zrobi to max co potrafi
Avatar
Gospodarny / 18 grudnia 2012 r. o 19:33
0
Potrzebny nowy prezes, sponsor a przede wszystkim trener - już dawno powinno zabrać się tych chłopców i szkolić - bo od kilku lat stanęli w rozwoju; pieniądze z miasta idą na Start, gdzie niewiele się robi i wydaje dużą kasę na ciągłe kontrakty dla przyjezdnych - a koszykówka młodzieżowa i akademicka praktycznie już w Lublinie nie istnieje - poziom obniża się z roku na rok - co do Gospodarka to miał dobre chęci, ale nie radził sobie z zarządzaniem - ani pod względem doboru kadry szkoleniowej ani z zarządzaniem finansami - pozostawia spalone pole i pewnie wielkie długi
Potrzebny nowy prezes, sponsor a przede wszystkim trener - już dawno powinno zabrać się tych chłopców i szkolić - bo od kilku lat stanęli w rozwoju; pieniądze z miasta idą na Start, gdzie niewiele się robi i wydaje dużą kasę na ciągłe kontrakty dla przyjezdnych - a koszykówka młodzieżowa i akademicka praktycznie już w Lublinie nie istnieje - poziom obniża się z roku na rok - co do Gospodarka to miał dobre chęci, ale nie radził sobie z zarządzaniem - ani pod względem doboru kadry szkoleniowej ani z zarządzaniem finansami - pozostawia spalone... rozwiń
Avatar
gość / 18 grudnia 2012 r. o 17:38
0
Witam, pragne nadmienic iz Pan prezes zebrał pieniadze od tz rodziców żaków i do dnia dzisiaejszego nie rozliczył sie za obóz, ponadto wykorzyastał wokół siebie przyjaciół do zorganizowania tego obozu, rodzice ostrzegam Prezes prawdopodobnie za wasze pieniarze kupi działke koło Lublina. Może ktos sie zainteresuje tym tematem.
Avatar
pchła / 18 grudnia 2012 r. o 15:36
0
Tak sie konczy złe zarzadzanie klubem a co za tym idzie i miejskimi pieniazkami.....Pan prezes nie ma zaciecia menadzerskiego.Wydaje wiecej niz posiada a na dodatek blokuje kariere wielu zawodników (nawet własnego syna Michaela który juz dawno powinienen grac w I lidze. Jakby NOVUM posiadało jakikolwiek budzet oprocz tego miejskiego to pewnie utrzymałoby sie na powierzchni...ale kto ma ich pozyskiwac....Osba prezesa raczej nie przyciaga i nie przyciagnie potencjalnych sponsorów....statek tonie a za nim wszystko to co dobre.....pora rozliczyc osobe za to odpowiedzialną..!!!!!!!!!!!!1
Tak sie konczy złe zarzadzanie klubem a co za tym idzie i miejskimi pieniazkami.....Pan prezes nie ma zaciecia menadzerskiego.Wydaje wiecej niz posiada a na dodatek blokuje kariere wielu zawodników (nawet własnego syna Michaela który juz dawno powinienen grac w I lidze. Jakby NOVUM posiadało jakikolwiek budzet oprocz tego miejskiego to pewnie utrzymałoby sie na powierzchni...ale kto ma ich pozyskiwac....Osba prezesa raczej nie przyciaga i nie przyciagnie potencjalnych sponsorów....statek tonie a za nim wszystko to co dobre.....pora rozliczyc... rozwiń
Avatar
kibic / 18 grudnia 2012 r. o 12:42
0
Szkoda zaangażowania wielu ludzi i zapału dzieciaków. Komuś 30 tys dla młodzieżowego zespołu wydaje się dużo? A nie szkoda, topionych bez pojęcia milionów w tzw. "Motorze"? Gdzie uczą się (?) kopać piłkę przeciętni zawodnicy, których z reguły nie chciano w innych klubach. I jeszcze mają z tego tytułu wynagrodzenie. I to nie małe jak na realia II ligi i swój potencjał. Do tego kolejne, już tym razem ogromne pieniądze na stadion, na którym nie będzie miał kto grać. Nie mówiąc już o tym, że nie ma zainteresowania wśród kibiców. Nie licząc tych, których aż strach porównać do mniejszości narodowych.
Szkoda zaangażowania wielu ludzi i zapału dzieciaków. Komuś 30 tys dla młodzieżowego zespołu wydaje się dużo? A nie szkoda, topionych bez pojęcia milionów w tzw. "Motorze"? Gdzie uczą się (?) kopać piłkę przeciętni zawodnicy, których z reguły nie chciano w innych klubach. I jeszcze mają z tego tytułu wynagrodzenie. I to nie małe jak na realia II ligi i swój potencjał. Do tego kolejne, już tym razem ogromne pieniądze na stadion, na którym nie będzie miał kto grać. Nie mówiąc już o tym, że nie ma zainteresowania wśród kibiców. Nie li... rozwiń
Avatar
Artur / 18 grudnia 2012 r. o 09:32
0
Pan Gospodarek był też prezesem Avii Świdnik i coś szybko odszedł.
Avatar
oliwa / 17 grudnia 2012 r. o 22:37
0
uroniłem łezkę. Więckowski i Piątek tankują synkom za swoje to i pan Gospodarek teraz będzie synów szkolił za swoje.
Avatar
obserwator / 17 grudnia 2012 r. o 21:29
0
w lubelskiej młodzieżowej koszykówce nieprędko znajdzie się ekipa, która kilka lat byłaby w czołówce kraju, począwszy od 4 miejsca w kadetach chyba w 2005 roku, to tyle w temacie nie wnikając w szczegóły
Avatar
mks / 17 grudnia 2012 r. o 19:50
0
Prezes Gospodarek zachowuje się jak kiedyś żołnierowicz z AZS. Wszystkim płaci czekami bez pokrycia i tylko krzyczy żeby mu dać. Miasto to nie dziwka żeby każdemu dawała. Miał nosa Depta który latem uciekł z tego klubu widmo. Ciekawe kto pierwszy się wycofa z ligi - Novum czy Piaseczno gdzie jeszcze malwersacje prowadzi .... zołnierowicz do spółki z królem bałkanów mollowem.
Avatar
asa / 17 grudnia 2012 r. o 19:28
0
tatko chce by dzieci jego sponsorowało miasto zenada bo jakoś nikogo nie wymienia z nazwisko tylko dwóch swoich synów jak to by był cały zespół
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ENERGA BASKET LIGA MĘŻCZYZN
12. KOLEJKA

Wyniki:

Asseco Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 81:80
Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Enea Zastal BC Zielona Góra 73:99
Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek 84:92
Trefl Sopot - King Szczecin 69:61
WKS Śląsk Wrocław - GTK Gliwice 106:74
Hydro Truck Radom - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 83:78
Legia Warszawa - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 68:66
PGE Spójnia Stargard - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz

Tabela:

1. Ostrów Wlkp. 13 22 1184 - 1092
2. Anwil 12 21 974 - 896