Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

17 grudnia 2012 r.
13:36
Edytuj ten wpis

Grzegorz Gospodarek, prezes Novum: Nasza sytuacja jest tragiczna

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 13 A A
Grzegorz Gospodarek (kksnovum.com)
Grzegorz Gospodarek (kksnovum.com)

ROZMOWA z Grzegorzem Gospodarkiem, prezesem Novum Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dlaczego klub rozstał się z trenerem Piotrem Karolakiem?
- Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Sytuacja finansowa klubu jest tragiczna. W tej chwili brakuje nam około 50 tysięcy złotych, przez co nie ma pieniędzy nawet na wypłaty. Niestety, miasto jest głuche na nasze prośby o pomoc. Z dotacji miejskich na szkolenie młodzieży dostaliśmy jedynie 30 tys. zł. To dość mało, jak na zespół, który był w finałach mistrzostw Polski.

Jak oceni pan okres pracy Karolaka?
- Darzę go olbrzymim szacunkiem, bo to świetny trener. Nie byliśmy w stanie zapewnić mu odpowiednich warunków do pracy z zespołem, dlatego nie dziwię się, że nie był w stanie osiągnąć dobrego wyniku.

Kto będzie prowadził Novum?
- Rafał Ziemoląg. Problemem może być jedynie połączenie jego pracy z młodzieżą z trenowaniem drużyny seniorów. Nie mamy jednak wyboru, bo nie stać nas na zatrudnienie innego szkoleniowca.

Drużyna może zostać wycofana z rozgrywek?
- Noszę się z takim zamiarem. Nie wiem co dalej robić i jak zachęcić miasto do mocniejszego zainwestowania w Novum. Widać, władze Lublina chcą wspierać tylko jeden klub – Wikanę-Start Lubin. Jeżeli w najbliższym czasie nic się nie zmieni, to zrezygnuję z prezesowania Novum.

Zawodnicy zapewne nie będą mieli problemów ze znalezieniem sobie nowych pracodawców.
- Oczywiście. W tym momencie bardzo mocno zastanawiam się nad oddaniem mojego syna Patryka do Kuźni Koszykówki Stalowa Wola. Zajęcia prowadzi tam Jerzy Szambelan, a to przecież wybitny trener. Zresztą, drugim z moich synów, Michaelem, zainteresowanie przejawia spora liczba ekip z pierwszej ligi.

Z pana wypowiedzi wynika, że niedługo Novum zniknie z koszykarskiej mapy Polski.
- Chciałbym, aby nikt od nas nie odszedł. Jednak nawet już nie liczę na to, że miasto się przebudzi. W końcu ostatnio od nich usłyszałem, że trzeba oszczędzać. W takim razie każde rozwiązanie jest możliwe.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ziom / 20 grudnia 2012 r. o 01:16
Pan prezen to biznes chyba tylko na różach zrobi to max co potrafi
Avatar
Gospodarny / 18 grudnia 2012 r. o 19:33
Potrzebny nowy prezes, sponsor a przede wszystkim trener - już dawno powinno zabrać się tych chłopców i szkolić - bo od kilku lat stanęli w rozwoju; pieniądze z miasta idą na Start, gdzie niewiele się robi i wydaje dużą kasę na ciągłe kontrakty dla przyjezdnych - a koszykówka młodzieżowa i akademicka praktycznie już w Lublinie nie istnieje - poziom obniża się z roku na rok - co do Gospodarka to miał dobre chęci, ale nie radził sobie z zarządzaniem - ani pod względem doboru kadry szkoleniowej ani z zarządzaniem finansami - pozostawia spalone pole i pewnie wielkie długi
Potrzebny nowy prezes, sponsor a przede wszystkim trener - już dawno powinno zabrać się tych chłopców i szkolić - bo od kilku lat stanęli w rozwoju; pieniądze z miasta idą na Start, gdzie niewiele się robi i wydaje dużą kasę na ciągłe kontrakty dla przyjezdnych - a koszykówka młodzieżowa i akademicka praktycznie już w Lublinie nie istnieje - poziom obniża się z roku na rok - co do Gospodarka to miał dobre chęci, ale nie radził sobie z zarządzaniem - ani pod względem doboru kadry szkoleniowej ani z zarządzaniem finansami - pozostawia spalone... rozwiń
Avatar
gość / 18 grudnia 2012 r. o 17:38
Witam, pragne nadmienic iz Pan prezes zebrał pieniadze od tz rodziców żaków i do dnia dzisiaejszego nie rozliczył sie za obóz, ponadto wykorzyastał wokół siebie przyjaciół do zorganizowania tego obozu, rodzice ostrzegam Prezes prawdopodobnie za wasze pieniarze kupi działke koło Lublina. Może ktos sie zainteresuje tym tematem.
Avatar
pchła / 18 grudnia 2012 r. o 15:36
Tak sie konczy złe zarzadzanie klubem a co za tym idzie i miejskimi pieniazkami.....Pan prezes nie ma zaciecia menadzerskiego.Wydaje wiecej niz posiada a na dodatek blokuje kariere wielu zawodników (nawet własnego syna Michaela który juz dawno powinienen grac w I lidze. Jakby NOVUM posiadało jakikolwiek budzet oprocz tego miejskiego to pewnie utrzymałoby sie na powierzchni...ale kto ma ich pozyskiwac....Osba prezesa raczej nie przyciaga i nie przyciagnie potencjalnych sponsorów....statek tonie a za nim wszystko to co dobre.....pora rozliczyc osobe za to odpowiedzialną..!!!!!!!!!!!!1
Tak sie konczy złe zarzadzanie klubem a co za tym idzie i miejskimi pieniazkami.....Pan prezes nie ma zaciecia menadzerskiego.Wydaje wiecej niz posiada a na dodatek blokuje kariere wielu zawodników (nawet własnego syna Michaela który juz dawno powinienen grac w I lidze. Jakby NOVUM posiadało jakikolwiek budzet oprocz tego miejskiego to pewnie utrzymałoby sie na powierzchni...ale kto ma ich pozyskiwac....Osba prezesa raczej nie przyciaga i nie przyciagnie potencjalnych sponsorów....statek tonie a za nim wszystko to co dobre.....pora rozliczyc... rozwiń
Avatar
kibic / 18 grudnia 2012 r. o 12:42
Szkoda zaangażowania wielu ludzi i zapału dzieciaków. Komuś 30 tys dla młodzieżowego zespołu wydaje się dużo? A nie szkoda, topionych bez pojęcia milionów w tzw. "Motorze"? Gdzie uczą się (?) kopać piłkę przeciętni zawodnicy, których z reguły nie chciano w innych klubach. I jeszcze mają z tego tytułu wynagrodzenie. I to nie małe jak na realia II ligi i swój potencjał. Do tego kolejne, już tym razem ogromne pieniądze na stadion, na którym nie będzie miał kto grać. Nie mówiąc już o tym, że nie ma zainteresowania wśród kibiców. Nie licząc tych, których aż strach porównać do mniejszości narodowych.
Szkoda zaangażowania wielu ludzi i zapału dzieciaków. Komuś 30 tys dla młodzieżowego zespołu wydaje się dużo? A nie szkoda, topionych bez pojęcia milionów w tzw. "Motorze"? Gdzie uczą się (?) kopać piłkę przeciętni zawodnicy, których z reguły nie chciano w innych klubach. I jeszcze mają z tego tytułu wynagrodzenie. I to nie małe jak na realia II ligi i swój potencjał. Do tego kolejne, już tym razem ogromne pieniądze na stadion, na którym nie będzie miał kto grać. Nie mówiąc już o tym, że nie ma zainteresowania wśród kibiców. Nie li... rozwiń
Avatar
Artur / 18 grudnia 2012 r. o 09:32
Pan Gospodarek był też prezesem Avii Świdnik i coś szybko odszedł.
Avatar
oliwa / 17 grudnia 2012 r. o 22:37
uroniłem łezkę. Więckowski i Piątek tankują synkom za swoje to i pan Gospodarek teraz będzie synów szkolił za swoje.
Avatar
obserwator / 17 grudnia 2012 r. o 21:29
w lubelskiej młodzieżowej koszykówce nieprędko znajdzie się ekipa, która kilka lat byłaby w czołówce kraju, począwszy od 4 miejsca w kadetach chyba w 2005 roku, to tyle w temacie nie wnikając w szczegóły
Avatar
mks / 17 grudnia 2012 r. o 19:50
Prezes Gospodarek zachowuje się jak kiedyś żołnierowicz z AZS. Wszystkim płaci czekami bez pokrycia i tylko krzyczy żeby mu dać. Miasto to nie dziwka żeby każdemu dawała. Miał nosa Depta który latem uciekł z tego klubu widmo. Ciekawe kto pierwszy się wycofa z ligi - Novum czy Piaseczno gdzie jeszcze malwersacje prowadzi .... zołnierowicz do spółki z królem bałkanów mollowem.
Avatar
asa / 17 grudnia 2012 r. o 19:28
tatko chce by dzieci jego sponsorowało miasto zenada bo jakoś nikogo nie wymienia z nazwisko tylko dwóch swoich synów jak to by był cały zespół
Avatar
Ziom / 20 grudnia 2012 r. o 01:16
Pan prezen to biznes chyba tylko na różach zrobi to max co potrafi
Avatar
Gospodarny / 18 grudnia 2012 r. o 19:33
Potrzebny nowy prezes, sponsor a przede wszystkim trener - już dawno powinno zabrać się tych chłopców i szkolić - bo od kilku lat stanęli w rozwoju; pieniądze z miasta idą na Start, gdzie niewiele się robi i wydaje dużą kasę na ciągłe kontrakty dla przyjezdnych - a koszykówka młodzieżowa i akademicka praktycznie już w Lublinie nie istnieje - poziom obniża się z roku na rok - co do Gospodarka to miał dobre chęci, ale nie radził sobie z zarządzaniem - ani pod względem doboru kadry szkoleniowej ani z zarządzaniem finansami - pozostawia spalone pole i pewnie wielkie długi
Potrzebny nowy prezes, sponsor a przede wszystkim trener - już dawno powinno zabrać się tych chłopców i szkolić - bo od kilku lat stanęli w rozwoju; pieniądze z miasta idą na Start, gdzie niewiele się robi i wydaje dużą kasę na ciągłe kontrakty dla przyjezdnych - a koszykówka młodzieżowa i akademicka praktycznie już w Lublinie nie istnieje - poziom obniża się z roku na rok - co do Gospodarka to miał dobre chęci, ale nie radził sobie z zarządzaniem - ani pod względem doboru kadry szkoleniowej ani z zarządzaniem finansami - pozostawia spalone... rozwiń
Avatar
gość / 18 grudnia 2012 r. o 17:38
Witam, pragne nadmienic iz Pan prezes zebrał pieniadze od tz rodziców żaków i do dnia dzisiaejszego nie rozliczył sie za obóz, ponadto wykorzyastał wokół siebie przyjaciół do zorganizowania tego obozu, rodzice ostrzegam Prezes prawdopodobnie za wasze pieniarze kupi działke koło Lublina. Może ktos sie zainteresuje tym tematem.
Avatar
pchła / 18 grudnia 2012 r. o 15:36
Tak sie konczy złe zarzadzanie klubem a co za tym idzie i miejskimi pieniazkami.....Pan prezes nie ma zaciecia menadzerskiego.Wydaje wiecej niz posiada a na dodatek blokuje kariere wielu zawodników (nawet własnego syna Michaela który juz dawno powinienen grac w I lidze. Jakby NOVUM posiadało jakikolwiek budzet oprocz tego miejskiego to pewnie utrzymałoby sie na powierzchni...ale kto ma ich pozyskiwac....Osba prezesa raczej nie przyciaga i nie przyciagnie potencjalnych sponsorów....statek tonie a za nim wszystko to co dobre.....pora rozliczyc osobe za to odpowiedzialną..!!!!!!!!!!!!1
Tak sie konczy złe zarzadzanie klubem a co za tym idzie i miejskimi pieniazkami.....Pan prezes nie ma zaciecia menadzerskiego.Wydaje wiecej niz posiada a na dodatek blokuje kariere wielu zawodników (nawet własnego syna Michaela który juz dawno powinienen grac w I lidze. Jakby NOVUM posiadało jakikolwiek budzet oprocz tego miejskiego to pewnie utrzymałoby sie na powierzchni...ale kto ma ich pozyskiwac....Osba prezesa raczej nie przyciaga i nie przyciagnie potencjalnych sponsorów....statek tonie a za nim wszystko to co dobre.....pora rozliczyc... rozwiń
Avatar
kibic / 18 grudnia 2012 r. o 12:42
Szkoda zaangażowania wielu ludzi i zapału dzieciaków. Komuś 30 tys dla młodzieżowego zespołu wydaje się dużo? A nie szkoda, topionych bez pojęcia milionów w tzw. "Motorze"? Gdzie uczą się (?) kopać piłkę przeciętni zawodnicy, których z reguły nie chciano w innych klubach. I jeszcze mają z tego tytułu wynagrodzenie. I to nie małe jak na realia II ligi i swój potencjał. Do tego kolejne, już tym razem ogromne pieniądze na stadion, na którym nie będzie miał kto grać. Nie mówiąc już o tym, że nie ma zainteresowania wśród kibiców. Nie licząc tych, których aż strach porównać do mniejszości narodowych.
Szkoda zaangażowania wielu ludzi i zapału dzieciaków. Komuś 30 tys dla młodzieżowego zespołu wydaje się dużo? A nie szkoda, topionych bez pojęcia milionów w tzw. "Motorze"? Gdzie uczą się (?) kopać piłkę przeciętni zawodnicy, których z reguły nie chciano w innych klubach. I jeszcze mają z tego tytułu wynagrodzenie. I to nie małe jak na realia II ligi i swój potencjał. Do tego kolejne, już tym razem ogromne pieniądze na stadion, na którym nie będzie miał kto grać. Nie mówiąc już o tym, że nie ma zainteresowania wśród kibiców. Nie li... rozwiń
Avatar
Artur / 18 grudnia 2012 r. o 09:32
Pan Gospodarek był też prezesem Avii Świdnik i coś szybko odszedł.
Avatar
oliwa / 17 grudnia 2012 r. o 22:37
uroniłem łezkę. Więckowski i Piątek tankują synkom za swoje to i pan Gospodarek teraz będzie synów szkolił za swoje.
Avatar
obserwator / 17 grudnia 2012 r. o 21:29
w lubelskiej młodzieżowej koszykówce nieprędko znajdzie się ekipa, która kilka lat byłaby w czołówce kraju, począwszy od 4 miejsca w kadetach chyba w 2005 roku, to tyle w temacie nie wnikając w szczegóły
Avatar
mks / 17 grudnia 2012 r. o 19:50
Prezes Gospodarek zachowuje się jak kiedyś żołnierowicz z AZS. Wszystkim płaci czekami bez pokrycia i tylko krzyczy żeby mu dać. Miasto to nie dziwka żeby każdemu dawała. Miał nosa Depta który latem uciekł z tego klubu widmo. Ciekawe kto pierwszy się wycofa z ligi - Novum czy Piaseczno gdzie jeszcze malwersacje prowadzi .... zołnierowicz do spółki z królem bałkanów mollowem.
Avatar
asa / 17 grudnia 2012 r. o 19:28
tatko chce by dzieci jego sponsorowało miasto zenada bo jakoś nikogo nie wymienia z nazwisko tylko dwóch swoich synów jak to by był cały zespół