Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

10 marca 2010 r.
20:05
Edytuj ten wpis

Łukasz Kwiatkowski w kadrze na Mecz Gwiazd, Celej wypadł ze składu. W czwartek mecz z Siarką

Autor: Zdjęcie autora ARTUR TORUŃ
0 11 A A

Na Mecz Gwiazd I ligi koszykarzy powołano tylko jednego zawodnika lubelskiego zespołu – Łukasza Kwiatkowskiego. Wprawdzie miał zagrać także Tomasz Celej, ale w PZKosz zmieniono decyzję trenera Zbigniewa Pyszniaka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwsze piątki drużyn "Wschodu” i "Zachodu” oraz młodzieżowców wybierali kibice. Pozostałych zawodników typowali szkoleniowcy.

Zbigniew Pyszniak, trener Siarki Tarnobrzeg, któremu powierzono opiekę nad ekipą "Wschodu”, początkowo chciał uzupełnić skład dwoma koszykarzami Olimpu-Startu – centrem Łukaszem Kwiatkowskim i Tomaszem Celejem, najskuteczniejszym wśród "czerwono-czarnych”.

– Do PZKosz wysłałem moich kandydatów do gry, wśród których na pewno był Celej – wyjaśnił trener Zbigniew Pyszniak.

– Dowiedziałem się jednak, że w koszykarskiej centrali zmieniono moją decyzję. W rozmowie telefonicznej z jednym z działaczy byłem przekonywany, że może lepiej postawić na 22-letniego Michała Jankowskiego. Argumentowano, że Tomasz Celej jest już uznanym zawodnikiem, natomiast dla młodego Jankowskiego występ w Meczu Gwiazd byłby zachętą do dalszej pracy.

Pomyślałem, że w tej sytuacji nie ma sensu kruszyć kopii, zwłaszcza, że takie spotkania są także koszykarską zabawą. W kadrze został Kwiatkowski, bo jedynym wysokim graczem wybranym przez kibiców był Piotrek Miś.

Udział Kwiatkowskiego stoi jednak pod znakiem zapytania. Zawodnik niedawno odniósł kontuzję kręgosłupa i dopiero po środowym, wieczornym treningu zdecyduje, czy zagra w ligowym spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg i 14 marca w Krośnie, gdzie zmierzą się ekipy "Wschodu” i "Zachodu”.

– Na pewno pojadę na te mecze, ale jeszcze nie wiem, czy wybiegnę na parkiet – stwierdził Łukasz Kwiatkowski.

Drużyna Wschodu

Pierwsza piątka wybrana przez kibiców: Janavor Weatherspoo (Znicz Pruszków), Bartosz Krupa (Siarka Tarnobrzeg), Daniel Wall (ŁKS Łódź), Piotr Pluta (MOSiR Krosno), Piotr Miś (Siarka).

Zawodnicy wybrani przez trenera i PZKosz: Dariusz Oczkowicz (Krosno), Tomasz Pisarczyk (Siarka), Michał Jankowski (Politechnika Warszawska), Łukasz Kwiatkowski (Olimp-Start Lublin), Bartosz Dubiel (Sokół Łańcut).

Młodzieżowcy wybrani przez kibiców: Karol Szpyrka (Siarka), Mateusz Ponitka (Politechnika).
Trener – Zbigniew Pyszniak (Siarka Tarnobrzeg).
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~marek~ / 11 marca 2010 r. o 17:30
0
dowcip napisał:
te dwie dogrywki to tez zmowa przeciwko startowi:)

Co tu mają do rzeczy dogrywki?Do drugiej zresztą doszło,bo sędzia uznał że Glapiński na 13sek przed końcem był faulowany przy rzucie za trzy!
Oczywiście Glapiński mógł nie trafić.Nie zmienia to oceny,że sędziowie w sposób ewidentny pomagali swoimi decyzjami gościom.
Rzadko wygrywa mecz zespół który przegrywa eval o 18 punktów.Dziwnie jakoś wiele osób daje wiarę w ustawianie meczów piłkarskich,nawet
takich gdzie nie było żadnych kontrowersyjnych sytuacji mogących sugerować wypaczenie wyniku sportowego.Tutaj wszystko jest ok!
Goniący wynik zespół przestaje nagle zbierać przewinienia,ten co prowadzi nagle zaczyna seryjnie popełniać faule.W dogrywce przewinienia
popełnia tylko jeden zespół, drugi przez 10 minut nie popełnia żadnego!!Czarodzieje jacyś,czy co?To nawet w NBA tak nie potrafią!
Tutaj nie ma wypaczenia wyniku przez sędziów!.Wynik tego meczu był ważny nie tylko dla Łańcuta ale też dla Startu i Pruszkowa!!
A pan się dziwi,że jego przebieg budzi we mnie kontrowersje!

Co tu mają do rzeczy dogrywki?Do drugiej zresztą doszło,bo sędzia uznał że Glapiński na 13sek przed końcem był faulowany przy rzucie za trzy!
Oczywiście Glapiński mógł nie trafić.Nie zmienia to oceny,że sędziowie w sposób ewidentny pomagali swoimi decyzjami gościom.
Rzadko wygrywa mecz zespół który przegrywa eval o 18 punktów.Dziwnie jakoś wiele osób daje wiarę w ustawianie meczów piłkarskich,nawet
takich gdzie nie było żadnych kontrowersyjnych sytuacji mogących sugerować wypaczenie wyniku sportoweg... rozwiń
Avatar
~jaja~ / 11 marca 2010 r. o 13:11
0
start nie ma szybkości ani dynamiki ??? a sezon przygotowawczy , treningi na max , materiał pęka po dzień dzisiejszy hartowany w ogniu pracy ! najszybszy zawodnik został pognany jak bezdomny pies co nie wie kto jest pan !
Avatar
dowcip / 11 marca 2010 r. o 11:17
0
te dwie dogrywki to tez zmowa przeciwko startowi:)
Avatar
~marek~ / 11 marca 2010 r. o 09:25
0
LUDZIE napisał:
no tak , wszyscy się zmówili przeciwko derwiszowi pelczarowi i bóg jeden wie komu jeszcze ?!! no to są już jaja ;-)))))

Człowieku,ja niczego nie zmyślam,to są fakty.I do nich się odnieś!Co z tego,że to dotyka pośrednio Start?Jaja to robili sobie sędziowie albo
zawodnicy ale ty widać uważasz,że wszystko jest ok!Kuriozalny przebieg tego meczu to taka normalka?Zwykły przypadek?.Tylko,powtarzam to
jeszcze raz,nie spotkałem się jeszcze,z faktem odgwizdania gospodarzom w ciągu 15 minut-15 przewinień osobistych i w tym czasie nieodgwizdania
żadnego przewinienia gościom.Dodajmy, bardziej zainteresowanym zwycięstwem w tym meczu,z uwagi awansu do play-off.

Człowieku,ja niczego nie zmyślam,to są fakty.I do nich się odnieś!Co z tego,że to dotyka pośrednio Start?Jaja to robili sobie sędziowie albo
zawodnicy ale ty widać uważasz,że wszystko jest ok!Kuriozalny przebieg tego meczu to taka normalka?Zwykły przypadek?.Tylko,powtarzam to
jeszcze raz,nie spotkałem się jeszcze,z faktem odgwizdania gospodarzom w ciągu 15 minut-15 przewinień osobistych i w tym czasie nieodgwizdania
żadnego przewinienia gościom.Dodajmy, bardziej zainteresowanym zwycięstwem w tym ... rozwiń
Avatar
~marek~ / 11 marca 2010 r. o 09:05
0
Jeszcze jedno.Wg.evaluation Politechnika -105 punktów,Sokół Łańcut-87.W sprawie Tomka Celeja stosując kryteria eval,to nie jest zbyt dobrym
zawodnikiem.Oddaje dużo niecelnych rzutów z gry,nie raz,w sytuacjach,gdzie można zagrać inaczej.Często z nieprzygotowanej pozycji,na siłę!!
Ma sporo strat,na swój wzrost, zbiera trochę za mało piłek z tablic.Nie ma już tej dynamiki i szybkości,co dawniej.W ogóle u większości graczy
Startu-nie ma szybkości i dynamiki!Ten zespół ma potencjalne możliwości,ale moim zdaniem jest źle prowadzony i przygotowany.
Ile było meczów które można było spokojnie wygrać,zamiast tego nerwówki do ostatnich minut!!!Często, zakończone porażkami na własne życzenie!
Często, zamiast wygranymi kilkunastoma punktami,wygrane kilkoma punktami z zespołami z dołu tabeli!!
I nie było tu takich dziwnych scenariuszy,jak w meczu Politechnika-Sokół.
Jeszcze jedno.Wg.evaluation Politechnika -105 punktów,Sokół Łańcut-87.W sprawie Tomka Celeja stosując kryteria eval,to nie jest zbyt dobrym
zawodnikiem.Oddaje dużo niecelnych rzutów z gry,nie raz,w sytuacjach,gdzie można zagrać inaczej.Często z nieprzygotowanej pozycji,na siłę!!
Ma sporo strat,na swój wzrost, zbiera trochę za mało piłek z tablic.Nie ma już tej dynamiki i szybkości,co dawniej.W ogóle u większości graczy
Startu-nie ma szybkości i dynamiki!Ten zespół ma potencjalne możliwości,ale moim zdaniem jest ... rozwiń
Avatar
LUDZIE / 11 marca 2010 r. o 08:46
0
no tak , wszyscy się zmówili przeciwko derwiszowi pelczarowi i bóg jeden wie komu jeszcze ?!! no to są już jaja ;-)))))
Avatar
~marek~ / 11 marca 2010 r. o 08:35
0
Obserwowałem,w internecie,przebieg meczu Politechnika Warszawska-Sokół Łańcut 93:96 po 2 dog.Na ekranie pojawiały się dane statystyczne
i opis przebiegu meczu.Ku mojemu zdumieniu ,od stanu 74:62 dla Warszawy na około 5 minut przed końcem 4 kwarty,nastąpiło dziwne zjawisko.
Koszykarze z Łańcuta mimo że gonili wynik,przestali w ogóle faulować!Faulowali za to ile wlezie,nie wiedzieć czemu koszykarze Politechniki?!
Łańcut zdobył 12 punktów głównie z rzutów osobistych.Politechnika nie zdobyła pzez 5 minut żadnego punktu!74:74.Najpierw pierwsza,potem druga
dogrywka.Przez,w sumie, 15 minut koszykarzom gości nie odgwizdano żadnego faulu!!Gospodarzom 15 przewinień osobistych!W drugiej dogrywce
w Politechnice nie grało już czterech kluczowych zawodników którzy spadli za 5 przewinień.Gospodarze wykonywali ,przez 4 kwarty i dwie dogrywki,
15 rzutów osobistych.Goście aż 41!
To wszystko dzieje się pod nosem PZKosz w Warszawie!Ja w takie cuda nie wierzę!!!Mimo,że wysilam swoją pamięć,nie przypominam sobie
takiej sytuacji,a widziałem wiele meczów!
Nie trzeba przypominać,że wynik tego spotkania może mieć wpływ na los Startu Lublin i jego szanse gry w play-off!
Obserwowałem,w internecie,przebieg meczu Politechnika Warszawska-Sokół Łańcut 93:96 po 2 dog.Na ekranie pojawiały się dane statystyczne
i opis przebiegu meczu.Ku mojemu zdumieniu ,od stanu 74:62 dla Warszawy na około 5 minut przed końcem 4 kwarty,nastąpiło dziwne zjawisko.
Koszykarze z Łańcuta mimo że gonili wynik,przestali w ogóle faulować!Faulowali za to ile wlezie,nie wiedzieć czemu koszykarze Politechniki?!
Łańcut zdobył 12 punktów głównie z rzutów osobistych.Politechnika nie zdobyła pzez 5 minut żadnego punktu&... rozwiń
Avatar
dolar / 11 marca 2010 r. o 08:08
0
Jeżeli u nas na podwórku kręcą i się układają , to niby czemu tam nie !
Avatar
~tom~ / 11 marca 2010 r. o 07:41
0
Wielki przekręt PZKOSZ-u z Tomkiem Celejem!!! co to za argumentacja, że ma się ogrywac młody gracz? układy układziki.... Tomek i tak jesteś super graczem!!!
Avatar
na wszelki wypadek / 10 marca 2010 r. o 22:16
0
mi się wydaje że boi sie rywalizacji i symuluje !!!!!!!
Avatar
~marek~ / 11 marca 2010 r. o 17:30
0
dowcip napisał:
te dwie dogrywki to tez zmowa przeciwko startowi:)

Co tu mają do rzeczy dogrywki?Do drugiej zresztą doszło,bo sędzia uznał że Glapiński na 13sek przed końcem był faulowany przy rzucie za trzy!
Oczywiście Glapiński mógł nie trafić.Nie zmienia to oceny,że sędziowie w sposób ewidentny pomagali swoimi decyzjami gościom.
Rzadko wygrywa mecz zespół który przegrywa eval o 18 punktów.Dziwnie jakoś wiele osób daje wiarę w ustawianie meczów piłkarskich,nawet
takich gdzie nie było żadnych kontrowersyjnych sytuacji mogących sugerować wypaczenie wyniku sportowego.Tutaj wszystko jest ok!
Goniący wynik zespół przestaje nagle zbierać przewinienia,ten co prowadzi nagle zaczyna seryjnie popełniać faule.W dogrywce przewinienia
popełnia tylko jeden zespół, drugi przez 10 minut nie popełnia żadnego!!Czarodzieje jacyś,czy co?To nawet w NBA tak nie potrafią!
Tutaj nie ma wypaczenia wyniku przez sędziów!.Wynik tego meczu był ważny nie tylko dla Łańcuta ale też dla Startu i Pruszkowa!!
A pan się dziwi,że jego przebieg budzi we mnie kontrowersje!

Co tu mają do rzeczy dogrywki?Do drugiej zresztą doszło,bo sędzia uznał że Glapiński na 13sek przed końcem był faulowany przy rzucie za trzy!
Oczywiście Glapiński mógł nie trafić.Nie zmienia to oceny,że sędziowie w sposób ewidentny pomagali swoimi decyzjami gościom.
Rzadko wygrywa mecz zespół który przegrywa eval o 18 punktów.Dziwnie jakoś wiele osób daje wiarę w ustawianie meczów piłkarskich,nawet
takich gdzie nie było żadnych kontrowersyjnych sytuacji mogących sugerować wypaczenie wyniku sportoweg... rozwiń
Avatar
~jaja~ / 11 marca 2010 r. o 13:11
0
start nie ma szybkości ani dynamiki ??? a sezon przygotowawczy , treningi na max , materiał pęka po dzień dzisiejszy hartowany w ogniu pracy ! najszybszy zawodnik został pognany jak bezdomny pies co nie wie kto jest pan !
Avatar
dowcip / 11 marca 2010 r. o 11:17
0
te dwie dogrywki to tez zmowa przeciwko startowi:)
Avatar
~marek~ / 11 marca 2010 r. o 09:25
0
LUDZIE napisał:
no tak , wszyscy się zmówili przeciwko derwiszowi pelczarowi i bóg jeden wie komu jeszcze ?!! no to są już jaja ;-)))))

Człowieku,ja niczego nie zmyślam,to są fakty.I do nich się odnieś!Co z tego,że to dotyka pośrednio Start?Jaja to robili sobie sędziowie albo
zawodnicy ale ty widać uważasz,że wszystko jest ok!Kuriozalny przebieg tego meczu to taka normalka?Zwykły przypadek?.Tylko,powtarzam to
jeszcze raz,nie spotkałem się jeszcze,z faktem odgwizdania gospodarzom w ciągu 15 minut-15 przewinień osobistych i w tym czasie nieodgwizdania
żadnego przewinienia gościom.Dodajmy, bardziej zainteresowanym zwycięstwem w tym meczu,z uwagi awansu do play-off.

Człowieku,ja niczego nie zmyślam,to są fakty.I do nich się odnieś!Co z tego,że to dotyka pośrednio Start?Jaja to robili sobie sędziowie albo
zawodnicy ale ty widać uważasz,że wszystko jest ok!Kuriozalny przebieg tego meczu to taka normalka?Zwykły przypadek?.Tylko,powtarzam to
jeszcze raz,nie spotkałem się jeszcze,z faktem odgwizdania gospodarzom w ciągu 15 minut-15 przewinień osobistych i w tym czasie nieodgwizdania
żadnego przewinienia gościom.Dodajmy, bardziej zainteresowanym zwycięstwem w tym ... rozwiń
Avatar
~marek~ / 11 marca 2010 r. o 09:05
0
Jeszcze jedno.Wg.evaluation Politechnika -105 punktów,Sokół Łańcut-87.W sprawie Tomka Celeja stosując kryteria eval,to nie jest zbyt dobrym
zawodnikiem.Oddaje dużo niecelnych rzutów z gry,nie raz,w sytuacjach,gdzie można zagrać inaczej.Często z nieprzygotowanej pozycji,na siłę!!
Ma sporo strat,na swój wzrost, zbiera trochę za mało piłek z tablic.Nie ma już tej dynamiki i szybkości,co dawniej.W ogóle u większości graczy
Startu-nie ma szybkości i dynamiki!Ten zespół ma potencjalne możliwości,ale moim zdaniem jest źle prowadzony i przygotowany.
Ile było meczów które można było spokojnie wygrać,zamiast tego nerwówki do ostatnich minut!!!Często, zakończone porażkami na własne życzenie!
Często, zamiast wygranymi kilkunastoma punktami,wygrane kilkoma punktami z zespołami z dołu tabeli!!
I nie było tu takich dziwnych scenariuszy,jak w meczu Politechnika-Sokół.
Jeszcze jedno.Wg.evaluation Politechnika -105 punktów,Sokół Łańcut-87.W sprawie Tomka Celeja stosując kryteria eval,to nie jest zbyt dobrym
zawodnikiem.Oddaje dużo niecelnych rzutów z gry,nie raz,w sytuacjach,gdzie można zagrać inaczej.Często z nieprzygotowanej pozycji,na siłę!!
Ma sporo strat,na swój wzrost, zbiera trochę za mało piłek z tablic.Nie ma już tej dynamiki i szybkości,co dawniej.W ogóle u większości graczy
Startu-nie ma szybkości i dynamiki!Ten zespół ma potencjalne możliwości,ale moim zdaniem jest ... rozwiń
Avatar
LUDZIE / 11 marca 2010 r. o 08:46
0
no tak , wszyscy się zmówili przeciwko derwiszowi pelczarowi i bóg jeden wie komu jeszcze ?!! no to są już jaja ;-)))))
Avatar
~marek~ / 11 marca 2010 r. o 08:35
0
Obserwowałem,w internecie,przebieg meczu Politechnika Warszawska-Sokół Łańcut 93:96 po 2 dog.Na ekranie pojawiały się dane statystyczne
i opis przebiegu meczu.Ku mojemu zdumieniu ,od stanu 74:62 dla Warszawy na około 5 minut przed końcem 4 kwarty,nastąpiło dziwne zjawisko.
Koszykarze z Łańcuta mimo że gonili wynik,przestali w ogóle faulować!Faulowali za to ile wlezie,nie wiedzieć czemu koszykarze Politechniki?!
Łańcut zdobył 12 punktów głównie z rzutów osobistych.Politechnika nie zdobyła pzez 5 minut żadnego punktu!74:74.Najpierw pierwsza,potem druga
dogrywka.Przez,w sumie, 15 minut koszykarzom gości nie odgwizdano żadnego faulu!!Gospodarzom 15 przewinień osobistych!W drugiej dogrywce
w Politechnice nie grało już czterech kluczowych zawodników którzy spadli za 5 przewinień.Gospodarze wykonywali ,przez 4 kwarty i dwie dogrywki,
15 rzutów osobistych.Goście aż 41!
To wszystko dzieje się pod nosem PZKosz w Warszawie!Ja w takie cuda nie wierzę!!!Mimo,że wysilam swoją pamięć,nie przypominam sobie
takiej sytuacji,a widziałem wiele meczów!
Nie trzeba przypominać,że wynik tego spotkania może mieć wpływ na los Startu Lublin i jego szanse gry w play-off!
Obserwowałem,w internecie,przebieg meczu Politechnika Warszawska-Sokół Łańcut 93:96 po 2 dog.Na ekranie pojawiały się dane statystyczne
i opis przebiegu meczu.Ku mojemu zdumieniu ,od stanu 74:62 dla Warszawy na około 5 minut przed końcem 4 kwarty,nastąpiło dziwne zjawisko.
Koszykarze z Łańcuta mimo że gonili wynik,przestali w ogóle faulować!Faulowali za to ile wlezie,nie wiedzieć czemu koszykarze Politechniki?!
Łańcut zdobył 12 punktów głównie z rzutów osobistych.Politechnika nie zdobyła pzez 5 minut żadnego punktu&... rozwiń
Avatar
dolar / 11 marca 2010 r. o 08:08
0
Jeżeli u nas na podwórku kręcą i się układają , to niby czemu tam nie !
Avatar
~tom~ / 11 marca 2010 r. o 07:41
0
Wielki przekręt PZKOSZ-u z Tomkiem Celejem!!! co to za argumentacja, że ma się ogrywac młody gracz? układy układziki.... Tomek i tak jesteś super graczem!!!
Avatar
na wszelki wypadek / 10 marca 2010 r. o 22:16
0
mi się wydaje że boi sie rywalizacji i symuluje !!!!!!!