Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

30 grudnia 2012 r.
19:47
Edytuj ten wpis

Novum Lublin wycofuje się z II ligi koszykarzy

Autor: Zdjęcie autora (lukisz)
0 4 A A
Novum Lublin z powodu kłopotów finansowych musi się wycofać z II ligi koszykarzy (MACIEJ KACZANOWSKI
Novum Lublin z powodu kłopotów finansowych musi się wycofać z II ligi koszykarzy (MACIEJ KACZANOWSKI

To już pewne. Novum Lublin wycofuje się z rozgrywek II ligi mężczyzn

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pierwszym sygnałem kłopotów drugoligowca była niespodziewana rezygnacja trenera zespołu Piotra Karolaka.

– Oświadczam, iż z dniem 15 grudnia zrezygnowałem z pełnienia funkcji trenera Novum. Moja decyzja nie jest podyktowana względami sportowymi a tylko i wyłącznie sprawami organizacyjno-finansowymi klubu.

W związku z powyższym, proszę nie utożsamiać mnie z działalnością i decyzjami prezesa klubu i sprawami związanymi z jego funkcjonowaniem – napisał w swoim oświadczeniu Piotr Karolak.

Prezes Grzegorz Gospodarek przyznał później na łamach Dziennika Wschodniego, że sytuacja jego drużyny jest tragiczna i że zastanawia się nad wycofaniem drużyny z II ligi. Wczoraj potwierdził, że dla Novum nie ma już ratunku.

– Na pewno się wycofujemy. Po prostu wychodzi na to, że lepiej wspierać spadkowicza z I ligi, niż to, co się sprawdziło w II. Nie będę przecież prosił sponsorów na siłę, żeby nam pomogli – tłumaczy prezes Gospodarek.

Już 10 dni temu zawodnicy klubu z Lublina dostali wolną rękę w poszukiwaniu nowych drużyn. I niektórzy z nich znaleźli pracodawców. Paweł Kowalczuk będzie występował w Starcie Lublin, w III lidze.

Z kolei Patryk Gospodarek przenosi się do Stalowej Woli. Jego brat Michael, o którego starała się również drużyna Dominika Derwisza raczej nie zostanie w Lublinie i wybierze ofertę MKS Dąbrowa Górnicza, gdzie występuje były gracz Novum Jakub Karolak.

– Wszystko wyjaśni się w poniedziałek, ale raczej wybiorę ofertę Dąbrowy Górniczej. Czy jest szansa, że będę reprezentował Wikanę-Start Lublin? Raczej nie. Działacze tego klubu chcieli, żebym związał się z zespołem 1,5 roczną umową. Nie przystałem na takie warunki. Jest jeszcze opcja, że po prostu zrobię sobie pół roku przerwy i później zacznę się rozglądać za nową drużyną – mówi Michael Gospodarek.

W obecnym sezonie ekipa z Lublina po dziewięciu rozegranych meczach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy C z dorobkiem 12 punktów. W sumie zanotowała trzy zwycięstwa i sześć porażek. Wychodzi jednak na to, że koszykarze Novum nie będą mieli już okazji, żeby poprawić ten dorobek.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
minisponsor / 31 grudnia 2012 r. o 13:27
0
A tak z ciekawości, jaki budżet miało Novum, a jaki jest koszt utrzymania zespołu w II lidze koszykarzy.
Mówienie o krytycznej sytuacji w klubie, przeciętnemu Kowalskiemu czy ewentualnemu sponsorowi niewiele mówi.
Avatar
karol / 31 grudnia 2012 r. o 11:29
0
brawo dla pana prezydenta
lepiej ciagle pchac kase w ...start starych prykow i derwisza niz pomóc mlodziezy zeby klub wyst. w 1 lidze sportowo a nie dzieki dzikiej karcie jak wikana
Avatar
Mietek / 31 grudnia 2012 r. o 11:25
0
Panie Gospodarek każdy potencjalny sponsor jak Pan widzi to mu się odechciewa nawet dalszej rozmowy z Panem. Więc na siłę też Pan nic nie zrobi
Avatar
lulek akacja / 31 grudnia 2012 r. o 08:33
0
a więc startowi można załatwić dziką kartę a pomóc novum już nie ????
panie prezydencie ...... zero reakcji ? czyżby nieudacznicy prowadzący start mieli większe znajomości u rządzących ??
nie wstyd, że młodych zawodników wywala się na zbity ryj ? ot tak ? lepiej wspomagać starych pryków co i tak już nic nigdy nie osiągną.... szkoda.

to jest rzeczywiście trudny rok dla lubelskiego .... startu. czekamy na kolejną dziką kartę.
Avatar
minisponsor / 31 grudnia 2012 r. o 13:27
0
A tak z ciekawości, jaki budżet miało Novum, a jaki jest koszt utrzymania zespołu w II lidze koszykarzy.
Mówienie o krytycznej sytuacji w klubie, przeciętnemu Kowalskiemu czy ewentualnemu sponsorowi niewiele mówi.
Avatar
karol / 31 grudnia 2012 r. o 11:29
0
brawo dla pana prezydenta
lepiej ciagle pchac kase w ...start starych prykow i derwisza niz pomóc mlodziezy zeby klub wyst. w 1 lidze sportowo a nie dzieki dzikiej karcie jak wikana
Avatar
Mietek / 31 grudnia 2012 r. o 11:25
0
Panie Gospodarek każdy potencjalny sponsor jak Pan widzi to mu się odechciewa nawet dalszej rozmowy z Panem. Więc na siłę też Pan nic nie zrobi
Avatar
lulek akacja / 31 grudnia 2012 r. o 08:33
0
a więc startowi można załatwić dziką kartę a pomóc novum już nie ????
panie prezydencie ...... zero reakcji ? czyżby nieudacznicy prowadzący start mieli większe znajomości u rządzących ??
nie wstyd, że młodych zawodników wywala się na zbity ryj ? ot tak ? lepiej wspomagać starych pryków co i tak już nic nigdy nie osiągną.... szkoda.

to jest rzeczywiście trudny rok dla lubelskiego .... startu. czekamy na kolejną dziką kartę.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ENERGA BASKET LIGA MĘŻCZYZN
12. KOLEJKA

Wyniki:

Asseco Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza 81:80
Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Enea Zastal BC Zielona Góra 73:99
Twarde Pierniki Toruń - Anwil Włocławek 84:92
Trefl Sopot - King Szczecin 69:61
WKS Śląsk Wrocław - GTK Gliwice 106:74
Hydro Truck Radom - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 83:78
Legia Warszawa - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 68:66
PGE Spójnia Stargard - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz

Tabela:

1. Ostrów Wlkp. 13 22 1184 - 1092
2. Anwil 12 21 974 - 896
3. Czarni Słupsk 12 21 979 - 912
4. Twarde Pierniki 12 21 1049 - 1020
5. Zielona Góra 12 19 1086 - 1006
6. Śląsk 12 18 991 - 922
7. Legia 11 18 890 - 824
8. King 12 18 1006 - 1011
9. Trefl 12 17 942 - 949
10. Arka 12 17 886 - 956
11. Astoria 11 16 900 - 886
12. Hydro Truck 12 16 989 - 1019
13. Spójnia 11 16 856 - 931
14. Dąbrowa G. 12 15 985 - 1066
15. Pszczółka 12 15 880 - 966
16. Gliwice 12 15 944 - 1085

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!