Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

25 września 2010 r.
21:24
Edytuj ten wpis

Olimp-Start Lublin - Górnik-Victoria Wałbrzych 75:74. Zwycięstwa Novum i AZS UMCS

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 10 A A

Nasze spotkania muszą być pełne emocji, bo chcemy ściągnąć do hali MOSiR jak najwięcej kibiców – śmiał się po wygranym meczu z Victorią Górnikiem Wałbrzych Witold Czarnecki, prezes Olimpu-Startu Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeżeli tak ma wyglądać nasz każdy występ, to nie dotrwam do połowy sezonu. Serce ma się tylko jedno – żartował Dominik Derwisz, opiekun naszych koszykarzy.

W trakcie meczu obu panom nie było jednak do śmiechu. Przez 32 minuty lublinianie sprawiali wrażenie, jakby przez cały okres przygotowawczy leżeli na plaży do góry brzuchem. Gospodarze razili brakiem zgrania, można było również odnieść wrażenie, że słowo obrona jest dla nich kompletną abstrakcją. Aż żal było patrzeć, jak o głowę niżsi rywale zbierali piłki Łukaszowi Kwiatkowskiemu sprzed nosa.

– Nie wszedłem dobrze w mecz i to poskutkowało brakiem pewności siebie. Dużo pracy przed nami – powiedział nasz środkowy. – Trzeba zaznaczyć, że powstrzymanie Kwiatkowskiego było głównym celem gości – próbował usprawiedliwiać doświadczonego centra Arkadiusz Pelczar, drugi trener lublinian.

Zawiedli również Michał Aleksandrowicz i Piotr Jagoda. Pierwszy miał ogromny problem z trafianiem do kosza, a drugi praktycznie nic nie wniósł do gry. Inny z debiutantów, Przemysław Łuszczewski, także nie zachwycił.

– Widać było, że w głowie ma za dużo taktyki – stwierdził Derwisz. Rzeczywiście, kilka treningów, które były koszykarz Sportino Inowrocław odbył z lublinianami, sprawiło, że kompletnie nie wiedział jak się ma zachować w ataku. W efekcie tego, Łuszczewski najczęściej stał bezproduktywnie w rogu boiska.

Wszystko to sprawiło, że na osiem minut przed końcem Olimp-Start przegrywał 49:64. Sygnał do ataku dał Michał Sikora. Doświadczony rozgrywający jako jeden z niewielu nie musi mieć do siebie żadnych pretensji o sobotni występ.

Chwilę później do jego poziomu dostosował się Łukasz Jagoda, który wyrwał kilka bardzo ważnych piłek, a heroiczną pogoń dwoma celnymi "trójkami” zakończył Adam Myśliwiec. Ostatnią z nich trafił na czternaście sekund przed końcową syreną. – Trener zawsze mi powtarza, że mam wierzyć w swój rzut. W sobotę to zaprocentowało. To była najważniejsza "trójka” w mojej karierze – powiedział bohater spotkania.

Mecz z Victorią Górnikiem Wałbrzych pokazał, że w "czerwono-czarnych” drzemie olbrzymi potencjał. Teraz jednak sztab szkoleniowy czeka bardzo trudne zadanie. Olimp-Start w kolejnym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z AZS Politechniką Warszawską.

W tym meczu nieco ponad siedem minut, nawet tak kapitalnej gry jak w sobotę, może nie wystarczyć do zdobycia kompletu punktów. Jeżeli lublinianie tego nie zrozumieją, to w stolicy polegną z kretesem.

Olimp-Start Lublin – Victoria Górnik Wałbrzych75:74 (17:18, 11:20, 21:19, 26:17)

Olimp-Start: Sikora 21 (3x3), Myśliwiec 19 (2x3), Aleksandrowicz 10, Kwiatkowski 8 (1x3), Kowalski 7 (1x3) – Łuszczewski 5 (1x3), Prażmo 4, Ł. Jagoda 1, P. Jagoda 0.

Victoria: Ustarbowski 20, Sterenga 16 (2x3), Jakóbczyk 10 (1x3), Józefowicz 7, Wróbel 4 – Kietliński 8 (2x3), Nitsche 7 (1x3), Pieloch 2.

Sędziowali: Kuziora, Wierzman, Giza. Widzów: 600.


Karolak już błyszczy

W swoim debiucie w rozgrywkach drugiej ligi koszykarzy Novum Lublin pewnie wygrało 79:60 ze STACO MNLK Niepołomice. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jakub Karolak, który zdobył aż 20 punktów. Dobrze spisali się także Rafał Król (18 pkt) i Paweł Szeleźniak (11 pkt).

W pierwszych minutach widać było w poczynaniach podopiecznych Sławomira Depty ogromny stres. Udało się go opanować dopiero w drugiej kwarcie, którą młodzi lublinianie wygrali 25:7. W drugiej połowie Novum kontrolowało grę, a na parkiecie pojawiła się duża liczba rezerwowych. Wśród nich trzeba pochwalić Michała Gospodarka, zdobywcę 10 punktów.

Novum Lublin – STACO MNLK Niepołomice 79:60 (16:20, 25:7, 19:14, 19:19)
Novum: J. Karolak 20 (1x3), Król 18 (1x3), Szeleźniak 11 (1x3), Wiśniewski 9, Pawelec 4 – M. Gospodarek 10 (1x3), Ciechociński 6, J. Adameczek 0, Mróz 0, Kryśko 1, Drążyk 0.
Staco: Gworek 12 (2x3), Mróz 12, Dziura 10, Sz. Kunc 10 (1x3), Suski 0 – Piskorz 10 (1x3), Kupczyk 4, Sarota 2, Kania 0, D. Kunc 0, Gumulski 0, Sporysz 0.
Sędziowali: Sobkulski i Trybalski. Widzów: 300.

Pozostałe wyniki: UMKS Kielce – Unia Tarnów 96:91 * HK Bank Spółdzielczy Żory – Cracovia Kraków 79:62 * AZS AWF Katowice – Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno * Wisła AWF Kraków – AZS Politechnika Radomska 63:43 * Znicz Jarosław – MCKiS Termo-Rex Jaworzno 63:57 * Polonia Przemyśl – Mickiewicz Katowice i AZS Politechnika Rzeszów – Limblach Limanowa zakończyły się po zamknięciu wydania.

Forma idzie w górę

Koszykarki AZS UMCS Lublin pojechały na turniej towarzyski w Warszawie bardzo mocno osłabione. Z powodu kontuzji w stolicy nie wystąpiły Daria Cybulak, Paulina Gozdur, Barbara Bukowska i Aleksandra Buczek. W tym juniorskim zestawieniu akademiczki poradziły sobie dość dobrze. Wprawdzie wygrały zaledwie jedno spotkanie, ale z Wisłą Kraków i KKS Olsztyn również były w stanie toczyć wyrównaną walkę.

Poważną wpadkę zaliczyły jedynie w meczu z Uniwersytetem Warszawskim, kiedy przegrały 40:75. Królową strzelczyń imprezy w stolicy została Katarzyna Trzeciak, która zdobyła 60 punktów.

– Widać, że powołanie do reprezentacji juniorek bardzo ją zmobilizowało. W Warszawie grała jak prawdziwa liderka. To będzie dla nas bardzo ciekawy sezon. Naszym głównym celem jest utrzymanie – powiedział Andrzej Dubielis, trener AZS UMCS.

Wyniki: AZS UMCS Lublin – Uniwersytet Warszawski 75:40 (5:21, 17:17, 12:17, 6:20) *AZS UMCS – Wisła II McArthur Kraków 50:67 (10:12, 11:12, 14:25, 15:18) *AZS UMCS – KKS Olsztyn 71:74 (19:12, 14:22, 15:17, 23:23) * AZS UMCS – MKK Sokołów Podlaski 73:62 (32:14, 17:9, 18:19, 6:20).

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LLK / 1 października 2010 o 20:48
0
A 23 października rozpoczyna się sezon amatorskiej koszykówki !!! jeszcze można się zapisywać !!! zabawa super od października do kwietnia, gramy w 3 ligach !!! więcej na stronie www.llk.pl
Avatar
marek / 28 września 2010 o 11:52
0
Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego AZS Politechnika W-wa jest takim faworytem.
W zeszłym sezonie utrzymali się po play-off,teraz doszedł tylko stary Karwowski.I tu nagle taki faworyt.
To jest lansowanie tego zespołu na siłę.To nie jest taki AZS Lublin z czasów gdy grali młodzi Szawarski,Miszczuk,
Nowakowski.
Jeśli oni w takim składzie są faworytami,to pozostałe doznały jakichś katastrofalnych osłabień,czy co?
Avatar
Tomek / 27 września 2010 o 11:09
0
po części zgadzam się z Wojtkiem. To znaczy - 2 bohaterów tego meczu - Myśliwiec i Sikora (może nawet w odwrotniej kolejności mimo wszystko).Kowalski, Kwiatkowski - mam nadzieje, że ten mecz to jednorazowy wypadek przy pracy. Łuszczewski- słabo, ale może to tak na początek. Aleksandrowicz - mogło być lepiej ale może to trema. Starszy Jagoda- w ataku kiepsko, no ale miał kilka ważnych przechwytow. Młodszy Jagoda- katastrofa. W ubiegłym sezonie żaden z juniorow nie zagrał tak źle. I tu zgadzam się- trzeba ogrywać młodych (Stefaniuka, Szadurę i Eijofora), bo wygląda na to, że wcale nie są gorsi od P. Jagody. Prażmo- oczywiście, że popełnia blędy, ale kto ich nie popełnia. Wszystko kwestia ogrania. Myślę, że nastepne mecze będą wyglądały już dużo lepiej.
po części zgadzam się z Wojtkiem. To znaczy - 2 bohaterów tego meczu - Myśliwiec i Sikora (może nawet w odwrotniej kolejności mimo wszystko).Kowalski, Kwiatkowski - mam nadzieje, że ten mecz to jednorazowy wypadek przy pracy. Łuszczewski- słabo, ale może to tak na początek. Aleksandrowicz - mogło być lepiej ale może to trema. Starszy Jagoda- w ataku kiepsko, no ale miał kilka ważnych przechwytow. Młodszy Jagoda- katastrofa. W ubiegłym sezonie żaden z juniorow nie zagrał tak źle. I tu zgadzam się- trzeba ogrywać młodych (Stefaniuka, Szadurę i... rozwiń
Avatar
jaroslaw spod krzyza / 27 września 2010 o 09:04
0
jakie zwyciestwa azs umcs?!?!? JEDNO - SŁOWNIE JEDNO to nie liczba mnoga...żenada
Avatar
wojtek / 27 września 2010 o 08:49
0
zwycięstwo z Wałbrzychem to jeden wielki fart... tak kiepsko grającej drużyny nie widziałem dawno... dzięki grze Michał Sikory oraz dwóch celnych rzutów za 3 Adama ( tak a propo fenomelnie rzucił dwie 3-ki )!!!nie było żadnych pozytywów... kiepska obrona, brka koncepcji w ataku.. widac brak strzelca... myślałem, że jak Celeja nie ma to Kowal coś rzuci ale widocznie nie ten poziom... raptem 7 pkt
Aleksandrowicz - chłopak ma potencjał jeszcze będziemy z niego zadowoleni!!!
Jagodowie - jak tak dalej będę grać to lepiej bedzie ogrywac juniorów - Jaśka, Kubę - oni mogą mieć wahania formy a zawodowcy nie powinni mieć no chyba, że to nie zawodowcy....,
Sergiusz - fajen wejście w mecz, ale za krótko grał nie dostatecznie wykorzystywany gracz
Włodek - ciężko odrywał się od ziemi zero motoryki
zwycięstwo z Wałbrzychem to jeden wielki fart... tak kiepsko grającej drużyny nie widziałem dawno... dzięki grze Michał Sikory oraz dwóch celnych rzutów za 3 Adama ( tak a propo fenomelnie rzucił dwie 3-ki )!!!nie było żadnych pozytywów... kiepska obrona, brka koncepcji w ataku.. widac brak strzelca... myślałem, że jak Celeja nie ma to Kowal coś rzuci ale widocznie nie ten poziom... raptem 7 pkt
Aleksandrowicz - chłopak ma potencjał jeszcze będziemy z niego zadowoleni!!!
Jagodowie - jak tak dalej będę gra... rozwiń
Avatar
lotos / 26 września 2010 o 09:40
0
zupełnie przypadkowo , nie dodałeś
Avatar
elv / 26 września 2010 o 09:24
0
"Na inaugurację rozgrywek pierwszej ligi koszykarskiej (drugi szczebel rozgrywek) Olimp-Start Lublin pokonał Górnika-Victorię Wałbrzych 75:74."

Teraz nie mija się to z prawdą i nie wprowadza nikogo w błąd.
Avatar
kibic / 26 września 2010 o 08:25
0
Dla osób mniej śledzących polskie rozgrywki basketu informacja że jest to drugi szczebel rozgrywek jest ważna i przydatna.
Avatar
LLK / 26 września 2010 o 08:08
0
27 września o godz. 16.30 w świetlicy klubowej lubelskiego Startu odbędzie się spotkanie organizacyjne rozgrywek Amatorskiej Ligi Koszykówki, Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Na zebraniu zostanie omówiony regulamin, który będzie obowiązywał w sezonie 2010/2011. www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100916/SPORTS04/321429788
Avatar
elv / 25 września 2010 o 23:05
0
"Na inaugurację rozgrywek drugiej ligi koszykarskiej Start Lublin pokonał Górnika-Victorię Wałbrzych 75:74"

Start gra w I lidze a w drugiej klasie rozgrywkowej panie "redaktorze"! Dziwny skrót myślowy, może jednak niewiedza.
Avatar
LLK / 1 października 2010 o 20:48
0
A 23 października rozpoczyna się sezon amatorskiej koszykówki !!! jeszcze można się zapisywać !!! zabawa super od października do kwietnia, gramy w 3 ligach !!! więcej na stronie www.llk.pl
Avatar
marek / 28 września 2010 o 11:52
0
Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego AZS Politechnika W-wa jest takim faworytem.
W zeszłym sezonie utrzymali się po play-off,teraz doszedł tylko stary Karwowski.I tu nagle taki faworyt.
To jest lansowanie tego zespołu na siłę.To nie jest taki AZS Lublin z czasów gdy grali młodzi Szawarski,Miszczuk,
Nowakowski.
Jeśli oni w takim składzie są faworytami,to pozostałe doznały jakichś katastrofalnych osłabień,czy co?
Avatar
Tomek / 27 września 2010 o 11:09
0
po części zgadzam się z Wojtkiem. To znaczy - 2 bohaterów tego meczu - Myśliwiec i Sikora (może nawet w odwrotniej kolejności mimo wszystko).Kowalski, Kwiatkowski - mam nadzieje, że ten mecz to jednorazowy wypadek przy pracy. Łuszczewski- słabo, ale może to tak na początek. Aleksandrowicz - mogło być lepiej ale może to trema. Starszy Jagoda- w ataku kiepsko, no ale miał kilka ważnych przechwytow. Młodszy Jagoda- katastrofa. W ubiegłym sezonie żaden z juniorow nie zagrał tak źle. I tu zgadzam się- trzeba ogrywać młodych (Stefaniuka, Szadurę i Eijofora), bo wygląda na to, że wcale nie są gorsi od P. Jagody. Prażmo- oczywiście, że popełnia blędy, ale kto ich nie popełnia. Wszystko kwestia ogrania. Myślę, że nastepne mecze będą wyglądały już dużo lepiej.
po części zgadzam się z Wojtkiem. To znaczy - 2 bohaterów tego meczu - Myśliwiec i Sikora (może nawet w odwrotniej kolejności mimo wszystko).Kowalski, Kwiatkowski - mam nadzieje, że ten mecz to jednorazowy wypadek przy pracy. Łuszczewski- słabo, ale może to tak na początek. Aleksandrowicz - mogło być lepiej ale może to trema. Starszy Jagoda- w ataku kiepsko, no ale miał kilka ważnych przechwytow. Młodszy Jagoda- katastrofa. W ubiegłym sezonie żaden z juniorow nie zagrał tak źle. I tu zgadzam się- trzeba ogrywać młodych (Stefaniuka, Szadurę i... rozwiń
Avatar
jaroslaw spod krzyza / 27 września 2010 o 09:04
0
jakie zwyciestwa azs umcs?!?!? JEDNO - SŁOWNIE JEDNO to nie liczba mnoga...żenada
Avatar
wojtek / 27 września 2010 o 08:49
0
zwycięstwo z Wałbrzychem to jeden wielki fart... tak kiepsko grającej drużyny nie widziałem dawno... dzięki grze Michał Sikory oraz dwóch celnych rzutów za 3 Adama ( tak a propo fenomelnie rzucił dwie 3-ki )!!!nie było żadnych pozytywów... kiepska obrona, brka koncepcji w ataku.. widac brak strzelca... myślałem, że jak Celeja nie ma to Kowal coś rzuci ale widocznie nie ten poziom... raptem 7 pkt
Aleksandrowicz - chłopak ma potencjał jeszcze będziemy z niego zadowoleni!!!
Jagodowie - jak tak dalej będę grać to lepiej bedzie ogrywac juniorów - Jaśka, Kubę - oni mogą mieć wahania formy a zawodowcy nie powinni mieć no chyba, że to nie zawodowcy....,
Sergiusz - fajen wejście w mecz, ale za krótko grał nie dostatecznie wykorzystywany gracz
Włodek - ciężko odrywał się od ziemi zero motoryki
zwycięstwo z Wałbrzychem to jeden wielki fart... tak kiepsko grającej drużyny nie widziałem dawno... dzięki grze Michał Sikory oraz dwóch celnych rzutów za 3 Adama ( tak a propo fenomelnie rzucił dwie 3-ki )!!!nie było żadnych pozytywów... kiepska obrona, brka koncepcji w ataku.. widac brak strzelca... myślałem, że jak Celeja nie ma to Kowal coś rzuci ale widocznie nie ten poziom... raptem 7 pkt
Aleksandrowicz - chłopak ma potencjał jeszcze będziemy z niego zadowoleni!!!
Jagodowie - jak tak dalej będę gra... rozwiń
Avatar
lotos / 26 września 2010 o 09:40
0
zupełnie przypadkowo , nie dodałeś
Avatar
elv / 26 września 2010 o 09:24
0
"Na inaugurację rozgrywek pierwszej ligi koszykarskiej (drugi szczebel rozgrywek) Olimp-Start Lublin pokonał Górnika-Victorię Wałbrzych 75:74."

Teraz nie mija się to z prawdą i nie wprowadza nikogo w błąd.
Avatar
kibic / 26 września 2010 o 08:25
0
Dla osób mniej śledzących polskie rozgrywki basketu informacja że jest to drugi szczebel rozgrywek jest ważna i przydatna.
Avatar
LLK / 26 września 2010 o 08:08
0
27 września o godz. 16.30 w świetlicy klubowej lubelskiego Startu odbędzie się spotkanie organizacyjne rozgrywek Amatorskiej Ligi Koszykówki, Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Na zebraniu zostanie omówiony regulamin, który będzie obowiązywał w sezonie 2010/2011. www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100916/SPORTS04/321429788
Avatar
elv / 25 września 2010 o 23:05
0
"Na inaugurację rozgrywek drugiej ligi koszykarskiej Start Lublin pokonał Górnika-Victorię Wałbrzych 75:74"

Start gra w I lidze a w drugiej klasie rozgrywkowej panie "redaktorze"! Dziwny skrót myślowy, może jednak niewiedza.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 3 1

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 0 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 17 8

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 6

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 12

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

TAURON BASKET LIGA
Półfinały

Wyniki:

Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Polski Cukier Toruń - Slam Ostrów Wielkopolski
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Stelmet Zielona Góra - Anwil Włocławek

Tabela:

1. Anwil 32 56 2732-2366
2. Ostrów Wlkp. 32 55 2586-2350
3. Polski Cukier 32 55 2730-2427
4. Stelmet 32 53 2738-2505
5. Dąbrowa Górnicza 32 52 2643-2477
6. Rosa Radom 32 52 2659-2531
7. Turów 32 50 2722-2707
8. King Szczecin 32 50 2656-2583
9. TBV Start 32 49 2619-2526
10. Trefl Sopot 32 49 2568-2519
11. Asseco 32 49 2607-2650