Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

17 grudnia 2011 r.
21:37
Edytuj ten wpis

Start Lublin - Polski Cukier Toruń 82:63

0 3 A A
Rafał Król (z piłką) rozegrał znakomite zawody (WOJCIECH NIEŚPIAŁOWSKI)
Rafał Król (z piłką) rozegrał znakomite zawody (WOJCIECH NIEŚPIAŁOWSKI)

Na taki mecz kibice w hali MOSiR czekali przez cały sezon. Koszykarze Startu Lublin zagrali bardzo dobrze i pokonali faworyzowany Polski Cukier Toruń 82:63. Bohaterami spotkania byli Michał Aleksandrowicz i Rafał Król.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ten sukces jest tym cenniejszy, bo został odniesiony bez Przemysława Łuszczewskiego, który najprawdopodobniej będzie leczył kontuzjowaną kostkę do końca roku.

Pierwsze minuty nie wskazywały na to, że gospodarze odniosą tak przekonujące zwycięstwo. Po pierwszej kwarcie przyjezdni prowadzili 15:12. Serca kibiców w tym fragmencie dwukrotnie zadrżały, bo kontuzji doznali obaj gracze podkoszowi – Sergiusz Prażmo i Paweł Kowalski.

Obaj jednak wrócili na parkiet, a na szczególne słowa uznania zasługuje zwłaszcza ten drugi, który grał mimo pękniętej kości lewej dłoni. – Czeka mnie operacja i najprawdopodobniej dwa miesiące przerwy – powiedział Paweł Kowalski.

Sygnał do odrabiania strat dał swoim kolegom Michał Aleksandrowicz, który w ciągu 10 sekund zaliczył dwa przechwyty i zdobył cztery punkty.

„Czerwono-czarni” odjeżdżali rywalom w ekspresowym tempie, a ten pociąg napędzał Rafał Król. Pochodzący z Włodawy koszykarz zaliczył najlepsze w tym sezonie zawody i zdobył aż 23 punkty. Na przerwę gospodarze schodzili prowadząc czternastoma punktami.

W drugiej części meczu lublinianie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i systematycznie powiększali przewagę. Efektownymi wsadami popisywali się Aleksandrowicz i Król, a znakomicie asystował Piotr Pustelnik.

Trener Dominik Derwisz nie może spać jednak spokojnie, bo w środowym meczu z AZS Radex Szczecin będzie musiał sobie radzić bez Łuszczewskiego i Kowalskiego. Na parkiecie mogą ich zastąpić Rafał Król i Sergiusz Prażmo. Wydaje się, że w tej sytuacji pod kosz będzie musiał zostać przesunięty Adam Myśliwiec.

– Jestem przekonany, że, mimo tych kontuzji, moi koledzy nieźle poradzą sobie w środowym spotkaniu. Na wyjazdach nie idzie nam zbyt dobrze, dlatego na własnym parkiecie nie możemy tracić punktów – dodał Kowalski.

Start Lublin – Polski Cukier Toruń 82:63 (12:15, 35:18, 13:15, 22:15)

Start: Aleksandrowicz 19 (3x3), Michalski 11 (3x3), Szymański 10 (2x3), Prażmo 6, Kowalski 0 oraz Król 23 (1x3), Pustelnik 9 (1x3), Myśliwiec 4, Pawelec 0.

Polski Cukier: Kwiatkowski 18, Lewandowski 16 (2x3), Kubus 14, Lipiński 10 (2x3), Gliszczyński 5 oraz Wójcik 0, Tlałka 0, Pagacz 0, Królikowski 0.

Sędziowali: Dariusz Nejman, Adam Wierzman, Marcin Gandor. Widzów: 500.

Pozostałe wyniki: KS Spójnia Stargard Szczeciński – MKS Budimpex Polonia Przemyśl 64:71 * NETO PTG Sokół Łańcut – AZS WSGK POLFARMEX Kutno 61:69 * POLOmarket Sportino Inowrocław – Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 95:91 * Start Gdynia – AZS Radex Szczecin 67:74 * Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce – Rosa Radom i MKS Dąbrowa Górnicza – MKS Znicz Basket

1. Sokół 14 24 1012-866
2. Gdynia 14 24 1152-986
3. Toruń 14 23 1100-1031
4. Spójnia 14 23 971-937
5. Dąbrowa Górnicza 13 22 1045-913
6. Polonia 14 22 1026-997
7. Kutno 14 22 958-943
8. Rosa 13 21 914-857
9. Siedlce 13 20 902-902
10. Szczecin 14 20 994-1024
11. Znicz 13 20 933-980
12. Start 14 20 931-992
13. Krosno 14 16 929-1046
14. Sportino 14 16 872-1057
15. Sudety 14 16 818-1026

20-21 grudnia: Spójnia – Krosno * Sportino – Rosa * Gdynia – Kutno * Sokół – Polonia * Dąbrowa Górnicza – Toruń * Start – Szczecin * Siedlce – Sudety.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marek / 20 grudnia 2011 r. o 12:05
0
[quote name='a dziś grali z rezerwami' timestamp='1324197559' post='571971']
marku , za chwilę 2 runda . jak wrócą z Torunia jako wygrani to będzie znaczyło że naprawdę to nie przypadek ! puki co 12 lokata na 15 drużyn !!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Grali z rezerwami???A Start w pewnym sensie też nie grał rezerwami,Łuszczewski,Sikora,czy grający z kontuzją
Kowalski?
O czym ty mówisz?Ta cała 1 liga stoi na takim poziomie,że przy lepszym prowadzeniu zespołu,braku kontuzji, można
awansować w ciągu całej rewanżowej rundy z 12 na 3-4 pozycję!Zobacz różnice punktowe dzielące 12 zespół od czołówki!
Póki co,dalej nie ma komentarzy,bo Lublin stał się od jakiegoś czasu "kosmiczną dziurą".Tu mieszkają ludzie którym
wszystko wisi,nastawieni tylko na totalną krytykę,co obiektywnie oddaje stosunek liczby zamieszczanych wpisów
w przypadku meczów przegranych do tych wygranych.
Sam przyznasz,że tych pierwszych jest więcej.
To taki syndrom dzisiejszych czasów.
[quote name='a dziś grali z rezerwami' timestamp='1324197559' post='571971']
marku , za chwilę 2 runda . jak wrócą z Torunia jako wygrani to będzie znaczyło że naprawdę to nie przypadek ! puki co 12 lokata na 15 drużyn !!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Grali z rezerwami???A Start w pewnym sensie też nie grał rezerwami,Łuszczewski,Sikora,czy grający z kontuzją
Kowalski?
O czym ty mówisz?Ta cała 1 liga stoi na takim poziomie,że przy le... rozwiń
Avatar
a dziś grali z rezerwami / 18 grudnia 2011 r. o 09:39
0
marku , za chwilę 2 runda . jak wrócą z Torunia jako wygrani to będzie znaczyło że naprawdę to nie przypadek ! puki co 12 lokata na 15 drużyn !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
marek / 18 grudnia 2011 r. o 00:58
0
Szkoda,że jak do tej pory,nie ma żadnych komentarzy.No cóż wygrali ci,których miejscowe dupki skazywały na pożarcie.
Komentarze są tylko wtedy kiedy Start przegrywa.
Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę,na jeden fakt.Łuszczewski nie grał,Kowalski zero punktów.Wygrali ci, do których
trener Derwisz nie do końca miał przekonanie.
Takiemu Królowi nie dawał pograć,po jednym,dwóch złych zagraniach,sadzał na ławkę.
Dziwiło mnie niewykorzystywanie tego koszykarza,w kontekście braku zawodników podkoszowych.
Dla dobra tego zespołu i koszykówki w Lublinie,potrzebny jest klasyczny center.
Sikora niebawem wróci,zawodników obwodowych aż nadto.Derwisz nie do końca potrafił to wykorzystać ale ostatnio
coś jakby się zmieniło.To już drugi z rzędu dobry mecz Aleksandrowicza,tak trzymać!
Wbrew miejscowym malkontentom,przy wsparciu tego zespołu klasycznym centrem,Start Lublin stać jest na o wiele więcej
a porażki z prowincjonalnymi zespołami, w rodzaju Sudetów Jelenia Góra,czy Siedlec,nie powinny się powtórzyć.
Dziwi mnie, jak to jest,że takie miasto jak Lublin przegrało wszystkie ligowe mecze z Siedlcami,odkąd ten zespół
pojawił się w 1 lidze.
Szkoda,że jak do tej pory,nie ma żadnych komentarzy.No cóż wygrali ci,których miejscowe dupki skazywały na pożarcie.
Komentarze są tylko wtedy kiedy Start przegrywa.
Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę,na jeden fakt.Łuszczewski nie grał,Kowalski zero punktów.Wygrali ci, do których
trener Derwisz nie do końca miał przekonanie.
Takiemu Królowi nie dawał pograć,po jednym,dwóch złych zagraniach,sadzał na ławkę.
Dziwiło mnie niewykorzystywanie tego koszykarza,w kontekście braku zawodników podkoszowych.
Dla dobra... rozwiń
Avatar
marek / 20 grudnia 2011 r. o 12:05
0
[quote name='a dziś grali z rezerwami' timestamp='1324197559' post='571971']
marku , za chwilę 2 runda . jak wrócą z Torunia jako wygrani to będzie znaczyło że naprawdę to nie przypadek ! puki co 12 lokata na 15 drużyn !!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Grali z rezerwami???A Start w pewnym sensie też nie grał rezerwami,Łuszczewski,Sikora,czy grający z kontuzją
Kowalski?
O czym ty mówisz?Ta cała 1 liga stoi na takim poziomie,że przy lepszym prowadzeniu zespołu,braku kontuzji, można
awansować w ciągu całej rewanżowej rundy z 12 na 3-4 pozycję!Zobacz różnice punktowe dzielące 12 zespół od czołówki!
Póki co,dalej nie ma komentarzy,bo Lublin stał się od jakiegoś czasu "kosmiczną dziurą".Tu mieszkają ludzie którym
wszystko wisi,nastawieni tylko na totalną krytykę,co obiektywnie oddaje stosunek liczby zamieszczanych wpisów
w przypadku meczów przegranych do tych wygranych.
Sam przyznasz,że tych pierwszych jest więcej.
To taki syndrom dzisiejszych czasów.
[quote name='a dziś grali z rezerwami' timestamp='1324197559' post='571971']
marku , za chwilę 2 runda . jak wrócą z Torunia jako wygrani to będzie znaczyło że naprawdę to nie przypadek ! puki co 12 lokata na 15 drużyn !!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Grali z rezerwami???A Start w pewnym sensie też nie grał rezerwami,Łuszczewski,Sikora,czy grający z kontuzją
Kowalski?
O czym ty mówisz?Ta cała 1 liga stoi na takim poziomie,że przy le... rozwiń
Avatar
a dziś grali z rezerwami / 18 grudnia 2011 r. o 09:39
0
marku , za chwilę 2 runda . jak wrócą z Torunia jako wygrani to będzie znaczyło że naprawdę to nie przypadek ! puki co 12 lokata na 15 drużyn !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
marek / 18 grudnia 2011 r. o 00:58
0
Szkoda,że jak do tej pory,nie ma żadnych komentarzy.No cóż wygrali ci,których miejscowe dupki skazywały na pożarcie.
Komentarze są tylko wtedy kiedy Start przegrywa.
Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę,na jeden fakt.Łuszczewski nie grał,Kowalski zero punktów.Wygrali ci, do których
trener Derwisz nie do końca miał przekonanie.
Takiemu Królowi nie dawał pograć,po jednym,dwóch złych zagraniach,sadzał na ławkę.
Dziwiło mnie niewykorzystywanie tego koszykarza,w kontekście braku zawodników podkoszowych.
Dla dobra tego zespołu i koszykówki w Lublinie,potrzebny jest klasyczny center.
Sikora niebawem wróci,zawodników obwodowych aż nadto.Derwisz nie do końca potrafił to wykorzystać ale ostatnio
coś jakby się zmieniło.To już drugi z rzędu dobry mecz Aleksandrowicza,tak trzymać!
Wbrew miejscowym malkontentom,przy wsparciu tego zespołu klasycznym centrem,Start Lublin stać jest na o wiele więcej
a porażki z prowincjonalnymi zespołami, w rodzaju Sudetów Jelenia Góra,czy Siedlec,nie powinny się powtórzyć.
Dziwi mnie, jak to jest,że takie miasto jak Lublin przegrało wszystkie ligowe mecze z Siedlcami,odkąd ten zespół
pojawił się w 1 lidze.
Szkoda,że jak do tej pory,nie ma żadnych komentarzy.No cóż wygrali ci,których miejscowe dupki skazywały na pożarcie.
Komentarze są tylko wtedy kiedy Start przegrywa.
Ja tylko chciałbym zwrócić uwagę,na jeden fakt.Łuszczewski nie grał,Kowalski zero punktów.Wygrali ci, do których
trener Derwisz nie do końca miał przekonanie.
Takiemu Królowi nie dawał pograć,po jednym,dwóch złych zagraniach,sadzał na ławkę.
Dziwiło mnie niewykorzystywanie tego koszykarza,w kontekście braku zawodników podkoszowych.
Dla dobra... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wymień się ciepłem i zostaw niepotrzebne ubranie dla innych

Wymień się ciepłem i zostaw niepotrzebne ubranie dla innych

Miasto włączyło się do ogólnopolskiej akcji Wymiana Ciepła. Powstały dwa punkty, gdzie można zostawić ciepłe ubrania, stąd też można je sobie wziąć. Bez skrępowania. Nie pytając nikogo o zgodę.

Spektakl "Wujaszek Wania" w Teatrze Starym
31 stycznia 2022, 19:00

Spektakl "Wujaszek Wania" w Teatrze Starym

31 marca o godz. 19 w Teatrze Starym w Lublinie będzie można zobaczyć spektakl krakowskiego Teatru Ludowego "Wujaszek Wania".

Cyfrowe szyfry i zagadki dla dzieci z Puław. Bezpłatne zajęcia z programowania

Cyfrowe szyfry i zagadki dla dzieci z Puław. Bezpłatne zajęcia z programowania

Ruszyła rejestracja uczestników bezpłatnych zajęć z kodowania dla dzieci, które 5 lutego odbędą się w Puławach w ramach „Szkoły z Gigantami”

Kolejarzy szturm na ukraiński konsulat w Lublinie. Zaprotestują przeciw ograniczeniom

Kolejarzy szturm na ukraiński konsulat w Lublinie. Zaprotestują przeciw ograniczeniom

Na jutro zapowiedziana została demonstracja kolejarzy przed ukraińskim konsulatem w Lublinie. Związkowcy protestują przeciw wprowadzonym przez ukraińską kolej ograniczeniom w transporcie towarów

Widowisko "Taneczna podróż po świecie" w Puławach
26 stycznia 2022, 10:00

Widowisko "Taneczna podróż po świecie" w Puławach

26 stycznia o godz. 10 w Puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się pokaz widowiska "Taneczna podróż po świecie" w wykonaniu Zespołu Baletowego Etiuda.

Biała Podlaska: Miasto sprzedaje budynek po Urzędzie Kontroli Skarbowej

Biała Podlaska: Miasto sprzedaje budynek po Urzędzie Kontroli Skarbowej

Miasto chce sprzedać zabudowaną nieruchomość Skarbu Państwa przy ulicy Brzeskiej 81, która do niedawna była w zarządzie lubelskiej Izby Administracji Skarbowej. Niewykluczone, że do przetargu stanie firma Aluteam, która po sąsiedzku ma swój zakład produkcyjny.

Syn rzucił się na swoją matkę i oślepił ją. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Syn rzucił się na swoją matkę i oślepił ją. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

45-latek oślepił własną matkę. Do tego makabrycznego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w Kraśniku. Mężczyzna ma odpowiadać za usiłowanie zabójstwa.

Prezydent Lublina o czymś mówi na spotkaniu z mieszkańcami. O czym? Trudno zgadnąć

Prezydent Lublina o czymś mówi na spotkaniu z mieszkańcami. O czym? Trudno zgadnąć

Techniczną porażką okazała się prowadzona przez Ratusz internetowa transmisja wtorkowego spotkania władz Lublina z mieszkańcami dzielnicy Rury. Ci, którzy chcieliby się dowiedzieć, o czym mówią przedstawiciele Urzędu Miasta, niewiele mogą z tego zrozumieć

Naukowcy: Większość efektów niepożądanych po szczepieniu przeciwko COVID-19 to efekt placebo

Naukowcy: Większość efektów niepożądanych po szczepieniu przeciwko COVID-19 to efekt placebo

Efekt placebo odpowiada za ponad dwie trzecie zdarzeń niepożądanych związanych ze szczepionką przeciwko COVID-19 - ustalili naukowcy z Bostonu. Duża część osób biorących udział w badaniu klinicznym tego preparatu zgłaszała ogólnoustrojowe działania niepożądane, choć wcale go nie otrzymała.

Łuków: Wichura powaliła krzyż. Postawią nowy

Łuków: Wichura powaliła krzyż. Postawią nowy

W poniedziałek wichura powaliła krzyż misyjny przed łukowską kolegiatą. Nikomu nic się nie stało, a parafia postawi tu nowy krzyż.

Sąd o górkach czechowskich: Miasto naruszyło zasady

Sąd o górkach czechowskich: Miasto naruszyło zasady

Gotowe jest uzasadnienie sądowego wyroku w sprawie górek czechowskich. Wynika z niego, że miasto nie oceniło należycie przyrodniczej wartości terenu, więc nie mogło określić jego przyszłości. Ratusz będzie mieć 30 dni na odwołanie się od wyroku

Dobrosąsiedzki Przegląd Kolęd i Pastorałek w Nałęczowie
26 stycznia 2022, 9:00

Dobrosąsiedzki Przegląd Kolęd i Pastorałek w Nałęczowie

W dniach 26-27 stycznia w godz. 9-16 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury odbędą się przesłuchania do udziału w Dobrosąsiedzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek - Nałęczów 2022.

Polesie Kock ma nowego trenera

Polesie Kock ma nowego trenera

Fabian Ciok został nowym trenerem Polesia Kock

W tej szkole uczniowie robią psom USG. Tak kształcą przyszłych techników weterynarii

W tej szkole uczniowie robią psom USG. Tak kształcą przyszłych techników weterynarii

Uczniowie z Leśnej Podlaskiej mogą poczuć się jak prawdziwi fachowcy. Szkoła zakupiła m.in. elektryczny stół operacyjny czy nowoczesny aparat USG z głowicami dostosowanymi dla małych i dużych zwierząt. Skorzysta przede wszystkim młodzież z klas o profilu technik weterynarii.

Jest decyzja w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 19 w Lublinie

Jest decyzja w sprawie likwidacji Szkoły Podstawowej nr 19 w Lublinie

Lubelska kurator oświaty negatywnie zaopiniowała pomysł likwidacji Szkoły Podstawowej nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie.

ENERGA BASKET LIGA MĘŻCZYZN
19. KOLEJKA

Wyniki:

Enea Zastal BC Zielona Góra - King Szczecin 87:71
WKS Śląsk Wrocław - Asseco Arka Gdynia 86:63
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 82:83
Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - MKS Dąbrowa Górnicza
PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa
Hydro Truck Radom - Trefl Sopot
GTK Gliwice - Twarde Pierniki Toruń
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - Anwil Włocławek

Tabela:

1. Czarni Słupsk 19 34 1558 - 1469
2. Anwil 18 32 1529 - 1389
3. Ostrów Wlkp. 18 30 1626 - 1517
4. Twarde Pierniki 18 30 1562 - 1533
5. Zielona Góra 18 29 1611 - 1490
6. King 19 29 1594 - 1579
7. Trefl 18 28 1417 - 1377
8. Śląsk 17 27 1418 - 1303
9. Legia 17 27 1365 - 1333
10. Astoria 18 27 1507 - 1479
11. Spójnia 18 26 1449 - 1529
12. Arka 19 25 1414 - 1568
13. Dąbrowa G. 18 24 1495 - 1590
14. Hydro Truck 18 22 1433 - 1499
15. Pszczółka 18 22 1353 - 1471
16. Gliwice 17 20 1335 - 1540

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!