Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

23 sierpnia 2012 r.
14:48
Edytuj ten wpis

Tomasz Celej: Musimy wprowadzać do gry młodzież

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
2 7 A A
Tomasz Celej wrócił do koszykówki po kilkunastomiesięcznej przerwie<br />
 (ARCHIWUM)
Tomasz Celej wrócił do koszykówki po kilkunastomiesięcznej przerwie
(ARCHIWUM)

ROZMOWA Z Tomaszem Celejem, koszykarzem Wikany-Startu Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Tomasz Celej wrócił do gry w koszykówkę po kilkunastu miesiącach przerwy. Czy odczuwa pan zmęczenie?

– Nie, bo przez ponad miesiąc ćwiczyłem indywidualnie. Jestem profesjonalistą i, jeżeli podjąłem decyzję o powrocie do koszykówki, to chcę prezentować się na boisku jak najlepiej. Trenujemy dwa razy dziennie i musze przyznać, że ten zespół wygląda całkiem dobrze. W ekipie nie ma żadnych urazów. Zdarzają się przeciążenia, ale to są błahostki.

• Błahostką nie jest już przeprowadzka do hali Globus. To dobre rozwiązanie?

– Hala Globus jest jak każda inna. Na każdym obiekcie piłka jest okrągła i są dwa kosze, do których trzeba trafić. Dla mnie nie ma to najmniejszego znaczenia, bo przez dwa miesiące zdążymy przyzwyczaić się do nowych warunków.

• Czy chciałby pan wrócić jeszcze do hali MOSiR?

– Jest mi to zupełnie obojętne. Hala MOSiR ma dla mnie jedynie znaczenie sentymentalne.

• Co zmieniło się od pana poprzedniej przygody ze Startem Lublin?

– Przede wszystkim prezes. Z Arkadiuszem Pelczarem znam się od dwudziestu lat i wiem, że zna się na rzeczy. Był dobrym zawodnikiem, pracował jako trener i wie, w jaki sposób dotrzeć do ludzi. Widać, że ma plan na działanie spółki. Zespół również jest mądrze budowany, bo połączono rutynę z młodością. Jestem przekonany, że Dominik Derwisz wprowadzi młodzież do gry i za kilka lat, to oni będą stanowić o sile Wikany-Startu.

• Nie jest wykluczone, że w nadchodzącym sezonie, to właśnie młody Michael Gospodarek będzie dyrygował zespołem Wikany-Startu...

– Spokojnie, zanim on będzie prowadził grę Startu, to musi jeszcze dużo wody upłynąć w Czechówce. Na pozycji rozgrywającego jest przecież Michał Sikora i Łukasz Szczypka. Przypuszczam, że Gospodarek będzie wchodził na kilkanaście minut. Przeskok z drugiej ligi do pierwszej jest dość znaczący, więc Gospodarek pewnie będzie potrzebował nieco czasu, aby przystosować się do nowych warunków. Ale jeśli na treningach będzie ogrywał Michała czy Łukasza, to nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby został pierwszym rozgrywającym Wikany-Startu.

• Do drużyny dołączył Andrzej Misiewicz, który ma zapewnić spokój w strefie podkoszowej...

– Ale on nie ma jakiegoś wybitnego wzrostu, więc nie poradzi sobie bez pomocy Przemysława Łuszczewskiego czy Pawła Kowalskiego. Widać po Misiewiczu, że jest silnym zawodnikiem, którego piłka szuka pod koszem. Poza tym ma duże doświadczenie z parkietów ekstraklasy i pierwszej ligi. Jednak tylko gra zespołowa, może przynieść nam zwycięstwa.

• Po co wam Bartosz Ciechociński? Na jego pozycji wyglądacie przecież dość solidnie.

– To melodia przyszłości. Uważam, ze warto dać Bartkowi szansę rozwoju. Kiedy przychodziłem do AZS Lublin, to również przez dwa lata siedziałem na ławce rezerwowych. W zespole byli wówczas Paweł Hołota i Dominik Derwisz. Aby ich wygryźć ze składu, musiałem trenować dwa razy mocniej. Systematycznie zmniejszałem dystans dzielący mnie do nich, aż w końcu wskoczyłem do pierwszej piątki. Bartek musi przyjąć podobną drogę.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gołotciński / 24 sierpnia 2012 o 10:16
0
PELCZAR dobrze grał w koszykówkę ???? Panie Tomku troszkę obiektywizmu a nie wazeliny.....
Avatar
Kibic / 24 sierpnia 2012 o 09:01
0
Panie redaktorze Kozioł - bardzo dobre pytanie! "Po co wam Ciechociński?" Pewnie po to aby nie grał w Novum, tak jak Drążyk i Pawelec Bo Ciechociński do gry w 1 lidze to się jeszcze nie nadaje.
Avatar
Antoni / 23 sierpnia 2012 o 22:50
0
nie może być dobrze, jeśli pierwszy trener (instruktor Derwisz) jest zastępcą prezesa Pelczara - drugiego trenera (instruktora), śmiech na sali, a sam Celej, boiskowy egoista, rozwali ten zespół, i to chyba on będzie trenerem 9Instruktorem) boiskowym, ogólnie rzecz biorąc nie wróżę temu koleśiostwu sukcesu, pozbyli się wielu wartościowych młodych koszykarzy, a teraz udają, że stawiają na młodych, żenada
Avatar
Jasnowidz / 23 sierpnia 2012 o 22:03
0
Oj coś mi się widzi, że ten zespół to raczej bliżej II ligi - a ci młodzi na pewno za słabi na poziom I ligi, więc będą grali tak, jak ich kolega Drążyk - jak zwykle redaktorzy przyjmują to co usłyszą od emerytowanych zawodników za świętość bo niwiele orientują się w koszykówce, a szkoda- bo powinni mieć własne zdanie na temat tego kabaretu, który z roku na rok jest coraz bardziej zabawny - a więc wg schematu - po 6-7 meczach trener do dymisji, dymisja nie przyjęta przez kolegę, kontuzje i kłopoty finansowe, prawdopodobny spadek do II ligi (sukcesem będzie coi najwyżej udział w barażach) - a potem jednak dzika karta
Oj coś mi się widzi, że ten zespół to raczej bliżej II ligi - a ci młodzi na pewno za słabi na poziom I ligi, więc będą grali tak, jak ich kolega Drążyk - jak zwykle redaktorzy przyjmują to co usłyszą od emerytowanych zawodników za świętość bo niwiele orientują się w koszykówce, a szkoda- bo powinni mieć własne zdanie na temat tego kabaretu, który z roku na rok jest coraz bardziej zabawny - a więc wg schematu - po 6-7 meczach trener do dymisji, dymisja nie przyjęta przez kolegę, kontuzje i kłopoty finansowe, prawdopodobny spadek do II ligi ... rozwiń
Avatar
kibic / 23 sierpnia 2012 o 21:51
0
młodzież startu juz dawno poznała sie na swoim "wybitnym" trenerze i gra poza Lublinem. Obym sie mylil, ale mlodziez novum w starcie pogra, tak jak juz od roku gra Drązyk... czyli wcale... a pan Tomek chyba rzeczywiscie jakos inaczej gadal, jak sie z klubem rozstawal, ale co tam. W starcie wszyscy musza chodzic jak im Drerwisz zagra, bo sponsorów nie bedzie...
Avatar
omnomnom / 23 sierpnia 2012 o 21:00
0
Ciekawe gdzie są Ci młodzi zawodnicy startu? NIE NOVUM TYLKO STARTU?
Avatar
następny cichociemny / 23 sierpnia 2012 o 20:43
0
chyba nie to mówiłeś 2 lata temu o swoim prezesie i trenerze ... ale widać (jesteś elastyczny) i cenisz sobie inne z goła ... zawodowcu argumenty
Avatar
Gołotciński / 24 sierpnia 2012 o 10:16
0
PELCZAR dobrze grał w koszykówkę ???? Panie Tomku troszkę obiektywizmu a nie wazeliny.....
Avatar
Kibic / 24 sierpnia 2012 o 09:01
0
Panie redaktorze Kozioł - bardzo dobre pytanie! "Po co wam Ciechociński?" Pewnie po to aby nie grał w Novum, tak jak Drążyk i Pawelec Bo Ciechociński do gry w 1 lidze to się jeszcze nie nadaje.
Avatar
Antoni / 23 sierpnia 2012 o 22:50
0
nie może być dobrze, jeśli pierwszy trener (instruktor Derwisz) jest zastępcą prezesa Pelczara - drugiego trenera (instruktora), śmiech na sali, a sam Celej, boiskowy egoista, rozwali ten zespół, i to chyba on będzie trenerem 9Instruktorem) boiskowym, ogólnie rzecz biorąc nie wróżę temu koleśiostwu sukcesu, pozbyli się wielu wartościowych młodych koszykarzy, a teraz udają, że stawiają na młodych, żenada
Avatar
Jasnowidz / 23 sierpnia 2012 o 22:03
0
Oj coś mi się widzi, że ten zespół to raczej bliżej II ligi - a ci młodzi na pewno za słabi na poziom I ligi, więc będą grali tak, jak ich kolega Drążyk - jak zwykle redaktorzy przyjmują to co usłyszą od emerytowanych zawodników za świętość bo niwiele orientują się w koszykówce, a szkoda- bo powinni mieć własne zdanie na temat tego kabaretu, który z roku na rok jest coraz bardziej zabawny - a więc wg schematu - po 6-7 meczach trener do dymisji, dymisja nie przyjęta przez kolegę, kontuzje i kłopoty finansowe, prawdopodobny spadek do II ligi (sukcesem będzie coi najwyżej udział w barażach) - a potem jednak dzika karta
Oj coś mi się widzi, że ten zespół to raczej bliżej II ligi - a ci młodzi na pewno za słabi na poziom I ligi, więc będą grali tak, jak ich kolega Drążyk - jak zwykle redaktorzy przyjmują to co usłyszą od emerytowanych zawodników za świętość bo niwiele orientują się w koszykówce, a szkoda- bo powinni mieć własne zdanie na temat tego kabaretu, który z roku na rok jest coraz bardziej zabawny - a więc wg schematu - po 6-7 meczach trener do dymisji, dymisja nie przyjęta przez kolegę, kontuzje i kłopoty finansowe, prawdopodobny spadek do II ligi ... rozwiń
Avatar
kibic / 23 sierpnia 2012 o 21:51
0
młodzież startu juz dawno poznała sie na swoim "wybitnym" trenerze i gra poza Lublinem. Obym sie mylil, ale mlodziez novum w starcie pogra, tak jak juz od roku gra Drązyk... czyli wcale... a pan Tomek chyba rzeczywiscie jakos inaczej gadal, jak sie z klubem rozstawal, ale co tam. W starcie wszyscy musza chodzic jak im Drerwisz zagra, bo sponsorów nie bedzie...
Avatar
omnomnom / 23 sierpnia 2012 o 21:00
0
Ciekawe gdzie są Ci młodzi zawodnicy startu? NIE NOVUM TYLKO STARTU?
Avatar
następny cichociemny / 23 sierpnia 2012 o 20:43
0
chyba nie to mówiłeś 2 lata temu o swoim prezesie i trenerze ... ale widać (jesteś elastyczny) i cenisz sobie inne z goła ... zawodowcu argumenty
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 1

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 3

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 4 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 32 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 21 3

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 5

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

TAURON BASKET LIGA
Półfinały

Wyniki:

Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Polski Cukier Toruń - Slam Ostrów Wielkopolski
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Stelmet Zielona Góra - Anwil Włocławek

Tabela:

1. Anwil 32 56 2732-2366
2. Ostrów Wlkp. 32 55 2586-2350
3. Polski Cukier 32 55 2730-2427
4. Stelmet 32 53 2738-2505
5. Dąbrowa Górnicza 32 52 2643-2477
6. Rosa Radom 32 52 2659-2531
7. Turów 32 50 2722-2707
8. King Szczecin 32 50 2656-2583
9. TBV Start 32 49 2619-2526
10. Trefl Sopot 32 49 2568-2519
11. Asseco 32 49 2607-2650
12. Polpharma 32 47 2525-2575
13. AZS Koszalin 32 43 2506-2756
14. Gliwice 32 42 2548-2756
15. Miasto Szkła 32 40 2419-2711
16. Legia 32 37 2449-2823
17. Czarni 32 24 1463-1907

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.