Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

7 lutego 2011 r.
16:50
Edytuj ten wpis

Wyniki rozgrywek Pod Koszami Dziennika Wschodniego

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 7 A A
Na inaugurację rozgrywek Ligi Maxi Kangur pokonał Lancet (Wojciech Nieśpiałowski)
Na inaugurację rozgrywek Ligi Maxi Kangur pokonał Lancet (Wojciech Nieśpiałowski)

W miniony weekend swoje mecze rozgrywali jedynie drugo- i trzecioligowcy. Najwięcej emocji było w najniższej klasie rozgrywkowej, gdzie walczono o awans do czołowej szóstki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Niestety, ale rywalizacja nie zawsze przebiegała w czysty sposób. Nerwy wzięły górę w spotkaniu LPA z Maverick. Mecz został przerwany przez parę arbitrów Mazurewicz – Stasińki w 32 min, przy stanie 36:28 dla LPA.

– My walczyliśmy o awans do szóstki, a rywale o pierwsze miejsce. Przez cały mecz walka była bardzo ostra, a sędziowie nie panowali nad sytuacją na boisku. Najpierw arbitrzy ukarali zespół Maverick przewinieniami technicznymi, a później przerwali mecz – powiedział Rafał Baran, kapitan LPA.

– Niestety, ale sędziowie popsuli nam zabawę. Poziom prowadzenia zawodów był skandaliczny. Będziemy w tej sprawie interweniować. Ja tego nie zostawię w ten sposób – powiedział Michał Drewniak z Maverick.

– Jak zwykle wina leży po obu stronach. Zawodnicy zachowywali się skandalicznie, a sędziowie za późno zaczęli reagować na wydarzenia boiskowe. Ruszyła lawina zdarzeń, której nikt nie był w stanie zatrzymać – powiedział Krzysztof Kołoszewski, komisarz rozgrywek.

W grupie B najbardziej interesująco zapowiadał się mecz Alpaca Team z Elto TomWidłak. Zwycięzca zapewniał sobie awans do czołowej szóstki, przegrany nie miał już na to szans. Po emocjonującym spotkaniu lepsi okazali się koszykarze Alpaca Team.

– Nie udało się nam zebrać pełnego składu. W naszym zespole zabrakło trzech podstawowych zawodników – powiedział Bogusław Barszczewski z Elto TomWidłak. – Spodziewaliśmy się większego oporu ze strony rywali, tymczasem oni nie mieli pomysłu na grę – powiedział Michał Gwiazdowski, kapitan Alpaca Team.

WYNIKI

I LIGA

Kom PL – Skarpa Nadar 72:61.

1. Klima Matematyka 10 19 +289
2. Bracia Mrozik 10 19 +127
3. Groszek Team 10 18 +101
4. Cukropol Pszczółka 10 17 +156
5. Inwest Dźwig 10 16 +21
6. Kom PL 10 16 -44
7. Alco 10 15 +19
8. Zdrój MPWiK 10 15 +8
9. Winiarnia u Dyszona 10 12 -150
10. Skarpa Nadar 10 12 -202
11. Farmed 10 11 -133
12. Białowąs 10 10 -192

II liga
Betax – Kouba Koubala 51:46 * Dbros – Refsteam 67:55 *ZM Cioczek – Bottari 54:41 * Polmak – AT Vision 47:83 * {m/make pl – Oknoplastik 53:45 * KSC Rodmos – Jurand 51:53.

1. ZM Cioczek 11 19 +71
2. {m/make pl 11 18 +37
3. AT Vision 11 18 +109
4. Dbros 11 18 -14
5. Betax 11 17 -4
6. Refsteam 11 17 -32
7. Bottari 11 17 +41
8. Jurand 11 17 +28
* * *
9. Kouba Koubala 11 16 -38
10. KSC Rodmos 11 15 +26
11. Oknoplastik 11 14 -86
12. Polmak 11 12 -138

DODATKOWE TABELE
O MIEJSCA 2-4
1. {m/make pl 2 4 +23
2. AT Vision 2 3 +16
3. Dbros 2 2 -39
O MIEJSCA 5-8
1. Betax 3 5 +13
2. Refsteam 3 5 -27
3. Bottari 3 4 +23
4. Jurand 3 4 -9

III liga – grupa A
Bachus – All in Team 33:58 * WiG – No To Co 35:56 * N Play – Jammers 54:61 * LPA – Maverick 36:28 * Smoki – WSNS 38:79.

1. WSNS 11 21
2. Maverick 11 20
3. All in Team 11 20
4. No To Co 11 19
5. Jammers 11 18
6. LPA 11 17
* * *
7. WiG 11 15
8. N Play 10 14
9. The Shooters 11 13
10. Bachus 11 13
11. Lipa Team 11 13
12. Smoki 10 12

III liga – grupa B
Elto Tom Widłak – Alpaca Team 39:51 * Korwex – Żagiel 0:20 * Galwanex Skarpa – Rembud Arkada 45:90 * Aligator – Bełżyce 37:67 * Spartan – Rocketmind 31:70.

1. Szkoły ZDZ 11 21 +366
2. Rembud Arkada 11 20 +245
3. Rocketmind 12 20 +101
4. Bełżyce 11 19 +125
5. Magic Team 11 19 +108
6. Alpaca Team 11 19 +88
7. Elto Tom Widłak 12 19 +68
8. Żagiel 11 15 +25
9. Galwanex Skarpa 11 14 -164
10. Spartan 12 14 -286
11. Aligator 11 13 -233
12. 10 TH 11 13 -251
13. Korwex 11 11 -192

Liga Maxi

LCS – Lift Senior 55:51 * Kangur – Lancet 72:63.

1. Kangur 1 2 +9
2. LCS 1 2 +4
3. Lift Senior 1 1 -4
4. Lancet 1 1 -9
5. Lubzel 0 0 0

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nie michal / 9 lutego 2011 o 15:31
0
Ja Mavsom sedziowalem mecze i nikt nie kwestionowal wszystkich moich decyzji Jesli szanuje sie graczy i nie probuje stac ponad nimi to oni to docenia i szanuja tez sedziego
Avatar
gosc / 9 lutego 2011 o 14:57
0
Widziałem ich każdy mecz. Pozdro, Niezależny Obserwator (nie jakiś Michał) ;]
Avatar
gościówa / 9 lutego 2011 o 10:33
0
Piszesz że kwestionują każdą decyzję a to niby skąd wiesz? grasz może u nich?, nie!! nie!! Ty jesteś ich wielkim fanem,tak!! tak!! to musi być to!! to jak jest Michał ??
Avatar
gosc / 9 lutego 2011 o 02:59
0
Wygląda to na niezły burdel. Ale mimo wszystko Maverics zbyt często rzucają inwektywami w stronę sędziów, kwestionują KAŻDĄ ich decyzję podjętą nie po ich myśli. Na KAŻDYM meczu. To też jest nie do przyjęcia.
Avatar
pepe / 8 lutego 2011 o 22:53
0
Wojtek napisał:
...w ubiegłym sezonie podczas meczu WSNS z kim nie pamiętam jeden z zawodników tej drużyny uderzył drugiego głową łamiąc mu nos po czym rozpoczeł się bijatyka przerwana przez sędziów i co mądrzejszych graczy kogoś wywalono z boiska poleciały "dachy" a mecz został wznowiony mimo że nawet kibice i zawodnicy z innych rozgrzewających się drużyn tez weszli na boisko !!

Po pierwsze nie podczas meczu WSNS tylko MPWiK II Zdrój , po drugie tak było ale... sędziowie też nie byli bez winy... fakt meczu nie przerwali tylko ukarali ale nie wszystkich sprawiedliwie... bo dostało się też osobie/osobom które chciały załagodzić sytuację, bijatyki nie było, NIE BYŁO! a że "poszkodowany" zawodnik próbował oddać to można było zrozumieć, i nikt po za zawodnikami obu drużyn nie wbiegał na boisko, a Ci co wbiegli czyli grający w meczu zawodnicy próbowali powstrzymać "poszkodowanego" i ochronić "winnego" tak to wyglądało
Wojtek napisał:
...w ubiegłym sezonie podczas meczu WSNS z kim nie pamiętam jeden z zawodników tej drużyny uderzył drugiego głową łamiąc mu nos po czym rozpoczeł się bijatyka przerwana przez sędziów i co mądrzejszych graczy kogoś wywalono z boiska poleciały "dachy" a mecz został wznowiony mimo że nawet kibice i zawodnicy z innych rozgrzewających się drużyn tez weszli na boisko !!

Po pierwsze nie podczas meczu WSNS tylko MPWiK II Zdrój , po drugie tak było ale... sędziowie też nie byli bez winy... fakt mec... rozwiń
Avatar
Maverick / 8 lutego 2011 o 10:02
0
drugi sedzia sie nazywal Ptasiński a nie Stasinski!
Avatar
Wojtek / 8 lutego 2011 o 00:37
0
"Jak zwykle wina leży po obu stronach. Zawodnicy zachowywali się skandalicznie, a sędziowie za późno zaczęli reagować na wydarzenia boiskowe. Ruszyła lawina zdarzeń, której nikt nie był w stanie zatrzymać – powiedział Krzysztof Kołoszewski, komisarz rozgrywek."

- szkoda tylko że Pana Kołoszewskiego nie było na meczu więc nie bardzo ma pojęcie o tym o czym mówi. Sytuacja przez którą mecz został przerwany [b]nie ma nic wspólnego ze zbyt późnym reagowaniem sędziów!! [/b] ale do tego jeszcze dojdziemy. Mecz był ostry ale w granicach rozsądku, zawodnicy nie używali nieczystych fauli mimo że trochę się szarpali, nie bili się, nie obrażali, nawet nie byli wobec siebie agresywni ani nie doszło do żadnych przepychanek między nimi poprostu z boku wyglądało to jak mecz koszykówki w którym gra się o jakąś stawkę...i nawet miło sie oglądało!! Powiem więcej grali nawet fair-play bo pamiętam sytuację w której zawodnik Mavericks PRZYZNAŁ się do wybicia piłki w aut mimo że sędziowie pokazali odwrotnie, a i raz po raz gracze obu drużyn przyznawali sie do fauli podnosząc rękę itp. !! cały problem polegał na sędziowaniu. Niestety Pan który był partnerem sędziny w tym meczu został przez nią totalnie !zdominowany!(albo zapomniał gwizdka) ,a w/w Pani która gwizdała mecz zupełnie sobie nie poradziła.Cała sytuacja w której posypały się przewinienia niesportowe wynikła tylko i wyłącznie z jej niezrozumiałej niekonsekwencji.
Mianowicie chodzi o to że podczas gdy któryś z graczy Mavs wykonywał rzuty osobiste wszyscy zawodnicy LPA gwizdali, krzyczeli i generalnie w taki dość hałaśliwy sposób przeszkadzali przeciwnikowi (-a o ile się nie mylę to nie zgodne z przepisami to kwalifikuje się na przewinienie techniczne)[wydaje mi się też że zawodnicy MAVS reklamowali to jako niesportowe zachowanie] sytuacja miała miejsce 3 może 4 razy....natomiast gdy role się odwróciły i to zawodnicy Maveriksów zaczeli w identyczny sposób przeszakdzać graczowi LUS....od razu otrzymali TECHNICZNEGO !! (od razu też zaznaczam że ani z z jednej ani z drugiej strony podczas tego "przeszkadzania" zawodnicy nie używali słów wulgarnych ani w żaden sposób nie obrażali zawodnika wykonującego rzuty)
...no i się zaczęło dwóch zawodników Mavs podbiegło do sędziny z reklamacjami (w tym też żadnej dziwnej agresji nie było a raczej wyglądało to jak próba wyjaśnienia sytuacji) i od razu zostali ukarani kolejnym technikiem...potem zaczęły przy stoliku gromadzić się obie drużyny i zrobił się haos który Pani sędzina skwitowała stwierdzeniem że przerywa mecz bo w takich warunkach pracować nie będzie....ponad 20 lat interesuję się koszykówką i takiego zachowania ze strony sędziego nie widziałem...nie było żadnej zbędnej agresji (po za okrzykami typu "co ty wymyślasz" lub "o co jej chodzi" czasem w wersji z mniej kulturalnymi wyrazami, ale to się zdarza dosłownie w każdym meczu i miało miejsce juz po ogłoszeniu przez nia że przerywa mecz), żadnej szarpaniny czy innych zachowań które były by na tyle wyjatkowe żeby przerwać spotkanie...poprostu pretensje które wynikły w jawny sposób z jej nawet nie błędu, a niezrozumiałego zachowania (może bardzo kogoś nie lubi z drużyny M)...w ubiegłym sezonie podczas meczu WSNS z kim nie pamiętam jeden z zawodników tej drużyny uderzył drugiego głową łamiąc mu nos po czym rozpoczeł się bijatyka przerwana przez sędziów i co mądrzejszych graczy kogoś wywalono z boiska poleciały "dachy" a mecz został wznowiony mimo że nawet kibice i zawodnicy z innych rozgrzewających się drużyn tez weszli na boisko !!
...podsumowując zawodnicy nie są bez winy (ale skandalicznego zachowania tam nie było), niestety to Pani sędzina zawaliła mecz nie wytrzymując presji i obrażając się na graczy w skrócie ma za słabą psychikę i najwyraźniej nie nadaje się by sędziować! pozdrawiam obie drużyny
"Jak zwykle wina leży po obu stronach. Zawodnicy zachowywali się skandalicznie, a sędziowie za późno zaczęli reagować na wydarzenia boiskowe. Ruszyła lawina zdarzeń, której nikt nie był w stanie zatrzymać – powiedział Krzysztof Kołoszewski, komisarz rozgrywek."

- szkoda tylko że Pana Kołoszewskiego nie było na meczu więc nie bardzo ma pojęcie o tym o czym mówi. Sytuacja przez którą mecz został przerwany [b]nie ma nic wspólnego ze zbyt późnym reagowaniem sędziów!! [/b] ale do te... rozwiń
Avatar
nie michal / 9 lutego 2011 o 15:31
0
Ja Mavsom sedziowalem mecze i nikt nie kwestionowal wszystkich moich decyzji Jesli szanuje sie graczy i nie probuje stac ponad nimi to oni to docenia i szanuja tez sedziego
Avatar
gosc / 9 lutego 2011 o 14:57
0
Widziałem ich każdy mecz. Pozdro, Niezależny Obserwator (nie jakiś Michał) ;]
Avatar
gościówa / 9 lutego 2011 o 10:33
0
Piszesz że kwestionują każdą decyzję a to niby skąd wiesz? grasz może u nich?, nie!! nie!! Ty jesteś ich wielkim fanem,tak!! tak!! to musi być to!! to jak jest Michał ??
Avatar
gosc / 9 lutego 2011 o 02:59
0
Wygląda to na niezły burdel. Ale mimo wszystko Maverics zbyt często rzucają inwektywami w stronę sędziów, kwestionują KAŻDĄ ich decyzję podjętą nie po ich myśli. Na KAŻDYM meczu. To też jest nie do przyjęcia.
Avatar
pepe / 8 lutego 2011 o 22:53
0
Wojtek napisał:
...w ubiegłym sezonie podczas meczu WSNS z kim nie pamiętam jeden z zawodników tej drużyny uderzył drugiego głową łamiąc mu nos po czym rozpoczeł się bijatyka przerwana przez sędziów i co mądrzejszych graczy kogoś wywalono z boiska poleciały "dachy" a mecz został wznowiony mimo że nawet kibice i zawodnicy z innych rozgrzewających się drużyn tez weszli na boisko !!

Po pierwsze nie podczas meczu WSNS tylko MPWiK II Zdrój , po drugie tak było ale... sędziowie też nie byli bez winy... fakt meczu nie przerwali tylko ukarali ale nie wszystkich sprawiedliwie... bo dostało się też osobie/osobom które chciały załagodzić sytuację, bijatyki nie było, NIE BYŁO! a że "poszkodowany" zawodnik próbował oddać to można było zrozumieć, i nikt po za zawodnikami obu drużyn nie wbiegał na boisko, a Ci co wbiegli czyli grający w meczu zawodnicy próbowali powstrzymać "poszkodowanego" i ochronić "winnego" tak to wyglądało
Wojtek napisał:
...w ubiegłym sezonie podczas meczu WSNS z kim nie pamiętam jeden z zawodników tej drużyny uderzył drugiego głową łamiąc mu nos po czym rozpoczeł się bijatyka przerwana przez sędziów i co mądrzejszych graczy kogoś wywalono z boiska poleciały "dachy" a mecz został wznowiony mimo że nawet kibice i zawodnicy z innych rozgrzewających się drużyn tez weszli na boisko !!

Po pierwsze nie podczas meczu WSNS tylko MPWiK II Zdrój , po drugie tak było ale... sędziowie też nie byli bez winy... fakt mec... rozwiń
Avatar
Maverick / 8 lutego 2011 o 10:02
0
drugi sedzia sie nazywal Ptasiński a nie Stasinski!
Avatar
Wojtek / 8 lutego 2011 o 00:37
0
"Jak zwykle wina leży po obu stronach. Zawodnicy zachowywali się skandalicznie, a sędziowie za późno zaczęli reagować na wydarzenia boiskowe. Ruszyła lawina zdarzeń, której nikt nie był w stanie zatrzymać – powiedział Krzysztof Kołoszewski, komisarz rozgrywek."

- szkoda tylko że Pana Kołoszewskiego nie było na meczu więc nie bardzo ma pojęcie o tym o czym mówi. Sytuacja przez którą mecz został przerwany [b]nie ma nic wspólnego ze zbyt późnym reagowaniem sędziów!! [/b] ale do tego jeszcze dojdziemy. Mecz był ostry ale w granicach rozsądku, zawodnicy nie używali nieczystych fauli mimo że trochę się szarpali, nie bili się, nie obrażali, nawet nie byli wobec siebie agresywni ani nie doszło do żadnych przepychanek między nimi poprostu z boku wyglądało to jak mecz koszykówki w którym gra się o jakąś stawkę...i nawet miło sie oglądało!! Powiem więcej grali nawet fair-play bo pamiętam sytuację w której zawodnik Mavericks PRZYZNAŁ się do wybicia piłki w aut mimo że sędziowie pokazali odwrotnie, a i raz po raz gracze obu drużyn przyznawali sie do fauli podnosząc rękę itp. !! cały problem polegał na sędziowaniu. Niestety Pan który był partnerem sędziny w tym meczu został przez nią totalnie !zdominowany!(albo zapomniał gwizdka) ,a w/w Pani która gwizdała mecz zupełnie sobie nie poradziła.Cała sytuacja w której posypały się przewinienia niesportowe wynikła tylko i wyłącznie z jej niezrozumiałej niekonsekwencji.
Mianowicie chodzi o to że podczas gdy któryś z graczy Mavs wykonywał rzuty osobiste wszyscy zawodnicy LPA gwizdali, krzyczeli i generalnie w taki dość hałaśliwy sposób przeszkadzali przeciwnikowi (-a o ile się nie mylę to nie zgodne z przepisami to kwalifikuje się na przewinienie techniczne)[wydaje mi się też że zawodnicy MAVS reklamowali to jako niesportowe zachowanie] sytuacja miała miejsce 3 może 4 razy....natomiast gdy role się odwróciły i to zawodnicy Maveriksów zaczeli w identyczny sposób przeszakdzać graczowi LUS....od razu otrzymali TECHNICZNEGO !! (od razu też zaznaczam że ani z z jednej ani z drugiej strony podczas tego "przeszkadzania" zawodnicy nie używali słów wulgarnych ani w żaden sposób nie obrażali zawodnika wykonującego rzuty)
...no i się zaczęło dwóch zawodników Mavs podbiegło do sędziny z reklamacjami (w tym też żadnej dziwnej agresji nie było a raczej wyglądało to jak próba wyjaśnienia sytuacji) i od razu zostali ukarani kolejnym technikiem...potem zaczęły przy stoliku gromadzić się obie drużyny i zrobił się haos który Pani sędzina skwitowała stwierdzeniem że przerywa mecz bo w takich warunkach pracować nie będzie....ponad 20 lat interesuję się koszykówką i takiego zachowania ze strony sędziego nie widziałem...nie było żadnej zbędnej agresji (po za okrzykami typu "co ty wymyślasz" lub "o co jej chodzi" czasem w wersji z mniej kulturalnymi wyrazami, ale to się zdarza dosłownie w każdym meczu i miało miejsce juz po ogłoszeniu przez nia że przerywa mecz), żadnej szarpaniny czy innych zachowań które były by na tyle wyjatkowe żeby przerwać spotkanie...poprostu pretensje które wynikły w jawny sposób z jej nawet nie błędu, a niezrozumiałego zachowania (może bardzo kogoś nie lubi z drużyny M)...w ubiegłym sezonie podczas meczu WSNS z kim nie pamiętam jeden z zawodników tej drużyny uderzył drugiego głową łamiąc mu nos po czym rozpoczeł się bijatyka przerwana przez sędziów i co mądrzejszych graczy kogoś wywalono z boiska poleciały "dachy" a mecz został wznowiony mimo że nawet kibice i zawodnicy z innych rozgrzewających się drużyn tez weszli na boisko !!
...podsumowując zawodnicy nie są bez winy (ale skandalicznego zachowania tam nie było), niestety to Pani sędzina zawaliła mecz nie wytrzymując presji i obrażając się na graczy w skrócie ma za słabą psychikę i najwyraźniej nie nadaje się by sędziować! pozdrawiam obie drużyny
"Jak zwykle wina leży po obu stronach. Zawodnicy zachowywali się skandalicznie, a sędziowie za późno zaczęli reagować na wydarzenia boiskowe. Ruszyła lawina zdarzeń, której nikt nie był w stanie zatrzymać – powiedział Krzysztof Kołoszewski, komisarz rozgrywek."

- szkoda tylko że Pana Kołoszewskiego nie było na meczu więc nie bardzo ma pojęcie o tym o czym mówi. Sytuacja przez którą mecz został przerwany [b]nie ma nic wspólnego ze zbyt późnym reagowaniem sędziów!! [/b] ale do te... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 3 0

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 0

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 3 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 2 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 9 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 3 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 4

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 36 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

TAURON BASKET LIGA
Półfinały

Wyniki:

Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Polski Cukier Toruń - Slam Ostrów Wielkopolski
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Stelmet Zielona Góra - Anwil Włocławek

Tabela:

1. Anwil 32 56 2732-2366
2. Ostrów Wlkp. 32 55 2586-2350
3. Polski Cukier 32 55 2730-2427
4. Stelmet 32 53 2738-2505
5. Dąbrowa Górnicza 32 52 2643-2477
6. Rosa Radom 32 52 2659-2531
7. Turów 32 50 2722-2707
8. King Szczecin 32 50 2656-2583
9. TBV Start 32 49 2619-2526
10. Trefl Sopot 32 49 2568-2519
11. Asseco 32 49 2607-2650
12. Polpharma 32 47 2525-2575
13. AZS Koszalin 32 43 2506-2756
14. Gliwice 32 42 2548-2756
15. Miasto Szkła 32 40 2419-2711
16. Legia 32 37 2449-2823
17. Czarni 32 24 1463-1907

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.