Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

1 grudnia 2019 r.
21:41

Znany koszykarz NBA w Muzeum na Majdanku. "Niech lekcje z przeszłości nauczą nas miłości, a nie nienawiści"

Autor: Zdjęcie autora toma
0 13 A A

Gwiazda amerykańskiej i światowej koszykówki Ray Allen odwiedził Państwowe Muzeum na Majdanku. Wizytę zrelacjonował w mediach społecznościowych, zostawiając ważne przesłanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Przyszłość naszego świata zależy od tego, czego uczymy nasze dzieci. Musimy się łączyć, a nie wykluczać. Niech lekcje z przeszłości nauczą nas miłości, a nie nienawiści – napisał Allen pod jednym ze zdjęć opublikowanych na swoim profilu na Instagramie.

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy doceniających przesłanie zawarte przez sportowca. – Historia Polski jest bardzo bolesna – napisał jeden z internautów. – Nie, to historia ludzkości – odpisał koszykarz.

Fotografię z muzeum Allen zamieścił także na Facebooku. Tam jeden z zawodników drugoligowego AZS UMCS zaprosił go na trening lubelskiej drużyny. Komentarz pozostał bez odpowiedzi. Z kolei Państwowe Muzeum na Majdanku podziękowało gwieździe za wizytę.

Ray Allen w trakcie zakończonej pięć lat temu kariery zdobył m.in. mistrzostwo olimpijskie z reprezentacją USA w 2000 roku, a jako zawodnik Boston Celtics, a następnie Miami Heat dwukrotnie sięgał po tytuły mistrzowskie w NBA.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 08:11
+8
Znamy ok 1300 niemieckich nazwisk załogi KL LUBLIN. Tylko około 170 z nich stanęło przed sądami - kilka kar śmierci reszta otrzymała bardzo łagodne wyroki . Dlaczego sądownictw jest tak nieskuteczne ?
Avatar
RELATYWIZACJA HISTORII / 2 grudnia 2019 r. o 08:29
+7
Polacy przegrywają wojnę informacyjną o historię. Przeczytałem jego artykuł na theplayerstribune.com i jestem zdruzgotany - nawet jeden raz nie pada tam słowo GERMANY lub GERMANS.
Avatar
Obserwator JW / 2 grudnia 2019 r. o 07:31
+5
Pojedzie do swojego kraju i powie że był w Państwowym Muzeum. Pytanie jakiego to państwa muzeum? Ano POLSKIEGO. Nazwa skandaliczna!!!!! To jest Były Niemiecki Obóz Zagłady Majdanek. Druga sprawa: Informację o tym że oprawcami byli Niemcy są szczątkowe. Odnosi się wrażenie że to Ufoludki dokonały tych straszliwych zbrodni. Tak nie może być. To my sami we własnym kraju fałszujemy historię. Nie miejmy pretensji że inni ją powielają.
Avatar
POLSKA znowu pod obstrzałem / 2 grudnia 2019 r. o 09:40
+3
Tymczasem rosyjska prokuratura nakazała zdjęcie tablic upamiętniających zabitych polskich oficerów pochowanych w Miednoje. (Sowieci zamordowali tam 6295 polskich oficerów z obozu jenieckiego w Ostaszkowie) podają kresy24
Avatar
Kim jest Jonny Daniels? / 2 grudnia 2019 r. o 10:33
+2
"Nawet jak 40 milionów ludzi się podpisze pod petycją w sprawie ekshumacji w Jedwabnym, to i tak jej nie będzie." Jonny Daniels
Avatar
MARION / 2 grudnia 2019 r. o 06:58
+2
Bardzo "ładnie " z jego strony że nie przyjął zaproszenia na wspólny trening , zwykły lanser
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 04:32
+2
Ja tam nie pójdę mieszkam w Lublinie ale to miejsce kojarzy mi się z karaniem obywateli Polskich za to ze tam przebywają. Podajcie ilu ludzi ukarano w związku z przebywaniem na tym terenie. I jakiej narodowości.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 21:19
+1
wcale nie jestem pewny,ze ta tumana z nba wie kto kogo zabijał ,jestem na 100% że jest debili przekonany że to polski obóz zagłady był ,i może jest,z tym że teraz wykańczmy świnta rucha lgbt+aids
Avatar
PRAWDA / 2 grudnia 2019 r. o 09:55
+1
NASI DZIADKOWIE, OJCOWIE WALCZYLI O KAZDY SKRAWEK POLSKIEJ ZIEMI BRONILI SWOJA KRWIA I UMIERALI ZA OJCZYZNE, A ZDRAJCY SZKODNIKI DZIS CHCA PISAC NAM OD NOWA ZAKLAMANA POLSKA HISTORIE ! TERAZ WIDZIMY WSZYSCY KTO WYCHODZI NA ULICE I KOGO WSPIERAJA CI ZADYMIARZE ULICA I ZAGRANICA ! ANTYPATRIOCI ANTYPOLSCY PRZECIW PANSTWU POLSKIEMU , KTORZY NIE CHCA ABY BYLO NASZE PANSTWO SILNE , DEMOKRATYCZNE I SPRAWIEDLIWE ? HISTORIA POLSKI I OPAMIETANIE JESZCZE SZKODNIKOW NICZEGO NIE NAUCZYLA ? JEST, TO BOLESNE, PRZYKRE I NIEBEZPIECZNE
NASI DZIADKOWIE, OJCOWIE WALCZYLI O KAZDY SKRAWEK POLSKIEJ ZIEMI BRONILI SWOJA KRWIA I UMIERALI ZA OJCZYZNE, A ZDRAJCY SZKODNIKI DZIS CHCA PISAC NAM OD NOWA ZAKLAMANA POLSKA HISTORIE ! TERAZ WIDZIMY WSZYSCY KTO WYCHODZI NA ULICE I KOGO WSPIERAJA CI ZADYMIARZE ULICA I ZAGRANICA ! ANTYPATRIOCI ANTYPOLSCY PRZECIW PANSTWU POLSKIEMU , KTORZY NIE CHCA ABY BYLO NASZE PANSTWO SILNE , DEMOKRATYCZNE I SPRAWIE... rozwiń
Avatar
hehe / 14 grudnia 2019 r. o 22:25
0
Znamy ok 1300 niemieckich nazwisk załogi KL LUBLIN.  Tylko około 170 z nich stanęło przed sądami  - kilka kar śmierci reszta otrzymała bardzo łagodne wyroki . Dlaczego sądownictw jest tak nieskuteczne ?
 jak niedobry wujek stalin swoim zwyczajem chciał rozstrzelać chyba 50 tysiecy z ss ,to biedny miękki zachód protestował,no gdzież ?za co? przecież zabijali tylko  wschodnią dzicz ,ich skur..synów nie bolalo ,raptem rozje..li jakieś miasteczko w anglii kilka chałup z v 1 i 2 i tyle ,to za co karać? a teraz nasi wielcy sojusznicy,ale jest takie  prawdziwe powiedzenie ;  raz się skur..isz, q-wą zostajesz drogi zachodzie
 jak niedobry wujek stalin swoim zwyczajem chciał rozstrzelać chyba 50 tysiecy z ss ,to biedny miękki zachód protestował,no gdzież ?za co? przecież zabijali tylko  wschodnią dzicz ,ich skur..synów nie bolalo ,raptem rozje..li jakieś miasteczko w anglii kilka chałup z v 1 i 2 i tyle ,to za co karać? a teraz nasi wielcy sojusznicy,ale jest takie  prawdziwe powiedzenie ;  raz się skur..isz, q-wą zostajesz drogi zachodzie rozwiń
Avatar
hehe / 14 grudnia 2019 r. o 22:25
0
Znamy ok 1300 niemieckich nazwisk załogi KL LUBLIN.  Tylko około 170 z nich stanęło przed sądami  - kilka kar śmierci reszta otrzymała bardzo łagodne wyroki . Dlaczego sądownictw jest tak nieskuteczne ?
 jak niedobry wujek stalin swoim zwyczajem chciał rozstrzelać chyba 50 tysiecy z ss ,to biedny miękki zachód protestował,no gdzież ?za co? przecież zabijali tylko  wschodnią dzicz ,ich skur..synów nie bolalo ,raptem rozje..li jakieś miasteczko w anglii kilka chałup z v 1 i 2 i tyle ,to za co karać? a teraz nasi wielcy sojusznicy,ale jest takie  prawdziwe powiedzenie ;  raz się skur..isz, q-wą zostajesz drogi zachodzie
 jak niedobry wujek stalin swoim zwyczajem chciał rozstrzelać chyba 50 tysiecy z ss ,to biedny miękki zachód protestował,no gdzież ?za co? przecież zabijali tylko  wschodnią dzicz ,ich skur..synów nie bolalo ,raptem rozje..li jakieś miasteczko w anglii kilka chałup z v 1 i 2 i tyle ,to za co karać? a teraz nasi wielcy sojusznicy,ale jest takie  prawdziwe powiedzenie ;  raz się skur..isz, q-wą zostajesz drogi zachodzie rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 22:19
0
zydzi pewnie mu we łbie zrobili sieczke przed wyjazdem ,żeby przypadkiem nie uwierzył w prawdziwą historie tego niemieckiego przybytku,już my ich znamy ,a to sławne wycieczki ,a to 2 koszerniaki z gołymi wackami w obozie ,i cisza ,nikt nic nie wie nikogo nie obchodzi nie obraża kimać
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 21:19
+1
wcale nie jestem pewny,ze ta tumana z nba wie kto kogo zabijał ,jestem na 100% że jest debili przekonany że to polski obóz zagłady był ,i może jest,z tym że teraz wykańczmy świnta rucha lgbt+aids
Avatar
Www.hostelkrolewska.pl / 3 grudnia 2019 r. o 21:52
-2
Witamy w Lublinie. By hostel królewska Lublin
Avatar
Obserwator JW / 2 grudnia 2019 r. o 11:59
-1
Wracam jeszcze do tego " Muzeum " Byłem z wnuczką tego roku. SZOK. Na pawilonie przyjmującym odwiedzających wisiała "dumnie" i powiewa z daleka widoczna Flaga Polski. Idąc alejką można było zobaczyć wystawę, a jakże ze zdjęciami dotyczącą rocznicy i upamiętniającą UWAGA: Powstania Muzeum. Ja i moja wnuczka byliśmy zszokowani. Tak nie może być to się musi skończyć. To nie jest MUZEUM. To jest CMENTARZ, miejsce śmierci tysięcy ludzi wymordowanych przez Niemców.
Avatar
Kim jest Jonny Daniels? / 2 grudnia 2019 r. o 10:33
+2
"Nawet jak 40 milionów ludzi się podpisze pod petycją w sprawie ekshumacji w Jedwabnym, to i tak jej nie będzie." Jonny Daniels
Avatar
PRAWDA / 2 grudnia 2019 r. o 09:55
+1
NASI DZIADKOWIE, OJCOWIE WALCZYLI O KAZDY SKRAWEK POLSKIEJ ZIEMI BRONILI SWOJA KRWIA I UMIERALI ZA OJCZYZNE, A ZDRAJCY SZKODNIKI DZIS CHCA PISAC NAM OD NOWA ZAKLAMANA POLSKA HISTORIE ! TERAZ WIDZIMY WSZYSCY KTO WYCHODZI NA ULICE I KOGO WSPIERAJA CI ZADYMIARZE ULICA I ZAGRANICA ! ANTYPATRIOCI ANTYPOLSCY PRZECIW PANSTWU POLSKIEMU , KTORZY NIE CHCA ABY BYLO NASZE PANSTWO SILNE , DEMOKRATYCZNE I SPRAWIEDLIWE ? HISTORIA POLSKI I OPAMIETANIE JESZCZE SZKODNIKOW NICZEGO NIE NAUCZYLA ? JEST, TO BOLESNE, PRZYKRE I NIEBEZPIECZNE
NASI DZIADKOWIE, OJCOWIE WALCZYLI O KAZDY SKRAWEK POLSKIEJ ZIEMI BRONILI SWOJA KRWIA I UMIERALI ZA OJCZYZNE, A ZDRAJCY SZKODNIKI DZIS CHCA PISAC NAM OD NOWA ZAKLAMANA POLSKA HISTORIE ! TERAZ WIDZIMY WSZYSCY KTO WYCHODZI NA ULICE I KOGO WSPIERAJA CI ZADYMIARZE ULICA I ZAGRANICA ! ANTYPATRIOCI ANTYPOLSCY PRZECIW PANSTWU POLSKIEMU , KTORZY NIE CHCA ABY BYLO NASZE PANSTWO SILNE , DEMOKRATYCZNE I SPRAWIE... rozwiń
Avatar
POLSKA znowu pod obstrzałem / 2 grudnia 2019 r. o 09:40
+3
Tymczasem rosyjska prokuratura nakazała zdjęcie tablic upamiętniających zabitych polskich oficerów pochowanych w Miednoje. (Sowieci zamordowali tam 6295 polskich oficerów z obozu jenieckiego w Ostaszkowie) podają kresy24
Avatar
RELATYWIZACJA HISTORII / 2 grudnia 2019 r. o 08:29
+7
Polacy przegrywają wojnę informacyjną o historię. Przeczytałem jego artykuł na theplayerstribune.com i jestem zdruzgotany - nawet jeden raz nie pada tam słowo GERMANY lub GERMANS.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 08:11
+8
Znamy ok 1300 niemieckich nazwisk załogi KL LUBLIN. Tylko około 170 z nich stanęło przed sądami - kilka kar śmierci reszta otrzymała bardzo łagodne wyroki . Dlaczego sądownictw jest tak nieskuteczne ?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chcą stawiać nowy blok blisko centrum Lublina

Chcą stawiać nowy blok blisko centrum Lublina

Nowy blok mieszkalny może powstać przy ul. Prusa 6. Na wniosek lubelskiej spółki Centrum Prusa w Urzędzie Miasta powstał projekt decyzji ustalającej warunki zabudowy dla takiej inwestycji. Dokument został przesłany do uzgodnień.

AZS UMCS Start II Lublin zaczyna sezon w Suzuki I lidze i celuje w utrzymanie

AZS UMCS Start II Lublin zaczyna sezon w Suzuki I lidze i celuje w utrzymanie

Przypomnijmy, że lubelska drużyna to tegoroczny beniaminek rozgrywek. W poprzednim sezonie podopieczni Przemysława Łuszczewskiego stoczyli wspaniałą walkę na drugim froncie, w czasie której doszli aż do finału ligi. W nim przegrali wprawdzie z Żakiem Koszalin, ale i tak uzyskali prawo gry w I lidze.

Świętowali dzień bez samochodu. Upominki dla puławskich rowerzystów [zdjęcia]
galeria

Świętowali dzień bez samochodu. Upominki dla puławskich rowerzystów [zdjęcia]

Rajd rowerowy, znakowanie jednośladów, aerobik, pokazy akrobacji - to wszystko w ostatnią środę czekało na mieszkańców Puław, którzy świętowali Europejski Dzień bez Samochodu. Mieszkańcy, którzy przejechali najwięcej kilometrów otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i upominki.

Andrusiewicz: Na Lubelszczyźnie zajętych ok. 40 proc. łóżek covidowych

Andrusiewicz: Na Lubelszczyźnie zajętych ok. 40 proc. łóżek covidowych

– Na Lubelszczyźnie zajętych jest ok. 40 proc. łóżek covidowych, a na Podkarpaciu ok. 34 proc. - poinformował w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podał, że wojewodowie - lubelski i podkarpacka - podjęli już działania i baza łóżkowa w tych regionach jest zwiększana.

Sprint sapera i szkoła przetrwania w weekend

Sprint sapera i szkoła przetrwania w weekend

Już w sobotę WOT otworzy bramy koszar na Majdanku w Lublinie, a w niedzielę zaprasza na rodzinny piknik sportowy w Grabowcu.

Zamość. Będą zmiany w Radzie Miasta?

Zamość. Będą zmiany w Radzie Miasta?

Po personalnej rewolucji na poprzedniej sesji rady miasta, kolej na ciąg dalszy. Jeden z radnych chce by zamiast trzech wiceprzewodniczących rady był tylko jeden. Głosowanie w poniedziałek.

Badanie. Co dziś robią zwolnieni przez pandemię?

Badanie. Co dziś robią zwolnieni przez pandemię?

W branżach najmocniej dotkniętych restrykcjami pandemicznymi prawie co dziesiąta osoba straciła pracę; bezrobotni przebranżowili się do pracy w handlu, budownictwie lub przemyśle - przekazał w czwartek Polski Instytut Ekonomiczny.

Koncert RGG Trio w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2021, 19:00

Koncert RGG Trio w Centrum Spotkania Kultur

30 września o godz. 19 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert RGG Trio. Artyści wystąpią z programem "Mysterious Monuments On The Moon" na jubileusz 20-lecia istnienia zespołu.

Setki milionów złotych zatrzymanych na granicy. Pokazali, jak to robią
zdjęcia
galeria

Setki milionów złotych zatrzymanych na granicy. Pokazali, jak to robią

Rozliczają nas z podatków, tropią przemyt, walczą z przestępczością gospodarczą i nielegalnym hazardem – na placu Litewskim w Lublinie świętowano Dzień Krajowej Administracji Skarbowej. Były medale dla funkcjonariuszy, pokazy i wystawy rzeczy z przemytu przechwyconych na granicach.

Wschodni akcent i „musimy sprawdzić pana telefon”. Nagranie rozmowy z oszustami
film

Wschodni akcent i „musimy sprawdzić pana telefon”. Nagranie rozmowy z oszustami

Policja ujawnia, jak działają oszuści. Ku przestrodze publikuje nagranie rozmowy telefonicznej, podczas której chciano przejąć kontrolę nad telefonem klienta banku.

Nie czekaj, zmień swoje osiedle. Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Łęcznej

Nie czekaj, zmień swoje osiedle. Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego w Łęcznej

Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Do podziału jest ponad 322 tysiące złotych w ramach kilku wariantów budżetów przeznaczonych na osiedla, budżet zielony i budżet dla dzieci i młodzieży.

Polski Cukier Avia Świdnik – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:2, w sobotę mecz z Olimpią Sulęcin
galeria

Polski Cukier Avia Świdnik – ZAKSA Strzelce Opolskie 3:2, w sobotę mecz z Olimpią Sulęcin

Na inaugurację nowego sezonu Polski Cukier Avia Świdnik pokonała ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:2. Już w sobotę kolejnym przeciwnikiem świdniczan, tym razem na wyjeździe, będzie Olimpia Sulęcin. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 17

Zwężą ul. Lubelskiego Lipca ‘80 w Lublinie

Zwężą ul. Lubelskiego Lipca ‘80 w Lublinie

Od piątku aż do końca roku zwężona będzie jezdnia ul. Lubelskiego Lipca ’80 po stronie Targów Lublin oraz parku Ludowego.

Weekend z teatrem w Centrum Kultury w ramach Konfrontacji Teatralnych
23 września 2021, 19:00

Weekend z teatrem w Centrum Kultury w ramach Konfrontacji Teatralnych

Startują 26. Konfrontacje Teatralne w Lublinie. Pierwszy spektakl w sobotę o godz. 19. Widzowie zobaczą "Bezmatek" Teatru Ludowego z Krakowa. W niedzielę propozycja muzyczna, czyli koncert/performance SIKSY.

Złota Setka 2020. Przedsiębiorco, obyś żył w ciekawych czasach
galeria

Złota Setka 2020. Przedsiębiorco, obyś żył w ciekawych czasach

Kiedy 25 lat temu Dziennik Wschodni organizował pierwszy plebiscyt „Złota Setka. Ranking największych firm Lubelszczyzny” prawdopodobnie nikt nie przypuszczał, że stanie się on tak prestiżowym wydarzeniem, a przedsiębiorcy będą nas zasypywać pytaniami, kiedy startujemy z kolejną jego edycją.

ENERGA BASKET LIGA MĘŻCZYZN
2. KOLEJKA

Wyniki:

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk -  Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 66:62
King Szczecin - Hydro Truck Radom 103:112
Asseco Arka Gdynia - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 74:97
Anwil Włocławek - Enea Zastal BC Zielona Góra 89:82
Trefl Sopot - GTK GLiwice 91:68
Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - WKS Śląsk Wrocław 83:74
Legia Warszawa - Twarde Pierniki Toruń 105:68
PGE Spójnia Stargard - MKS Dąbrowa Górnicza 75:71

Tabela:

1. Zielona Góra 3 5 254:239
2. Legia 2 4 184:127
3. Anwil 2 4 164:146
4. Dąbrowa G. 3 4 245:233
5. Czarni Słupsk 2 4 149:142
6. Trefl 2 3 180:159
7. Hydro Truck 2 3 192:186
8. Spójnia 2 3 150:152
9. King 2 3 184:187
10. Twarde Pierniki 2 3 159:194
11. Astoria 1 2 97:74
12. Ostrów Wlkp. 1 2 83:74
13. Pszczółka 2 2 126:141
14. Śląsk 2 2 145:164
15. Arka 2 2 133:176
16. Gliwice 2 2 135:186

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.