Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

1 grudnia 2019 r.
21:41

Znany koszykarz NBA w Muzeum na Majdanku. "Niech lekcje z przeszłości nauczą nas miłości, a nie nienawiści"

Autor: Zdjęcie autora toma
0 13 A A

Gwiazda amerykańskiej i światowej koszykówki Ray Allen odwiedził Państwowe Muzeum na Majdanku. Wizytę zrelacjonował w mediach społecznościowych, zostawiając ważne przesłanie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Przyszłość naszego świata zależy od tego, czego uczymy nasze dzieci. Musimy się łączyć, a nie wykluczać. Niech lekcje z przeszłości nauczą nas miłości, a nie nienawiści – napisał Allen pod jednym ze zdjęć opublikowanych na swoim profilu na Instagramie.

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy doceniających przesłanie zawarte przez sportowca. – Historia Polski jest bardzo bolesna – napisał jeden z internautów. – Nie, to historia ludzkości – odpisał koszykarz.

Fotografię z muzeum Allen zamieścił także na Facebooku. Tam jeden z zawodników drugoligowego AZS UMCS zaprosił go na trening lubelskiej drużyny. Komentarz pozostał bez odpowiedzi. Z kolei Państwowe Muzeum na Majdanku podziękowało gwieździe za wizytę.

Ray Allen w trakcie zakończonej pięć lat temu kariery zdobył m.in. mistrzostwo olimpijskie z reprezentacją USA w 2000 roku, a jako zawodnik Boston Celtics, a następnie Miami Heat dwukrotnie sięgał po tytuły mistrzowskie w NBA.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 08:11
+8
Znamy ok 1300 niemieckich nazwisk załogi KL LUBLIN. Tylko około 170 z nich stanęło przed sądami - kilka kar śmierci reszta otrzymała bardzo łagodne wyroki . Dlaczego sądownictw jest tak nieskuteczne ?
Avatar
RELATYWIZACJA HISTORII / 2 grudnia 2019 r. o 08:29
+7
Polacy przegrywają wojnę informacyjną o historię. Przeczytałem jego artykuł na theplayerstribune.com i jestem zdruzgotany - nawet jeden raz nie pada tam słowo GERMANY lub GERMANS.
Avatar
Obserwator JW / 2 grudnia 2019 r. o 07:31
+5
Pojedzie do swojego kraju i powie że był w Państwowym Muzeum. Pytanie jakiego to państwa muzeum? Ano POLSKIEGO. Nazwa skandaliczna!!!!! To jest Były Niemiecki Obóz Zagłady Majdanek. Druga sprawa: Informację o tym że oprawcami byli Niemcy są szczątkowe. Odnosi się wrażenie że to Ufoludki dokonały tych straszliwych zbrodni. Tak nie może być. To my sami we własnym kraju fałszujemy historię. Nie miejmy pretensji że inni ją powielają.
Avatar
Kim jest Jonny Daniels? / 2 grudnia 2019 r. o 10:33
+2
"Nawet jak 40 milionów ludzi się podpisze pod petycją w sprawie ekshumacji w Jedwabnym, to i tak jej nie będzie." Jonny Daniels
Avatar
PRAWDA / 2 grudnia 2019 r. o 09:55
+2
NASI DZIADKOWIE, OJCOWIE WALCZYLI O KAZDY SKRAWEK POLSKIEJ ZIEMI BRONILI SWOJA KRWIA I UMIERALI ZA OJCZYZNE, A ZDRAJCY SZKODNIKI DZIS CHCA PISAC NAM OD NOWA ZAKLAMANA POLSKA HISTORIE ! TERAZ WIDZIMY WSZYSCY KTO WYCHODZI NA ULICE I KOGO WSPIERAJA CI ZADYMIARZE ULICA I ZAGRANICA ! ANTYPATRIOCI ANTYPOLSCY PRZECIW PANSTWU POLSKIEMU , KTORZY NIE CHCA ABY BYLO NASZE PANSTWO SILNE , DEMOKRATYCZNE I SPRAWIEDLIWE ? HISTORIA POLSKI I OPAMIETANIE JESZCZE SZKODNIKOW NICZEGO NIE NAUCZYLA ? JEST, TO BOLESNE, PRZYKRE I NIEBEZPIECZNE
NASI DZIADKOWIE, OJCOWIE WALCZYLI O KAZDY SKRAWEK POLSKIEJ ZIEMI BRONILI SWOJA KRWIA I UMIERALI ZA OJCZYZNE, A ZDRAJCY SZKODNIKI DZIS CHCA PISAC NAM OD NOWA ZAKLAMANA POLSKA HISTORIE ! TERAZ WIDZIMY WSZYSCY KTO WYCHODZI NA ULICE I KOGO WSPIERAJA CI ZADYMIARZE ULICA I ZAGRANICA ! ANTYPATRIOCI ANTYPOLSCY PRZECIW PANSTWU POLSKIEMU , KTORZY NIE CHCA ABY BYLO NASZE PANSTWO SILNE , DEMOKRATYCZNE I SPRAWIE... rozwiń
Avatar
POLSKA znowu pod obstrzałem / 2 grudnia 2019 r. o 09:40
+2
Tymczasem rosyjska prokuratura nakazała zdjęcie tablic upamiętniających zabitych polskich oficerów pochowanych w Miednoje. (Sowieci zamordowali tam 6295 polskich oficerów z obozu jenieckiego w Ostaszkowie) podają kresy24
Avatar
MARION / 2 grudnia 2019 r. o 06:58
+2
Bardzo "ładnie " z jego strony że nie przyjął zaproszenia na wspólny trening , zwykły lanser
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 04:32
+2
Ja tam nie pójdę mieszkam w Lublinie ale to miejsce kojarzy mi się z karaniem obywateli Polskich za to ze tam przebywają. Podajcie ilu ludzi ukarano w związku z przebywaniem na tym terenie. I jakiej narodowości.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 21:19
+1
wcale nie jestem pewny,ze ta tumana z nba wie kto kogo zabijał ,jestem na 100% że jest debili przekonany że to polski obóz zagłady był ,i może jest,z tym że teraz wykańczmy świnta rucha lgbt+aids
Avatar
hehe / 14 grudnia 2019 r. o 22:25
0
Znamy ok 1300 niemieckich nazwisk załogi KL LUBLIN.  Tylko około 170 z nich stanęło przed sądami  - kilka kar śmierci reszta otrzymała bardzo łagodne wyroki . Dlaczego sądownictw jest tak nieskuteczne ?
 jak niedobry wujek stalin swoim zwyczajem chciał rozstrzelać chyba 50 tysiecy z ss ,to biedny miękki zachód protestował,no gdzież ?za co? przecież zabijali tylko  wschodnią dzicz ,ich skur..synów nie bolalo ,raptem rozje..li jakieś miasteczko w anglii kilka chałup z v 1 i 2 i tyle ,to za co karać? a teraz nasi wielcy sojusznicy,ale jest takie  prawdziwe powiedzenie ;  raz się skur..isz, q-wą zostajesz drogi zachodzie
 jak niedobry wujek stalin swoim zwyczajem chciał rozstrzelać chyba 50 tysiecy z ss ,to biedny miękki zachód protestował,no gdzież ?za co? przecież zabijali tylko  wschodnią dzicz ,ich skur..synów nie bolalo ,raptem rozje..li jakieś miasteczko w anglii kilka chałup z v 1 i 2 i tyle ,to za co karać? a teraz nasi wielcy sojusznicy,ale jest takie  prawdziwe powiedzenie ;  raz się skur..isz, q-wą zostajesz drogi zachodzie rozwiń
Avatar
hehe / 14 grudnia 2019 r. o 22:25
0
Znamy ok 1300 niemieckich nazwisk załogi KL LUBLIN.  Tylko około 170 z nich stanęło przed sądami  - kilka kar śmierci reszta otrzymała bardzo łagodne wyroki . Dlaczego sądownictw jest tak nieskuteczne ?
 jak niedobry wujek stalin swoim zwyczajem chciał rozstrzelać chyba 50 tysiecy z ss ,to biedny miękki zachód protestował,no gdzież ?za co? przecież zabijali tylko  wschodnią dzicz ,ich skur..synów nie bolalo ,raptem rozje..li jakieś miasteczko w anglii kilka chałup z v 1 i 2 i tyle ,to za co karać? a teraz nasi wielcy sojusznicy,ale jest takie  prawdziwe powiedzenie ;  raz się skur..isz, q-wą zostajesz drogi zachodzie
 jak niedobry wujek stalin swoim zwyczajem chciał rozstrzelać chyba 50 tysiecy z ss ,to biedny miękki zachód protestował,no gdzież ?za co? przecież zabijali tylko  wschodnią dzicz ,ich skur..synów nie bolalo ,raptem rozje..li jakieś miasteczko w anglii kilka chałup z v 1 i 2 i tyle ,to za co karać? a teraz nasi wielcy sojusznicy,ale jest takie  prawdziwe powiedzenie ;  raz się skur..isz, q-wą zostajesz drogi zachodzie rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 22:19
0
zydzi pewnie mu we łbie zrobili sieczke przed wyjazdem ,żeby przypadkiem nie uwierzył w prawdziwą historie tego niemieckiego przybytku,już my ich znamy ,a to sławne wycieczki ,a to 2 koszerniaki z gołymi wackami w obozie ,i cisza ,nikt nic nie wie nikogo nie obchodzi nie obraża kimać
Avatar
Gość / 14 grudnia 2019 r. o 21:19
+1
wcale nie jestem pewny,ze ta tumana z nba wie kto kogo zabijał ,jestem na 100% że jest debili przekonany że to polski obóz zagłady był ,i może jest,z tym że teraz wykańczmy świnta rucha lgbt+aids
Avatar
Www.hostelkrolewska.pl / 3 grudnia 2019 r. o 21:52
-1
Witamy w Lublinie. By hostel królewska Lublin
Avatar
Obserwator JW / 2 grudnia 2019 r. o 11:59
-1
Wracam jeszcze do tego " Muzeum " Byłem z wnuczką tego roku. SZOK. Na pawilonie przyjmującym odwiedzających wisiała "dumnie" i powiewa z daleka widoczna Flaga Polski. Idąc alejką można było zobaczyć wystawę, a jakże ze zdjęciami dotyczącą rocznicy i upamiętniającą UWAGA: Powstania Muzeum. Ja i moja wnuczka byliśmy zszokowani. Tak nie może być to się musi skończyć. To nie jest MUZEUM. To jest CMENTARZ, miejsce śmierci tysięcy ludzi wymordowanych przez Niemców.
Avatar
Kim jest Jonny Daniels? / 2 grudnia 2019 r. o 10:33
+2
"Nawet jak 40 milionów ludzi się podpisze pod petycją w sprawie ekshumacji w Jedwabnym, to i tak jej nie będzie." Jonny Daniels
Avatar
PRAWDA / 2 grudnia 2019 r. o 09:55
+2
NASI DZIADKOWIE, OJCOWIE WALCZYLI O KAZDY SKRAWEK POLSKIEJ ZIEMI BRONILI SWOJA KRWIA I UMIERALI ZA OJCZYZNE, A ZDRAJCY SZKODNIKI DZIS CHCA PISAC NAM OD NOWA ZAKLAMANA POLSKA HISTORIE ! TERAZ WIDZIMY WSZYSCY KTO WYCHODZI NA ULICE I KOGO WSPIERAJA CI ZADYMIARZE ULICA I ZAGRANICA ! ANTYPATRIOCI ANTYPOLSCY PRZECIW PANSTWU POLSKIEMU , KTORZY NIE CHCA ABY BYLO NASZE PANSTWO SILNE , DEMOKRATYCZNE I SPRAWIEDLIWE ? HISTORIA POLSKI I OPAMIETANIE JESZCZE SZKODNIKOW NICZEGO NIE NAUCZYLA ? JEST, TO BOLESNE, PRZYKRE I NIEBEZPIECZNE
NASI DZIADKOWIE, OJCOWIE WALCZYLI O KAZDY SKRAWEK POLSKIEJ ZIEMI BRONILI SWOJA KRWIA I UMIERALI ZA OJCZYZNE, A ZDRAJCY SZKODNIKI DZIS CHCA PISAC NAM OD NOWA ZAKLAMANA POLSKA HISTORIE ! TERAZ WIDZIMY WSZYSCY KTO WYCHODZI NA ULICE I KOGO WSPIERAJA CI ZADYMIARZE ULICA I ZAGRANICA ! ANTYPATRIOCI ANTYPOLSCY PRZECIW PANSTWU POLSKIEMU , KTORZY NIE CHCA ABY BYLO NASZE PANSTWO SILNE , DEMOKRATYCZNE I SPRAWIE... rozwiń
Avatar
POLSKA znowu pod obstrzałem / 2 grudnia 2019 r. o 09:40
+2
Tymczasem rosyjska prokuratura nakazała zdjęcie tablic upamiętniających zabitych polskich oficerów pochowanych w Miednoje. (Sowieci zamordowali tam 6295 polskich oficerów z obozu jenieckiego w Ostaszkowie) podają kresy24
Avatar
RELATYWIZACJA HISTORII / 2 grudnia 2019 r. o 08:29
+7
Polacy przegrywają wojnę informacyjną o historię. Przeczytałem jego artykuł na theplayerstribune.com i jestem zdruzgotany - nawet jeden raz nie pada tam słowo GERMANY lub GERMANS.
Avatar
Gość / 2 grudnia 2019 r. o 08:11
+8
Znamy ok 1300 niemieckich nazwisk załogi KL LUBLIN. Tylko około 170 z nich stanęło przed sądami - kilka kar śmierci reszta otrzymała bardzo łagodne wyroki . Dlaczego sądownictw jest tak nieskuteczne ?