Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

21 lutego 2014 r.
16:33
Edytuj ten wpis

Marzena Karpińska (Znicz Biłgoraj): 50 tysięcy zamiast sztangi

ROZMOWA z Marzeną Karpińską, mistrzynią Europy, wielokrotną reprezentantką kraju, medalistką mistrzostw Polski i zawodniczką Znicza Biłgoraj

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Od niedzieli, razem z koleżankami z reprezentacji narodowej, przebywa pani na zgrupowaniu w Cetniewie. To już drugi obóz w tym roku… - W styczniu zaliczyłyśmy Giżycko. Tam przede wszystkim miałyśmy wprowadzenie w ciężkie treningi. Te przed nami. W perspektywie kolejny obóz w Spale. Będzie to już bezpośrednie przygotowanie do startu w marcu w Pucharze Polski kobiet oraz w zaplanowanych na kwiecień mistrzostwach Europy, które odbędą się w Izraelu. • Do Cetniewa pojechała pani jeszcze jako zawodniczka Znicza Biłgoraj. Taki stan potrwa już chyba niedługo? - Rozmawiałam z prezesem klubu Zdzisławem Żołopą na temat mojej przyszłości. Po 10 latach ciężkiej pracy i reprezentowaniu Znicza w Polsce, w Europie oraz arenie światowej, podjęłam decyzję o odejściu. Zmusiły mnie do tego także działania mojego macierzystego klubu. Okazało się, że nie da się pozyskać na tyle atrakcyjnych sponsorów, aby zapewnić mi godziwe wynagrodzenie i spokojną pracę. Jak zapewnił prezes, klub wygospodarował w budżecie tysiąc złotych miesięcznie, na zasadzie zatrudnienia na umowę zlecenie. Ponadto, miasto obiecało jednorazowo 2 tys. zł. • Inni chyba oferują pani znacznie więcej? - Choć, mówiło się o kilku klubach, które są mną zainteresowane, naprawdę kroki w kierunku pozyskania podjął Śląsk Wrocław. Już na wstępie zaproponował mi korzystne warunki finansowe. Na początek trzy tysiące miesięcznie z tytułu umowy o pracę, a także opłaty za mieszkanie. W grę wchodzą dodatkowe środki z tytułu występów w wojsku i rangi żołnierza zawodowego. Z moich obliczeń wynika, że miesięcznie mogłoby to być kolejne 3 tys. • Nie tak łatwo będzie przeprowadzić się do stolicy Dolnego Śląska? - Okazuje się, że Znicz postawił cenę zaporową. Chodzi o odstępne w wysokości 50 tys. złotych. Myślałem, że będzie to mniejsza kwota, albo, że kluby porozumieją się i przejdę do Wrocławia za np. dwie sztangi z kompletem obciążeń, jak praktykuje się w ciężarach. Sam prezes Śląska przekonywał, że trudno będzie sprostać żądaniom klubu, z którego wyrosłam. • I jaka będzie pani przyszłość? - Zdecydowałam się opuścić Znicz i będę do tego dążyć. Mam cichą nadzieję, że w końcu sprawa zakończy się porozumieniem. • Istnieje też opcja zawieszenia pani w prawach zawodniczki, nawet na rok. - Jeśli tak się stanie, to nie będę mogła startować w rozgrywkach krajowych. Zawieszenie nie blokuje rywalizacji na pomstach Europy i świata. Mam nadzieję, że taki czarny scenariusz nie będzie miał miejsca.

Pozostałe informacje

Konstytucja, flagi i maskotki. Polska ma 11 nowych obywateli
ZDJĘCIA
galeria

Konstytucja, flagi i maskotki. Polska ma 11 nowych obywateli

11 osób - w tym dwójka dzieci - od środy może nazywać się Polakami. Akty obywatelstwa odebrali z rąk wicewojewody Wojciecha Wołocha.

Motor Lublin kontra Piast Gliwice. Kibiców po meczu zabierze komunikacja miejska

Motor Lublin kontra Piast Gliwice. Kibiców po meczu zabierze komunikacja miejska

W piątek, 9 maja, piłkarze Motoru Lublin zmierzą się Piastem Gliwice. Po meczu kibice będą mogli wrócić autobusami, których będzie więcej.

Stare Miasto w Zamościu

Pieniądze, pomysły i projekty. Startuje budżet obywatelski

Do podziału są ponad 3 mln zł. O tym, na co zostaną wydane, zdecydują mieszkańcy. Oni też mogą zgłaszać swoje propozycje do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Zamościa.

Karol Nawrocki: „zdecydowałem o przekazaniu mieszkania na cele charytatywne”

Karol Nawrocki: „zdecydowałem o przekazaniu mieszkania na cele charytatywne”

Karol Nawrocki zwołał konferencję prasowa, na której mówił o swojej pomocy dla pana Jerzego i wątpliwościach, jakie pojawiły się w sprawie mieszkania w Gdańsku. Powiedział też, że razem z żoną Martą podjął decyzję, by „przekazać to mieszkanie na cele charytatywne”.

Kariera w alpinizmie przemysłowym - jak zostać specjalistą od prac wysokościowych?

Kariera w alpinizmie przemysłowym - jak zostać specjalistą od prac wysokościowych?

Praca na wysokości, często w miejscach trudno dostępnych, wymaga nie tylko sprawności fizycznej i braku lęku przestrzeni, ale przede wszystkim specjalistycznych umiejętności i rygorystycznego podejścia do bezpieczeństwa.

Pierwszy taki ośrodek w Polsce. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma nową placówkę

Pierwszy taki ośrodek w Polsce. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ma nową placówkę

Wykrywanie chorób roślin, reakcja na suszę, skuteczności działania nawozów – do tego służy obrazowanie cyfrowe, które stosuje Centrum Fenomiki Roślin otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. To pierwszy taki ośrodek w Polsce.

W Bazylice Świętego Piotra w Watykanie kardynałowie uczestniczyli w specjalnej mszy „Pro eligendo papa”, czyli za wybór papieża

Rozpoczyna się konklawe. Jak będzie wybrany nowy papież?

W środę rozpocznie się konklawe, które wybierze 267. papieża. Weźmie w nim udział rekordowa liczba 133 kardynałów elektorów. Drzwi Kaplicy Sykstyńskiej zostaną zamknięte po południu i tego samego dnia odbędzie się jedno głosowanie.

Łosiem, który zranił się prawdopodobnie przeskakując przez przeszkody zajęli się pracownicy ZOO

Przyszedł łoś do przedszkola. Interweniowały służby

Nie wiadomo skąd przyszedł ani jak pokonał ogrodzenie. Faktem jest, że dzisiaj rano po placu jednego z przedszkoli w Zamościu spacerował sobie... łoś.

Wojewoda Komorski straszy posła Moskala prokuraturą: To straszenie mieszkańców
galeria

Wojewoda Komorski straszy posła Moskala prokuraturą: To straszenie mieszkańców

Wojewoda Krzysztof Komorski zwołał pilnie spotkanie z dziennikarzami. Przedstawił na nim dane, które mają obnażyć kłamstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości: Michała Moskala i Mariusza Błaszczaka.

Wyciąg przy zalewie Zimna Woda zacznie działać od 10 maja

Najdłuższy wyciąg do sportów wodnych. Będzie czynny jeszcze przed sezonem

Sezon nad zalewem Zimna Woda oficjalnie ruszy 28 czerwca, ale wcześniej miłośnicy sportów wodnych będą mogli skorzystać z wakeparku z wyciągiem do nart wodnych.

Kierownik USC na wylocie. Ślubów udzieli burmistrz
zmiany kadrowe

Kierownik USC na wylocie. Ślubów udzieli burmistrz

Od sierpnia ślubów cywilnych mieszkańcom gminy Końskowola będzie udzielał burmistrz Mariusz Majkutewicz. Wieloletnia kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Danuta Sułek, otrzymała wypowiedzenie.

Zaginęła Elżbieta Giza. Policja prosi o pomoc

Zaginęła Elżbieta Giza. Policja prosi o pomoc

Policjanci z Opola Lubelskiego poszukują zaginionej Elżbiety Gizy.

Dlaczego warto inwestować w województwie lubelskim?

Dlaczego warto inwestować w województwie lubelskim?

Województwo lubelskie to dziś nie tylko perła przyrodnicza i kulturowa Polski Wschodniej, ale coraz bardziej dynamicznie rozwijający się ośrodek gospodarczy. Dzięki wsparciu Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, region oferuje inwestorom atrakcyjne warunki rozwoju biznesu, preferencyjne ulgi podatkowe oraz dostęp do nowoczesnej infrastruktury.

Hydra - ultranowoczesny bolid stworzony w Lublinie
ZDJĘCIA
galeria

Hydra - ultranowoczesny bolid stworzony w Lublinie

Ultralekki pojazd napędzany wodorem – Hydra – to nowy projekt studentów Politechniki Lubelskiej, który już wkrótce stanie na starcie prestiżowego Shell Eco-marathon. Zbudowany całkowicie od podstaw bolid może nie tylko jeździć, ale też uczyć, inspirować i testować technologie przyszłości.

Burmistrz Piotr Płudowski

Radny: Brak dialogu z przedsiębiorcami. Burmistrz nie powoła Rady Biznesu

Na brak dialogu z łukowskimi przedsiębiorcami wskazuje radny Bartłomiej Bryk (PiS) i proponuje rozwiązanie w postaci Rady Biznesu. Ale zdaniem burmistrza Piotra Płudowskiego nie ma potrzeby „mnożenia już istniejących form współpracy”.

PKO BP EKSTRAKLASA
31. KOLEJKA

Wyniki:

Cracovia - Lechia Gdańsk 0-2
Jagiellonia - Górnik Zabrze 1-1
Lech Poznań - Puszcza Niepołomice 8-1
Piast Gliwice - Radomiak Radom 0-0
Stal Mielec - Raków Częstochowa 0-2
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 3-1
Korona Kielce - GKS Katowice 1-1
Pogoń Szczecin - Motor Lublin 14 maja
Widzew Łódź - Legia Warszawa 15 maja

Tabela:

1. Raków 31 65 47-19
2. Lech 31 63 64-29
3. Jagiellonia 31 56 52-39
4. Pogoń 30 53 52-34
5. Legia 30 50 55-39
6. Cracovia 31 45 52-49
7. Górnik 31 43 39-35
8. Motor 30 43 43-50
9. Korona 31 43 33-40
10. Katowice 31 42 42-42
11. Piast 31 39 31-34
12. Widzew 30 37 34-43
13. Radomiak 31 37 42-47
14. Zagłębie 29 32 40-45
15. Lechia 31 33 36-51
16. Śląsk 31 28 36-49
17. Puszcza 31 27 34-57
18. Stal 31 26 32-50

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!