Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor: Zdjęcie autora grom
Fot. Ruch Izbica<br />
<br />
Piłkarze z Izbicy w grach kontrolnych upodobali sobie remisy
Fot. Ruch Izbica

Piłkarze z Izbicy w grach kontrolnych upodobali sobie remisy

Drużyna z Krasnegostawu prowadzona przez trenera Mariusza Wróbla szykuje się do walki o IV ligę. Ruch Izbica remisuje z Gryfem Gmina Zamość.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W drugim meczu kontrolnym Start Krasnystaw uległ spadkowiczowi z III ligi Hetmanowi Żółkiewka 0:2. Zespoły grały trzy razy po 30 minut. Trener gospodarzy sprawdzał zawodników, którzy w ubiegłym sezonie grali w Bracie Siennica Nadolna. To obrońca Jakub Salitra oraz pomocnicy Paweł Matycz, Iwan Tomasz i Kamil Jopek.

Dla ostatniego z zawodników był to pierwszy mecz kontrolny. Grą w Starcie zainteresowany jest także Jakub Frącek, któremu w udziale w sparingu przeszkodziły obowiązki zawodowe.

– Ci zawodnicy są zainteresowani występami w naszej drużynie. W ich sprawie będziemy rozmawiać z klubem z Siennicy – mówi trener Startu Mariusz Wróbel.

Mimo porażki szkoleniowiec Startu jest zadowolony z postawy swojego zespołu. – Przetestowałem sporo młodzieży, każdy mógł pograć. Zawodnicy walczą o miejsce w wyjściowej „11” – mówi Wróbel.

Ekipa z Krasnegostawu sprawdza formę z mocnymi drużynami. Już w środę Start zmierzy się z rezerwami Górnika Łęczna. – Na razie mogę przetestować wariant obronny. Z kolei w lidze będziemy zmuszeni atakować. Naszym celem będzie walka o IV ligę – zapowiada opiekun Startu.

Start Krasnystaw – Hetman Żółkiewka 0:2

Bramki: Banaszak, Bielak.

Start: Kowiński – Herbut, Salitra, Nowakowski, Wojciechowski, Ciesielski, Dworucha, Iwan, Wójcik, Chariasz, Szponar. Grali również: Sobów, Liszka, Szczepanik, Lenard, Jopek, Skrzypa, Matycz.

Lubią remisy

Kolejny nierozstrzygnięty rezultat zanotowali w okresie przygotowawczym piłkarze Ruchu Izbica. Tym razem zespół grającego szkoleniowca Andrzeja Ignaciuka sprawdzał formę z Gryfem Gmina Zamość. Obie drużyny strzeliły po trzy gole. To już trzeci remis zespołu z Izbicy. Wcześniej Ruch w takim stosunku zremisował z juniorami AMSPN Hetmana Zamość oraz 1:1 z Omegą Stary Zamość. W dorobku jest jeszcze porażka 2:3 z Ostoją Skierbieszów.

Jednym ze zdobywców bramek był w sobotę Maciej Bojar. To pomocnik, który w ubiegłym sezonie grał w Starcie Krasnystaw. Od początku przygotowań zawodnik trenuje z Ruchem. W jego dorobku są też dwa trafienia w potyczce z Hetmanem. – Ten piłkarz będzie wzmocnieniem – twierdzi trener Andrzej Ignaciuk.

W składzie ekipy z Izbicy wystąpił też 31-letni napastnik Grzegorz Dąbrowski. To wychowanek Motoru Lublin, który przez sześć lat nie grał. – Grzesiek powrócił z zagranicy i chce nadal bawić się grą w piłę nożną – mówi szkoleniowiec.

Z Ruchu odszedł Łukasz Orkiszewski. Prawy obrońca, prywatnie brat drugiego trenera Arkadiusza, chce wrócić do lekkoatletyki. Zanim powrócił w minionym sezonie do drużyny, biegał półmaratony i maratony. Karierę zakończył już Konrad Bojarski.

Ruch Izbica – Gryf Gmina Zamość 3:3

Bramki dla Ruchu: Bojar, Gieleta, Gałka.

Ruch: Pastuszak – Kalita, Pawelec, Ignaciuk, Michał Śliwa, Wlazło, Bojar, Kornaś, Gieleta, Tymicki, Gałka. Grali również: Dąbrowski, K. Swatowski, Jarosz.

 

 

Pozostałe informacje

Bartłomiej Kseniak zawodnik KS SNAJPER (z tarczą) - zwycięzca w dwóch kategoriach pistoletowych.
galeria

Celowali patriotycznie. Memoriał Strzelecki Żołnierzy i Powstańców

W Klubie Strzeleckim Snajper Lublin uczcili dzisiaj pamięć poległych i pomordowanych żołnierzy i powstańców.

Rozpoznasz polityków z Lubelszczyzny? Sprawdź się w naszym quizie!
QUIZ

Rozpoznasz polityków z Lubelszczyzny? Sprawdź się w naszym quizie!

Lubelszczyzna od lat jest ważnym miejscem na politycznej mapie Polski. To właśnie stąd wywodzi się wielu znanych parlamentarzystów, samorządowców i działaczy, którzy kształtują nie tylko lokalną, ale też krajową scenę polityczną. Część z nich działa od dekad, inni dopiero zdobywają popularność, ale jedno jest pewne – każdy, kto interesuje się życiem publicznym w regionie, powinien kojarzyć ich twarze. Dlatego przygotowaliśmy specjalny quiz o politykach z Lublina i województwa lubelskiego, który sprawdzi twoją wiedzę w nietypowy sposób.

Zamojski Szpital Niepubliczny w Zamościu mieści się przy ul. Peowiaków

Przymiarki do nowego oddziału w „starym” szpitalu. Prezes: Będziemy stawać na głowie

Baza lokalowa jest. Z personelem pomocniczym też nie będzie problemu. By pomysł na uruchomienie w zamojskim tzw. starym szpitalu oddziału psychiatrii dziecięcej się powiódł, potrzebni są jeszcze lekarze specjaliści.

Klaudia Klimczyk czyli Mama Na Obrotach

Gwiazda TikToka jedzie z nowym programem. Odwiedzi dwie miejscowości

Popularność zdobyła dzięki TikTokowi, ale znana jest również ze stund-upu. Klaudia Klimczyk występująca pod pseudonimem Mama Na Obrotach odwiedzi na początku października dwie miejscowości w powiecie tomaszowskim. Jej występy w Łaszczowie i Jarczowie będą biletowane.

Zniszczony dom w Wyrykach

Do czasu odbudowy domu poszkodowana rodzina z Wyryk ma zapewnione mieszkanie zastępcze

Do czasu odbudowy domu poszkodowana rodzina z Wyryk ma zapewnione mieszkanie zastępcze – powiedział PAP wójt gminy Bernard Błaszczuk. Dom został uszkodzony w nocy z 9 na 10 września, gdy nad Polskę wtargnęły rosyjskie drony. Budynek zostanie odbudowany od podstaw na koszt państwa.

Na ulicy Łukasińskiego pracownicy Strabagu całe wakacje układali kostkę na nowo. Od 1 października będzie już można tamtędy jeździć

Gwarancyjne remonty na finiszu. Ale poprawek ten wykonawca może mieć więcej

Z początkiem października zostanie otwarty ruch na Łukasińskiego, a najpewniej do końca miesiąca na Altanowej. Obie te ulice były w ramach remontów pogwarancyjnych naprawiane przez firmę Strabag. Miasto chciałoby, aby ten wykonawca poprawił też inne swoje inwestycje w mieście.

Świdniczanka wygrała drugi mecz z rzędu

Świdniczanka lepsza od Wisły II Kraków

W siedmiu pierwszych występach tylko trzy punkty. W dwóch ostatnich aż sześć „oczek”. Świdniczanka po derbowej wygranej z Avią poszła za ciosem i w meczu na dnie tabeli pokonała u siebie Wisłę II Kraków 4:1.

Bogdan Nowak i jedna z jego rozmówczyń - Jadwiga Kropornicka
galeria

Powrót do wyjątkowo trudnej przeszłości. Książka i reportaż pełne traumatycznych wspomnień

Godziny rozmów, setki zdjęć i nagrań. Gmina Skierbieszów wydaje kolejną wyjątkową książkę. Uzupełnieniem publikacji będzie też filmowy reportaż. Zawarte w nich są wspomnienia trudne, dotyczące czasów wojny i tego, co mieszkańcy Zamojszczyzny przeżyli podczas wysiedleń.

Bryan Griffin rozegrał niezłe zawody

PGE Start Lublin pokonał Górnika Zamek Książ Wałbrzych i zagra w finale Superpucharu Polski

PGE Start zagra w finale Pekao S.A. Superpucharu Polski. W sobotnim półfinale ekipa z Lublina pokonała Górnika Zamek Książ Wałbrzych 80:66.

Protest przeciwko myśliwym
Protest w Lublinie
galeria

Dość przypadkowych śmierci z rąk myśliwych

Kolejna tragedia, kolejny raz usłyszeliśmy „pomyliłem z dzikiem”. Ile tragedii z rąk myśliwych musi się jeszcze wydarzyć? Czy możemy czuć się bezpiecznie? – dopytywali aktywiści z lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego podczas dzisiejszego protestu pod siedzibę Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Wieniawskiej.

Bezpłatna antykoncepcja dla młodych kobiet. Tego chcą posłowie Polski 2050

Bezpłatna antykoncepcja dla młodych kobiet. Tego chcą posłowie Polski 2050

Posłowie Polski 2050 złożyli w Sejmie projekt ustawy, który przewiduje bezpłatny dostęp do antykoncepcji dla kobiet w wieku od 18 do 25 lat. Przewidziano w nim także, rozszerzenie antykoncepcji objętej refundacją, dla kobiet powyżej 25 roku życia. Bezpłatne środki antykoncepcji ma finansować NFZ.

Rondo służy już od roku. Teraz ma nazwę stowarzyszenia

Rondo służy już od roku. Teraz ma nazwę stowarzyszenia

Rondo, którym od roku jeżdżą już mieszkańcy, zyskało nazwę najstarszego stowarzyszenia w Białej Podlaskiej. Koło Bialczan złożyło taki wniosek niemal od razu po otwarciu inwestycji.

Sierż. Łukasz Remuszka i st. post. Łukasz Bizoń uratowali życie młodemu mężczyźnie

Sierż. Remuszka i st. post. Bizoń uratowali życie 25-latkowi

Byli na służbie, zrobili to, co do nich należało. Ale gdyby się zawahali i nie podjęli akcji ratowniczej tak szybko, młody mężczyzna mógłby już nie żyć. Dwaj policjanci z Lublina uratowali mu życie.

Magdalena Bożko-Miedzwiecka – dziennikarka, rzeczniczka prasowa. Publikowała w Dzienniku Wschodnim, Newsweeku, Newsweeku Historii, Rzeczpospolitej, Twórczości, Akcencie, Karcie. Laureatka dziennikarskich nagród, m.in. Ostrego Pióra Business Centre Club, nagród w konkursie prasowym Mediów Regionalnych im. Jana Stepka za reportaże historyczne i społeczne, nagród Salus Publica Głównego Inspektora Pracy, nagrody im. Bolesława Prusa Związku Literackich Polskich.

Polska o nim milczała, jakby nigdy nie istniał

Gdyby nie polscy piloci i mieszkańcy niewielkiej lubelskiej miejscowości, nikt by dzisiaj nie wiedział, że to w Woli Osowińskiej pod Radzyniem Podlaskim urodził się założyciel i pierwszy dowódca Dywizjonu 303. Polskie władze skutecznie wymazały pułkownika Zdzisława Krasnodębskiego z kart historii. Ale ludzie nie zapomnieli.

Wiejska zabawa, pacyfikacja i przemarsz partyzantów. Piknik Historyczny w Brodziakach
28 września 2025, 13:30

Wiejska zabawa, pacyfikacja i przemarsz partyzantów. Piknik Historyczny w Brodziakach

Historyczne widowisko będzie zasadniczym punktem niedzielnego pikniku, który w niedzielę (28 września) odbędzie się w Brodziakach pod Biłgorajem.

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA
6. KOLEJKA

Wyniki:

Kłos Gmina Chełm - Włodawianka 2-3
Chełmianka II - GKS Łopiennik 7-0
Astra Leśniowice - Unia Rejowiec 1-1
Brat Siennica Nadolna - Frassati Fajsławice 4-1
Sparta Rejowiec F. - Ogniwo Wierzbica 0-4
Ruch Izbica - Hetman Żółkiewka 5-3
Eko Różanka - Vitrum Wola Uhruska 5-1

Tabela:

1. Astra 6 16 26-7
2. Chełmianka II 6 13 24-7
3. Brat 6 13 13-6
4. Ruch 6 13 17-14
5. Eko 6 12 21-10
6. Włodawianka 6 11 14-9
7. Ogniwo 6 8 9-10
8. Unia R. 6 7 7-11
9. Frassati 6 7 10-15
10. Kłos 6 5 9-11
11. Hetman 6 4 7-23
12. Sparta 6 3 8-16
13. Łopiennik 6 2 4-16
14. Vitrum 6 2 9-23

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!