Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

9 marca 2017 r.
13:19

Bartosz Śpiączka: Za styl punktów nie dają

1 10 A A
(fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl)

ROZMOWA Z Bartoszem Śpiączką, napastnikiem Górnika Łęczna

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 

Szybko stracona bramka ustawiła mecz?

– Na pewno, bo drużyna przeciwna już się trochę cofnęła. Myśmy atakowali, ale uderzaliśmy głową w mur. Gdybyśmy dotrzymali do przerwy, to ten mecz inaczej by wyglądał, bo oni też musieliby się otworzyć, żeby coś strzelić. A tak to mieli łatwiej.

Przegraliście z Zagłębiem, choć przegrać nie musieliście, bo przez większość spotkania to wy dominowaliście na boisku.

– W drugiej połowie to była już deklasacja, ale nic z tego nie było, bo nie strzeliliśmy bramki. Przegraliśmy kolejny mecz 0:1 i to jest smutne. Plus jest taki, że pokazaliśmy znowu, że potrafimy grać. Tylko, że znowu pierwsze minuty i stracona bramka. Cały tydzień trenowaliśmy doskoki, a rywal szybko oddał bardzo dobry strzał. Nam nie udało się strzelić gola, przegraliśmy. Szkoda, ale wydaje mi się, że Górnik dalej będzie walczył.

Tak jak powiedziałeś, po przerwie dominowaliście zdecydowanie. Mieliście kilka okazji do strzelenia gola, ty także po podaniu Niki Dżalamidzie. Czego zabrakło, żeby pokonać Martina Polacka?

– Ta moja sytuacja nie była taka bardzo łatwa. Za światłem bramki, ciężko było przymierzyć. Ale jeśli bym puścił, Przemek Pitry mógłby dołożyć stopę. Tylko, że napastnik w takiej sytuacji nie puszcza piłki, tylko stara się strzelić bramkę. Nie trafiłem, trudno. Nie cofnę czasu. Trzeba się skupić na kolejnym meczu i spróbować coś strzelić.

Trener Smuda powiedział nawet wprost, że jeśli w dalszym ciągu będziecie tak grali, walczyli, tak podchodzili do kolejnych meczów, to jest spokojny o to, że się utrzymacie.

– No tak, bo tak naprawdę to Zagłębie jest w pierwszej ósemce, a nie było tego widać, bo to my dominowaliśmy na boisku. Ale mecze się wygrywa strzelając bramki, a nie dobrą grą. Za styl nikt punktów nie przyznaje. Musimy zacząć punktować, bo te punkty nam uciekają, a są nam bardzo potrzebne.

W niedzielę podejmujecie Pogoń. Co jest podstawą do optymizmu, że uda się zwyciężyć?

– Na pewno gra, która szczególnie w drugiej połowie była dobra. Wyszliśmy na Zagłębie wysokim pressingiem, agresywnie, realizowaliśmy założenia trenera i jeśli tak samo wyjdziemy na Pogoń, możemy zdobyć komplet punktów. Ale najważniejsze, żeby nie popełnić głupich błędów na początku, nie stracić szybko bramki. Jeśli to się uda, będzie dobrze.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 20:33
0
jakby za styl dawali punty to już byscie byli na sporym minusie heheh
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 18:48
0
Bye_bye śpi.dalaj...Do Łęcznej
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 18:08
0
O czym Ty Śpiączka mówisz? Byłem na meczu i widziałem totalny chaos w waszej grze. O jakiej totalnej dominacji bredzisz? Nie mieliście ŻADNEJ pewnej sytuacji do strzelenia bramki. Z taką grą nie jest dziwne że na wasze mecze ludzie nie chcą przychodzić. Kopanina na poziomie III ligi.
Avatar
wielkopolanin / 9 marca 2017 o 15:45
0
Bartek wielki szacunek za bardzo ambitną walke na boisku .Z Koroną grał pan bardzo dobrze ale z Zagłębiem brakowało szybkości pary lub zdecydowania ,może warto pana wprowadzać w 60 minucie meczu gdzie drużyna przeciwna zmęczona ,proszę robić rotacje panie trenerze
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 15:27
0
SPIACZKA to sie nadaje nasz Becka lepszy.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 15:25
0
Hmm. Śpiączka. Nazwisko mówi samo za siebie...
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 15:11
0
Panie Śpiączka jaki styl, chyba że taki, że w IV lidze ciężko utrzymać się i z takim jeszcze orłem trenerem. Po prostu co gracie to jest dno i piłkarzy styl w meczu to chodzenie po ciemku.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 14:56
0
Panie Śpiączka mówimy chyba o różnych meczach,Wy nie macie żadnego stylu.....
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 14:15
0
i po co te żale teraz ? Mówiłem brać Mańka ? Mówiłem ! To wy graliście na czas razem z tym swoim prezesem. Teraz już mleko się rozlało. Maniek ma tyle ofert że za stodołą grać nie musi. Płacz to się zacznie jak spadniecie, a Maniek będzie niedostępny, bo podpisze kontrakt z kimś innym.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 13:56
0
Jaki styl?! Kopali się po głowach a poza Boninem nikogo nie było stać na wygranie pojedynku 1 na 1..Hiszpan z kilkunastu wolnych tylko raz zagrał w miarę dokładną piłkę, ze stojącej! DNO!
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 20:33
0
jakby za styl dawali punty to już byscie byli na sporym minusie heheh
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 18:48
0
Bye_bye śpi.dalaj...Do Łęcznej
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 18:08
0
O czym Ty Śpiączka mówisz? Byłem na meczu i widziałem totalny chaos w waszej grze. O jakiej totalnej dominacji bredzisz? Nie mieliście ŻADNEJ pewnej sytuacji do strzelenia bramki. Z taką grą nie jest dziwne że na wasze mecze ludzie nie chcą przychodzić. Kopanina na poziomie III ligi.
Avatar
wielkopolanin / 9 marca 2017 o 15:45
0
Bartek wielki szacunek za bardzo ambitną walke na boisku .Z Koroną grał pan bardzo dobrze ale z Zagłębiem brakowało szybkości pary lub zdecydowania ,może warto pana wprowadzać w 60 minucie meczu gdzie drużyna przeciwna zmęczona ,proszę robić rotacje panie trenerze
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 15:27
0
SPIACZKA to sie nadaje nasz Becka lepszy.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 15:25
0
Hmm. Śpiączka. Nazwisko mówi samo za siebie...
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 15:11
0
Panie Śpiączka jaki styl, chyba że taki, że w IV lidze ciężko utrzymać się i z takim jeszcze orłem trenerem. Po prostu co gracie to jest dno i piłkarzy styl w meczu to chodzenie po ciemku.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 14:56
0
Panie Śpiączka mówimy chyba o różnych meczach,Wy nie macie żadnego stylu.....
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 14:15
0
i po co te żale teraz ? Mówiłem brać Mańka ? Mówiłem ! To wy graliście na czas razem z tym swoim prezesem. Teraz już mleko się rozlało. Maniek ma tyle ofert że za stodołą grać nie musi. Płacz to się zacznie jak spadniecie, a Maniek będzie niedostępny, bo podpisze kontrakt z kimś innym.
Avatar
Gość / 9 marca 2017 o 13:56
0
Jaki styl?! Kopali się po głowach a poza Boninem nikogo nie było stać na wygranie pojedynku 1 na 1..Hiszpan z kilkunastu wolnych tylko raz zagrał w miarę dokładną piłkę, ze stojącej! DNO!
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 3 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 0 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 3

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.