Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

18 lipca 2016 r.
14:46

Górnik Łęczna będzie grać w Lublinie. Prezes chce rozmawiać z kibicami

15 64 A A
Fot. Wojciech Nieśpiałowski
Fot. Wojciech Nieśpiałowski

W piątek oficjalnie potwierdziło się to, o czym wszyscy mówili od tygodni: Górnik Łęczna przenosi domowe spotkania do Lublina. Przeciwko tej decyzji są kibice zielono-czarnych, którzy zapowiedzieli bojkot.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek prezes Górnika Łęczna Artur Kapelko wspólnie z prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem oraz marszałkiem województwa lubelskiego Sławomirem Sosnowskim podpisali list intencyjny w sprawie rozgrywania przez zielono-czarnych spotkań na Arenie Lublin.

To pokłosie decyzji Lubelskiego Węgla Bogdanka SA. Kopalnia podpisała z klubem nową umowę sponsorską, ale zagwarantowane w niej środki nie są wystarczające do funkcjonowania klubu na poziomie ekstraklasy.

Będzie ekstra kasa

Przeniesienie spotkań do Lublina ma pomóc w znalezieniu nowych sponsorów. Ich ściągnięcie zadeklarowali Żuk oraz Sosnowski. Mówi się, że w ten sposób uda się uzyskać kwotę minimum trzech milionów złotych. Ale decyzja ma także drugie dno. Górnik nie otrzymał licencji na rozgrywanie spotkań ekstraklasy na stadionie w Łęcznej.

– W związku z niezrealizowaniem zaleceń wynikających z raportu z wizytacji obiektu Górnika Łęczna, klub wystąpił z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozgrywanie meczów w roli gospodarza przez Górnik Łęczna SA na stadionie Arena Lublin w Lublinie. Po przeprowadzonej przez eksperta ds. Infrastruktury lustracji obiektu Arena Lublin, Komisja ds. Licencji Klubowych przychyliła się do wniosku klubu – poinformował w specjalnym komunikacie PZPN.

Górnik będzie rozgrywał domowe mecze na Arenie Lublin. Tutaj odbędą się także przedmeczowe treningi. Bazą zespołu wciąż będzie jednak Łęczna. Na stadionie przy Al. Jana Pawła II będą odbywały się także mecze czwartoligowych rezerw Górnika, drużyn młodzieżowych, a także kobiet z GKS Górnik Łęczna.

Ruszają z biletami

Na początku tygodnia rusza sprzedaż biletów i karnetów na spotkania pierwszej drużyny. – Od poniedziałku będziemy pracowali nad tym, żeby ściągnąć na trybuny kibiców. Jakie akcje marketingowe mamy w planach? Poczekajmy, to bardzo świeża sprawa – powiedział nam Kapelko.

Prezesa Górnika zapytaliśmy również, na jakich warunkach Górnik będzie rozgrywał spotkania na Arenie, czy klub będzie płacił za wynajęcie stadionu, jeśli tak, to ile i na czyje konto będą szły zyski z biletów – klubu czy MOSiR. – Z pewnością umowa będzie korzystna dla obu stron – usłyszeliśmy w odpowiedzi.

Pozyskanie nowych sponsorów i poprawa sytuacji finansowej umożliwi także dodatkowe ruchy kadrowe. Przed zamknięciem okienka transferowego łęcznianie zamierzają ściągnąć jeszcze przynajmniej dwóch zawodników, którzy będą poważnymi wzmocnieniami dla pierwszej jedenastki. Jeden z nich może podpisać kontrakt jeszcze w tym tygodniu.

Kibice zapowiadają bojkot

Decyzja o przeniesieniu spotkań do Lublina nie została przychylnie przyjęta przez fanów zielono-czarnych. W ubiegłym tygodniu zapowiedzieli bojkot meczów domowych oraz wyjazdowych i decyzji nie zamierzają zmieniać.

– Pewne jest, że kibice Górnika na Arenę nie pojadą. Tak jak nie pojechali na inauguracyjny mecz do Chorzowa. I nie mówimy tutaj o „ekstremistach” z Trybuny B, skupiającej najbardziej fanatycznych kibiców, podobne głosy płyną z każdej strony. Bez względu na wiek, poglądy , wykształcenie czy status społeczny. Wspominam o tym dlatego, iż ostatnio miały miejsce próby marginalizowania tego protestu, sugerując że jego autorami jest garstka chłystków w ortalionowych dresach, dla której jedyną wartością są zamieszki – powiedział Damian Czarnocki, który w piątek zrezygnował z funkcji klubowego koordynatora ds. współpracy z kibicami. – Zbyt wiele rzeczy budzi moje wątpliwości i nie ma żadnej transparentności działań, by móc nadal to firmować swoją osobą, dlatego też złożyłem rezygnację z pełnionej funkcji – wyjaśnił przyczyny swojej decyzji.

Prezes chce rozmawiać

Co jego rezygnacja oznacza dla klubu? – Musimy zmierzyć się z zaistniałą sytuacją i postępować zgodnie z przepisami PZPN – stwierdził Kapelko, który nie wyklucza jednocześnie porozumienia z kibicami. – Jesteśmy cały czas otwarci na dialog. Nasze zaproszenie do rozmów jest cały czas aktualne – zadeklarował.

Po stronie kibiców dalszej woli rozmów nie ma. Jednym z zarzutów w stronę zarządu jest zaniedbanie możliwości uzyskania licencji na grę w Łęcznej.

– Z prywatnych rozmów i opinii w serwisach społecznościowych ciężko doszukać się choćby cienia poparcia dla działań prowadzących do grania na Arenie. Ja tych ludzi doskonale rozumiem, nie pierwszy raz zostali oszukani. Była korupcja, była zmiana herbu na marketingowe logo, była zmiana nazwy. Teraz zmiana stadionu pod pretekstem braku licencji. To jest niedorzeczne. Z całym szacunkiem, ale jeśli obiekty w Płocku, Szczecinie czy Chorzowie otrzymały licencję to dlaczego nie otrzymał go stadion w Łęcznej? Widocznie osoby odpowiedzialne za przygotowanie obiektu źle wykonały swoją pracę, lub celowo poszły na łatwiznę mając w perspektywie Arenę Lublin, stadion nie wymagający nakładów. I złote góry, jakich naobiecywał między innymi prezydent Żuk – ocenił Czarnocki.

Będą specjalne busy?

Czy zarząd zamierza zorganizować transport do Lublina dla tych kibiców z Łęcznej i okolic, którzy będą zainteresowani dojeżdżaniem na Arenę? – Jeżeli tylko będzie taka potrzeba, to jesteśmy gotowi do rozmowy i działania w tym temacie – zapewnia Kapelko.

Sonda: Jak oceniasz decyzję o tym, że Górnik Łęczna będzie grał na Arenie Lublin?

Liczba głosów: 2333
55.81%
Zła decyzja
44.19%
Dobra decyzja

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kibic / 18 lipca 2016 o 15:29
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
mam nadzieje ze żuk jest ostatnia kadencje
Niech zgadnę - to wina Żuka, że stadion w Łęcznej został niedopuszczony do gry przez PZPN? :lol:
Avatar
Gość / 18 lipca 2016 o 15:06
+1
żuk przynajmniej coś robi dla sportu w regionie, łęczna grosza nie dawała na górnik. Kibice, którzy odwracają się od swojego klubu i piłkarzy to nie są kibice. dlaetgo niech nie przychodzą, prawdziwi kibice przyjdą.
Avatar
fan / 19 lipca 2016 o 12:48
0
fuzja Floty i Stali nie była możliwa z wielu powodów, m.in. kluby należą do róznych związków, dużo zachodu, załatwiania dokumentów. Sytuacja Górnika i Motoru jest zupełnie inna, należą do jednego związku więc szansa na powodzenie wynosi praktycznie 99,9%
Avatar
Kibic / 19 lipca 2016 o 12:45
0
w mojej ocenie sezon 2016/17 będzie ostatnim Górnika Łęczna na tak wysokim poziomie, nie ważne czy Górnik się utrzyma w Ekstraklasie czy spadnie do I ligi, od nowego sezonu 2017/18 na licencji Górnika będzie grał Motor Lublin. Kasę wykłada Bogdanka i oni rozdają karty, pewnie rozkaz był z góry (z Bogdanki) aby stadion w Łęcznej nie dostał licencji. Teraz mają rok na przygotowanie spraw papierkowych, stadion Arena Lublin sprawdzi się już w tym sezonie. Od nowego sezonu Motor "Bogdanka" Lublin.
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 11:57
0
To niech motor gra łecznej i po problemie
Avatar
bąbel / 19 lipca 2016 o 10:44
0
A Krasnystaw się z wiochy śmieje do łez. Bozia jednak sprawiedliwa jest. Już niedługo derby Górnik Ł. - Tur Milejów. No bo Krasnystaw to niesamowita metropolia haha, gdyby nie Chmielaki to pewnie mało kto by słyszał o tej mieścince. Dwie ulice na krzyż ot całe miasto. 
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 10:34
0
Wszyscy tak ładnie piszą mówią ale nikt nie powie jak jest naprawdę za co Górnik Łęczna nie dostał licencji jakim prawem Arena dostała,, bo mają duże braki jeśli chodzi o grę w ekstraklasie.
Avatar
widz z oddali / 19 lipca 2016 o 10:13
0
Na wschodzie jest miejsce dla Górnika i Motoru czy to nie możliwe czy Lublin wpadł sroce z pod ogona???czy za dużo wbiednym regionie zawiści ,jak my nie Łęczna to i Lublin nie to walka Dawida z Goliatem ,z Lublinem w Polsce się trochę liczą a z małym mniej smutne a prawdziwe ,choć nie dokonca sprawiedliwe .Kochajmy miasta wsie to co ma rejestracje na LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL abędziemy zdrowsi i szczęśliwi
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:21
0
a może ktos z tych krytykantów wystartuje w konkuresie na stanowisko prezesa. poprowadzi budzet klubu, postara się o licencję znajdzie sponsorów - no chyba że ich nie trzeba bo węgiel drożeje. No? któryś z przedmówców chciałby????????????????????? ciszaaaaaaaaaaa. nie ma chętnych. umieją szczekac zza furtki. na wschodzie jest tylko motor ;-)
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:06
0
Górnik do Łęcznej. Pytam się jakie korzyści będzie miał z tego Lublin? Nikt nie pisze o tym, że przy okazji organizacji niemal każdego meczu w stan gotowości będzie postawiona niemal cała lubelska policja za co zapłacimy my podatnicy!!!!!!
Avatar
fan / 19 lipca 2016 o 12:48
0
fuzja Floty i Stali nie była możliwa z wielu powodów, m.in. kluby należą do róznych związków, dużo zachodu, załatwiania dokumentów. Sytuacja Górnika i Motoru jest zupełnie inna, należą do jednego związku więc szansa na powodzenie wynosi praktycznie 99,9%
Avatar
Kibic / 19 lipca 2016 o 12:45
0
w mojej ocenie sezon 2016/17 będzie ostatnim Górnika Łęczna na tak wysokim poziomie, nie ważne czy Górnik się utrzyma w Ekstraklasie czy spadnie do I ligi, od nowego sezonu 2017/18 na licencji Górnika będzie grał Motor Lublin. Kasę wykłada Bogdanka i oni rozdają karty, pewnie rozkaz był z góry (z Bogdanki) aby stadion w Łęcznej nie dostał licencji. Teraz mają rok na przygotowanie spraw papierkowych, stadion Arena Lublin sprawdzi się już w tym sezonie. Od nowego sezonu Motor "Bogdanka" Lublin.
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 11:57
0
To niech motor gra łecznej i po problemie
Avatar
bąbel / 19 lipca 2016 o 10:44
0
A Krasnystaw się z wiochy śmieje do łez. Bozia jednak sprawiedliwa jest. Już niedługo derby Górnik Ł. - Tur Milejów. No bo Krasnystaw to niesamowita metropolia haha, gdyby nie Chmielaki to pewnie mało kto by słyszał o tej mieścince. Dwie ulice na krzyż ot całe miasto. 
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 10:34
0
Wszyscy tak ładnie piszą mówią ale nikt nie powie jak jest naprawdę za co Górnik Łęczna nie dostał licencji jakim prawem Arena dostała,, bo mają duże braki jeśli chodzi o grę w ekstraklasie.
Avatar
widz z oddali / 19 lipca 2016 o 10:13
0
Na wschodzie jest miejsce dla Górnika i Motoru czy to nie możliwe czy Lublin wpadł sroce z pod ogona???czy za dużo wbiednym regionie zawiści ,jak my nie Łęczna to i Lublin nie to walka Dawida z Goliatem ,z Lublinem w Polsce się trochę liczą a z małym mniej smutne a prawdziwe ,choć nie dokonca sprawiedliwe .Kochajmy miasta wsie to co ma rejestracje na LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL abędziemy zdrowsi i szczęśliwi
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:21
0
a może ktos z tych krytykantów wystartuje w konkuresie na stanowisko prezesa. poprowadzi budzet klubu, postara się o licencję znajdzie sponsorów - no chyba że ich nie trzeba bo węgiel drożeje. No? któryś z przedmówców chciałby????????????????????? ciszaaaaaaaaaaa. nie ma chętnych. umieją szczekac zza furtki. na wschodzie jest tylko motor ;-)
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 o 08:06
0
Górnik do Łęcznej. Pytam się jakie korzyści będzie miał z tego Lublin? Nikt nie pisze o tym, że przy okazji organizacji niemal każdego meczu w stan gotowości będzie postawiona niemal cała lubelska policja za co zapłacimy my podatnicy!!!!!!
Avatar
Swojak / 19 lipca 2016 o 07:54
0
A Krasnystaw się z wiochy śmieje do łez. Bozia jednak sprawiedliwa jest. Już niedługo derby Górnik Ł. - Tur Milejów.
Avatar
s / 19 lipca 2016 o 07:34
0
Mam propozycje może wszystkie mecze dryżyn z lubelszczyzny od C klasy do Ekstraklasy przesieśmy do lublina wtedy Lublin będzie Meką pilki nożnej, Porażka Panie Kapelko a najgorsza w ty wszytstkim jest bezsilnośc .... jeszcze dla obydwu stron wspólpraca jest korzystna..... o jakim ratowaniu pan mówi skoro jakaś cześc kosztów idzie na Mosir Lublin.... Obawiam sie ze to wygaszania górnika. Panie Kapelko jest Pan nikim w oczach łeczyńskich kibiców
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.