12:27

Bruk-Bet Termalica - Górnik Łęczna 2:1 [zapis relacji na żywo]

0 0 A A
(fot. Piotr Michalski)

W sobotę o godzinie 12.40 zespół trenera Kamila Kieresia będzie walczyć na wyjeździe o kolejne ligowe punkty. Tym razem "zielono-czarni" zmierzą się w meczu na szczycie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

90+3 min. KONIEC MECZU! Górnik Łęczna przegrywa 1:2 w Niecieczy i ponosi pierwszą w tym sezonie porażkę. Tym samym łęcznianie zakończyli świetną passę, w której w ośmiu kolejnych meczach nie opuszczali boiska jako przegrani

90+2 min. Wrzutka Kalinkowskiego w pole karne, ale w zamieszaniu piłkę dobrze wybili obrońcy Bruk-Betu

90 min. Sędzia dolicza trzy dodatko minuty. Wrzutka w pole karne i niecelna główka Śpiączki

88 min. Faul Kalinkowskiego na Grzybku i żółta kartka dla pomocnika Górnika

86 min. GOOOL DLA BRUK-BETU!!! Indywidualna akcja na skrzydle Zemana, który złamał do środka boiska i będąc w polu karnym huknął ile sił. Lecąca piłka odbiła sie jeszcze od głowy Pawła Baranowskiego i kompletnie zakoczyła Gostomskiego!

83 min. Zaostrzyło się to spotkanie w końcówce. Sędzia coraz częściej sięga po kartki - tym razem zobaczył ją Banaszak.

80 min. Faul Tymosiaka na Grzybku i żółta kartka dla pomocnika łęcznian

79 min. Szansa dla Bruk-Betu! Podanie do Gergrela na około 7 metr, ale Słowak naciskany przez Midzierskiego nie zdolał oddać strzału

78 min. Wlazło ostro potraktował Śpiączkę tuż przed własnym polem karnym. Wydawało się, że jest to ewidentny faul, ale sędzia nie użył gwizdka

77 min. Zmiana u gospodarzy. Za Adama Radwańskiego Martin Zeman

72 min. Kontra gości zakończona niedokładnym podaniem i piłkę złapał Loska

71 min.  Piotr Wlazło za dyskusję z sędzią ukarany żółtą kartką

70 min. GOOOOL DLA GÓRNIKA! Najpierw przytomnie do Śpiączki podał Tymosak, a potem ten drugi zagrał w tempo do Banaszaka, a ten będąc sam na sam z Loską skierował piłkę do siatki! Warto dodać, że był to pierwszy celny strzał Górników w tym spotkaniu

68 min. Zielono-czarni zaczynają nieco częściej gościć na połowie gospodarzy. Po rzucie rożnym w wykonaniu Kalinkowskiego piłkę głową wybili obrońcy.

66 min. Kolejna, ostatnia już zmiana w Górniku. Przemysław Banaszak zmienia Sergieja Krykuna.

62 min. Ładna, długo budowana akcja miejscowych kończy się przechwytem obrńców Górnika. Goście starali się wyjść z kontrą, ale została ona szybko powstrzymana

59 min. Górnik zaczyna odważniej atakować. Po dośrodkowaniu Kalinkowskietgo piłkę łapie jednak Loska

57 min. Kolejna zmiana w Górniku - Aron Stasiak zmienia Michała Golińskiego.

56 min. Struski "przywitał się" z boiskiem żółtą kartką za faul w środku pola

55 min. Niecieczanie mimo prowadzenia nie cofnęli się do obrony i atakują nadal. Tymczasem Kamil Kiereś dokonuje potrójnej zmiany! Za Adriana Cierpkę desygnuje do gry Tomasza Tymosiaka, za Marcina Stromeckiego Bartłomieja Kalinkowskiego, a za Pawła Wojciechowskiego Karola Struskiego

51 min. GOOOOL dla Bruk-Betu! Nie kto inny jak najlepszy strzelec "Słoników" - Roman Gergel. Świetne prostopadle podanie miejsowcyh i zgranie do Słowaka. Ten uderzył bez zastanowienia. Maciej Gostomski jakimś cudem odbił jego strzał, ale przy dobitce nie miał już nic do powiedzenia!

50 min. Miejscowi tak jak przed przerwą w ataku pozycyjnym, a Górnik skupionny na uważnej grze w defensywie

46 min. Druga połowa rozpoczęta! W przerwie trener gospodarzy Mariusz Lewandowski dokonał jednej zmiany. Za Śpiewaka na boisku pojawił się Hubinek.

45 min. KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Przewagę optyczną mają gospodarze, ale od 30 minuty grają w osłabieniu. Czekamy na drugą połowę meczu i bramki w najciekawiej zapowiadającym się meczu tej kolejki Fortuna I Ligi

45 min. Bruk-Bet atakował do samego końca pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Paweł Sasin wybił piłkę na rzut rożny. Po nim główkował Grabowski, ale bez efektu.

40 min. Gospodarze mimo gry w osłabieniu nadal grają atakiem pozycyjnym. Górnicy są jednak czujni w obronie

34 min. Fatalnie rozegranie rzutu wolnego w wykonaniu łęcznian w efektcie krórego Śpiączka mocno poturbował Gergela. Zawodnikowi "Słoników" udzielona została pomoc medyczna, a zawodnik zielono-czarnych ogląda "żółtko".

33 min. Faul taktyczny na Pawle Wojciechowski w wykonaniu De Amo, który tuż przed polem karnym łapał napastnika Górnika! Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał obrońcy Bruk-Betu czerwoną kartkę!

26 min. Kolejna kartka dla zawodnika miejscowych. Tym razem obejrzał ją Kacper Śpiewak

24 min. Grabowski fauluje Golińskiego i otrzymuje żółtą kartkę

20 min. Niezłe uderzenie Bartosz Śpiączki, ale piłka minęła bramkę Bruk-Betu

18 min. Znakomita szansa miejscowych! W polu karnym uderzał Gergel, ale Gostomski znów na posterunku!

13 min. Z dystansu uderzał Adama Radwańskiego ląduje w rękach Gostomskiego

9 min. Gospodarze zaczęli sobotni mecz od mocnego ataku. I już w drugiej minucie mieli szansę na bramkę, ale w ostatniej chwili Paweł Baranowski. Potem spotkanie stało się bardziej wyrównane i żaden z zespołów nie stworzył dogodnej okazji.

1 min. Gramy!

Obie ekipy w jesienią mogą pochwalić się bardzo szczelną defensywą. "Słoniki" straciły ledwie trzy gole, a Maciej Gostomski do tej pory zaledwie tylko dwa razy wyciągał piłkę z siatki górniczej bramki.

Dzisiejsze spotkanie to starcie dwóch czołowych zespołów Fortuna I Ligi. Gospodarze znajdują siębowiem na pierwszym miejscu, a Leandro i spółka zajmują miejsce na najniższym stopniu podium.

Bruk-Bet Termalica - Górnik Łęczna 2:1 (0:0)

Bramki: Gergel (51), Zeman (86) - Banaszak (71).

Bruk-Bet: Loska – Grabowski, Gergel, Stefanik, Śpiewak (46 Hubinek), Radwański (77 Zeman), Grzybek, Żyra, Wlazło, Perez, Putiwcew.

Górnik: Gostomski – Midzierski, Leandro, Sasin, Stromecki (55 Tymosiak), Śpiączka, Krykun (66 Banaszak), Goliński (57 Stasiak), Baranowski, Cierpka (55 Kalinkowski), Wojciechowski (55 Struski)

Żółte kartki: Grabowski, Śpiewak, Wlazło - Śpiączka, Struski, Tymosiak, Banaszak, Kalinkowski.

Czerwona kartka: De Amo (33 min. za faul taktyczny).

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

e-Wydanie

Jerzy Żytkowski (organizator rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego): Medal jest najmniej ważny

Rozmowa z Jerzym Żytkowskim, organizatorem rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego

Ekologiczne meble z palet na Politechnice Lubelskiej

Studenci wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej z okazji Dnia Ziemi budowali ekologiczne ławeczki z palet. Posłużą im one w trakcie przerw.

Umowa podpisana ponad rok temu, a remontu dworca PKP nie widać

Ponad rok temu Łuków zawarł umowę z kolejową spółką na remont nieczynnego dworca PKP. Od tego czasu nic się nie dzieje. Ale kolej ma już pewien konkret.

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Był nietrzeźwy
film

Radzyńska policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę Opla, który wyprzedzał inny pojazd tuż przed przejściem. Oprócz wysokiego mandatu, może długo posiedzieć za kratkami.

Próbowała przemycić półszlachetne kamienie. Miały być ozdobą akwarium

Podróżna tłumaczyła, że to zwyczajne kamienie ozdobne, które miały wypełnić jej akwarium. W Terespolu udaremniono przemyt 8 kg Czaroitu.

Zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm wróciły z mistrzostw Polski z medalami

Zmagania toczyły się w kategorii U 20 i U 23. Na najwyższym stopniu podium stanęły Alicja Nowosad, Olga Padoshyk i Daniela Tkaczuk. Natomiast wicemistrzyniami kraju zostały Wiktoria Kamela i Marta Gajowniczek

Za nami już kolejny festiwal 3k6!
Wideo
film

Gracze z całej Polski i nie tylko, w ubiegły weekend zjechali się do Lublina, aby wspólnie rywalizować!

Rodzina w komplecie! Pisklęta wróciły do gniazda sokołów
Wideo
film

Nadszedł ten dzień, na który czekali wszyscy obserwatorzy ptasiej telenoweli z komina elektrociepłowni Wrotków. Do gniazda wróciły odchowane przez sokolnika pisklęta.

Bitwa o Europę nabiera tempa - czy Mirosław Piotrowski ma szansę  na mandat?
Dzień Wschodzi
film

Bitwa o Europę nabiera tempa - czy Mirosław Piotrowski ma szansę na mandat?

Opadł bitewny kurz walki o samorządy, a na horyzoncie kolejna bitwa. Tym razem o miejsca w parlamencie europejskim. Po przerwie do Brukseli chce wrócić prof. Mirosław Piotrowski. Był już europosłem przez 3 kadencje z poparcia Ligi Polskich Rodzin oraz Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem kandyduje z listy Konfederacji. Z jakimi szansami na sukces? Zapraszamy do obejrzenia.

Za nami druga kolejka Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku

Zwycięstwa odniosły Ekolodzy Eco-World, Kelnerzy MTS Akapelka i Piekarze Adampol Team

Gnojowica pod domem wójta Dorohuska

Wczoraj rolnicy przed domem wójta Dorohuska Wojciecha Sawy wylali gnojówkę i podpalili opony. Był to odwet za rozwiązanie protestu na granicy.

Rafał Zwolak: Pogodzimy Zamość, bo moją partią są ludzie
Wybory 2024

W pierwszej turze wyborów jego przewaga nad urzędującym prezydentem sięgnęła 2854 głosów. W drugiej była jeszcze większa. Różnica wyniosła 6035 głosów. O nocy wyborczej, planach na przyszłość, również kadrowych i jego konkurencie rozmawiamy z Rafałem Zwolakiem, zwycięzcą wyborów prezydenckich w Zamościu.

GIS ostrzega: tej mąki lepiej nie kupuj

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał niektóre partie mąki migdałowej. Wszystko przez nadmiar aflatoksyn

Bogdanka LUK znowu lepsza od Trefla, europejskie puchary w Lublinie!

W spotkaniu rewanżowym o piąte miejsce Bogdanka LUK Lublin pokonała Trefl Gdańsk 3:1. Tym samym w przyszłym sezonie będzie reprezentować nasz kraj w Pucharze Challenge.