12:08

Ślęza Wrocław - Górnik Łęczna 0:2 [zapis relacji na żywo]

3 0 A A
(fot. Piotr Michalski)

O godzinie 12.30 Górnik Łęczna w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski zagra na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

90+3 min. KONIEC MECZU! Górnik pokonuje Ślęzę Wrocław i awansuje do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski!

90 min. Sędzia doliczył trzy minuty do końca spotkania. Okazję na gola miał Krykun, ale jego strzał skutecznie obronił Al-Ani

85 min. Doskonała okazja do miejscowych, ale Gostomski kolejny raz pokazał swój kunszt broniąc dwukrotnie strzały graczy Ślęzy!

78 min. Potrójna zmiana u łęcznian. Kukułowicz zmienia Struskiego, Cierpka Kalinkowskiego, a Stromecki Orłowskiego

76 min. Kolejna szansa Górnika. Sprzed pola karnego strzelał Krykun, a piłka po jego strzale odbiła się od obrońcy Ślęzy i wyszła na rzut rożny.

75 min. Kolejna podwójna zmiana w zespole Ślęzy. Wawrzyniak i Gil zmienili Diduszkę i Kluzka.

73 min. Gospodarze chcieli się "odgryźć i mieli dobrą okazję, ale po strzale Muszyńskiego Gostomski nie dał się zaskoczyć.

70 min. GOOOOL DLA GÓRNIKA! Dośrodkowanie z rzutu wolnego i błąd Al-Aniego, który wypuścił piłkę z rąk. Ta spadła pod nogi Przemysława Banaszaka, który bez kłopotów umieścił ją w siatce!

68 min. Żółta kartka dla Samca za utrudnianie wznowienia gry przez Gostomskiego

65 min. Podwójna zmiana w szeregach gospodarzy. Za Stańczaka i Traczyka na murawie pojawili się Stempin oraz Kotyla

64 min. GOOOOOOL DLA GÓRNIKA!  Bartosz Śpiączka, który pojawił się na boisku dosłownie chwilę wcześniej wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska kończąc je strzałem głową

63 min. Mocne podanie w pole karne z prawej strony w wykonaniu Krykuna, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji

61 min. Drua zmiana u "zielono-czarnych". Bartosz Śpiączka wchodzi za Tomasza Tymosiaka

60 min. Górnik coraz częściej pod polem karnym gospodarzy, ale goście jak dotąd bez stuprocentowej okazji na bramkę

56 min. Rzut wolny dla łęcznian. Orłowski dośrodkował w pole karne, ale "przeciągnął" wrzutkę i sytuacja nie zakończyła się strzałem

53 min. Zmiana w Górniku. Aron Stasiak zmienia Michała Golińskiego

47 min. W pole karny Ślęzy wpadł Struski i w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z rywali

46 min. Druga połowa rozpoczęta! Przy piłce Górnik

45 min. Sędzia nie doliczył do pierwszej połowy nawet minuty. Na razie we Wrocławiu nie oglądamy porywającego meczu. Czekamy na drugą połowę i bramki

43 min. Diduszko fauluje Kalkowskiego i otrzymuje żółtą kartkę. Zawodnik Górnika również ukarany napomnieniem

41 min. W odpowiedzi strzału szukali gospodarze, ale ich próbę zablokował Rozmus

38 min. Z dystansu strzaleł ponwnie Banaszak, ale bez powodzenia

33 min. Wrzutka w pole karne miejscowych i strzał głową Banaszaka. Piłka w rękach Al-Aniego

30 min. Tymosiak fauluje w środku pola Olejniczaka.

25 min. Wrzutka z rzutu rożnego po której głową obok bramki strzelał Tomasz Midzierski

20 min. Karol Struski szukał strzału z około 18 metrów, ale jeden z obrońców rywali ofiarnym wślizgiem zablokował jego uderzenie

15 min. Widać, że niżej notowany rywal nie przestraszył się Górnika. Łęcznianie zaczynają jednak zyskiwać optyczną przewagę. Przed momentem mocno z dystansu huknął Tomasz Tymosiak, ale piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Ślęzy

10 min. Gospodarze próbują zaskoczyć łęcznian. Po rzucie rożnym uderzał Diduszko, ale Gostomski nie musiał interweniować.

5 min. Wyrównany początek spotkania. Gospodarze próbowali strzału z dystansu, ale okazał się on niecelny. W odpowiedzi z narożnika pola karnego uderzał Krykun, ale bramkarz gospodarzy odbił piłkę na rzut rożny

1 min. Gramy!

Ślęza zagra dzisiaj w czerwonych strojach, Górnik w białych koszulkach i czarnych spodenkach

Oba zespoły już na murawie. Z chwilę początek spotkania

Bezsprzecznym faworytem pucharowego starcie są łęcznianie. Nie może być inaczej, gdyż Ślęza to zespół występujący w trzeciej lidze.

Znamy już jedenastkę, którą trener Kamil Kiereś desygnował do gry w dzisiejszym meczu 1/16 Fortuna Puchar Polski ze Ślęzą Wrocław.

W kadrze meczowej zabrakło Pawła Sasina, Pawła Wojciechowskiego i Adriana Kostrzewskiego. Trener Kiereś dokonał też zmian w wyjściowej jedenastce.

-------------------------

Ślęza Wrocław - Górnik Łęczna 0:2 (0:0)

Bramki: Śpiączka (64), Banaszak (71).

Ślęza: Al-Ani – Stańczak (65 Stempin), Diduszko (74 Wawrzyniak), Szydziak, Traczyk (65 Kotyla), Dyr, Olejniczak, Stępień, Samiec, Muszyński, Kluzek (74 Gil).

Górnik: Gostomski – Orłowski (78 Stromecki), Midzierski, Pajnowski, Rozmus, Krykun, Tymosiak (61 Śpiączka), Kalinkowski (78 Cierpka), Goliński (53 Stasiak), Struski (78 Kukułowicz), Banaszak.

Żółte kartki: Diduszko, Samiec - Kalinkowski.

Sędziował: Tomasz Wajda

Znamy gwiazdy Juwenaliów AZ. Wstęp na koncert za darmo
10 maja 2024, 17:00

Piątek, 10 maja, godz. 17. O tej porze zacznie się koncert organizowany z okazji Juwenaliów Akademii Zamojskiej. Wiadomo już, kto wówczas wystąpi. Wstęp będzie wolny.

Zawodnicy Cementu-Gryfa Chełm zdobyli medale podczas zawodów w Hiszpanii

Na drugim stopniu podium międzynarodowego turnieju zapaśniczego „Jovenes Promesas” stanął Igor Shepetun. Z kolei Piotr Lewandowski zakończył rywalizację z brązowym medalem. Turniej rozegrany został w hiszpańskiej miejscowości La Nucia

Allegro ADS - usługi agencji vs in-house

Allegro ADS to platforma reklamowa, która umożliwia sprzedawcom efektywne dotarcie do szerokiej grupy potencjalnych klientów. Wybór między prowadzeniem kampanii reklamowych na własną rękę a skorzystaniem z usług specjalistycznej agencji jest kluczowy dla sukcesu tych działań. W tym artykule porównujemy te dwa podejścia, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję dla Twojego biznesu.

Tragiczny finał towarzyskiego spotkania. Siedem osób poparzonych biopaliwem

Nieszczęśliwy wypadek wydarzył się podczas towarzyskiego spotkania w trakcie majówki. Przy dolewaniu biopaliwa do kominka poparzonych zostało siedem osób. Jedna z nich trafiła do szpitala.

Luksfery: Porady dla projektantów i architektów

Włączenie luksferów do nowoczesnych projektów architektonicznych i wnętrzarskich wymaga zrozumienia ich unikalnych właściwości oraz kreatywnego podejścia, aby zwiększyć estetykę i funkcjonalność przestrzeni, jednocześnie odpowiadając na współczesne wymagania dotyczące efektywności energetycznej i zrównoważonego rozwoju.

Majówka 2024. Zamojska Akademia Kultury rodzinnie otwiera letni sezon. Sobota pełna atrakcji
4 maja 2024, 8:00

Od rana do popołudnia będzie otwarta w sobotę 4 maja Zamojska Akademia Kultury mieszcząca się w gmachu dawnej Akademii Zamojskiej. Na ten dzień zaplanowano tutaj mnóstwo atrakcji dla dużych i małych gości. Bo to ma być rodzinne otwarcie sezonu letniego.

Udany występ zapaśniczek Sokoła Lublin i Cementu-Gryfa Chełm na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Martyna Kłoda z Sokoła Lublin wywalczyła złoty medal podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych „Dolnośląskie 2024”, które rozegrane zostały w Miliczu

Bus z dentystą rusza w trasę. Pierwszy postój zaraz po majówce

Kolejny raz mobilny dentobus pojedzie do mniejszych miast i wsi w regionie. Skorzystają głównie dzieci i młodzież z utrudnionym dostępem do stomatologa.

Kolarze pojadą „Po Ziemi Zamojskiej”. Będą utrudnienia w kilku miejscach

Albo będą całkowicie zamykać ruch, albo tylko częściowo. Tak czy inaczej utrudnień na drogach wokół Zamościa w nadchodzący weekend nie zabraknie. A wszystko dlatego, że Klub Sportowy Agros organizuje kolarski wyścig „Po Ziemi Zamojskiej”.

Co Unia Europejska dała Białej Podlaskiej? Top inwestycje

To już 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Z tej okazji prezentujemy 3 największe inwestycje z unijnym dofinansowaniem w Białej Podlaskiej z ostatniej dekady

Migał się przed odsiadką. Znaleźli go w Warszawie

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków miał do odbycia karę 3,5 roku więzienia. Ale nie zamierzał "siedzieć", ukrywał się od jakiegoś czasu. Policjanci namierzyli jednak 28-latka z powiatu radzyńskiego, za którym wystawiono list gończy.

Śmiertelny wypadek w Cycowie

Dzisiejszej nocy doszło do kolejnego śmiertelnego wypadku. Tym razem w Cycowie.

Wróciły pokazy na fontannie multimedialnej. Pierwszy już za nami. Kiedy kolejne?

„Wieniawski IMPRO” i „Symfonia Nauki” te dwa spektakle zaplanowano na pierwszy po zimowej przerwie pokaz na fontannie multimedialnej na placu Litewskim w Lublinie. Sezon zainaugurowano w środę, 1 maja. Dzisiaj zobaczyć będzie można "Czarcią Łapę" i "Unię Narodów".