Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

13 grudnia 2018 r.
18:10

Pilne! Veljko Nikitović nie jest już prezesem Górnika Łęczna

Autor: Zdjęcie autora bs
0 11 A A
Veljko Nikitović był najpierw piłkarzem, a następnie prezesem Górnika Łęczna
Veljko Nikitović był najpierw piłkarzem, a następnie prezesem Górnika Łęczna (fot. Górnik Łęczna(archiwum))

13 grudnia wskutek decyzji Rady Nadzorczej z funkcją prezesa pożegnał się Veljko Nikitović. Serb najpierw był zawodnikiem klubu z Łęcznej, następnie znalazł się w sztabie szkoleniowym, a przez nieco ponad rok był najważniejszą osobą w klubie. Od teraz będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Plotki o zmianie na stanowisku prezesa krążyły już od kilku dni, ale na ich potwierdzenie trzeba było czekać do czwartku. Popołudniu na stronie internetowej klubu pojawił się oficjalny komunikat na ten temat. – Górnik Łęczna SA informuje, że w dniu 13 grudnia 2018 roku Rada Nadzorcza podjęła decyzję o zmianach w składzie Zarządu Spółki. Z dniem dzisiejszym Pan Veljko Nikitović przestał pełnić funkcję Prezesa Zarządu. Rada Nadzorcza powołała na to stanowisko Pana Piotra Sadczuka – czytamy w nim.

– W imieniu Rady Nadzorczej dziękujemy prezesowi Nikitoviciowi za dotychczasową pracę na stanowisku Prezesa Zarządu Górnika Łęczna. Życzymy mu dalszych sukcesów w pracy zawodowej na rzecz Klubu. Nowo wybranemu prezesowi gratulujemy objęcia funkcji – podsumował Dariusz Batyra, przewodniczący Rady Nadzorczej.

– Dziękuję wszystkim pracownikom, kibicom i zawodnikom za ten wspólny czas – powiedział Veljko Nikitović. – Cieszę, się że półtora roku temu zostałem obdarzony tak dużym zaufaniem. To był ciężki okres dla Górnika Łęczna dlatego cieszę się, że udało nam się rozwiązać większość problemów finansowych. Zostawiam Górnika w dobrej sytuacji, a nowemu prezesowi życzę samych sukcesów i aby zaprowadził klub tam gdzie jego miejsce - dodał były już sternik zielono-czarnych.

Przypomnijmy, że Veljko Nikitović niemal przez całą swoją karierę piłkarską związany był z Górnikiem Łęczna. Serb trafił na Lubelszczyznę wiosną 2001 roku. Następnie wrócił do ojczyzny, ale trzy lata później znów był zawodnikiem Górnika. Następnie przez kolejne 12 lat z półroczną przerwą w 2008 roku (odszedł wtedy do rumuńskiego Vaslui) bronił zielono-czarnych barw. Karierę piłkarską zakończył w 2016 roku.

Po przejściu na piłkarską emeryturę współpracował ze sztabem szkoleniowym, następnie pełnił funkcję członka zarządu, aby finalnie 17 lipca 2017 roku objąć fotel prezesa. Górnik wówczas znajdował się w bardzo złej sytuacji finansowo-organizacyjnej. Zespół spadł z Lotto Ekstraklasy, z klubem pożegnała się większość piłkarzy, a także trener Franciszek Smuda. Nikitović poza budową zespołu musiał także poradzić sobie ze spłatą licznych długów. Dlatego też w kolejnym sezonie w Łęcznej postawiono na zawodników z polski, a także młodzież z regionu.

W minionym sezonie Górnik spadł do II ligi, ale kondycja finansowa uległa znacznej poprawie. Natomiast na półmetku tego sezonu zespół uplasował się na piątym miejscu z realnymi szansami na awans. To zadanie będzie należeć jednak do nowego prezesa Górnika, którym został Piotr Sadczuk. Natomiast członkiem sztabu pozostał Sebastian Buczak. Z kolei Veljko Nikitović objął stanowisko dyrektora sportowego.

 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 18:34
***s://***przegladsportowy.pl/pilka-nozna/szef-arbitrow-zarzucil-zawodowemu-sedziemu-nieuczciwosc/88927fs
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 06:21
Kolejny spadochroniarz!
Avatar
klon / 15 grudnia 2018 r. o 05:11
A no widzimy nadzieję i żadnych pomników stawiać nie ma co bo to nie o to  chodzi.
Avatar
L / 14 grudnia 2018 r. o 09:17
Działał na szkodę klubu, świadomie bądź nie. Prezes bez jakiegokolwiek formalnego wykształcenia i niezbędnych kompetencji do piastowania takiego stanowiska, podejmowania kluczowych decyzji z punktu widzenia zarządzania zespołem. Dzięki za wszystko jeśli chodzi o grę jako zawodnik, ale funkcja prezesa to już nieco inna bajka.
Avatar
guest / 13 grudnia 2018 r. o 20:05
Wielu osobom się to nie podoba!!! Trzeba zmienić nie prezesa tylko tego całego Batyrę bo kim on jest jaki On ma wplyw na rozwój piłki na Lubelszczyźnie i w końcu jaki jest jego wkład w rozwój Górnika. Panie prezesie Wasil jako człowiek majacy ogromny szacunek i wpływ na ten klub zmiencie członków rady nadzorczej i właśnie w szczególności tego Pana Batyrę... W zarządzie powinni siedzieć ludzie którzy mają piłkę w sercu a nie w ***... Tak jak to było za czasów kapelusz... Dlaczego nikt w tedy nie stanął na przeszkodzie i pozwolono mu na to co zrobił... Klub przecież został zasłużony też w czasie jego kadencji i nikt nie poniósł z rady nadzorczej zadnych konsekfencji... Velo musi w tym klubie pozostać bo to dzieki niemu właśnie mamy nową nadzieję na powrót do elity... I niech nie pieed.... Ludzie ze On sie nie zna... No nic teraz nie pozostaje już nic tylko życzyć nowemu prezesowi sukcesów a Panu Batyrze szybkiej utraty stanowiska... A MY kibice będziemy patrzeć na ręce i oceniać... BYŁ-BĘDZIE-JEST GÓRNIK GKS!!!!!
Wielu osobom się to nie podoba!!! Trzeba zmienić nie prezesa tylko tego całego Batyrę bo kim on jest jaki On ma wplyw na rozwój piłki na Lubelszczyźnie i w końcu jaki jest jego wkład w rozwój Górnika. Panie prezesie Wasil jako człowiek majacy ogromny szacunek i wpływ na ten klub zmiencie członków rady nadzorczej i właśnie w szczególności tego Pana Batyrę... W zarządzie powinni siedzieć ludzie którzy mają piłkę w sercu a nie w ***... Tak jak to było za czasów kapelusz... Dlaczego nikt w tedy nie stanął na przeszkodzie i pozwolono mu na to co ... rozwiń
Avatar
Zyczliwy / 13 grudnia 2018 r. o 19:44
Dziękuję panie Nikitowic za wszystko co zrobiłeś dla sympatyków piłki nożnej na Lubelszczyźnie.
Avatar
klon / 15 grudnia 2018 r. o 05:02
Ty chyba nie wiesz co piszesz na jaką szkodę działał.Uczciwszego człowiekka ten klub nigdy nie miał.W ciągu roku klub prawie pozbył się potężnych długów.Sprawdził się w 100 ppocentach ale na politykę nie ma rady
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 21:13
Co wy widzicie w tym Velco. Pomnik mu postawcie na rynku Łęcznej. To już historia piłkarza jak każdy inny. A dlaczego o innych nie wspominacie. Tylko Velco zrobił coś dla Górnika?????????
Avatar
Rabbitol2 / 14 grudnia 2018 r. o 10:04
Prezesie Velo. Dzieki za Twoja wytrwałość w tym klhbie i prace na jego rzecz! Spadki, lroblemy finansowe a z nimi kadrowe(pilkarze e 90%) poopuszczali klub. Ty dalej pracowaleś stałeś na strazy Klubu!!! Mimo takich wtop Finansowanie klubu załatwione, pilkarze w ost momentach rozgtywek zoorganizowani (bez okresow przygotowawczych porzadnych i trenerow na czas) ale dales rade! Dlug spadl blisko zera z tego co vyło. Druzyna sie odbudowuje. Blisko zTopu tabeli jestesmy finansowanie zalatwione na najblizsze 2lata. Jak nowy prezes to spierd....to do zwopnienia a Ty Prezesie Velo wrwcaj na swoje miejace Prezesa. Prezesa uczciwego walczącego o los Górniczka! Brawo Prezes Velo Brawo GKS!
Prezesie Velo. Dzieki za Twoja wytrwałość w tym klhbie i prace na jego rzecz! Spadki, lroblemy finansowe a z nimi kadrowe(pilkarze e 90%) poopuszczali klub. Ty dalej pracowaleś stałeś na strazy Klubu!!! Mimo takich wtop Finansowanie klubu załatwione, pilkarze w ost momentach rozgtywek zoorganizowani (bez okresow przygotowawczych porzadnych i trenerow na czas) ale dales rade! Dlug spadl blisko zera z tego co vyło. Druzyna sie odbudowuje. Blisko zTopu tabeli jestesmy finansowanie zalatwione na najblizsze 2lata. Jak nowy prezes to spierd....to ... rozwiń
Avatar
kibic z Lublina / 14 grudnia 2018 r. o 00:50
Velo do Motoru!!
Avatar
klon / 15 grudnia 2018 r. o 05:11
A no widzimy nadzieję i żadnych pomników stawiać nie ma co bo to nie o to  chodzi.
Avatar
klon / 15 grudnia 2018 r. o 05:02
Ty chyba nie wiesz co piszesz na jaką szkodę działał.Uczciwszego człowiekka ten klub nigdy nie miał.W ciągu roku klub prawie pozbył się potężnych długów.Sprawdził się w 100 ppocentach ale na politykę nie ma rady
Avatar
Rabbitol2 / 14 grudnia 2018 r. o 10:04
Prezesie Velo. Dzieki za Twoja wytrwałość w tym klhbie i prace na jego rzecz! Spadki, lroblemy finansowe a z nimi kadrowe(pilkarze e 90%) poopuszczali klub. Ty dalej pracowaleś stałeś na strazy Klubu!!! Mimo takich wtop Finansowanie klubu załatwione, pilkarze w ost momentach rozgtywek zoorganizowani (bez okresow przygotowawczych porzadnych i trenerow na czas) ale dales rade! Dlug spadl blisko zera z tego co vyło. Druzyna sie odbudowuje. Blisko zTopu tabeli jestesmy finansowanie zalatwione na najblizsze 2lata. Jak nowy prezes to spierd....to do zwopnienia a Ty Prezesie Velo wrwcaj na swoje miejace Prezesa. Prezesa uczciwego walczącego o los Górniczka! Brawo Prezes Velo Brawo GKS!
Prezesie Velo. Dzieki za Twoja wytrwałość w tym klhbie i prace na jego rzecz! Spadki, lroblemy finansowe a z nimi kadrowe(pilkarze e 90%) poopuszczali klub. Ty dalej pracowaleś stałeś na strazy Klubu!!! Mimo takich wtop Finansowanie klubu załatwione, pilkarze w ost momentach rozgtywek zoorganizowani (bez okresow przygotowawczych porzadnych i trenerow na czas) ale dales rade! Dlug spadl blisko zera z tego co vyło. Druzyna sie odbudowuje. Blisko zTopu tabeli jestesmy finansowanie zalatwione na najblizsze 2lata. Jak nowy prezes to spierd....to ... rozwiń
Avatar
L / 14 grudnia 2018 r. o 09:17
Działał na szkodę klubu, świadomie bądź nie. Prezes bez jakiegokolwiek formalnego wykształcenia i niezbędnych kompetencji do piastowania takiego stanowiska, podejmowania kluczowych decyzji z punktu widzenia zarządzania zespołem. Dzięki za wszystko jeśli chodzi o grę jako zawodnik, ale funkcja prezesa to już nieco inna bajka.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 06:21
Kolejny spadochroniarz!
Avatar
kibic z Lublina / 14 grudnia 2018 r. o 00:50
Velo do Motoru!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 21:13
Co wy widzicie w tym Velco. Pomnik mu postawcie na rynku Łęcznej. To już historia piłkarza jak każdy inny. A dlaczego o innych nie wspominacie. Tylko Velco zrobił coś dla Górnika?????????
Avatar
guest / 13 grudnia 2018 r. o 20:05
Wielu osobom się to nie podoba!!! Trzeba zmienić nie prezesa tylko tego całego Batyrę bo kim on jest jaki On ma wplyw na rozwój piłki na Lubelszczyźnie i w końcu jaki jest jego wkład w rozwój Górnika. Panie prezesie Wasil jako człowiek majacy ogromny szacunek i wpływ na ten klub zmiencie członków rady nadzorczej i właśnie w szczególności tego Pana Batyrę... W zarządzie powinni siedzieć ludzie którzy mają piłkę w sercu a nie w ***... Tak jak to było za czasów kapelusz... Dlaczego nikt w tedy nie stanął na przeszkodzie i pozwolono mu na to co zrobił... Klub przecież został zasłużony też w czasie jego kadencji i nikt nie poniósł z rady nadzorczej zadnych konsekfencji... Velo musi w tym klubie pozostać bo to dzieki niemu właśnie mamy nową nadzieję na powrót do elity... I niech nie pieed.... Ludzie ze On sie nie zna... No nic teraz nie pozostaje już nic tylko życzyć nowemu prezesowi sukcesów a Panu Batyrze szybkiej utraty stanowiska... A MY kibice będziemy patrzeć na ręce i oceniać... BYŁ-BĘDZIE-JEST GÓRNIK GKS!!!!!
Wielu osobom się to nie podoba!!! Trzeba zmienić nie prezesa tylko tego całego Batyrę bo kim on jest jaki On ma wplyw na rozwój piłki na Lubelszczyźnie i w końcu jaki jest jego wkład w rozwój Górnika. Panie prezesie Wasil jako człowiek majacy ogromny szacunek i wpływ na ten klub zmiencie członków rady nadzorczej i właśnie w szczególności tego Pana Batyrę... W zarządzie powinni siedzieć ludzie którzy mają piłkę w sercu a nie w ***... Tak jak to było za czasów kapelusz... Dlaczego nikt w tedy nie stanął na przeszkodzie i pozwolono mu na to co ... rozwiń
Avatar
Zyczliwy / 13 grudnia 2018 r. o 19:44
Dziękuję panie Nikitowic za wszystko co zrobiłeś dla sympatyków piłki nożnej na Lubelszczyźnie.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 19:11
Ruch w dobrym kierunku, a Velo i tak krzywdy nie ma, bo będzie dyrektorem sportowym to i tak dużo.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Ruszył już nabór pomysłów do nowej edycji Zielonego Budżetu. Do 14 grudnia można zgłaszać władzom miasta tereny zielone, które wymagają „remontu i odświeżenia”. Spośród tych propozycji wybrane mają być tereny, które w rok lub dwa przejdą renowację.

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Listopad obfitował w nagrody dla młodych artystów z Puławskiego Ośrodka Kultury. Laury z ogólnopolskich konkursów od Katowic po Malbork przywiozły tancerki, recytatorki i wokaliści z Domu Chemika.

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Kraśnicki szpital jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że chce zaciągnąć 18 mln zł pożyczkę w parabanku. Zwykłe banki nie chcą już dawać mu kredytu.

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki
4 grudnia 2022, 17:00

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki

To właśnie pochodzący z Lublina artysta był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy organów Filharmonii Lubelskiej. Ćwierć wieku później zagra na nich recital. Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Rolnicy podejrzewają, że polskie młyny produkują mąkę ze zbóż technicznych. Wojewoda lubelski mówi, że to przestępstwo i zarządza kontrolę.

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Duża niespodzianka w grupie F. Maroko po wygranej z Kanadą awansowało do 1/8 finału mundialu z pierwszego miejsca. A do domu jedzie Belgia, która w czwartek bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.

Wieczór z Molierem w DDK Węglin
7 grudnia 2022, 18:30

Wieczór z Molierem w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza "Wieczór z Molierem" z okazji 400. rocznicy urodzin autora. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.30.

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

100-letni dąb Alojzy w gminie Międzyrzec Podlaski mógł wstrzymać budowę autostrady A2. Sprawę drzewa musiał rozstrzygać sąd.

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"
1 grudnia 2022, 19:00

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"

Wojciech Rotowski & Roman Słomka to duet, który przed kilkoma miesiącami wygrał konkurs "Incydent polski" na autorski spektakl cyrkowy realizowany pod patronatem festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w Pubie u Szewca. Premierowe pokazy 1 grudnia o godz. 19 i 2 grudnia o godz. 19.30.

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Koniec z miejskimi dotacjami dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych w Zamościu. Od 1 stycznia miasto nie będzie im już przekazywać pieniędzy. Ale rodzice maluchów nie pozostaną bez wsparcia. Ci, którzy mieszkają, pracują i odprowadzają podatki w Zamościu, otrzymają świadczenie pod nazwą Zamojski Bon Żłobkowy.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego
3 grudnia 2022, 16:00

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego

Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

Policja wyniosła rolników z AGROunii z urzędu lubelskiego wojewody. Kilkanaście osób zatrzymanych
zdjęcia
galeria

Policja wyniosła rolników z AGROunii z urzędu lubelskiego wojewody. Kilkanaście osób zatrzymanych

Michała Kołodziejczaka policja wyniosła trzymając go za nogi i ręce. AGROunia chciała okupować urząd wojewódzki.

Policjanci wynoszą działaczy AGROunii z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego
galeria
film

Policjanci wynoszą działaczy AGROunii z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego

Nie wyjdą, jeżeli nie otrzymają zapewnienia, że problem zostanie natychmiast rozwiązany. AGROunia Michała Kołodziejczaka okupuje Lubelski Urząd Wojewódzki.

Tarasola Cisy Nałęczów wiosną musi skupić się na walce o utrzymanie w lubelskiej klasie okręgowej

Tarasola Cisy Nałęczów wiosną musi skupić się na walce o utrzymanie w lubelskiej klasie okręgowej

Tarasola Cisy Nałęczów po rundzie jesiennej lubelskiej klasy okręgowej zajmuje dopiero 12 miejsce i prawdopodobnie wiosną będzie do samego końca biła się o utrzymanie w rozgrywkach

eWinner II LIGA
19. KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Polkowice - GKS Jastrzębie 4-0
Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1-1
Garbarnia Kraków - KKS Kalisz 3-0
Polonia Warszawa - Pogoń Siedlce 0-1
Zagłębie II Lubin - Stomil Olsztyn 0-4
Kotwica Kołobrzeg - Śląsk II Wrocław 1-1
Radunia Stężyca - Znicz Pruszków 0-1
Siarka Tarnobrzeg - Lech II Poznań 0-1
Hutnik Kraków - Wisła Puławy 2-2

Tabela:

1. Kotwica 19 38 29-16
2. Kalisz 19 35 40-26
3. Polonia 19 34 31-20
4. Stomil 19 33 31-22
5. Wisła 19 32 36-23
6. Olimpia 19 32 30-21
7. Znicz 19 29 24-23
8. Górnik P. 19 24 26-26
9. Jastrzębie 19 24 20-28
10. Lech II 19 23 25-29
11. Motor 19 22 22-26
12. Pogoń S. 19 22 21-25
13. Radunia 19 22 30-36
14. Zagłębie II 19 22 24-41
15. Siarka 19 20 24-31
16. Garbarnia 19 19 33-38
17. Hutnik 19 19 30-38
18. Śląsk II 19 18 22-29

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!