Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

13 grudnia 2018 r.
18:10

Pilne! Veljko Nikitović nie jest już prezesem Górnika Łęczna

Autor: Zdjęcie autora bs
15 11 A A
Veljko Nikitović był najpierw piłkarzem, a następnie prezesem Górnika Łęczna
Veljko Nikitović był najpierw piłkarzem, a następnie prezesem Górnika Łęczna (fot. Górnik Łęczna(archiwum))

13 grudnia wskutek decyzji Rady Nadzorczej z funkcją prezesa pożegnał się Veljko Nikitović. Serb najpierw był zawodnikiem klubu z Łęcznej, następnie znalazł się w sztabie szkoleniowym, a przez nieco ponad rok był najważniejszą osobą w klubie. Od teraz będzie pełnić funkcję dyrektora sportowego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Plotki o zmianie na stanowisku prezesa krążyły już od kilku dni, ale na ich potwierdzenie trzeba było czekać do czwartku. Popołudniu na stronie internetowej klubu pojawił się oficjalny komunikat na ten temat. – Górnik Łęczna SA informuje, że w dniu 13 grudnia 2018 roku Rada Nadzorcza podjęła decyzję o zmianach w składzie Zarządu Spółki. Z dniem dzisiejszym Pan Veljko Nikitović przestał pełnić funkcję Prezesa Zarządu. Rada Nadzorcza powołała na to stanowisko Pana Piotra Sadczuka – czytamy w nim.

– W imieniu Rady Nadzorczej dziękujemy prezesowi Nikitoviciowi za dotychczasową pracę na stanowisku Prezesa Zarządu Górnika Łęczna. Życzymy mu dalszych sukcesów w pracy zawodowej na rzecz Klubu. Nowo wybranemu prezesowi gratulujemy objęcia funkcji – podsumował Dariusz Batyra, przewodniczący Rady Nadzorczej.

– Dziękuję wszystkim pracownikom, kibicom i zawodnikom za ten wspólny czas – powiedział Veljko Nikitović. – Cieszę, się że półtora roku temu zostałem obdarzony tak dużym zaufaniem. To był ciężki okres dla Górnika Łęczna dlatego cieszę się, że udało nam się rozwiązać większość problemów finansowych. Zostawiam Górnika w dobrej sytuacji, a nowemu prezesowi życzę samych sukcesów i aby zaprowadził klub tam gdzie jego miejsce - dodał były już sternik zielono-czarnych.

Przypomnijmy, że Veljko Nikitović niemal przez całą swoją karierę piłkarską związany był z Górnikiem Łęczna. Serb trafił na Lubelszczyznę wiosną 2001 roku. Następnie wrócił do ojczyzny, ale trzy lata później znów był zawodnikiem Górnika. Następnie przez kolejne 12 lat z półroczną przerwą w 2008 roku (odszedł wtedy do rumuńskiego Vaslui) bronił zielono-czarnych barw. Karierę piłkarską zakończył w 2016 roku.

Po przejściu na piłkarską emeryturę współpracował ze sztabem szkoleniowym, następnie pełnił funkcję członka zarządu, aby finalnie 17 lipca 2017 roku objąć fotel prezesa. Górnik wówczas znajdował się w bardzo złej sytuacji finansowo-organizacyjnej. Zespół spadł z Lotto Ekstraklasy, z klubem pożegnała się większość piłkarzy, a także trener Franciszek Smuda. Nikitović poza budową zespołu musiał także poradzić sobie ze spłatą licznych długów. Dlatego też w kolejnym sezonie w Łęcznej postawiono na zawodników z polski, a także młodzież z regionu.

W minionym sezonie Górnik spadł do II ligi, ale kondycja finansowa uległa znacznej poprawie. Natomiast na półmetku tego sezonu zespół uplasował się na piątym miejscu z realnymi szansami na awans. To zadanie będzie należeć jednak do nowego prezesa Górnika, którym został Piotr Sadczuk. Natomiast członkiem sztabu pozostał Sebastian Buczak. Z kolei Veljko Nikitović objął stanowisko dyrektora sportowego.

 

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 o 18:34
+4
***s://***przegladsportowy.pl/pilka-nozna/szef-arbitrow-zarzucil-zawodowemu-sedziemu-nieuczciwosc/88927fs
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 o 06:21
+3
Kolejny spadochroniarz!
Avatar
klon / 15 grudnia 2018 o 05:11
+2
A no widzimy nadzieję i żadnych pomników stawiać nie ma co bo to nie o to  chodzi.
Avatar
L / 14 grudnia 2018 o 09:17
+2
Działał na szkodę klubu, świadomie bądź nie. Prezes bez jakiegokolwiek formalnego wykształcenia i niezbędnych kompetencji do piastowania takiego stanowiska, podejmowania kluczowych decyzji z punktu widzenia zarządzania zespołem. Dzięki za wszystko jeśli chodzi o grę jako zawodnik, ale funkcja prezesa to już nieco inna bajka.
Avatar
guest / 13 grudnia 2018 o 20:05
+2
Wielu osobom się to nie podoba!!! Trzeba zmienić nie prezesa tylko tego całego Batyrę bo kim on jest jaki On ma wplyw na rozwój piłki na Lubelszczyźnie i w końcu jaki jest jego wkład w rozwój Górnika. Panie prezesie Wasil jako człowiek majacy ogromny szacunek i wpływ na ten klub zmiencie członków rady nadzorczej i właśnie w szczególności tego Pana Batyrę... W zarządzie powinni siedzieć ludzie którzy mają piłkę w sercu a nie w ***... Tak jak to było za czasów kapelusz... Dlaczego nikt w tedy nie stanął na przeszkodzie i pozwolono mu na to co zrobił... Klub przecież został zasłużony też w czasie jego kadencji i nikt nie poniósł z rady nadzorczej zadnych konsekfencji... Velo musi w tym klubie pozostać bo to dzieki niemu właśnie mamy nową nadzieję na powrót do elity... I niech nie pieed.... Ludzie ze On sie nie zna... No nic teraz nie pozostaje już nic tylko życzyć nowemu prezesowi sukcesów a Panu Batyrze szybkiej utraty stanowiska... A MY kibice będziemy patrzeć na ręce i oceniać... BYŁ-BĘDZIE-JEST GÓRNIK GKS!!!!!
Wielu osobom się to nie podoba!!! Trzeba zmienić nie prezesa tylko tego całego Batyrę bo kim on jest jaki On ma wplyw na rozwój piłki na Lubelszczyźnie i w końcu jaki jest jego wkład w rozwój Górnika. Panie prezesie Wasil jako człowiek majacy ogromny szacunek i wpływ na ten klub zmiencie członków rady nadzorczej i właśnie w szczególności tego Pana Batyrę... W zarządzie powinni siedzieć ludzie którzy mają piłkę w sercu a nie w ***... Tak jak to było za czasów kapelusz... Dlaczego nikt w tedy nie stanął na przeszkodzie i pozwolono mu na to co ... rozwiń
Avatar
Zyczliwy / 13 grudnia 2018 o 19:44
+2
Dziękuję panie Nikitowic za wszystko co zrobiłeś dla sympatyków piłki nożnej na Lubelszczyźnie.
Avatar
klon / 15 grudnia 2018 o 05:02
+1
Ty chyba nie wiesz co piszesz na jaką szkodę działał.Uczciwszego człowiekka ten klub nigdy nie miał.W ciągu roku klub prawie pozbył się potężnych długów.Sprawdził się w 100 ppocentach ale na politykę nie ma rady
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 o 21:13
+1
Co wy widzicie w tym Velco. Pomnik mu postawcie na rynku Łęcznej. To już historia piłkarza jak każdy inny. A dlaczego o innych nie wspominacie. Tylko Velco zrobił coś dla Górnika?????????
Avatar
Rabbitol2 / 14 grudnia 2018 o 10:04
0
Prezesie Velo. Dzieki za Twoja wytrwałość w tym klhbie i prace na jego rzecz! Spadki, lroblemy finansowe a z nimi kadrowe(pilkarze e 90%) poopuszczali klub. Ty dalej pracowaleś stałeś na strazy Klubu!!! Mimo takich wtop Finansowanie klubu załatwione, pilkarze w ost momentach rozgtywek zoorganizowani (bez okresow przygotowawczych porzadnych i trenerow na czas) ale dales rade! Dlug spadl blisko zera z tego co vyło. Druzyna sie odbudowuje. Blisko zTopu tabeli jestesmy finansowanie zalatwione na najblizsze 2lata. Jak nowy prezes to spierd....to do zwopnienia a Ty Prezesie Velo wrwcaj na swoje miejace Prezesa. Prezesa uczciwego walczącego o los Górniczka! Brawo Prezes Velo Brawo GKS!
Prezesie Velo. Dzieki za Twoja wytrwałość w tym klhbie i prace na jego rzecz! Spadki, lroblemy finansowe a z nimi kadrowe(pilkarze e 90%) poopuszczali klub. Ty dalej pracowaleś stałeś na strazy Klubu!!! Mimo takich wtop Finansowanie klubu załatwione, pilkarze w ost momentach rozgtywek zoorganizowani (bez okresow przygotowawczych porzadnych i trenerow na czas) ale dales rade! Dlug spadl blisko zera z tego co vyło. Druzyna sie odbudowuje. Blisko zTopu tabeli jestesmy finansowanie zalatwione na najblizsze 2lata. Jak nowy prezes to spierd....to ... rozwiń
Avatar
kibic z Lublina / 14 grudnia 2018 o 00:50
-2
Velo do Motoru!!
Avatar
klon / 15 grudnia 2018 o 05:11
+2
A no widzimy nadzieję i żadnych pomników stawiać nie ma co bo to nie o to  chodzi.
Avatar
klon / 15 grudnia 2018 o 05:02
+1
Ty chyba nie wiesz co piszesz na jaką szkodę działał.Uczciwszego człowiekka ten klub nigdy nie miał.W ciągu roku klub prawie pozbył się potężnych długów.Sprawdził się w 100 ppocentach ale na politykę nie ma rady
Avatar
Rabbitol2 / 14 grudnia 2018 o 10:04
0
Prezesie Velo. Dzieki za Twoja wytrwałość w tym klhbie i prace na jego rzecz! Spadki, lroblemy finansowe a z nimi kadrowe(pilkarze e 90%) poopuszczali klub. Ty dalej pracowaleś stałeś na strazy Klubu!!! Mimo takich wtop Finansowanie klubu załatwione, pilkarze w ost momentach rozgtywek zoorganizowani (bez okresow przygotowawczych porzadnych i trenerow na czas) ale dales rade! Dlug spadl blisko zera z tego co vyło. Druzyna sie odbudowuje. Blisko zTopu tabeli jestesmy finansowanie zalatwione na najblizsze 2lata. Jak nowy prezes to spierd....to do zwopnienia a Ty Prezesie Velo wrwcaj na swoje miejace Prezesa. Prezesa uczciwego walczącego o los Górniczka! Brawo Prezes Velo Brawo GKS!
Prezesie Velo. Dzieki za Twoja wytrwałość w tym klhbie i prace na jego rzecz! Spadki, lroblemy finansowe a z nimi kadrowe(pilkarze e 90%) poopuszczali klub. Ty dalej pracowaleś stałeś na strazy Klubu!!! Mimo takich wtop Finansowanie klubu załatwione, pilkarze w ost momentach rozgtywek zoorganizowani (bez okresow przygotowawczych porzadnych i trenerow na czas) ale dales rade! Dlug spadl blisko zera z tego co vyło. Druzyna sie odbudowuje. Blisko zTopu tabeli jestesmy finansowanie zalatwione na najblizsze 2lata. Jak nowy prezes to spierd....to ... rozwiń
Avatar
L / 14 grudnia 2018 o 09:17
+2
Działał na szkodę klubu, świadomie bądź nie. Prezes bez jakiegokolwiek formalnego wykształcenia i niezbędnych kompetencji do piastowania takiego stanowiska, podejmowania kluczowych decyzji z punktu widzenia zarządzania zespołem. Dzięki za wszystko jeśli chodzi o grę jako zawodnik, ale funkcja prezesa to już nieco inna bajka.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 o 06:21
+3
Kolejny spadochroniarz!
Avatar
kibic z Lublina / 14 grudnia 2018 o 00:50
-2
Velo do Motoru!!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 o 21:13
+1
Co wy widzicie w tym Velco. Pomnik mu postawcie na rynku Łęcznej. To już historia piłkarza jak każdy inny. A dlaczego o innych nie wspominacie. Tylko Velco zrobił coś dla Górnika?????????
Avatar
guest / 13 grudnia 2018 o 20:05
+2
Wielu osobom się to nie podoba!!! Trzeba zmienić nie prezesa tylko tego całego Batyrę bo kim on jest jaki On ma wplyw na rozwój piłki na Lubelszczyźnie i w końcu jaki jest jego wkład w rozwój Górnika. Panie prezesie Wasil jako człowiek majacy ogromny szacunek i wpływ na ten klub zmiencie członków rady nadzorczej i właśnie w szczególności tego Pana Batyrę... W zarządzie powinni siedzieć ludzie którzy mają piłkę w sercu a nie w ***... Tak jak to było za czasów kapelusz... Dlaczego nikt w tedy nie stanął na przeszkodzie i pozwolono mu na to co zrobił... Klub przecież został zasłużony też w czasie jego kadencji i nikt nie poniósł z rady nadzorczej zadnych konsekfencji... Velo musi w tym klubie pozostać bo to dzieki niemu właśnie mamy nową nadzieję na powrót do elity... I niech nie pieed.... Ludzie ze On sie nie zna... No nic teraz nie pozostaje już nic tylko życzyć nowemu prezesowi sukcesów a Panu Batyrze szybkiej utraty stanowiska... A MY kibice będziemy patrzeć na ręce i oceniać... BYŁ-BĘDZIE-JEST GÓRNIK GKS!!!!!
Wielu osobom się to nie podoba!!! Trzeba zmienić nie prezesa tylko tego całego Batyrę bo kim on jest jaki On ma wplyw na rozwój piłki na Lubelszczyźnie i w końcu jaki jest jego wkład w rozwój Górnika. Panie prezesie Wasil jako człowiek majacy ogromny szacunek i wpływ na ten klub zmiencie członków rady nadzorczej i właśnie w szczególności tego Pana Batyrę... W zarządzie powinni siedzieć ludzie którzy mają piłkę w sercu a nie w ***... Tak jak to było za czasów kapelusz... Dlaczego nikt w tedy nie stanął na przeszkodzie i pozwolono mu na to co ... rozwiń
Avatar
Zyczliwy / 13 grudnia 2018 o 19:44
+2
Dziękuję panie Nikitowic za wszystko co zrobiłeś dla sympatyków piłki nożnej na Lubelszczyźnie.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 o 19:11
-4
Ruch w dobrym kierunku, a Velo i tak krzywdy nie ma, bo będzie dyrektorem sportowym to i tak dużo.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Reklama Lubelskiego w zakładzie karnym. Radny Bury pyta o wydatki na promocję

Reklama Lubelskiego w zakładzie karnym. Radny Bury pyta o wydatki na promocję 0 0

O zasady wydawania pieniędzy na promocję województwa pyta marszałka jeden z opozycyjnych radnych. Wytyka m.in. dotowanie powstającego dopiero zespołu tańca i pyta, w jaki sposób region miał być promowany podczas jubileuszu powstania zakładu karnego.

"Tribute to George Michael" w Puławach
29 marca 2019, 20:00

"Tribute to George Michael" w Puławach 0 0

W piątek, 29 marca o godz. 20 w hotelu Trzy Korony w Puławach wystąpi Mateusz Kowalczyk z zespołem z koncertem w hołdzie George'owi Michaelowi.

Dom i Budowa 2019. Pobierz magazyn w PDF

Dom i Budowa 2019. Pobierz magazyn w PDF 0 0

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska lepsi od rezerw wicemistrza Polski

Piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska lepsi od rezerw wicemistrza Polski 0 0

W spotkaniu 18. kolejki AZS AWF Biała Podlaska okazał się lepszy od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły

Muzeum Wsi Lubelskiej ma nowego szefa

Muzeum Wsi Lubelskiej ma nowego szefa 25 12

Bogna Bender-Motyka będzie pełnić obowiązki dyrektora Muzeum Wsi Lubelskiej

Puławy: Ruszyła budowa nowego Lidla

Puławy: Ruszyła budowa nowego Lidla 0 3

Rozpoczęła się budowa drugiego puławskiego dyskontu spożywczego marki Lidl. Market stanie tuż przy siedzibie KRUS-u, naprzeciwko kortów tenisowych przy ul. Wróblewskiego.

Znany tenor nie chce oddać pieniędzy, które dostał przez pomyłkę. Stanie przed sądem

Znany tenor nie chce oddać pieniędzy, które dostał przez pomyłkę. Stanie przed sądem 32 9

Znany tenor - Marek T. stanie przed sądem. Odpowie za przywłaszczenie ponad 4 tys. zł honorarium. Nie oddał pieniędzy za koncert, które przez pomyłkę przesłało mu Bialskie Centrum Kultury.

Była tak pijana, że nie mogła trafić butelką do buzi dziecka

Była tak pijana, że nie mogła trafić butelką do buzi dziecka 160 6

Trzy promile miała matka miesięcznej dziewczynki i 5 letniego chłopca. 32-latka usiłowała karmić butelką niemowlę jednak nie mogła trafić do buzi dziecka

Z pompek uszło powietrze. Jeszcze poczekamy na stacje naprawy rowerów

Z pompek uszło powietrze. Jeszcze poczekamy na stacje naprawy rowerów 4 4

Nie będzie na razie obiecanych samoobsługowych stacji naprawy rowerów, ani ulicznych pompek dla jednośladów. Firma, która miała dostarczyć i zamontować takie urządzenia ostatecznie nie podpisała umowy z Zarządem Dróg i Mostów. Urzędnicy muszą szukać nowego wykonawcy.

Opel GTX Experimental. To auto jest zapowiedzą nowych modeli opla [wideo]
galeria
film

Opel GTX Experimental. To auto jest zapowiedzą nowych modeli opla [wideo] 0 0

32-letni designer Matthias Wirth nie kryje zadowolenia. Jego koncepcyjny GT X Experimental jest zapowiedzią przyszłych modeli Opla. W miniony piątek mogliśmy go zobaczyć z bliska. Robi wrażenie...

Puławy: Masażyści nie wytrzymali tempa. Będą zmiany w przychodni
Alarm 24

Puławy: Masażyści nie wytrzymali tempa. Będą zmiany w przychodni 0 12

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla masażystów i fizjoterapeutów puławskiego Medicalu. Gdy część pracowników odeszła na zwolnienia, pozostali musieli pracować więcej i szybciej. Tempo oznaczało spadek jakości usług. Po naszej interwencji, spółka wprowadzi zmiany

Koncert proMODERN: "Współczesna polska muzyka pasyjna"
29 marca 2019, 19:00

Koncert proMODERN: "Współczesna polska muzyka pasyjna" 0 0

Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" zaprasza na koncert religijny "Współczesna polska muzyka pasyjna" w wykonaniu formacji proMODERN. Artyści wystąpią w piątek, 29 marca o godz. 19 w Bazylice oo. Dominikanów w Lublinie.

Medale lubelskich wspinaczy w Pucharze Polski w Gliwicach

Medale lubelskich wspinaczy w Pucharze Polski w Gliwicach 0 3

Aleksandra Rudzińska z KW Kotłownia triumfowała w Pucharze Polski we wspinaczce sportowej na czas w Gliwicach. W sumie w „Chwyciarni” pojawiło się ośmioro zawodników ze stolicy Lubelszczyzny

Najwyższa porażka od 12 lat. W Łęcznej dokładnie ją przeanalizują

Najwyższa porażka od 12 lat. W Łęcznej dokładnie ją przeanalizują 5 4

Nie tak miał wyglądać początek rundy wiosennej w wykonaniu piłkarzy Górnika Łęczna. „Zielono-czarni” do tej pory w czterech meczach zdobyli cztery punkty, a w ostatniej kolejce ponieśli klęskę w Grudziądzu przegrywając z tamtejszą Olimpią aż 1:6

Budowa drogi S17 Warszawa-Lublin. Podwarszawski Zakręt mocno się zmienia [foto]
galeria

Budowa drogi S17 Warszawa-Lublin. Podwarszawski Zakręt mocno się zmienia [foto] 40 5

Trwa budowa trasy ekspresowej z Warszawy do Lublina. Oto, co zmieniło się przez zimę

II liga
25. KOLEJKA

Wyniki:

Olimpia G. - Górnik 6:1
Bełchatów -  Olimpia E. 1:1
Ruch - Rozwój 1:1
Skra - Znicz 2:4
Radomiak - Stal 1:0
Siarka - Gryf 3:0
Pogoń - ROW Rybnik 2:2
Błękitni - Resovia 1:1
Widzew - Elana 1:1

Tabela:

1. Radomiak 25 47 53-20
2. Widzew 24 45 39-20
3. Olimpia G. 25 43 52-35
4. Elana 25 41 34-22
5. Bełchatów 25 41 28-15
6. Górnik 25 38 39-42
7. Stal 25 37 37-34
8. Znicz 25 34 39-45
9. Resovia 24 34 31-33
10. Skra 25 32 21-35
11. Pogoń 25 31 38-35
12. Błękitni 25 28 30-43
13. Gryf 25 27 32-45
14. Ruch 25 27 29-31
15. Rozwój 25 26 30-39
16. Siarka 24 25 22-39
17. ROW Rybnik 24 23 21-31
18. Olimpia E. 23 22 18-31

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.